Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 серпня 2009 р. справа № 10429/09/0570
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Логойди Т. В.
при секретарі Кузнецова К.В.,
з участю представника позивача Черниці Н.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Першотравневому районі Донецької області до приватного підприємства «Гаронда» про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу,
в с т а н о в и в :
У червні 2009 року Державна податкова інспекція у Першотравневому районі Донецької області звернулася в суд з вказаним адміністративним позовом, в якому зазначала, що приватне підприємство «Гаронда» як платник податків перебуває у неї на обліку.
Станом на 18 червня 2009 року підприємство має заборгованість перед бюджетом на загальну суму 1340 грн., яка виникла внаслідок несплати штрафних санкцій, застосованих за несвоєчасне подання податкових декларацій:
- з податку на додану вартість - податкове повідомлення-рішення від 25 лютого 2008 року №0000041600 на суму 150 грн.;
- з податку на прибуток - податкові повідомлення-рішення від 25 лютого 2008 року №000071500 та від 01 червня 2009 року № 0000281500 на суму 340 грн.;
- з комунального податку - податкове повідомлення-рішення від 25 лютого 2008 року №00004318000 на суму170 грн.;
- з єдиного податку на підприємницьку діяльність з юридичних осіб - податкове повідомлення-рішення від 11 червня 2008 року №0000131500, від 06 листопада 2008 року №0000251500 та від 23 січня 2009 року №0000061500 на суму 680 грн.
Інспекцією направлялись перша та друга податкові вимоги, однак заборгованість підприємством сплачена не була.
Просила стягнути з приватного підприємства «Гаронда» заборгованість з податку на додану вартість в сумі 150 грн., податку на прибуток в сумі 340 грн., комунальному податку в сумі 170 грн., єдиного податку на підприємницьку діяльність з юридичних осіб в сумі 680 грн.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, просив їх задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, про час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Причин неявки суду не повідомив, заяв про відкладення розгляду справи не надсилав.
Суд вважає за можливе розглянути справу за його відсутності на підставі наявних у справі доказів.
Судом встановлено, що приватне підприємство «Гаронда» як платник податків перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у Першотравневому районі Донецької області.
Державною податковою інспекцією у Першотравневому районі Донецької області проводилися невиїзні документальні перевірки своєчасності подання податкової звітності приватним підприємством «Гаронда», за результатами яких складено акти, в яких вказувалося на порушення підприємством п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими», а саме несвоєчасне подання податкових декларацій. На підставі актів прийняті податкові повідомлення-рішення форми «Р»:
- від 25 лютого 2008 року №0000041600, яким визначено суму податкового зобов’язання за штрафними санкціями з податку на додану вартість в розмірі 170 грн., з вирахуванням суми переплати 20 грн. залишкова сума складає 150 грн., що підтверджується зі зворотнім боком облікової картки платника податку (акт від 25 лютого 2008 року №00062/1600/34488394), яке отримане відповідачем 28 лютого 2008 року;
- від 25 лютого 2008 року №000071500, яким визначено суму податкового зобов’язання за штрафними санкціями з податку на прибуток в розмірі 170 грн. (акт від 25 лютого 2008 року №00062/1500/34488394), яке отримане відповідачем 28 лютого 2008 року;
- від 01 червня 2009 року № 0000281500, яким визначено суму податкового зобов’язання за штрафними санкціями з податку на додану вартість в розмірі 170 грн. (акт від 25 травня 2009 року №393/15/34488394), яке через відсутність посадових осіб підприємства за його місцезнаходженням розміщено на дошці податкових оголошень, про що податковим органом складено акт від 01 червня 2009 року №11/15. – надати саме цей акт.
- від 25 лютого 2008 року №0000431800/0, яким визначено суму податкового зобов’язання за штрафними санкціями з комунального податку в розмірі 170 грн. (акт від 25 лютого 2008 року №00062/1800/34488394), яке отримане відповідачем 28 лютого 2008 року;
- від 11 червня 2008 року №0000131500, яким визначено суму податкового зобов’язання за штрафними санкціями з єдиного податку на підприємницьку діяльність з юридичних осіб в розмірі 170 грн. (акт від 10 червня 2008 року №253/1500/34488394). Повідомлення-рішення через неможливість вручення платнику податків у зв'язку з незнаходженням його за адресою розміщено податковим органом на дошці податкових оголошень, про що складено акт від 11 червня 2008 року № 5/15;
- від 06 листопада 2008 року №0000251500, яким визначено суму податкового зобов’язання за штрафними санкціями з єдиного податку на підприємницьку діяльність з юридичних осіб в розмірі 340 грн. (акт від 04 листопада 2008 року №520/15/34488394 за ІІІ квартал 2008 року). Повідомлення-рішення через неможливість вручення платнику податків у зв'язку з незнаходженням його за адресою розміщено податковим органом на дошці податкових оголошень, про що складено акт від 06 листопада 2008 року № 8/15;
- від 23 січня 2009 року №0000061500, яким визначено суму податкового зобов’язання за штрафними санкціями з єдиного податку на підприємницьку діяльність з юридичних осіб в розмірі 170 грн. (акт від 23 січня 2009 року №15/15/34488394). Повідомлення-рішення через неможливість вручення платнику податків у зв'язку з незнаходженням його за адресою розміщено податковим органом на дошці податкових оголошень, про що складено акт від 23 січня 2009 року № 1/15.
Податкові повідомлення-рішення платником податків оскаржені не були.
Отже, станом на 18 червня 2009 року підприємство має заборгованість перед бюджетом на загальну суму 1 340 грн., яка утворилась внаслідок несплати штрафних санкцій, застосованих за несвоєчасне подання податкових декларацій.
Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Статтею 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» визначені функції державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних державних податкових інспекцій. Зокрема, відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 вказаного Закону вони подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення в доход держави заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Згідно з п. 11 ч. 1 ст. 11 Закону вони мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані, зокрема, подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Відповідно до п.п. 17.1.1. п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Пунктом 17.3. ст. 17 вказаного Закону визначено, що сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.
Відповідно до п.п. 5.2.1. п. 5.2 ст. 5 Закону податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту, який регулює право платника податків звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд визначеної суми податкового зобов'язання або прийнятого ним будь-якого іншого рішення.
Рішення податкового органу, в якому визначено суму штрафних санкцій, в порядку, передбаченому Законом України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами», до контролюючого органу оскаржено не було. Тому податкове зобов'язання платника податків вважається узгодженим у день його отримання.
Згідно з п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Виходячи з вимог законодавства несплачені суми накладених контролюючим органом штрафних санкцій підлягають стягненню з відповідача.
Керуючись статтями 23, 94, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в :
Позов Державної податкової інспекції у Першотравневому районі Донецької області до приватного підприємства «Гаронда» про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу задовольнити.
Стягнути з приватного підприємства «Гаронда» заборгованість по штрафних санкціях:
- з податку на додану вартість в сумі 150 (сто п’ятдесят) грн. на користь Державного бюджету України на рахунковий рахунок № 31113029600330, код платежу 14010100, одержувач УДК у Донецькій області, МФО 834016, код ЕДРПОУ 24165071;
- з податку на прибуток в сумі 340 (триста сорок) грн. на користь державного бюджету України на розрахунковий рахунок № 31118009700330, код платежу 11021000, одержувач УДК у Донецькій області, МФО 834016, код ЕДРПОУ 24165071;
- з комунальному податку в сумі 170 (сто сімдесят) грн. на користь місцевого бюджету Мангушської селищної ради на розрахунковий рахунок № 33211828700331, код платежу 16010208, одержувач УДК у Донецькій області, МФО 834016, код ЕДРПОУ 24165071;
- з єдиного податку на підприємницьку діяльність з юридичних осіб в сумі 680 (шістсот вісімдесят) грн. на користь місцевого бюджету Мангушської селищної ради на розрахунковий рахунок № 34210378700331, код платежу 160150108, одержувач УДК у Донецькій області, МФО 834016, код ЕДРПОУ 24165071.
Постанова набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 КАС України, і може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 КАС України, шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення постанови, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання вказаної заяви, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанову складено в повному обсязі 07 серпня 2009 року.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Логойда Т. В.