Постанова № 4819304, 21.09.2009, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.09.2009
Номер справи
2а-24040/09/1270
Номер документу
4819304
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Категорія 6.14

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

Іменем України

21 вересня 2009 року   Справа 2а-24040/09/1270

   Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді Солоніченко О. В.

при секретарі судового засідання Псоміаді С.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали за адміністративним позовом Інспекції державного архітектурно - будівельного контролю у Луганській області до Лотиківської селищної ради Слов'яносербського району Луганської області про стягнення заборгованості

за участю сторін:

від позивача: Гущіна Ю.І., довіреність № 7/12-1473-к від 10.08.2009,

від відповідача: Прогулова С.Б., посвідчення № 1

  

 В С Т А Н О В И В :

02 липня 2009 року позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до  Лотиківської селищної ради Слов'яносербського району Луганської області про стягнення заборгованості , в якому зазначив, що була проведена перевірка Лотиківської селищної ради щодо виконання будівельних робіт. За результатами перевірки встановлено, що самовільно без відповідного дозволу інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Луганській області на виконання будівельних робіт виконувався капітальний ремонт на об'єктах відповідача. А також встановлено, що об'єкти відповідача експлуатуються без прийняття їх до експлуатації після проведення будівельних робіт.

Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги, просив суд їх задовольнити, надав пояснення щодо суті позовних вимог.

Представник відповідача в судовому засіданні позов визнав в повному обсязі, проти його задоволення не заперечував.  

Суд, вислухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи та дослідивши докази, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що головним державним інспектором Алчевського відділу контролю будівництва та виробництва будівельних матеріалів та виробів Луганського управління контролю будівництва та виробництва будівельних матеріалів та виробів інспекції державного архітектурно - будівельного контролю у Луганській області була проведена перевірка Лотиківської селищної ради щодо виконання будівельних робіт. За результатами перевірки встановлено, що самовільно без відповідного дозволу інспекції державного архітектурно - будівельного контролю у Луганській області на виконання будівельних робі виконувався капітальний ремонт на наступних об'єктах: житлові будинки №№ 10, 14, 18, 19, 27, 28, 33, 36, 38, 40, 42, 44, 46, 48, 51, 53 за адресою: с. Лотікове, вул. Горького; житловий будинок № 5 за адресою: с. Лотікове, вул. Серого; житловий будинок № 1 за адресою: с. Лотікове, вул. Щорса; житловий будинок № 9 за адресою: с. Лотікове, вул. Боровського, житлові будинки №№ 7, 19, 20, 26, 30, 32 за адресою: с. Лотікове, вул. Комсомольська; житлові будинки №№ 14, 39, 41, 45, 19 за адресою: с. Лотікове, вул. Леніна, житлові будинки №№ 6, 20, 24, 16, 18, 26, 28 за адресою: с. Лотікове, вул. Чкалова; житлові будинки №№ 6, 10, 15, 18, 22, 25, 29, 36, 42, 33, 35, 37, 39, 41, 43, 50, 52, 54 за адресою: с. Лотікове, вул. Гоголя; житлові будинки №№ 14, 20, 24 за адресою: с. Лотікове, вул. Чапаєва, житловий будинок № 5 за адресою: с. Лотікове, вул. Крупської; житлові будинки №№ 18, 24 за адресою: с. Лотікове, вул. Некрасова; житлові будинки №№ 2, 14, 26 за адресою: с. Лотікове, вул. Ватутіна; житловий будинок № 6 за адресою: с. Лотікове, 30 лєт Октября; житловий будинок № 9 за адресою: с. Лотікове, вул. 1 Мая; житлові будинки №№ 1, 3, 35, 37, 37, 39, 41 за адресою:с . Лотікове, вул. Шевченко; житлові будинки №№ 2, 3 за адресою: с. Лотікове, вул. 60 лєт СССР; клуб «Комсомолець» за адресою: с. Лотікове.

Відповідно до ст. 29 Закону України «Про планування і забудову територій» д озвіл на виконання будівельних робіт надається інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про відповідальність підпрємств, їх обєднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування» підприємства, їх об'єднання, установи та організації незалежно від форм власності, які здійснюють проектування, роботи по будівництву, реконструкції, реставрації та капітальному ремонту, виготовляють будівельні матеріали, вироби і конструкції, а так само які є замовниками у будівництві або поєднують функції замовника і підрядчика, несуть відповідальність у вигляді штрафу за проведення будівельних робіт без дозволу на їх виконання або без затвердженої проектної документації - у розмірі п'ятдесяти відсотків вартості цих робіт.

Згідно із Положенням про порядок накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудування підставою для розгляду справи про правопорушення у сфері містобудування є відповідний протокол, складений за формою згідно з додатком N 1 посадовою особою інспекції за результатами перевірки. Рішення посадової особи інспекції про накладення штрафу оформляється постановою про накладення на підприємство штрафу за правопорушення у сфері містобудування.

05.06.2009 року винесена посанова про накладення штрафу за првопорушення у сфері містобудування № 1.1.31-7, відповідно до якої на відповідача накладено штраф у розмірі 1853790,87 грн. Постанову отримано відповідачем 05.06.2009 року, про свідчить особистий підпис упоноваженого представника.

Під час перевірк також встановлено, що наступні об'єкти:  житлові будинки №№ 10, 14, 18, 19, 27, 28, 33, 36, 38, 40, 42, 44, 46, 48, 51, 53 за адресою: с. Лотікове, вул. Горького; житловий будинок № 5 за адресою: с. Лотікове, вул. Серого; житловий будинок № 1 за адресою: с. Лотікове, вул. Щорса; житловий будинок № 9 за адресою: с. Лотікове, вул. Боровського, житлові будинки №№ 7, 19, 20, 26, 30, 32 за адресою: с. Лотікове, вул. Комсомольська; житлові будинки №№ 14, 39, 41, 45, 19 за адресою: с. Лотікове, вул. Леніна, житлові будинки №№ 6, 20, 24, 16, 18, 26, 28 за адресою: с. Лотікове, вул. Чкалова; житлові будинки №№ 6, 10, 15, 18, 22, 25, 29, 36, 42, 33, 35, 37, 39, 41, 43, 50, 52, 54 за адресою: с. Лотікове, вул. Гоголя; житлові будинки №№ 14, 20, 24 за адресою: с. Лотікове, вул. Чапаєва, житловий будинок № 5 за адресою: с. Лотікове, вул. Крупської; житлові будинки №№ 18, 24 за адресою: с. Лотікове, вул. Некрасова; житлові будинки №№ 2, 14, 26 за адресою: с. Лотікове, вул. Ватутіна; житловий будинок № 6 за адресою: с. Лотікове, 30 лєт Октября; житловий будинок № 9 за адресою: с. Лотікове, вул. 1 Мая; житлові будинки №№ 1, 3, 35, 37, 37, 39, 41 за адресою:с . Лотікове, вул. Шевченко; житлові будинки №№ 2, 3 за адресою: с. Лотікове, вул. 60 лєт СССР; клуб «Комсомолець» за адресою: с. Лотікове експлуатуються без прийняття їх до експлуатації після проведення будівельних робіт.

Відповідно до ст. 4 Закону України «Про архітектурну діяльність» для створення об'єкта архітектури виконується комплекс робіт, який включає, окрім іншого, прийняття спорудженого об'єкта в експлуатацію.

 Відповідальність за виявлене правопорушення передбачена ст. 1 Закону України «Про відповідальність підпрємств, їх обєднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування» та передбачає накладення штрафу у розмірі десяти відсотків від вартості виконаних робіт.

05.06.2009 року винесена посанова про накладення штрафу за првопорушення у сфері містобудування № 1.1.31-8, відповідно до якої на відповідача накладено штраф у розмірі 370758,28 грн. Постанову отримано відповідачем 05.06.2009 року, про свідчить особистий підпис упоноваженого представника.

Статтею 3 Закону України «Про відповідальність підпрємств, їх обєднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування» передбачено, що штраф підлягає сплаті підприємством у п'ятнадцятиденний термін з дня його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується у судовому порядку.

Штраф у визначений чинним законодавством термін відповідачем не сплчено.

Приймаючи до уваги те, що матеріалами справи підтверджено правомірність застосування штрафних санкцій, та штрафна санкція до цього часу не сплачена, суд вважає за необхідне стягнути з  Лотиківської селищної ради Слов'яносербського району Луганської області  штрафні санкції в сумі 2224549,15 грн. на користь Державного бюджету.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Керуючись ст. ст. 17, 87, 89, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,  

П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги Інспекції державного архітектурно - будівельного контролю у Луганській області задовольнити у повному обсязі.  

Стягнути з  Лотиківської селищної ради Слов'яносербського району Луганської області  (р/р 35420021002592, 35428023002592 в ГУДКУ у Луганській області, МФО 804013) штрафні санкції на суму 2224549,15 (два мільйона двісті двадцять чотири тисячі п'ятсот сорок дев'ять грн. 15 коп.) грн. на користь Державного бюджету (отримувач - державний бюджет м. Луганська, код 24046582, МФО 804013 УДК в Луганській області, р/р 31119106700002, код платежу 21081100).

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

   Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

СУДДЯ О.В. Солоніченко