Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
07.09.09Справа №2а-8089/09/2/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Яковлєва С.В. , при секретарі Слабун О.М. розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Шельфніпі"
про стягнення заборгованості в сумі 328,58 грн.,
за участю представників:
від позивача Коновалова П.С., представник, довіреність № 56/10 від 05.06.2009 року;
від відповідача не зявився;
Суть спору: Державна податкова інспекція у м. Сімферополь АРК (далі позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Шельфніпі» (далі відповідач) податкової заборгованості в сумі 328,58 грн., у тому числі 168,88 грн. з податку на додану вартість та 159,70 грн. з податку на прибуток.
Представник позивача у судовому засіданні, яке відбулось 07.09.2009 року, наполягав на задоволенні позовних вимог у повному обсязі з підстав, наведених у адміністративному позові.
Відповідач заперечення на позов до суду не надав, явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про час та день його проведення був повідомлений належним чином через засоби масової інформації, клопотання про розгляд справи за його відсутності до суду не надав, про причини неявки суд не повідомив.
Представник позивача наполягав на розгляді справи за наявними в ній матеріалами.
Суд, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості його участі у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи клопотання про неможливість розгляду справи без участі його представника, керуючись ст. 128 КАС України, вважає можливим продовжити розгляд справи на підставі наявних доказів.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, вислухавши представника позивача, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідач 09.09.2005 року зареєстрований Виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим як юридична особа, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію серії А00 № 435737 від 09.09.2005 року.
14.09.2005 року відповідач взятий на облік як платник податків за № 1713, про що свідчить довідка № 206/28-1 від 14.09.2005 року.
Відтак, відповідач є платником податків та зборів, передбачених Законом України «Про систему оподаткування» та зобовязаний в строки та у розмірах, встановлених чинним законодавством, сплачувати податки та інші загальнообовязкові платежі.
Пунктом 4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку вказує у податковій декларації.
Так, судом встановлено, що відповідач є платником у тому числі таких податків як податок на додану вартість та податок на прибуток.
Згідно з пунктом 5.3.1 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації.
Статтею 9 Закону України «Про систему оподаткування» встановлено, що платники податків зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до пункту 10.2 статті 10 Закону України «Про податок на додану вартість» платники податку, відповідають за дотримання достовірності та своєчасності визначення сум податку, а також за повноту та своєчасність його внесення до бюджету відповідно до закону.
29.01.2008 року позивачем була проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності подання податкової звітності, за результатами якої складений акт № 524/15-2.
Зазначеною перевіркою встановлено порушення відповідачем п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», абз. 7 п.п. 9.8 ст. 9 Закону України «Про податок на додану вартість», а саме: неподання декларації з податку на додану вартість за вересень 2007 року, граничний строк подання якої настав 13.11.2007 року.
Зазначений акт перевірки був надісланий відповідачеві поштою, проте не був ним отриманий у звязку з незнаходження підприємства за адресою, зазначеною в свідоцтві про державну реєстрацію, про що 05.02.2008 року ДПІ в м. Сімферополь АР Крим було складено відповідний акт № 954/15-2.
На підставі акту перевірки 06.02.2008 року позивачем прийняте податкове повідомлення-рішення № 0001081502/0, у якому визначена сума податкового зобовязання за штрафними (фінансовими) санкціями з податку на додану вартість в розмірі 170,00 грн.
Зазначене податкове повідомлення-рішення було надіслане відповідачеві, проте не було ним отримане у звязку з незнаходження підприємства за адресою, зазначеною в свідоцтві про державну реєстрацію.
Згідно з підпунктом 6.2.4. пункту 6.2. статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III встановлено, що у разі, коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги або повідомлення вважається днем їх вручення.
Оскільки в такому випадку юридично день розміщення вважається днем вручення, то підлягає застосуванню підпункт 5.2.1. пункту 5.2. статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III , який наголошує, що податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту. Оскільки податкове зобовязання було визначено на підставі пункту 4.2. Закону N 2181-III, суд приходить до висновку, що в даному випадку день розміщення такого податкового повідомлення-рішення на дошці податкових оголошень (повідомлень) вважатиметься не тільки днем його вручення, а й днем його узгодження.
На підставі зазначеного вище та акту № 317/15-2 від 11.02.2008 року, податкове повідомлення рішення від 06.02.2009 року № 0001081502/0 з 11.02.2008 року розміщено на дошці податкових оголошень.
Судом встановлено, що позивачем частково погашена сума штрафних санкцій, визначена у податковому повідомленні рішенні від 06.02.2009 року № 0001081502/0, у розмірі 10,30 грн.
Порядок, підстави та строки сплати податку на прибуток, надання податкової звітності встановлений Законом України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.1994 року N 333/94, п.п. 11.1 якого передбачені такі податкові періоди: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік.
Таким чином, відповідач зобовязаний щоквартально протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем податкового кварталу, подавати до ДПІ в м. Феодосії декларації з податку на прибуток.
Позивачем 19.06.2008 року проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності подання податкової звітності, за результатами якої складений акт № 4800/15-1/33772808.
Зазначеною перевіркою встановлено порушення відповідачем п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», п. 16.4 ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», а саме: неподання декларації з податку на прибуток за І квартал 2008 року, граничний строк подання якої настав 12.05.2008 року.
25.06.2008 року ДПІ в м. Сімферополь АР Крим було складено акт № 1649, в якому зазначено про те, що повідомлення відповідача про результати перевірки не можливо у звязку з незнаходженням підприємства за юридичною адресою.
На підставі акту перевірки від 19.06.2008 року прийняте податкове повідомлення-рішення № 0011901501/0 від 25.06.2008 року, у якому визначена сума податкового зобовязання за штрафними (фінансовими) санкціями з податку на прибуток в розмірі 170,00 грн.
Судом встановлено, що сума штрафних санкцій визначена у податковому повідомленні рішенні № 0011901501/0 від 25.06.2008 року відповідачем погашена частково у розмірі 1,12 грн.
Підпунктом 6.2.1. пункту 6.2. ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги. У звязку з чим позивачем на адресу відповідача були направлені перша податкова вимога № 1/686 від 28.02.2008 року, яка розміщена на дошці податкових оголошень з 20.03.2008 року, та друга податкова вимога 2/1096 від 21.04.2008 року, яка розміщена на дошці податкових оголошень з 27.05.2008 року.
У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів того, що податкові повідомлення-рішення, а також податкові вимоги прийняті позивачем з порушенням вимог діючого законодавства.
З огляду на зазначене вище, сума заборгованості відповідача у розмірі 328,58 грн. є узгодженою.
Згідно статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.
Пунктом 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.
Так, судом встановлено, що 27.06.2008 року ДПІ в м. Сімферополь АР Крим прийнято рішення № 127/24-1 про стягнення коштів та продаж активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу, проте, станом на день розгляду справи заборгованість відповідача у розмірі 328,58 грн. не сплачена.
Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами.
Приймаючи до уваги те, що відповідач не надав заперечення проти позову та, у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надав доказів сплати заборгованості в сумі 328,58 грн., суд вважає, що позовні вимоги належить задовольнити у повному обсязі.
У судовому засіданні, яке відбулось 07.09.2009р., оголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Відповідно до вимог ст. 163 КАС України постанова оформлена та підписана 11.09.2009 року.
На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити.
2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Шельфніпі» (95013, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Севастопольська,45, офіс 401; ЄДРПОУ 33772808; р/р 26003301325214 в Філії КЦВ «Промінвестбанк», м. Сімферополь, МФО 324430) на користь Державного бюджету м. Сімферополь заборгованість з податку на прибуток у розмірі 159,70 грн.(код податку 11021000 на р/р 31112009700002 в ГУ ДКУ в АРК, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740405), з податку на додану вартість у розмірі 168,88 грн. (код податку 14010100 на р/р 31114029700002 в ГУ ДКУ в АРК, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740405).
У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення.
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Яковлєв С.В.