Ухвала суду № 48148624, 04.06.2015, Краматорський міський суд Донецької області

Дата ухвалення
04.06.2015
Номер справи
234/8099/15-к
Номер документу
48148624
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 234/8099/15-к

Провадження № 1-кс/234/1452/15

У Х В А Л А

04 червня 2015 року м. Краматорськ

Слідчий суддя Краматорського міського суду Донецької області Фоміна Ю.В., за участю секретаря Бабіч В.С., прокурора Теличко М.С., директора Краматорської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату 1-11 рівнів №10 Донецької обласної ради ОСОБА_1,

розглянувши клопотання старшого слідчого СВ Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області ОСОБА_2 про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії в Краматорської загальноосвітньої санаторної школи-інтернат 1-11 рівнів №10 Донецької обласної ради,

ВСТАНОВИВ:

02.06.2015 року до Краматорського міського суду Донецької області надійшло клопотання старшого слідчого СВ Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області ОСОБА_3, погоджене з прокурором прокуратури м. Краматорська ОСОБА_4 про призначення позапланової виїзної ревізії при проведенні капітального ремонту спортзалу, коридору першого поверху та покрівлі гаражу Краматорської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату 1-11 рівнів №10 Донецької обласної ради за період з 23.08.2014 року по 01.12.2014 року, погоджене з прокурором прокуратури м. Краматорська ОСОБА_4

В судовому засіданні слідчий підтримав клопотання та просив його задовольнити.

Представник школи в судовому засіданні проти задоволення клопотання заперечив, у звязку з відсутністю підстав для проведення такої ревізії.

Слідчий суддя вислухавши пояснення слідчого, директора школи, розглянувши матеріали додані до клопотання, вважає, що клопотання не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно доп. 4 ч. 2 ст. 40 КПК слідчий уповноважений призначати ревізії та перевірки у порядку, визначеному законом. Такий порядок встановлений в Законі України«Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26.01.1993 №2939-XII.

Відповідно до ст.11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», Позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державного фінансового контролю і проводиться за наявності хоча б однієї з таких обставин:

2) підконтрольною установою подано у встановленому порядку скаргу про порушення законодавства посадовими особами органу державного фінансового контролю під час проведення планової чи позапланової виїзної ревізії, в якій міститься вимога про повне або часткове скасування результатів відповідної ревізії;

3) у разі виникнення потреби у перевірці відомостей, отриманих від особи, яка мала правові відносини з підконтрольною установою, якщо підконтрольна установа не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит органу державного фінансового контролю протягом десяти робочих днів з дня отримання запиту;

4) проводиться реорганізація (ліквідація) підконтрольної установи;

5) у разі надходження доручення щодо проведення ревізій у підконтрольних установах від Кабінету Міністрів України, органів прокуратури, органів доходів і зборів, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, в якому містяться факти, що свідчать про порушення підконтрольними установами законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державного фінансового контролю;

6) у разі, коли вищестоящий орган державного фінансового контролю в порядку контролю за достовірністю висновків нижчестоящого органу державного фінансового контролю здійснив перевірку актів ревізії, складених нижчестоящим органом державного фінансового контролю, та виявив їх невідповідність вимогам законів. Позапланова виїзна ревізія в цьому випадку може ініціюватися вищестоящим органом державного фінансового контролю лише у тому разі, коли стосовно посадових або службових осіб нижчестоящого органу державного фінансового контролю, які проводили планову або позапланову виїзну ревізію зазначеної підконтрольної установи, розпочато службове розслідування або у випадку повідомлення їм про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

Позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду. Позапланова ревізія підконтрольної установи не може проводитися частіше одного разу на квартал.

Позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні.

Орган або особа, що ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до частин п'ятої і сьомої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості.

Тривалість позапланової виїзної ревізії не повинна перевищувати 15 робочих днів.

Обмеження у підставах проведення ревізій, визначені цим Законом, не поширюються на ревізії, що проводяться на звернення підконтрольної установи, або ревізії, що проводяться після повідомлення посадовим особам підконтрольних установ, що ревізуються, про підозру у вчиненні ними кримінального правопорушення відповідно до Кримінального процесуального кодексу України.

В провадженні слідчого Прокофєвої О.В. знаходяться матеріали кримінального провадження, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12014050390001930 від 08.09.2014 року, за фактом завищення вартості виконання робіт на суму 57425,64 грн. з боку посадових осіб ПП «В.К.П. Постачсбувторг» (ЕДРПОУ 20357715) м. Донецьк, директор ОСОБА_5 при проведенні капітального ремонту спортзалу, коридору першого поверху та покрівлі гаражу Краматорської ЗОСШІ №10. Попередня правова кваліфікація даного кримінального правопорушення визначена за ч.2 ст.191 КК України. Підозра нікому не вручалася.

Таким чином, беручи до уваги, що в матеріалах клопотання відсутнє звернення підконтрольної установи - Краматорської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату 1-11 рівнів №10 Донецької обласної ради про необхідність проведення позапланової ревізії, посадовій особі підконтрольної установи підозра не повідомлялася, а кримінальне провадження відкрито стосовно посадових осіб іншого підприємства - ПП «В.К.П. Постачсбувторг», слідчий суддя не вбачає законних підстав для проведення ревізії саме в Краматорській загальноосвітній санаторній школі-інтернату 1-11 рівнів №10 Донецької обласної ради, підстави, передбачені ч.5 ст.11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» також відсутні.

При розгляді клопотання, учасники процесуальної дії клопотання про застосування технічних засобів фіксування не робили. Відповідно до ст.107 КПК України фіксація судового розгляду клопотання, технічними засобами, не проводилась.

На підставі викладеного і керуючись ст.ст.11 Закону України « Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», ст. 40 КПК України,

УХВАЛИВ:

В задоволенні клопотання про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії в Краматорській загальноосвітній санаторній школі-інтернату 1-11 рівнів №10 Донецької обласної ради, - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддяОСОБА_6