| Україна ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 вересня 2009 р. справа № 2а-12567/09/0570
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Логойди Т. В.
при секретарі Кузнецова К.В.,
з участю представника позивача Стасенка О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Калінінському районі міста Донецька до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення коштів,
в с т а н о в и в :
У серпні 2009 року Державна податкова інспекція у Калінінському районі міста Донецька звернулася в суд з вказаним адміністративним позовом, в якому зазначала, що фізична особа - підприємець ОСОБА_1 як платник податків перебуває у неї на обліку. 21 травня 2009 року проведено перевірку з питань контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктом підприємницької, за результатами якої складено акт від 21 травня 2009 року №0220/05/63/25/2677012164, в якому вказувалося на порушення п.п. 1, 8, 9, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: не проведення розрахункової операції через зареєстрований реєстратор розрахункових операцій при реалізації товару на повну суму 138,50 грн.; не зберігання фіскальних звітних чеків в КОРО з 14 травня 2009 року по 20 травня 2009 року; невідповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена у денному звіті РРО; не виставлення цінників на товар, що продається у кількості 50 од. На підставі акту прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 02 червня 2009 року № 0000452342, яким на відповідача накладено штраф в загальній сумі 4 303 грн. Рішення отримане відповідачем 05 червня 2009 року. Штрафні санкції не сплачені, тому просила стягнути їх з відповідача. В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, просив їх задовольнити. Відповідач в судове засідання не з'явився, про час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Причин неявки суду не повідомив, заяв про відкладення розгляду справи не надсилав. Суд вважає за можливе розглянути справу за його відсутності на підставі наявних у справі доказів. Судом встановлено, що фізична особа - підприємець ОСОБА_1 як платник податків перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у Калінінському районі міста Донецька. Податковим органом проведено перевірку щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктом підприємницької діяльності, за результатами якої складено акт від 21 травня 2009 року №0220/05/63/25/2677012164, в якому вказувалося на порушення вимог п.п. 1, 8, 9, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: не проведення розрахункової операції через зареєстрований реєстратор розрахункових операцій при реалізації товару на повну суму 138,50 грн.; не зберігання фіскальних звітних чеків в КОРО з 14 травня 2009 року по 20 травня 2009 року; невідповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена у денному звіті реєстратора розрахункових операцій; не виставлення цінників на товар, що продається у кількості 50 од. Вказані порушення підтверджуються: - фактом не проведення розрахункової операції через зареєстрований реєстратор розрахункових операцій при реалізації товару на суму 138,50 грн., зафіксованого в акті перевірки, що підписаний сторонами; - фіскальними чеками, оглянутими в судовому засіданні; - актом інвентаризації наявних коштів від 21 травня 2009 року, в якому вказано, що фактичний залишок готівки у касі на момент перевірки склав 622,50 грн., згідно денного звіту касира сума від реалізації товару (надання послуг), проведена через РРО склала 0 грн., різниця склала 622,50 грн.; - фактом не зберігання фіскальних звітних чеків в КОРО, зафіксованого в акті перевірки, що підписаний сторонами і не заперечувалося відповідачем; - опису товару, які знаходилися на реалізації у відповідача 21 травня 2009 року без наявності цінників у кількості 50 од. На підставі акту прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 02 червня 2009 року № 0000452342, яким на відповідача накладено штраф в загальній сумі 4 303 грн. Рішення отримане відповідачем 05 червня 2009 року. Вказана сума штрафних санкцій складається з сум: - за не проведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій - у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, що склало: 138,50 грн. х 5 = 692,50 грн.; - за невідповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків суми коштів, яка зазначена у денному звіті РРО - у п'ятикратному розмірі, що склало: (622,50-138,50) х 5 = 2420 грн.; - за не зберігання фіскальних звітних чеків в КОРО - двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів, що склало: 20 х 17 грн. = 340 грн.; - за не виставлення цінників на товар, що продається у кількості 50 од. - у розмірі одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян за кожний невиставлений цінник на товар меню, прейскурант або тариф на послугу), що склало: 50 од. х 17 грн. = 850 грн. Загальна сума заборгованості становить 4 303 грн., що підтверджується зворотнім боком облікової картки платника податків. Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з таких підстав. Частиною 1 ст. 15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено, що контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України. Згідно з п.п. 1, 8, 9, 13 ст. 3 вказаного Закону суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; реалізовувати товари (надавати послуги) за умови наявності цінника на товар (меню, прейскуранта, тарифу на послугу, що надається) у грошовій одиниці України; щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня. Відповідно до ст. 17 вказаного Закону за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції, зокрема: у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки; двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій. Згідно зі ст. 22 Закону у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність. Відповідно до ст. 23 Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які не виставили цінники на товар, що продається (меню, прейскуранти або тарифи на послуги, що надаються), використовують цінники та прейскуранти, що містять ціни і тарифи в іноземній валюті або в інших одиницях, які не є гривнею, застосовується фінансова санкція у розмірі одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян за кожний невиставлений цінник на товар (меню, прейскурант або тариф на послугу) або виставлений цінник на товар (меню, прейскурант або тариф на послугу) в іноземній валюті чи в інших одиницях. Зазначені цінники та прейскуранти мають бути розміщені у спосіб, який не дозволятиме покупцям (у тому числі контролюючим особам) вилучати такі цінники та прейскуранти поза контролем осіб, уповноважених таким продавцем здійснювати нагляд за дотриманням норм цього Закону. За умисне вилучення працівником контролюючого органу цінника (прейскуранта) з метою неправомірного накладення на продавця адміністративного або іншого стягнення такий працівник притягається до відповідальності згідно з законом. Статтею 25 Закону визначено, що суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій. Суб'єктом владних повноважень за порушення вимог законодавства до відповідача правомірно застосовані фінансові санкції в порядку та розмірах, що відповідали вимогам законодавства. Оскільки протягом встановленого законом строку та на час розгляду справи суми фінансових санкцій сплачені не були, тому вони підлягають стягненню з відповідача. Керуючись статтями 23, 94, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд п о с т а н о в и в :
Позов Державної податкової інспекції у Калінінському районі міста Донецька до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення коштів задовольнити. Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 на користь Державного бюджету України фінансові санкції за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» в сумі 4 303 (чотири тисячі триста три) грн. на рахунок 31111104700005, код платежу 21080900, банк одержувача ГУДКУ у Донецькій області МФО 834016, ЗКПО 34687090. Постанова набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 КАС України, і може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 КАС України, шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання вказаної заяви, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсяі до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження. Суддя Логойда Т. В.