Постанова № 4820887, 22.12.2008, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.12.2008
Номер справи
2-а-672/08
Номер документу
4820887
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЧЕРКАСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа №2-а-672/08 22 грудня 2008 року, 09 год.35 хв.                                                                                         м.Черкаси Черкаський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Чайки В.М., при секретарі Чалій А.С.,

представників позивача Ткаченко Г.В., Юдіної Н.А. - за довіреністю, представника відповідача Білоуса В.Ю. - за довіреністю,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Черкаси справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Черкаська м'ясна компанія» до державної податкової інспекції у м.Черкаси про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення - рішення,

ВСТАНОВИВ:

До суду подано позов про те, що товариство з обмеженою відповідальністю «Черкаська м'ясна компанія» (на далі-позивач) просить визнати податкове повідомлення -рішення Державної податкової інспекції у м. Черкаси (на далі-відповідач) № 0000882304/0 від 08.10.2008 року повністю протиправним та скасування його.

Свої вимоги позивач мотивує тим, що за результатами виїзної позапланової перевірки ТОВ «Черкаська м'ясна компанія» ДПІ у м. Черкаси був складений акт №1741/23-4/21374213 від 02.10.2008 року, в якому відображено зменшення від'ємного значення різниці між сумою податкових зобов'язань та податкового кредиту за травень 2008 року на 13252,00 грн. На підставі акту перевірки позивач отримав податкове повідомлення - рішення № 0000882304/0 від 08.10.2008 р оку, на підставі якого підприємству зменшено суму бюджетного відшкодування на 28940,00 грн. Позивач вважає, що вищезазначене повідомлення - рішення суперечить чинному податковому законодавству. Позивач є виробником сільськогосподарської продукції і є платником фіксованого сільськогосподарського податку. Для суб'єктів господарювання сільськогосподарської галузі пунктами 6.2.6 статті 6.11.21 та 11.29 ст.П Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997 року №168 передбачено пільговий режим оподаткування ПДВ. Порядок заповнення декларацій по ПДВ затверджений наказом ДПА України від 30.05.1997 року №166, абзацом 4 пункту 1.2 якого передбачено, що «платники податку, у яких згідно з чинним законодавством ( п.11.21,11.29 Закону ) суми податку на додану вартість повністю залишаються у розпорядженні цих платників податку для цільового використання, подають податкову декларацію з податку на додану вартість ( скорочену). До такої податкової декларації включаються лише ті операції, що стосуються спеціальних режимів, установлених вказаними пунктами». Як сільськогосподарський товаровиробник, позивач заповнює три види декларацій по ПДВ, про що більш детальніше ДПА України повідомляє в листі від 10.08.2006 р.№ 15190/16-1417, а саме:

1 Декларацію з ПДВ( скорочену) № 1, за якою не здійснюються розрахунки з бюджетом по операціях відповідно до спеціального режиму, передбаченого абз.2 п.11.21 ст.11 Закону;

2)декларація з ПДВ (скорочену) № 2, за якою не здійснюються розрахунки з бюджетом по операціях відповідно до спеціального режиму, передбаченого п.11 ст.11 Закону;

3)декларацію з ПДВ (загальну ) №3 по операціях з поставки продукції не власного виробництва, молока та м'яса в живій вазі, реалізованих переробним підприємством ( пп.6.2.6 ст.6 Закону), по операціях з продажу підакцизних товарів, за якою позитивне значення суми ПДВ перераховується до державного бюджету, а від'ємне значення суми ПДВ відшкодовується у встановленому законодавством порядку.

Відповідач вважає, що операції по поставці переробним підприємствам молока і м'яса в живій вазі, які регулюються п.п. 6.2.6 Закону, потрібно відображати в спеціальній декларації, яка подається по скороченій формі, що і було зафіксовано як порушення в акті від 08.09.2008 року №1741/23-4/21374213, на підставі якого і видане повідомлення - рішення , яке позивачем оскарджується до суду. При цьому відповідач посилається на постанову КМУ від 28.03.2007 року №596, якою були внесені зміни до порядку нарахування, виплати і використання коштів, спрямованих для виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за продані ними переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі від 12.05.1999 р оку № 805.

В судовому засіданні представники позивача позовні вимоги підтримали та просили суд їх задовольнити.

Представник відповідача проти задоволення адміністративного позову заперечив та просив суд відмовити в його задоволенні.

Заслухавши пояснення представників позивача, відповідача, вивчивши матеріали справи судом встановлено наступне.

Відповідачем 02.10.2008 року проводилась позапланова перевірка позивача з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунок платника у банку за травень 2008 року. За результатами виїзної позапланової перевірки був складений акт №1741/23-4/21374213, в якому було відображено зменшення від'ємного значення різниці між сумою податкових зобов'язань та податкового кредиту за травень 2008 року на 13252,00 грн. На підставі акту перевірки позивачем було отримано податкове повідомлення - рішення № 0000882304/0 від 08.10.2008 року, на підставі якого підприємству зменшено суму бюджетного відшкодування на 28940,00 грн. З висновку акту перевірки вбачається, що перевіркою встановлено порушення п.п.7.7.1., п.п.7.7.2. п.7.7. ст.7 Закону України від 03.04.97 № 168/97-ВР « Про податок на додану вартість», в наслідок чого позивачем завищено заявлену суму бюджетного відшкодування за травень 2008 року на суму 28940,00 грн. Порушення п.7.4.1 п.7.4. ст.7 Закону України від 03.04.97 №168/97- ВР «Про податок на додану вартість», в наслідок чого суб'єктом господарювання завищено від'ємне значення різниці між сумою податкових зобов'язань та сумою податкового кредиту за квітень 2008 року на суму 13480.

Відповідно до ч. 2 ст.П, ч.1, ч.12 ст. 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні від 4 грудня 1990 року № 509-Х11, органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законом України мають право здійснювати контроль за додержанням вимог податкового законодавства та проводити планові та позапланові документальні перевірки. Підстави проведення позапланової документальної перевірки позивачем не оспорюють ся. Позивач відноситься до суб'єктів господарювання сільськогосподарської галузі, для яких Законом України « Про податок на додану вартість» передбачено пільговий режим оподаткування ПДВ, що не заперечується контролюючими органами. Пільговий режим оподаткування ПДВ передбачає застосування нульової ставки ПДВ до операцій з поставки переробним підприємствам молока та м'яса живою вагою сільськогосподарськими товаровиробниками всіх форм власності і господарювання з подальшою виплатою переробними підприємствами дотацій сільськогосподарським товаровиробникам, а також отримання та акумуляцію коштів ПДВ на спеціальних рахунках сільськогосподарських товаровиробників щодо реалізації сільськогосподарської продукції. Для суб'єктів господарювання сільськогосподарської галузі. В тому числі і ТОВ «Черкаська м'ясна компанія», пунктами 6.2.6 статті 6.11.21 та 11.29 ст.П Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997 року №168 передбачено пільговий режим оподаткування ПДВ. Порядок заповнення декларацій по ПДВ затверджений наказом ДПА України від 30.05.1997 року №166. абзацом 4 пункту 1.2 якого передбачено, що «платники податку, у яких згідно з чинним законодавством ( п.11.21,11.29 Закону ) суми податку на додану вартість повністю залишаються у розпорядженні цих платників податку для цільового використання, подають податкову декларацію з податку на додану вартість (скорочену). До такої податкової декларації включаються лише ті операції, що стосуються спеціальних режимів, установлених вказаними пунктами». Посилання відповідача на п. 12 Порядку № 805 нарахування, виплат і використання коштів, спрямованих для виплати сільськогосподарським товаровиробникам за продані ними переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі, від 12.05.1999 року, є помилковим, оскільки цей пункт не розповсюджується на сільськогосподарські підприємства, зазначені в абзаці 2 п. 11.21 ст.П Закону України «Про податок на додану вартість», тобто на ті підприємства, які проводять операції, названі в абзаці 2 п. 11.21 ст. 11 Закону про ПДВ, нараховуючи податок на додану вартість за ставкою 20 відсоток. Листом ДПА України від 11 липня 2008 року № 13980\7\ 16-1117 «Щодо виконання доручення Кабінету Міністрів України від 20.06.08 року № 32170\0\1-08» повідомлено, що Міністерство фінансів України зобов'язало ДПА України забезпечити виконання доручення KMУкраїни від 20.06.08 № 32170\0\1-08 щодо включення сільськогосподарськими товаровиробниками податкового кредиту за операціями з поставки молока та м'яса в живій вазі переробним підприємствам за нульовою ставкою до податкової декларації платника податку, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом, з відшкодування з бюджету податкового кредиту за цією декларацією за податкові періоди 2007-2008 років, за які такий податок не був відшкодований.

Таким чином позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 94, 160-163 КАС України,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення державної податкової інспекції у м.Черкаси від 08.10.2008 року №0000882304/0 .

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня складення повного тексту постанови та наступного подання апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.