Постанова № 4816552, 08.04.2009, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.04.2009
Номер справи
2-а-7498/09
Номер документу
4816552
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 2-а-7498/09

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 квітня 2009 року м. Полтава

Полтавський окружний адміністративний суд в складі:

Головуючого судді - Єресько Л.О.

при секретарі - Бредун М.В.

 За участю

 Представника позивача - ОСОБА_1.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю «Тера» про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені, -

В С Т А Н О В И В:

26 вересня 2009 року Полтавське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів (надалі - позивач) звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Тера» (надалі - відповідач) про стягнення адміністративно - господарських санкцій в розмірі 13365,86 грн та пені у розмірі 856 грн.

В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив те, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Тера» порушило вимоги Закону України « Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21.03 1991 року № 875, в результаті чого утворилась заборгованість по несплаті адміністративно-господарських санкцій до Фонду соціального захисту інвалідів.

 Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги та просив задовольнити в повному обсязі

Відповідач явку уповноважених представників в судове засідання не забезпечив, хоча в справі наявні докази, що він належним чином повідомлений про час та місце розгляду даної справи. Клопотань про відкладення судового засідання від відповідача не надходило, про причини неявки в судове засідання не повідомив.

Cуд вважає за можливе розглянути справу за даної явки та за наявними в справі матеріалами

Розглянувши подані представником позивача документи та матеріали, заслухавши пояснення представника позивача та відповідача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що згідно із Звітом про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2007 рік (форма № 10-ПІ), наданому відповідачем Полтавському обласному відділенню Фонду України соціального захисту інвалідів, середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу на підприємстві в цей період становила 41 особа.

Відповідно до ст.. 19 Закону України « Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21.03 1991 року № 875 для підприємств, установ, організацій, в тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів в розмірі 4 % середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб - у кількості одного робочого місця.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 вищезазначеного Закону підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, установи, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї ж статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів .

В поданому Звіті форми № 10-ПІ відповідач самостійно не обрахував норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів . Разом з тим, згідно цього ж Звіту, на підприємстві в 2007 році не працювали особи, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність. Тобто підприємством самостійно не обраховано та не виконано норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів на 2 робочих місця (4 % середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік: 41 х 0,04 = 2.)

Згідно листа Гребінківського районного центру зайнятості від 23.05.2008 року №502 інформація про наявність вільних робочих місць (вакантних посад) для працевлаштування інвалідів від ТОВ «Тера» в 2007 році не надходила.

Доказів самостійного пошуку інвалідів для працевлаштування на виконання нормативу, встановленого Законом, відповідачем не надано.

Згідно із ч.1 ст.20 Закону України № 875 Підприємства, установи, організації, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж встановлено нормативом, передбаченим ст..19 цього закону щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно - господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі , організації за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом.

Таким чином, за 2 робочих місця, призначених для працевлаштування інвалідів і не зайнятих інвалідами, відповідач до 16.04. 2008 р. (термін сплати встановлено ч. 4 ст. 20 вищевказаного Закону - до 15 квітня року, наступним за роком, у якому відбулося порушення нормативу) повинен був самостійно сплатити адміністративно-господарські санкції у розмірі 13365,86 грн .

В добровільному порядку адміністративно-господарські санкції відповідачем не сплачені..

Відповідно до ч.2 ст.20 Закону України № 875 порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється, виходячи із 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої за повну суму недоїмки за весь її строк.

В зв'язку з несплатою адміністративно-господарських санкцій до встановленого терміну, позивачем відповідно до ч. 2 ст. 20 цього ж Закону було нараховано пеню у розмірі 856 грн.

Оскільки вказані суми так і не були сплачені відповідачем, то відповідно до ч. 5 ст. 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» дані суми можуть бути стягнуті в примусовому порядку за відповідним рішенням суду.

Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги щодо стягнення адміністративно-господарських санкцій у розмірі 13365,86 грн та пені за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій у розмірі 856 грн. суд вважає обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. 19, 20 Закону України Закону України « Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21.03 1991 року № 875, статтями 51, 71, 94, 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю «Тера» про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені задовольнити .

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Тера» (вул.Леніна,1б, с.Тарасівка, Гребінківський район, Полтавської області, код ЄДРПОУ 31310150) на користь Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів ( вул. Зигіна, 1 м. Полтава, одержувач: УДК у Гребінківському районі, банк одержувача ГУДК в Полтавській області, розрахунковий рахунок 31219230700089, МФО 831019, код 34698364) адміністративно-господарські санкції в сумі 13365 грн. 86 коп . та пеню в сумі 856 грн. 00 коп.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний термін з дня складання постанови в повному обсязі та подачі апеляційної скарги у 20-денний термін після подачі заяви про апеляційне оскарження, в порядку, визначеному ст. 186 КАС України.

Повний текст постанови виготовлено «14» квітня 2009 року.

Суддя Л.О.Єресько