Справа № 2-а-45632/09/1670
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«30» вересня 2009 року м. Полтава
Полтавський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді - Чеснокової А.О.
при секретарі: Лисенко М.С
За участю представника позивача - ОСОБА_1, ОСОБА_2
представника відповідача -ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Контрольно-ревізійного управління в Полтавській області до Гожулівської сільської ради про зобов'язання виконати певні дії, а саме виконати обов'язкові вимоги в частині усунення порушень виявлених в ході проведення ревізії на сумі 32577,82 грн. -
В С Т А Н О В И В:
Позивач Контрольно-ревізійне управління в Полтавській області звернулася до суду з адміністративним позовом до Гожулівської сільської ради про зобов'язання виконати певні дії, а саме виконати обов'язкові вимоги в частині усунення порушень виявлених в ході проведення ревізії на сумі 32577,82 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивачем було зазначено, що була проведена перевірка підприємства відповідача, за результатами якої складений акт № 01-21/42 від 02.06.2008 року, в ході якого встановлено порушення. Відповідачу біли направлені письмові вимоги про усунення виявлених ревізією порушень та встановлено термін подання інформації про їх виконання в місячний термін, але зазначені порушення усунуті у повному обсязі не були. Сума не усунутого порушення становить 32577,82 грн.
В судовому засідання представники позивача підтримали свої позовні вимоги та просять суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
В судовому засіданні представник відповідача проти позову не заперечував.
Суд, вислухавши пояснення представників позивача та відповідача, дослідивши матеріали справи, встановив такі обставини.
Контрольно-ревізійним відділом в м. Полтава Полтавському районі згідно плану роботи контрольно-ревізійного відділу в м. Полтава Полтавському районі на І квартал 2008 року, проведено ревізію фінансово-господарської діяльності Гожулівської сільської ради, за 2006-2007 роки та завершений звітний період 2008 року.
За результатами ревізії складено акт № 01-21/42 від 02.06.2008 року, який підписано головою Гожулівської сільської ради без заперечень.
В ході проведення ревізії стану розрахункової дисципліни та виконання господарських угод встановлено, що згідно договору від 03.01.2006 № 39 на медичне обслуговування населення Полтавською центральною районною лікарнею, закріпленого за Гожулівською медичною амбулаторією, укладеного між Гожулівською сільською радою та Полтавською центральною районною лікарнею послуг по медичному обслуговуванню населення Гожулівської сільської ради, яке обслуговується Гожулівською медичною амбулаторією.
До ревізії пред'явлено акти прийому - передачі виконаних робіт по наданню медичної допомоги населенню, яке обслуговується Гожулівською медичною амбулаторією. В актах прийому - передачі зазначені види медичних послуг, що надавалися Полтавською центральною районною лікарнею. Вартість виконаних робіт, згідно зазначених актів, склала 22318,67 грн. Гожулівською сільською радою проведено оплату наданих послуг, зазначених в актах виконаних робіт, в повному обсязі.
Проте, зазначені в актах види медичних послуг не входять до переліку платних послуг, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 17.09.1996 року № 1138 „Про затвердження переліку платних послуг, які надаються в державних закладах охорони здоров"я та вищих медичних закладах освіти" (зі змінами).
Таким чином, Гожулівською сільською радою в період з 01.01.2006 року по 01.01.2008 року безпідставно проведено оплату вартості медичних послуг, які, відповідно до чинного законодавства, не входять до переліку платних послуг, на загальну суму 22318,67 грн . ( 2006 рік - 9553,87 грн., 2007 рік - 12764,80 грн.).
Внаслідок зазначеного порушення, по КФК 080300 у формі № 2-м „Звіт про виконання загального фонду кошторису установи" по КЕКВ 1139 „Оплата інших послуг та інші видатки" завищено касові та фактичні видатки: за 2006 рік-на суму 9553,87 грн., за 2007 рік - на суму 12764,80 грн., чим порушено п. 1.2, п. 3.2 Порядку складання річних фінансових звітів за 2006 рік установами та організаціями, які отримують кошти державного або місцевого бюджетів, затвердженого наказом Державного казначейства України від 09.01.07 № 1; п. 1.2, п. 3.2 Порядку складання річних фінансових звітів за 2007 рік установами та організаціями, які отримують кошти державного або місцевого бюджетів, затвердженого наказом Державного казначейства України від 10.01.08 № 3 та п. 1 ст. З Закону України „Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.99 № 996-ХГУ (із змінами).
Проведеною ревізією встановлено, що відповідно до умов укладених договорів та актів виконаних робіт, протягом зазначеного періоду Гожулівською сільською радою використано коштів на утримання та поточний ремонт доріг, що згідно рішення 14 сесії 4 скликання Гожулівської сільської ради від 19.08.2004 року прийняті до комунальної власності територіальної громади Гожулівської сільської ради, на загальну суму 41159,15 грн., в тому числі: -2006 рік-24817,00 грн.; -2007 рік-16342,15 грн.
Згідно даних фінансової звітності (ф. № 4-3 м "Звіт про надходження і використання інших надходжень спеціального фонду"), протягом 2006-2007 років видатки на утримання та поточний ремонт доріг Гожулівською сільською радою проведено за КФК 170703 „Видатки на проведення робіт, пов'язаних із будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг по КЕКВ 1172 „Окремі заходи по реалізації державних (регіональних) програм, не віднесені до заходів розвитку" в сумі 41159,15 грн.
Слід зазначити, що відповідно до Роз'яснень щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затверджених наказом Державного казначейства України від 04.11.2004 № 194 із змінами, внесеними наказом Державного казначейства України від 08.12.2006 № 330 „Про затвердження змін до роз'яснень щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету", оплата вартості робіт по : утриманню доріг проводиться за КЕКВ 1165 „Оплата інших комунальних послуг"; поточному ремонту доріг проводиться за КЕКВ 1137 „Поточний ремонт обладнання, інвентарю та будівель, технічне обслуговування обладнання"
Протягом 2006-2007 років кошторисами Гожулівської сільської ради не передбачено здійснення видатків по КФК 170703 КЕКВ 1137 та КЕКВ 1165. Таким чином, при відсутності затверджених кошторисами бюджетних призначень по КФК 170703 КЕКВ 1137 та КЕКВ 1165 , протягом 2006-2007 років Гожулівською сільською радою використані кошти на оплату вартості виконаних робіт по утриманню та поточному ремонту доріг на загальну суму 41159,15 грн.
Тобто, кошти в сумі 41159,15 грн. Гожулівською сільською радою використані не у відповідності з КЕКВ, затвердженим кошторисом, чим порушено п. 1 ст. 119, п. 6 ст. 78, п. 4,5 ст. 51 Бюджетного кодексу України від 21.06.2001 № 2542-ІІ (із змінами), п. 1 ст. 11 Закон України „Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.1999 № 996-XIV (із змінами) та наказ Державного казначейства України від 04.11.2004 № 194 із змінами.
Згідно рішення 27 сесії 5 скликання № 11 від 24.09.2008 року Гожулівської сільської ради зменшено бюджетні призначення на суму 10986,0 використані не за цільовим призначенням, не у відповідності за КЕКВ затвердженого кошторисом на 2008 рік, КФК 170703 КЕКВ 1172 - 10986,0 грн. та рішенням 28 сесії 5 скликання № 19 від 23.10.2008 року Гожулівської сільської ради зменшено бюджетні призначення на суму 19914,0 використані не за цільовим призначенням, не у відповідності за КЕКВ затвердженого кошторисом на 2008 рік, КФК 170703 КЕКВ 1172 - 19914,0 грн.
Таким чином, на даний час залишається невідшкодованою сума в розмірі 10259,15 грн .
На підставі п. 7 ст. 10 Закону України „Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" на адресу Відповідача 12.06.2008 року за вих. № 01-14/668 направлені письмові вимоги про усунення виявлених ревізією порушень та встановлено місячний термін подання інформації про їх виконання, а також були направлені повторні вимоги за вих. № 01-14/1650 від 04.12.2008 року. Інформацію про усунення виявлених ревізією порушень КРУ в Полтавській області отримало листами № 380 від 10.07.2008 року та № 726 від 08.12.2008 року, але на момент подання позову інформація щодо відшкодування коштів в сумі 32577,82 грн . до КРУ в Полтавській області не надходила.
Отже, не було забезпечено повністю виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів, вимоги КРУ в Полтавській області 12.06.2008 року за вих. № 01-14/668 та повторні вимоги за вих. № 01-14/1650 від 04.12.2008 року, які є обов'язковими до виконання службовими особами об'єктів, що ревізуються не виконані.
Станом на 18.06.2009 року сума не усунутого порушення становить 32577,82 грн., яка визнана сторонами в судовому засіданні.
Таким чином, із врахуванням вищевикладених обставин, суд вважає, що позовні вимоги Контрольно-ревізійного управління в Полтавській області до Гожулівської сільської ради про зобов'язання виконати певні дії, а саме виконати обов'язкові вимоги в частині усунення порушень виявлених в ході проведення ревізії на сумі 32577,82 грн. обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 8-14, 71, 94, 159, 160-164, 167, 186 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Контрольно-ревізійного управління в Полтавській області до Гожулівської сільської ради про зобов'язання виконати певні дії, а саме виконати обов'язкові вимоги в частині усунення порушень виявлених в ході проведення ревізії на сумі 32577,82 грн. - задовольнити в повному обсязі.
Зобов'язати Гожулівську сільську раду (38713, с. Гожули, вул. Кірова, 10, р/р 35410013001324 в УДК у Полтавському районі, МФО 831019, код ЄДРПОУ 21046816) виконати вимоги про усунення виявлених ревізією, а саме, забезпечити відшкодування заподіяних Гожулівській сільській раді збитків на загальну суму 22318,67 грн., внаслідок надання Полтавською центральною районною лікарнею медичної допомоги, яка не відноситься до переліку платних послуг, що надаються медичними установами; забезпечити відшкодування нецільового витрачання бюджетних коштів в сумі 10259,15 грн., які виникли в наслідок оплати вартості виконаних робіт по утриманню та поточному ремонту доріг не у відповідності до КФК 170703 КЕКВ 1137 „Поточний ремонт обладнання, інвентарю та будівель, технічне обслуговування обладнання" та КЕКВ 1165 „Оплата інших комунальних послуг".
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративному суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження чи апеляційної скарги відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя (підпис) А.О. Чеснокова
З оригіналом згідно:
Суддя А.О. Чеснокова
Повний текст постанови виготовлений 05 жовтня 2009 року.
Постанова не набрала законної сили.
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
вул. С.Кондратенка, 6, м. Полтава, 36009, тел./факс 8 (05322) 2-78-69 E-mail: inbox@adm.pl.court.gov.ua код ЄДРПОУ 35521510