Постанова № 4819545, 19.05.2009, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.05.2009
Номер справи
2а-6202/09/0570
Номер документу
4819545
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19 травня 2009 р.                                                                       справа № 2а-6202/09/0570

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого                                                  судді Головіної К.І.

при секретарі                                                  Усатюк Я.О.

за участю представника позивача                                                  Шевченко І.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в м. Сніжному Донецької області до Державного підприємства „Сніжнянські центральні електромеханічні майстерні” про стягнення податкового боргу, -

В С Т А Н О В И В:

ДПІ в м. Сніжне Донецької області звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Державного підприємства „Сніжнянські центральні електромеханічні майстерні” про стягнення заборгованості перед бюджетом у сумі 369740,05 грн.

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що станом на 02.03.2009 р. відповідач має податкову заборгованість у загальному розмірі 369740,05 грн., що складається з:

- податку на додану вартість у сумі 247773,50 грн.;

- податку на прибуток підприємств у сумі 4067,00 грн.;

- земельного податку з юридичних осіб у сумі 110365,60 грн.;

- податку з власників транспортних засобів у сумі 6532,25 грн;

- збору за забруднення навколишнього середовища у сумі 2,10 грн.;

- комунального податку у сумі 999,60 грн.

Станом на 02.03.2009 р. погашення податкового боргу не здійснено.

Просив стягнути з відповідача на користь державного та місцевого бюджетів зазначену суму податкової заборгованості з податку на додану вартість, з податку на прибуток підприємств, з земельного податку з юридичних осіб, з податку з власників транспортних засобів, зі збору за забруднення навколишнього середовища, з комунального податку.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не з'явилася, про дату, час і місце розряду справи повідомлялася належним чином, про що свідчить розписка про отримання судової повістки. Надіслала заяву з проханням розглянути справу за її відсутності та вказала, що позов визнає в повному обсязі.

Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач – визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Згідно вимог ст. 112 КАС України, зокрема, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Крім того, суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Таким чином, суд приймає визнання адміністративного позову, оскільки ці дії відповідача не суперечать закону і не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, та приймає постанову про задоволення адміністративного позову, виходячи при цьому з наступного.

Судом встановлено, що ДП „Сніжнянські центральні лектромеханічні майстерні” є юридичною особою, знаходиться на обліку у ДПІ в м. Сніжному, як платник податків.

Відповідно до ст. 2 Закону України „Про державну податкову службу в Україні”, завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).

Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Таким чином, позивач Державна податкова інспекція в м. Сніжному Донецької області є суб`єктом владних повноважень, та здійснює в даних правовідносинах надані йому Законом України „Про державну податкову службу в Україні” повноваження.

Станом на 02.03.2009 року у відповідача існує податковий борг з податку на додану вартість у сумі 247773,50 грн., з податку на прибуток підприємств у сумі 4067,00 грн., з земельного податку з юридичних осіб у сумі 110365,60 грн., з податку з власників транспортних засобів у сумі 6532,25 грн., зі збору за забруднення навколишнього середовища у сумі 2,10 грн., з комунального податку у сумі 999,60 грн., який виник на підставі поданих платником податків декларацій, податкових розрахунків, довідок про суми податку (а.с.19-77).

Відповідачем зазначені суми податкового боргу визнаються, що підтверджується заявою представника ДП „Сніжнянські центральні електромеханічні майстерні” від 08.01.2009 р.

Відповідно до ч.3 ст. 72 КАС України, обставини, які визнаються сторонами, можуть не доказуватися перед судом, якщо проти цього не заперечують сторони і в суду не виникає сумніву щодо достовірності цих обставин та добровільності їх визнання.

Відповідно до ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”

податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання;

податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України;

платники податків - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.

Таким чином, податковий борг може існувати у разі, коли існує податкове зобов’язання, узгоджене саме платником податків, статус якого визначається відповідним законом щодо відповідного податку, збору (обов'язкового платежу).

У відповідності до ст. 14 Закону України „Про систему оподаткування” податок на додану вартість, податок на прибуток підприємств, податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, плата за землю (земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності), збір за забруднення навколишнього природного середовища є загальнодержавними податками (зборами), згідно ст. 15 Закону України „Про систему оподаткування” комунальний модаток є місцевим податком.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані, зокрема, сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Щодо податку на додану вартість, то таким законом є Закон України „Про податок на додану вартість”, згідно з п. 1.6 ст. 1 якого податкове зобов'язання - загальна сума податку, одержана (нарахована) платником податку в звітному (податковому) періоді, визначена згідно з цим Законом.

Наявність податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 247773,50 грн. підтверджується деклараціями з податку на додану вартість (а.с.19-42).

Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами”, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок. Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо такі уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно виявлені. Форма уточнюючих розрахунків визначається у порядку, встановленому для податкових декларацій.

Таким чином, з урахуванням приведених норм діючого законодавства з відповідача підлягає стягненню податковий борг з податку на додану вартість у розмірі 46917,08 грн. 247773,50 грн.

Стосовно податку на прибуток підприємств, то відповідно до п. 2.1.1 п. 2.1 ст. 2 Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств” платниками податку на прибуток підприємств є з числа резидентів - суб'єкти господарської діяльності, бюджетні, громадські та інші підприємства, установи та організації, які здійснюють діяльність, спрямовану на отримання прибутку як на території України, так і за її межами. Пунктом 16.4 ст. 16 Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств” передбачено, що податок за звітний період сплачується його платником до відповідного бюджету у строк, визначений законом для квартального податкового періоду. Платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності відповідно до пункту 6.1 статті 6 цього Закону.

Наявність податкового боргу з податку на прибуток підприємств у розмірі 4067,00 грн. підтверджується деклараціями з податку на прибуток підприємства (а.с. 53-65)

Таким чином, з урахуванням приведених норм діючого законодавства з відповідача підлягає стягненню податковий борг з податку на прибуток підприємства 4067,00 грн.

Відповідно до ст. 1 Закону України „Про плату за землю”, податок - обов'язковий платіж, що справляється з юридичних і фізичних осіб за користування земельними ділянками. Платниками земельного податку згідно ст. 2 цього Закону є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, крім орендарів та інвесторів - учасників угоди про розподіл продукції. Статтею 14 Закону України „Про плату за землю” передбачено, що платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.

Наявність заборгованості з земельного податку юридичних осіб підтверджується податковими розрахунками земельного податку (а.с. 44-47).

Таким чином, з відповідача підлягає стягненню податковий борг з земельного податку з юридичних осіб у сумі 110365,60 грн.

Стосовно податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, то відповідно до ст. 1 Закону України „Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів” платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи (далі - юридичні особи), а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (далі - фізичні особи), які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування. Згідно з ч.5 цього ж Закону податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується юридичними особами - щоквартально рівними частинами до 15 числа місяця, що настає за звітним кварталом.

Відповідно до ст. 6 Закону України „Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів” юридичні особи на основі бухгалтерського звіту (балансу) у строки, визначені законом для річного звітного періоду, подають відповідному органу державної податкової служби за місцем реєстрації транспортних засобів розрахунок суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на поточний рік за формою, затвердженою центральним податковим органом України.

Наявність податкового боргу з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у розмірі 6532,25 грн. підтверджується довідками про суми додатку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин (а.с.48-52).

Таким чином, з відповідача підлягає стягненню податковий борг з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у сумі 6532,25 грн.

Щодо порядку обчислення і спати комунального податку, то відповідно до ст. 15 Декрету Кабінету Міністрів „Про місцеві податки і збори” комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян. Встановлення і визначення порядку сплати такого податку згідно ст. 18 зазначеного Декрету здійснюють органи місцевого самоврядування відповідно до переліку і в межах установлених граничних розмірів ставок.

Наявність податкового боргу з комунального податку у розмірі 999,60 грн. підтверджується податковими розрахунками комунального податку (а.с.66-77).

Таким чином, з відповідача підлягає стягненню податковий борг з комунального податку у сумі 999,60 грн.

Щодо збору за забруднення навколишнього середовища, то такий збір справляється відповідно до ст. 44 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища». Кошти від збору за забруднення навколишнього природного середовища (за винятком тих, що справляються за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) та тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками) розподіляються між місцевими (сільськими, селищними, міськими), обласними та республіканським Автономної Республіки Крим, а також Державним фондами охорони навколишнього природного середовища у співвідношенні відповідно 20, 50 і 30 відсотків.

Наявність податкового боргу зі збору за забруднення навколишнього середовища у розмірі 2,10 грн. підтверджується податковим розрахунком збору за забруднення навколишнього природного середовища (а.с.43).

Таким чином, з відповідача підлягає стягненню збір за забруднення навколишнього середовища у сумі 2,10 грн.

Загальна сума податкової заборгованості відповідача перед бюджетом становить 369740,05 грн.

Відповідачем податковий борг сплачено не було.

У відповідності до п.п. 3.1.1. п. 3.1 ст. 3 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами”, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Зазначена сума заборгованості представником відповідача визнається, у зв’язку з чим суд відповідно до вимог ч.3 ст. 72 КАС України вважає ці обставини доведеними як такі, що визнаються сторонами.

Таким чином, оскільки відповідач не сплатив самостійно узгоджені суми податкового боргу, суму позову визнав у повному обсязі, суд задовольняє позовні вимоги Державної податкової інспекції в м. Сніжному Донецької області до Державного підприємства „Сніжнянські центральні електромеханічні майстерні” про стягнення податкового боргу.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 17-20, 51, 69-72, 86, 121, 158-164, 167 КАС України, суд, –

П О С Т А Н О В И В:

Задовольнити позов Державної податкової інспекції в м. Сніжному Донецької області до Державного підприємства „Сніжнянські центральні електромеханічні майстерні” про стягнення податкового боргу.

Стягнути з Державного підприємства „Сніжнянські центральні електромеханічні майстерні” (86500, м. Сніжне, пров. Ворошиловградський, буд. 2, р/р 260093005769 у Філії Сніжнянського відділення ВАТ «Ощадний банк України» м. Сніжне Донецької області, код ЄДРПОУ 00179039) заборгованість на користь державного та місцевого бюджетів по сплаті податків у сумі 369740,05 грн., у тому числі.:

- податок на додану вартість (державний бюджет) у сумі 247773 (двісті сорок сім тисяч сімсот сімдесят три) грн. 50 коп., розрахунковий рахунок 31115029700078, отримувач УДК у м.Сніжному ГУ ДКУ у Донецькій області, банк отримувача ГУ ДКУ у Донецькій області, МФО 834016, код 14010100;

- збір за забруднення навколишнього серидовиша (місцевий бюджет) у сумі 2 (дві) грн. 10 коп., розрахунковий рахунок 33114329700078, отримувач УДК у м.Сніжному ГУ ДКУ у Донецькій області, банк отримувача ГУ ДКУ у Донецькій області, МФО 834016, код 50080200;

- земельний податок з юридичних осіб (місцевий бюджет) у сумі 110365 (сто десять тисяч триста шістдесят п’ять) грн. 60 коп., розрахунковий рахунок 33213811700078, отримувач УДК у м.Сніжному ГУ ДКУ у Донецькій області, банк отримувача ГУ ДКУ у Донецькій області, МФО 834016, код 13050100;

- податок з власників транспортних засобів (місцевий бюджет) у сумі 6532 (шість тисяч п’ятсот тридцять дві) грн. 25 коп., розрахунковий рахунок 33216807700078, отримувач УДК у м.Сніжному ГУ ДКУ у Донецькій області, банк отримувача ГУ ДКУ у Донецькій області, МФО 834016, код 12020100.

- податок на прибуток приватних підприємств (державний бюджет) у сумі 4067 (чотири тисячі шістдесят сім) грн., розрахунковий рахунок 31110002700078, отримувач УДК у м.Сніжному ГУ ДКУ у Донецькій області, банк отримувача ГУ ДКУ у Донецькій області, МФО 834016, код 11020100;

- комунальний податок (місцевий бюджет) у сумі 999 (дев’ятсот дев’яносто дев’ять) грн. 60 коп., на розрахунковий рахунок 33217828700078, отримувач УДК у м. Сніжному ГУ ДКУ у Донецькій області, банк отримувача ГУ ДКУ у Донецькій області, МФО 834016, код 16010200.

          Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

          Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

          Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                                           Головіна К.І.