Постанова № 4819748, 17.08.2009, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
17.08.2009
Номер справи
2а-7319/09/8/0170
Номер документу
4819748
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

17.08.09Справа №2а-7319/09/8/0170 (16:36) м. Сімферополь Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кушнової А.О. , при секретарі Маляр К.В. розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Заступника прокурора м. Феодосії в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м. Феодосії АР Крим

до Державного підприємства "Науково-дослідний інститут аеропружних систем"

про стягнення

за участю представників:

від прокуратури - Васьків Ярослав Йосипович, посвідчення № 09021;

від позивача - Крекотинь Ганна Миколаївна, довіреність № 77 від 06.09.07, ;

від відповідача не зявився.

Суть спору: Заступник прокурора м. Феодосії в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м. Феодосії АР Кримзвернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом про стягнення з Державного підприємства “Науково-дослідний інститут аеропружних систем” суми заборгованості в розмірі 1141893,03 в тому числі:

-з податку на прибуток 709883,83 грн., з перерахуванням коштів в державний бюджет м. Феодосія,

-зі збору за спеціальне використання водних ресурсів 148,04 грн., з перерахуванням коштів в державний бюджет м. Феодосія,

-з податку на додану вартість - 182233,40 грн. з перерахуванням коштів в Державний бюджет м. Феодосія;

-з штрафних санкцій в сфері контролю за розрахунковими операціями 76642,5 грн., з перерахуванням коштів до державного бюджету м.Феодосія;

-з земельного податку (смт. Орджонікідзе) 56270,1 грн., з перерахуванням коштів в місцевий бюджет смт. Орджонікідзе;

-з земельного податку (смт. Коктебель) 2758,55 грн., з перерахуванням коштів в місцевий бюджет смт. Коктебель;

-з земельного податку (м. Феодосія) 90839,91 грн.,;

-з податку з доходів фізичних осіб 6879,21 грн. з перерахуванням коштів в місцевий бюджет м. Феодосія ;

-з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів - 11907,33 грн. з перерахуванням коштів в місцевий бюджет м. Феодосії;

-з комунального податку 2033,2 грн. з перерахуванням коштів в місцевий бюджет м.Феодосії;

-зі збору за забруднення навколишнього природного середовища 2296,96 грн., з перерахуванням коштів в державний бюджет м. Феодосія.

У судовому засіданні, що відбулося 17.08.09 р., представник позивача та прокурор позов підтримали у повному обсязі та просили його задовольнити.

Відповідач у судове засідання, що відбулося 17.08.09р., не зявився, про день, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином та завчасно рекомендованою кореспонденцію з рекомендованим повідомленням про вручення. Відповідач заперечень проти позову не представив, про причини неявки суду не повідомив.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши представника позивача, суд

ВСТАНОВИВ:

Державне підприємство “Науково-дослідний інститут аеропружних систем” 24.09.1993 р. (далі ДП «НДІАС») зареєстроване виконавчим комітетом Феодосійської міської ради у якості юридичної особи ідентифікаційний код 16502169 (а.с.7).

Згідно довідки про постановку на облік платника податків від 22.12.2008 року № 412 ДП “НДІАПС” відповідача взято на облік платника податків в ДПІ в м. Феодосії 24.10.1993 року (а.с.18).

Згідно зі статтею 4 Закону України “Про систему оподаткування”, платниками податків і зборів (обовязкових платежів) є юридичні особи, на яких відповідно до Законів України покладений обовязок сплачувати податки і збори.

Враховуючи вищевикладене, відповідач є платником податків та зборів, передбачених Законом України “Про систему оподаткування”.

Відповідно до п. 1 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).

21.11.06 р. Державною податковою інспекцією у м. Феодосії в АР Крим проведено комплексну документальну перевірку Державного підприємства "Науково-дослідний інститут аеропружних систем"з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.07.05р. по 30.06.2006р.

Результати перевірки знайшли відображення в акті № 1332/23-1/16502169 від 21.11.06 р.

За порушення податкового законодавства, а саме: п.1.32 ст. 1, п.4.1 ст. 4, пп..5.3.9 п.5.3 ст. 5 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” від 22.05.97 р. № 283/97-ВР (із змінами та доповненнями) , в результаті чого занижено податкове зобовязання з податку на прибуток в сумі 305857,00 грн., ДПІ в м. Феодосії винесено податкове повідомлення-рішення №00047017410/23-1/1/0 від 01.12.2006 р. на суму 427884,5 грн. Вказане податкове повідомлення-рішення оскаржено відповідачем в судовому порядку, але Постановою ГС АРК від 22.01.09 р. у справі № 2-29/1438-2007А у задоволенні позову ДП “НДІАПС” відмовлено(а.с.24-29).

15.12.08 р. Державною податковою інспекцією у м. Феодосії в АР Крим проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності сплати податку на прибуток ДП “НДІАПС”.

Результати перевірки знайшли відображення в акті № № 3518/15-1/16502169 від 15.12.08 р.

За порушення податкового законодавства, а саме: п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» - не своєчасна сплата узгоджених податкових зобовязань, ДПІ в м. Феодосії було винесено податкове повідомлення-рішення № 0012431501/0від 22.12.08 р. на суму 316173,34 грн., яке було направлено на адресу відповідача поштою та отримано ним 29.12.08 р. (згідно поштового повідомлення). Станом на 19.05.09 р. за рахунок переплати сума непогашеного боргу за даним податковим повідомленням рішенням складає 218838,43 грн. Податкове повідомлення-рішення не оскаржено ані в адміністративному, ані в судовому порядку (а.с.30,33).

15.12.08 р. Державною податковою інспекцією у м. Феодосії в АР Крим проведено невиїзну документальну (камеральну) перевірку податкової звітності з податку на прибуток ДП “НДІАПС”.

Результати перевірки знайшли відображення в акті № 3519/15-1/16502169 від 15.12.08 р., на підставі якого за методологічну помилку при складанні декларації, ДПІ в м. Феодосії на підставі ст.. 17.2 ст. 17 ЗУ № 2181 нараховані штрафні санкції в сумі 6289 грн. та винесено податкове повідомлення-рішення № 0012421501/0 від 22.12.08р., яке було направлено на адресу відповідача поштою та отримано ним 29.12.08 р. (згідно поштового повідомлення). Податкове повідомлення-рішення не оскаржено ані в адміністративному, ані в судовому порядку (а.с.31-33).

02.02.09 р. Державною податковою інспекцією у м. Феодосії в АР Крим проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності подання податкової звітності ДП “НДІАПС”.

Результати перевірки знайшли відображення в акті № 263/15-1/16502169 від 02.02.09 р.

Перевіркою встановлено неподання декларації з податку на прибуток за 11 місяців 2008 р. За дане порушення ДПІ в м.Феодосії винесено податкове повідомлення-рішення № 0012991501/0 від 13.02.09 р. на суму 170,00 грн. Дане податкове повідомлення-рішення отримано відповідачем 18.02.09 р. (згідно поштового повідомлення). Податкове повідомлення-рішення не оскаржено ані в адміністративному, ані в судовому порядку (а.с.34-36).

20.02.09 р. Державною податковою інспекцією у м. Феодосії в АР Крим проведено планову виїзну перевірку ДП “НДІАПС” з питань дотримання вимог податкового законодавства з 01.07.07 р. по 30.09.08 р., валютного та іншого законодавства за період з 01.07.07 р. по 30.09.08 р.

Результати перевірки знайшли відображення в акті № 433/23-1/16502169 від 20.02.09 р.

Перевіркою встановлено порушення:

- пп..11.3.1 п.11.3 ст.11, пп..12.2.1 п.12.2 ст. 12 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств”, що призвело до заниження податкових зобовязань з податку на прибуток 601,00 грн.

- пп. 7.3.1 п.7.3 ст.7 Закону України “Про податок на додану вартість” № 168/97-ВР від 03.04.97 р. (із змінами та доповненнями), що призвело до заниження податкового зобовязання з податку на додану вартість в сумі 114008,00 грн.

- п.23 ст.12, п.1 ст.7 Закону України “Про плату за землю” № 2535-Х11 від 03.07.92 р. (із змінами та доповненнями), що призвело до заниження податкового зобовязання з земельного податку в сумі 31432,13 грн.

- п.п.4.2.1 п.4.2. ст..4, п.п. 6.5.1 п.6.5 ст.6, п.п. 8.1.8.1 ст.8 Закону України “Про податок з доходів фізичних осіб” № 889-1V від 22.05.03 р.

- ст..ст.. 2, 6 Закону України “Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів ” від 11.12.91 р. № 1963-Х11 (із змінами та доповненнями).

За вказані порушення ДПІ в м. Феодосії винесено податкове повідомлення-рішення № 00000272301/0 від 05.03.09 р. на суму 37351,90 грн., яке було направлено на адресу ДП “НДІАПС” поштою та отримано 06.03.09 р. (згідно поштового повідомлення) ; податкове повідомлення-рішення №00000292301/0 від 05.03.09 р. на суму 181600,00 грн., яке отримане відповідачем 06.03.09 р. (згідно поштового повідомлення); податкове повідомлення-рішення № 00000282301/0 від 05.03.09 р. на суму 47148,2 грн., яке отримано відповідачем 06.03.09 р. (згідно поштового повідомлення); податкове повідомлення-рішення №0000351701/0 від 05.03.09 р. на суму 6879,21 грн., яке отримане відповідачем 06.03.09р.; податкове повідомлення-рішення № 0000361701/0 від 05.03.09 р. на суму 430,00 грн., яке отримане відповідачем 09.03.09р. (згідно поштового повідомлення).

Дані податкові повідомлення рішення не були оскаржені відповідачем ані в адміністративному, ані в судовому порядку (а.с.37-40,76,79-80,87-88).

31.03.09 р. Державною податковою інспекцією у м. Феодосії в АР Крим проведено камеральну перевірку податкової звітності ДП “НДІАПС” з податку на прибуток.

Результати перевірки знайшли відображення в акті № 935/15-1/16502169 від 31.03.09 р.

Перевіркою встановлено заниження авансових внесків, нарахованих на суму дивідендів. На підставі даного акту ДПІ в м. Феодосії винесено податкове повідомлення-рішення № 0014251501/0 від 17.04.09 р. на суму 19350,00 грн., яке було отримане відповідачем 21.04.09 р. (згідно поштового повідомлення). Податкове повідомлення-рішення не оскаржено ані в адміністративному, ані в судовому порядку (а.с.41-43).

Крім того судом встановлено, що відповідач допустив не сплату самостійно задекларованих податкових зобов'язань зі збору за використання водних ресурсів: згідно з Розрахунком № 74259 від 09.02.09 р. за 2008 р. податкове зобовязання складає 184,76 грн., але за рахунок переплати сума заборгованості складає 148,04 грн. Згідно п.п. 5.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку(а.с.44-47).

05.03.09 р. Державною податковою інспекцією у м. Феодосії в АР Крим проведено невиїзну документальну перевірку податкової декларації з податку на додану вартість ДП “НДІАПС” за грудень 2008 р.

Результати перевірки знайшли відображення в акті № 600/15-2/16502169 від 05.03.09 р.

Перевіркою встановлено неподання податкової декларації з ПДВ за грудень 2008 р. , за що ДПІ в м. Феодосії винесено податкове повідомлення-рішення № 0000801502/0 від 13.03.09 р. на суму 170,00 грн., яке отримане відповідачем 16.03.09 р. (згідно поштового повідомлення). Податкове повідомлення-рішення не оскаржено ані в адміністративному, ані в судовому порядку (а.с.52-55).

21.04.09 р. Державною податковою інспекцією у м. Феодосії в АР Крим проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності сплати податкового зобовязання з ПДВ ДП “НДІАПС”.

Результати перевірки знайшли відображення в акті, вх.№ 1055/15-21/16502169 від 21.04.09 р.

Перевіркою встановлено несвоєчасне внесення до бюджету узгодженого податкового зобовязання з податку на додану вартість, на підставі чого ДПІ у м. Феодосії винесено податкове повідомлення-рішення № 0001141502/0 від 27.04.09 р. на суму 463,90 грн., яке отримано ДП “НДІАПС” 29.04.09 р. (згідно поштового повідомлення). Податкове повідомлення-рішення не оскаржено ані в адміністративному, ані в судовому порядку (а.с.58-63).

29.08.08 р. Державною податковою інспекцією у м. Феодосії в АР Крим проведено перевірку ДП “НДІАПС” з контролю за здійсненням розрахункових операцій в сфері готівкового та безготівкового обігу.

Результати перевірки знайшли відображення в акті № 000621/01110692/23-30 від 29.08.08 р.

Перевіркою встановлено порушення п.13 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” №265/95-ВР від 06.07.95 р. (із змінами та доповненнями) невідповідність суми готівкових коштів в місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній в денному звіті РРО: в Х-звіті, що надрукований 29.08.08 р. о 12 год. 56 хв. (в момент здійснення перевірки) зазначена сума 15328,5 грн., але фактично в місці проведення розрахунків кошти відсутні (0,00 грн.). Таким чином сума невідповідності склала 15328,5 грн. На підставі акту ДПІ в м. Феодосії винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 000577233 від 04.09.08 р. на суму 76642,5 грн., яке отримано відповідачем 09.09.08р. (згідно поштового повідомлення). Дане рішення не оскаржено ані в адміністративному, ані в судовому порядку (а.с.65-70).

Крім того судом встановлено, що відповідач допустив не сплату самостійно задекларованих податкових зобов'язань з земельного податку:

1)з земельного податку, що сплачується до місцевого бюджету смт. Орджонікідзе:

-згідно Розрахунку № 4712 від 31.01.08 р. за вересень, жовтень, листопад та грудень 2008р. в сумі 29802 грн.(а.с.72);

-згідно Розрахунку № 4882 від 02.02.09 р. за січень, лютий, березень та квітень 2009 р. в сумі 26468,1 грн. (а.с.73),

2)з земельного податку, що сплачується до місцевого бюджету смт. Коктебель:

-згідно Розрахунку № 4704 від 31.01.08 р. за вересень, жовтень, листопад та грудень 2008р. в сумі 1552,00 грн., але за рахунок переплати непогашеною залишилась сума 1419,29 грн. (а.с.77);

-згідно Розрахунку № 4886 від 02.02.09 р. за січень, лютий та березень 2009 р. в сумі 1339,26 грн. (а.с.78),

3)з земельного податку, що сплачується до місцевого бюджету м. Феодосія:

-згідно Розрахунку № 4698 від 31.01.08 р. за вересень, жовтень, листопад та грудень 2008 р. в сумі 20548,00 грн. (а.с.74);

-згідно Розрахунку № 4891 від 02.02.09 р. за січень, лютий та березень 2009 р. в сумі 23143,71 грн. (а.с.75).

Також судом встановлено, що відповідач допустив не сплату самостійно задекларованих податкових зобов'язань з податку з власників транспортних засобів згідно :

- Розрахунку № 7450 від 28.02.08 р. за 4 квартал 2008 р. непогашеною залишилась сума 5267,33 грн.(а.с.82-84);

- Розрахунку № 8457 від 27.02.09 р. відповідачем не сплачено податкове зобовязання за 1 квартал 2009р. в сумі 6210,00 грн. (а.с. 85-86),

- згідно Податкового розрахунку № 55970 від 06.11.08 р. за 3 квартал 2008 р. в сумі 1116,9 грн. (а.с.90);

- згідно Податкового розрахунку № 74261 від 09.02.09 р. за 4 квартал 2008 р. в сумі 916,3 грн.(а.с.91);

- Податкового розрахунку № 55968 від 06.11.08 р. за 2008 р в сумі 2272,6грн., але за рахунок переплати заборгованість складає 2263,92 грн.(а.с.93);

- Податкового розрахунку № 74254 від 09.02.09 р. за 1 квартал 2009 р. в сумі 33,04 грн.(а.с.94).

З метою погашення заборгованості ДПІ в м. Феодосії відповідно до вимог Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року №2181-Ш (зі змінами і доповненнями) направила відповідачу першу податкову вимогу від 14.11.2002 року № 1/1827 на суму 276459,66 грн., яка була отримана 18.02.2002 р. головним бухгалтером ДП “НДІАПС”, згідно підпису на корінці (а.с.95) та другу податкову вимогу від 18.12.2002 року № 2/2187 на суму 70500,11 грн. (а.с.96).

Таким чином, станом на 19.05.2009 року заборгованість ДП “Науково-дослідний інститут аеропружних систем” перед бюджетом складає 1141893,03грн.

У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів того, що податкові повідомлення-рішення та перша і друга податкові вимоги прийняті з порушенням вимог діючого законодавства.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд прийшов до висновку про те, що позовні вимоги позивача є обґрунтованими та підлягають задоволенню з наступних підстав.

Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до п. 4 частини 1 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням субєкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення субєктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший субєкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Частиною 1,3 статті 4 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 року № 509-ХІІ Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

Відповідно до підпункту 2.1.4 п. 2.1. статті 2 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-ІІІ від 21.12.2000 року податкові органи визнані контролюючими органами стосовно податків і зборів (обовязкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів. Отже, вони наділені компетенцією, визначеною підпунктом 2.2.1 пункту 2.2. статті 2 Закону здійснювати перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати зазначених податків.

Отже, органи державної податкової служби у відносинах з субєктами господарювання, під час реалізації своїх завдань та функцій, встановлених законодавством України, є субєктами владних повноважень.

Таким чином, судом встановлено, що Державна податкова інспекція в м. Феодосії АРК є субєктом владних повноважень.

Відповідно до ст.2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» № 509 від 04.12.1990 року завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).

Таким чином, судом встановлено, що Державна податкова інспекція в м. Феодосії АРК уповноважена здійснювати контроль за додержанням податкового законодавства.

Відповідно до частини 1 статті 55 Господарського кодексу України субєктом господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обовязків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобовязаннями в межах цього майна, крім випадків встановлених законом. Згідно з п. 1 частини 2 статті 55 ГК України юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, підприємства, створені відповідно до Господарського кодексу України та зареєстровані в установленому законом порядку визнаються субєктами господарювання. Таким чином, судом встановлено, що Державне підприємство "Науково-дослідний інститут аеропружних систем"є субєктом господарювання, юридичною особою, зобовязане виконувати обовязки, покладені на нього законами у звязку зі здійсненням господарської діяльності, у тому числі стосовно належного нарахування та сплати податків.

Закон України “Про державну податкову службу в Україні” передбачає стягнення до бюджетів і державних цільових фондів сум недоїмок, пені у випадках, порядку і розмірах, передбачених законами України.

Враховуючи, те, що відповідачем в процесі своєї господарської діяльності допущено порушення з різних видів оподаткування, застосуванню в спірних правовідносинах підлягають такі норми матеріального права.

Згідно з п. “в” ч. 1 ст. 96 Земельного кодексу України землекористувачі зобовязані своєчасно сплачувати земельний податок або орендну плату.

Відповідно до ст.ст. 2 ,5 Закону України № 2535 - XII від 03.07.92 р "Про плату за землю" використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати. Власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі сплачують земельний податок. Об'єктом плати за землю є земельна ділянка, а також земельна частка (пай), яка перебуває у власності або користуванні.

Ст. 17 Закону України “Про плату за землю” № 2535-XII від 3.07.1992 р. передбачено, що податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у новій звітній податковій декларації, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Ст. 27 Закону України № 2535-ХП "Про плату за землю" встановлено, що контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку здійснюється державними податковими інспекціями.

Таким чином податкове зобовязання з земельного податку є узгодженим та належить стягненню у сумі 149868,56 грн.

Законом України «Про оподаткування прибутку підприємств», зокрема пунктом 20.1 статті 20 встановлено, що відповідальність за правильність нарахування, своєчасність сплати податку та дотримання податкового законодавства несе платник податку у порядку та розмірах, визначених законом. Враховуючи наявність податкового боргу з податку на прибуток, до стягнення належить сума з податку на прибуток підприємств у сумі 709883,83 грн.

Законом України «Про податок на додану вартість», зокрема ст.10 встановлено, що особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) податку до бюджету, є платник податку, через що суд задовольняє позовні вимоги про стягнення податку на додану вартість на суму 182233,90 грн.

Відповідно до п. 19.2 ст. 19 Закону України “Про податок з доходів фізичних осіб” № 889-ІV від 22.05.2003 р. (із змінами та доповненнями) особи, які відповідно до цього Закону мають статус податкових агентів, зобов'язані своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, який виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати та за її рахунок, а отже позовні вимоги про стягнення податку з доходів фізичних осіб мають бути задоволені на суму 6879,21 грн.

Відповідно до пункту 1.2 статті 1 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобовязання, це зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та в строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Відповідно до п.п.1.3. ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Згідно п.п. 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Закону України від 21.12.2000р. № 2181 - ІІІ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає в податковій декларації.

Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України № 2181-ІІІ, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.

Підпунктом 5.2.1 пункту 5.2 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами” передбачено, що податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом, зокрема, якщо платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.

Відповідно до п. 5.3.1 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” № 2181-Ш від 21.12.2000 року платник податків зобовязаний самостійно сплачувати суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

П.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України № 2181-Ш від 21.12.2000 р. встановлено, що узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Згідно з п.п. 6.2.1, п. 6.2, ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” № 2181-Ш від 21.12.2000 року у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків вимоги. Зясувавши обставини справи, судом встановлено, що позивачем обґрунтовано заявлені позовні вимоги про стягнення самостійно визначених відповідачем податкових зобовязань, а також правомірно донараховано податкові зобовязання в результаті проведення перевірок.

Статтею 15 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” №265/95-ВР від 06.07.1995 р. із змінами та доповненнями (далі Закон № 265/95) контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Статтею 16 Закону №265/95 передбачено, що контролюючі органи мають право відповідно до законодавства здійснювати планові або позапланові перевірки осіб, які підпадають під дію цього Закону. Планові або позапланові перевірки осіб, що використовують реєстратори розрахункових операцій, розрахункові книжки або книги обліку розрахункових операцій, здійснюються у порядку, передбаченому законодавством України.

Відповідно до ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, наявністю свідоцтва про державну реєстрацію, патентів, ліцензій.

У відповідності із пунктами 13 статті 3 Закону №265/95 суб'єкти підприємницької діяльності, що здійснюють розрахункові операції в готівковій і/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів і т.п.) при продажі товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг, зобов'язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Відповідно до ст. 22 Закону №265/95 у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Враховуючи, що працівниками ДПІ було встановлено невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО на суму 15328,50 грн., тому фінансові санкції в сфері контролю за розрахунковими операціями застосовані відповідачем правомірно у розмірі 76642,50 грн. (15328,50 х 5).

Повноваження позивача по зверненню до суду із позовами про стягнення податкового боргу передбачені пунктом 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» яким встановлено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач не сплатив у повному обсязі податковий борг, не спростував жодних фактів з приводу необґрунтованості позовних вимог та доказів про сплату податкової заборгованості у повному обсязі суду не надав.

Відповідно до пп. 10.1.1 п. 10.1 ст. 10 Закону України „Про порядок погашення зобовязань перед бюджетом та державними цільовими фондами” у разі коли інші, передбачені цим Законом, заходи не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків та на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а за їх недостатності шляхом продажу інших активів такого платника податків.

Примусове стягнення податкової заборгованості передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.

Як вказано у пункті 1.7 статті 1 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі на праві власності або повного господарського відання.

Стаття 41 Конституції України встановлює застереження, що ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Примусове відчуження обєктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умовами попереднього і повного відшкодування їх вартості.

Відповідно до п.3.1. ст. З Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами" активи платників податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

На підставі вище викладеного, суд вважає позовні вимоги позивача обґрунтованими, та такими, що підлягають задоволенню у сумі 1141893,03 грн.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Вступна та резолютивна частини постанови проголошені в судовому засіданні 17.08.09 року.

У повному обсязі постанову складено 25.08.09 р.

Керуючись ст.ст. 94, 98, 100, 160-163, 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Позов задовольнити повністю.

2.Стягнути з Державного підприємства “Науково-дослідний інститут аеропружних систем” (АРК, м. Феодосія, вул. Гарнаєва, 85, ідентифікаційний код 16502169, р/р не відомі) на користь Державного бюджету суму заборгованості в розмірі 1 141 893,03 грн. в тому числі:

-з податку на прибуток 709883,83 грн., з перерахуванням коштів в державний бюджет м. Феодосія на р/р № 31119002700024, код платежу 11020100 ЄДРПОУ 34740709, Управління державного казначейства,

-зі збору за спеціальне використання водних ресурсів 148,04 грн., з перерахуванням коштів в державний бюджет м. Феодосія на р/р №31115017700024, код платежу 13020100, ЄДРПОУ 34740709, Управління державного казначейства,

-з податку на додану вартість - 182233,40 грн. з перерахуванням коштів в Державний бюджет м. Феодосія на р/р 31114029700024, код платежу 14010100 ЄДРПОУ 34740709 Управління Державного казначейства ;

-зі штрафних санкцій в сфері контролю за розрахунковими операціями 76642,5 грн., з перерахуванням коштів до державного бюджету м. Феодосія на р/р № 31114104700024, код платежу 21080900, ЄДРПОУ 34740709, Управління державного казначейства;

-з земельного податку (смт. Орджонікідзе) 56270,1 грн., з перерахуванням коштів в місцевий бюджет смт. Орджонікідзе на р/р № 33211811700025, код платежу 13050125, ЄДРПОУ 34740709, Управління державного казначейства;

-з земельного податку (смт. Коктебель) 2758,55 грн., з перерахуванням коштів в місцевий бюджет смт. Коктебель на р/р № 33210811700026, код платежу 13050126, ЄДРПОУ 34740709, Управління державного казначейства;

-з земельного податку (м. Феодосія) 90839,91 грн., з перерахуванням коштів на р/р №33212811700024, код платежу 13050107, ЄДРПОУ 34740709, Управління державного казначейства;

-з податку з доходів фізичних осіб 6879,21 грн. з перерахуванням коштів в місцевий бюджет м. Феодосія на р/р № 33212800700024, код платежу 11010100, ЄДРПОУ 34740709, Управління державного казначейства;

-з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів - 11907,33 грн. з перерахуванням коштів в місцевий бюджет м. Феодосії на р/р №33215807700024, код платежу 12020100, ЄДРПОУ 34740709, Управління державного казначейства;

-з комунального податку 2033,2 грн. з перерахуванням коштів в місцевий бюджет м.Феодосії на р/р № 33216828700024, код платежу 16010200, ЄДРПОУ 34740709, Управління державного казначейства;

-зі збору за забруднення навколишнього природного середовища 2296,96 грн., з перерахуванням коштів в державний бюджет м. Феодосія на р/р № 33113329700024, код платежу 500080200, ЄДРПОУ 34740709, Управління державного казначейства.

3.Після набрання постановою законної сили, за заявою позивача видати виконавчий лист.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набирає законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Протягом 10 днів з дня складення постанови у повному обсязі через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим до Севастопольського апеляційного адміністративного суду може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).

Суддя Кушнова А.О.