Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
31 серпня 2009 р. справа № 2а-11906/09/0570
час прийняття постанови: 14.15
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді
при секретаріСкокіні О.Л.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Калінінському районі м. Донецька до комунального підприємства «Донецький екологічний інвестиційний проект» про стягнення заборгованості з податку на прибуток комунальних підприємств,
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Державна податкова інспекція у Калінінському районі м. Донецька, звернулась до суду з адміністративним позовом до відповідача, комунального підприємства «Донецький екологічний інвестиційний проект», про стягнення заборгованості з податку на прибуток комунальних підприємств, позовні вимоги мотивуючи наступним.
Станом на 15.07.2009 р. за відповідачем утворилась заборгованість перед бюджетом з податку на прибуток комунальних підприємств у сумі 10783,26 грн.
Відповідно до п.5.1 ст.5 ЗУ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 №2181-111, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначена заборгованість відповідача виникла внаслідок несплати узгоджених податкових зобов'язань.
До теперішнього часу заборгованість відповідачем не сплачена.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримала, надала пояснення, аналогічні викладеним в позові.
Відповідач у судове засідання не зявився. Про час і місце судового засідання повідомлен у встановленому законом порядку. Заяв про відкладення розгляду справи не надходило. Відповідно до ч. 1 ст. 128 КАС України, - суд відкладає розгляд справи у разі неприбуття у судове засідання сторони, про яких немає відомостей, що їм вручені повістки. Оскільки, є відомості про те, що відповідачі повідомлені про судовий розгляд належним чином, то неприбуття у судове засідання не перешкоджає розгляду справи.
Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що комунальне підприємство «Донецький екологічний інвестиційний проект» 25.12.2002 року зареєстрований виконавчим комітетом Калінінської районної ради міста Донецька, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію суб*єкта підприємницької діяльності - юридичної особи, 26.12.2002 р. за № 06306866 взяте на облік до Державної податкової інспекції у Калінінському районі м. Донецька.
Станом на 15.07.2009 року відповідач має заборгованість перед бюджетом з податку на на прибуток комунальних підприємств у розмірі 10783,26 грн.
Заборгованість відповідача з податку на прибуток комунальних підприємств утворилась внаслідок наступного.
Відповідно до п.5.1 ст.5 ЗУ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 №2181-111, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Згідно з п.п. 5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобов*язаний самостійно сплатити суму податкового зобов*язання, зазначену за останнім днем відповідного граничного строку протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку передбаченого для подання податкової декларації.
Відповідно до п.п. 16.1.1 п. 16.1 ст. 16 «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов*язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Підставою для визначення сум штрафу став підпункт 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами» за ненадання податкової декларації.
Визначаючи правомірність нарахування позивачем штрафної санкції за не сплату узгодженої суми податкового зобов*язання, слід взяти до уваги положення підпункту 17.1.1. п.17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» який передбачає, що платник податків, що не сплачує узгоджену суму податкового зобов*язання протягом граничних строків, визначених законодавством, такий платник податку зобов*язаний сплатити штраф у таких розмірах- при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов*язання,- у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
Факти прострочки та кількість днів прострочки сплати узгоджених податкових зобовязань з податку на прибуток комунальних підприємств були встановлені позивачем відповідно до поданих відповідачем декларацій з податку на прибуток комунальних підприємств.
Враховуючи, що матеріалами справи доводиться допущення відповідачем затримки граничних строків сплати узгоджених сум податкових зобовязань, застосування податковим органом до відповідача штрафних санкцій є правомірним.
Загальна сума податкового зобовязання відповідачем сплачена в повному обсязі не була, у звязку з чим позивачем виставлялись перша та друга податкові вимоги.
Перша податкова вимога №1/60 від 08.01.08 року та друга податкова вимога №2/276 від 18.02.08 року не були отримані відповідачем особисто, але згідно з вимогами Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових вимог платника податків, затвердженого наказом ДПА України від 03.07.01 р. №505/5786, вказані вимоги були розміщені на дошці податкових оголошень, про що складено акти від 16.01.08 р. та від 18.02.08 р.
Виставлені позивачем податкове повідомлення-рішення було належним чином вручено відповідачу, що підтверджується підписом уповноваженого представника відповідача на повідомленнях про вручення поштового відправлення, та не оскаржені, відомості про скасування або визнання їх недійсними у судовому порядку в матеріалах справи відсутні.
Таким чином, податкові зобовязання, нараховані таким повідомленням-рішенням, є узгодженими з огляду на приписи ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобовязань платниками податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”.
Суми податкових зобовязань відповідачем не сплачені та, відповідно до розрахунку стягуваної суми по справі, наданого позивачем, податкова заборгованість відповідача складає у загальному розмірі 10783,26 грн.
Відповідно до п.п. 1.2., 1.3. ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобов'язання це зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом; податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк.
Відповідно до пп. 3.1.1. ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Таким чином, суд приходить до висновку, що з відповідача на користь позивача необхідно стягнути зазначену суму податкового боргу.
Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 2, 7, 69-71, 94, 162 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Державної податкової інспекції у Калініському районі міста Донецька до комунального підприємства «Донецький екологічний інвестиційний проект» про стягнення заборгованості з податку на прибуток комунальних підприємств задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з комунального підприємства «Донецький екологічний інвестиційний проект» (83023, м. Донецьк, вул. Ходаковського, 5, ЄДРПОУ 32295956) на користь державного бюджету заборгованість з податку на прибуток комунальних підприємств у сумі 10783,26 грн. на р/р 33214861700005, код бюджетної класифікації 11020201, одержувач місцевий бюджет, Калінінський район м. Донецька, ЄДРПОУ 34687090, банк одержувача ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Стойка В. В.