Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 травня 2009 р. справа № 2а-5225/09/0570
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Могильницького М.С.
при секретарі Асмановій Е.Е.
за участю представника позивача – Макарова В.М.
представника відповідача – не з’явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Краматорську Донецької області до Приватного підприємства «Термодок» про зобов’язання надати доступ до проведення планової документальної перевірки строком на 20 календарних днів та зобов’язання надати необхідні документи для здійснення перевірки,
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у м. Краматорську Донецької області звернулась до суду з адміністративним позовом до Приватного підприємства «Термодок» про зобов’язання надати доступ до проведення планової документальної перевірки строком на 20 календарних днів та зобов’язання надати необхідні документи для здійснення перевірки.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач посилається на те, що проведення планової перевірки відповідача було заплановано згідно з планом-графіком, про що представник відповідач отримав відповідне повідомлення за десять днів до початку проведення такої перевірки. Направлення на проведення перевірки посадова особа ПП «Термодок» отримувати відмовилась. 9 лютого 2009 року посадовими особами ДПІ у м. Краматорську був здійснений вихід за місце знаходженням відповідача, проте від отримання направлення від 04.02.2009 року на проведення планової виїзної перевірки представник відповідача відмовився. Повідомлення було вручено лише 11.02.2009 року, але надати необхідні документи для проведення перевірки заступник начальника ПП «Термодок» - відмовився. Провести перевірки також не вдалось з 12-20 лютого 2009 року, оскільки за фактичною та юридичною адресою представники відповідача були відсутні.
Позивач зазначає, що ним були дотримані вимоги ст. 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні». Неправомірна поведінка відповідача призводить до унеможливлювання виконання обов’язків позивачем.
Тому просить суд зобов’язати відповідача надати доступ до проведення планової документальної перевірки строком на 20 календарних днів та зобов’язати надати необхідні документи для здійснення перевірки.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити.
Представник відповідача у судове засідання не з’явився; про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Причини своєї неявки суду не повідомив.
З урахуванням положень ст. 128 КАС України суд вважає можливим розглянути справу за відсутності представника відповідача та на підставі наявних у ній доказів.
Розгляд справи здійснювався із фіксуванням судового процесу за допомогою звукозаписувального пристрою «Камертон».
Вислухавши у судовому засіданні представника позивача, дослідивши та оцінивши надані докази за своїм внутрішнім переконанням, суд вважає, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Приватне підприємство»Термодок» зареєстроване як юридична особа виконавчим комітетом Краматорської міської ради Донецької області 3 листопада 2004 року, ідентифікаційний код 33199939, місцезнаходження юридичної особи – 84301, Донецька область, м. Краматорськ, вул. 19-го Партз’їзду, буд. 7, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію Серії А00 № 289489. Перебуває на податковому обліку як платник податків в ДПІ у м. Краматорську з 24.11.2004 року за № 601. включено в ЄДРПОУ, що підтверджується довідкою № 7-22-130.
Відповідно до плану-графіку проведення комплексних документальних перевірок СПД на 1 квартал 2009 року у період з лютому 2009 року заплановано проведення перевірки ПП «Термодок» (м. Краматорськ, вулиця 19-го Партз’їзду, б. 7) за період з 01.10.2005 по 30.09.2008.
Податковим органом складено повідомлення про проведення перевірки № 9/23-114-1 від 23.01.2009 року, яке було надіслано на адресу відповідача рекомендованим листом та згідно з поштовим повідомленням вручено особисто представнику підприємства 27.01.2009 року.
4 лютого 2009 року ДПІ у м. Краматорську Донецької області виписане направлення на перевірку № 250.
9 лютого 2009 року податковим органом було здійснено вихід за місцем знаходження ПП «Термодок» та встановлено, що директор підприємства знаходиться на лікарняному, а його заступник – Симонова Л.І. відмовилась від отримання направлення від 04.02.2009 року № 250 на проведення планової виїзної перевірки про, що свідчить Акт № 44/23-2-33199939 від 09.02.2009 року.
10 лютого 2009 року податковим органом було здійснено вихід за місцем знаходження відповідача та встановлено, що посадові особи підприємства як за юридичною адресою, так і за фактичною були відсутні (двері були зачинені), що підтверджується Актом № 45/23-3-33199939.
Направлення на перевірку № 250 від 4 лютого 2009 року ДПІ у м. Краматорську Донецької області було вручено представнику відповідача (заступнику директора Симоновій М.І.) під розписку 11 лютого 2009 року. Проте, надати необхідні для проведення перевірки документи заступник директора відмовилась.
12, 13, 16-20 лютого 2009 року позивач не мав можливості провести планову перевірку, оскільки за фактичною та юридичною адресою підприємства посадові особи відповідача були відсутні, про що податковим органом складені відповідні Акти про не допуск до проведення перевірки.
Статус державної податкової служби, її функції та правові основи діяльності визначені Законом України «Про державну податкову службу в Україні».
Відповідно до ст. 3 Закону України «Про державну податкову служу в Україні» органи державної податкової служби України у своїй діяльності керуються Конституцією України, законами України, іншими нормативно-правовими актами органів державної влади, а також рішеннями Верховної Ради Автономної Республіки Крим і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування з питань оподаткування, виданими у межах їх повноважень.
Відповідно до ст. 2 цього Закону одним із завдань органів державної податкової служби України є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Згідно зі ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах виконують, зокрема, функцію контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), контролю за законністю валютних операцій, додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб’єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України мають право здійснювати планові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов’язкових платежів) фізичними особами, які мають статус суб’єктів підприємницької діяльності, здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб’єктів підприємницької діяльності та ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону.
За таких обставин проведення планових виїзних перевірок з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства є законодавчо встановленим правом податкових органів.
Відповідно до ст. 111 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» плановою виїзною перевіркою вважається перевірка платника податків щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати ним податків та зборів (обов'язкових платежів), яка передбачена у плані роботи органу державної податкової служби і проводиться за місцезнаходженням такого платника податків чи за місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така планова виїзна перевірка. Право на проведення планової виїзної перевірки платника податків надається лише у тому випадку, коли йому не пізніше ніж за десять днів до дня проведення зазначеної перевірки надіслано письмове повідомлення із зазначенням дати початку та закінчення її проведення.
Наявними в матеріалах справи доказами підтверджено, що перевірка відповідача мала бути проведена податковим органом згідно з планом-графіком перевірок, про що йому надіслане відповідне повідомлення.
Також, наявними у справі доказами підтверджено обізнаність відповідача з датою початку проведення перевірки та ухилення від такого проведення перевірки шляхом недопущення посадових осіб податкового органу до проведення перевірки та ненадання їм документів, що свідчать про фінансово-господарську діяльність протягом періоду, що підлягав перевірці, та незнаходженням за адресою реєстрації або фактичною адресою.
Відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» Платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані, зокрема, допускати посадових осіб державних податкових органів до обстеження приміщень, що використовуються для одержання доходів чи пов'язані з утриманням об'єктів оподаткування, а також для перевірок з питань обчислення і сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).
Керівники і відповідні посадові особи юридичних осіб та фізичні особи під час перевірки, що проводиться державними податковими органами, зобов'язані давати пояснення з питань оподаткування у випадках, передбачених законами, виконувати вимоги державних податкових органів щодо усунення виявлених порушень законів про оподаткування і підписати акт про проведення перевірки.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести та обставини, на яких ґрунтуються її вимоги заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Податковим органом доведена наявність правових підстав для проведення планової перевірки ПП «Термодок». Жодних доказів в підтвердження незаконності призначення перевірки та правомірності ненадання документів для її проведення до суду не надано.
У відповідності зі статтею 124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі, водночас частиною 2 статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади (до яких належать органи державної податкової служби) та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Отже, суд приходить до висновку, що позовні вимоги податкового органу підлягають повному задоволенню.
Враховуючи вищенаведене, та керуючись ст. ст. 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Державної податкової інспекції у м. Краматорську Донецької області до Приватного підприємства «Термодок» про зобов’язання надати доступ до проведення планової документальної перевірки строком на 20 календарних днів та зобов’язання надати необхідні документи для здійснення перевірки, задовольнити у повному обсязі.
Зобов’язати Приватне підприємство «Термодок» допустити посадових осіб Державної податкової інспекції у м. Краматорську Донецької області до проведення планової документальної виїзної перевірки щодо дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.10.2005 року по 30.09.2008 року строком на 20 календарних днів.
Зобов’язати Приватне підприємство «Термодок» надати Державній податковій інспекції у м. Краматорську Донецької області документи бухгалтерського і податкового обліку, що підтверджують фінансово-господарську діяльність, за період з 01.10.2005 року по 30.09.2008 року.
Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошена її вступна та резолютивна частина у судовому засіданні 18 травня 2009 року в присутності представника позивача. Постанова виготовлена в повному обсязі 23 травня 2009 року.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Могильницький М.С.