РІВНЕНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
33001 , м. Рівне, вул. Яворницького, 59
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"03" серпня 2015 р. Справа № 924/1878/14
Рівненський апеляційний господарський суд у складі колегії:
Головуючого судді Тимошенко О.М.
судді Огороднік К.М. ,
судді Коломис В.В.
при секретарі Саган І.О.
за участю представників сторін:
від позивача - Дерев'янчук Г.Г.
від відповідача - Кучевська Г.В.
від третіх осіб - Богачова Л.М., Лаврентюк Л.Є.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Рівненського апеляційного господарського суду апеляційну скаргу позивача ТзОВ "СХУХІТ" на рішення господарського суду Хмельницької області від 02.06.15 р. у справі № 924/1878/14
за позовом Товариство з обмеженою відповідальністю "СХУХІТ" с.Давидківці Хмельницький район
до Виконавчий комітет Хмельницької міської ради
за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача:
- Управління комунального майна Хмельницької міської ради;
- Міське комунальне підприємство по утриманню нежитлових приміщень комунальної власності, м. Хмельницький;
- фізичної особи-підприємця Присяжнюк Д.С., м. Хмельницький;
- фізичної особи-підприємця Серебрякова С.В., м. Хмельницький;
- Товариства з обмеженою відповідальністю "Хмельницькі напівфабрикати", м. Хмельницький;
- фізичної особи-підприємця Шурко К.А., м. Хмельницький;
- фізичної особи-підприємця Царьова Є.С., м. Хмельницький;
- Товариства з обмеженою відповідальністю "КОФЕ ГРУП-А", м. Хмельницький
про скасування рішення міськвиконкому від 12.02.2013р. №119
ВСТАНОВИВ:
Рішенням господарського суду Хмельницької області від 02.06.2015 року у справі № 924/1878/14 (колегія суддів у складі: головуючий суддя Муха М.Є., судді Субботіна Л.О., Кочергіна В.О.) в позові відмовлено.
Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції, позивач ТзОВ "СХУХІТ" подав апеляційну скаргу, в якій просить останнє скасувати. Зазначає, що при прийнятті рішення виконавчого комітету Хмельницької міської ради від 14.02.2013р. № 119 не було дотримано вимог законодавства щодо реєстрації прав на нерухоме майно, а саме необхідна наявність свідоцтва про право власності або право оперативного управління майном, що передаються в оренду.
Також вказує, що виконавчий комітет Хмельницької міської ради не має цивільної дієздатності з огляду на відсутність у нього установчих документів. Просить скасувати рішення суду першої інстанції.
Представник позивача в судовому засідання підтримав вимоги апеляційної скарги.
Відповідач у відзиві на апеляційну скаргу проти доводів апелянта заперечив. Відзначає, що рішення господарського суду було винесено з урахуванням всіх обставин справи. Зокрема зазначив, що при прийнятті оспорюваного рішення виконавчий комітет Хмельницької міської ради діяв на підставі закону, та в межах і в спосіб, передбачений чинним законодавством і тому нема законних підстав для його скасування. Стверджує, що нежитлове приміщення загальною площею 345,2 кв.м по вул. Купріна, 61 м. Хмельницький, на частину з якого було погоджено умови передачі в оренду оспорюваним рішенням виконкому, знаходилося у комунальній власності територіальної громади міста Хмельницький ще з 22.04.1992р. Зазначив, що вказане питання було предметом розгляду по справі № 924/1225/14, де зокрема було зазначено, що відповідно до положень ЗУ "Про державну реєстрацію речових прав на майно та їх обтяжень" реєстрація права власності є похідною від самого права власності.
Представник відповідача в судовому засіданні підтримав заперечення викладені у відзиві.
Третя особа яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Міське комунальне підприємство по утриманню нежитлових приміщень комунальної власності у відзиві на апеляційну заперечив проти доводів апелянта. Рішення господарського суду Хмельницької області від 02.06.2015 року у справі № 924/1878/14 вважає законним та обґрунтованим.
В судовому засіданні представник третьої особи підтримав позицію викладену у відзиві.
Третя особа яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Управління комунального майна Хмельницької міської ради у відзиві на апеляційну заперечив проти доводів апелянта. Рішення господарського суду Хмельницької області від 02.06.2015 року у справі № 924/1878/14 вважає законним та обґрунтованим.
До початку розгляду справи позивачем заявлено клопотання про нечинність довіреності представника виконавчого комітету Хмельницької міської ради, оскільки дана юридична особа не має будь-яких установчих документів та є не дієздатною. Вказане клопотання судом розглянуто та відхилено з наступних підстав.
Чинним законодавством не передбачено прийняття статуту або положення про виконавчий комітет міської ради. Згідно ст. 24 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" правовий статус місцевого самоврядування в Україні визначається Конституцією України, цим та іншими законами, які не повинні суперечити цьому закону. Органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією України і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України. Зазначене не суперечить вимогам Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", оскільки ч. 2 ст. 3 цього Закону передбачає можливість встановлення законом особливостей державної реєстрації органів місцевого самоврядування. Оскільки Виконавчий комітет Хмельницької міської ради належним чином зареєстровано як юридичну особу, що стверджується випискою з ЄДРЮО та ФОП (а.с. 97) та його повноваження визначаються Законом України "Про місцеве самоврядування", доводи позивача про недієздатність цієї юридичної особи є безпідставними та необгрунтованими. Довіреність представника належним чином оформлена, підписана секретарем міської ради, якому законом надані такі повноваження, та скріплена печаткою виконавчого комітету. Відтак, у суду відсутні підстави вважати долвіреність представника нечинною.
Розглянувши матеріали справи та апеляційну скаргу, відзиви на неї, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції при винесенні оскаржуваного рішення норм матеріального та процесуального права, колегія суддів Рівненського апеляційного господарського суду вважає, що у задоволенні апеляційної скарги слід відмовити, а рішення господарського суду Хмельницької області від 02.06.2015 року у справі № 924/1878/14 залишити без змін виходячи з наступного.
Як вбачається з матеріалів справи, житловий будинок, розташований по вул. Купріна, 61, в якому знаходиться нежитлове приміщення, що було передано в оренду відповідачу, побудований в 1981 році та знаходився на балансі ЖЕК № 5, про що свідчить інвентарна картка обліку основних засобів №136.
Пунктом 1 рішення виконавчого комітету Хмельницької обласної ради №23 від 19.02.1992 року "Про розмежування державного майна області і власністю районів, міст обласного підпорядкування" вирішено провести розмежування державного майна, яке відноситься до комунальної власності, між власністю області і власністю районів, міст обласного підпорядкування згідно додатку. В додатку до вказаного рішення наведено перелік державного майна із зазначенням того, до якої власності воно переходить. Зокрема, у галузі житлово-комунального господарства під номером 1 зазначено районні і міські управління житлово-комунального господарства, комбінати комунальних підприємств, комбінати благоустрою, домоуправління і ЖЕКи з їх виробничим і майновим комплексом, які віднесено до комунальної власності районів та міст обласного підпорядкування.
Рішенням Хмельницької міської ради №6 від 22.04.1992 року затверджено перелік майна та об'єктів, що перебувають в комунальній власності міста, в тому числі майно житлово - комунального господарства. У розділі житлово - комунального господарства зазначено майно ЖЕКів, в тому числі і майно ЖЕК №5, який розташований за адресою вул. Купріна, 61.
На підставі рішення Хмельницької міської ради шостої сесії від 18.12.1998 року за №55 створено міське комунальне підприємство по утриманню нежитлових приміщень комунальної власності (п. 1 Рішення).
Рішенням 12 сесії Хмельницької міської ради від 28.12.1999 року №11 уповноважено виконавчий комітет здійснювати управління об'єктами права комунальної власності (п. 1 Рішення), а саме: здавати в оренду цілісні майнові комплекси, їх структурні підрозділи, нерухоме майно (будівлі, споруди, приміщення) та інше окреме індивідуально визначене майно (п. 1.1 Рішення), а також визначати орендодавців комунального майна, крім окремо індивідуально визначеного майна (п. 1.4 Рішення).
На підставі рішення № 11 від 28.12.1999 року, виконавчим комітетом Хмельницької міської ради були прийняті рішення №875 від 09.10.2003 року, яким було визначено управління комунального майна єдиним орендодавцем нерухомого майна (будівель, споруд, приміщень), що належать до комунальної власності територіальної громади м. Хмельницького, та рішення №1015 від 29.09.2011 року, яким було затверджено Порядок проведення конкурсів по визначенню орендарів цілісних майнових комплексів, їх структурні підрозділи, нерухомого майна та іншого окремого індивідуально визначеного майна, що перебуває в міській комунальній власності.
Пунктом 2.1 Порядку встановлено, що конкурс на право оренди оголошується орендодавцем. Умови передачі майна мають відповідати умовам, визначеним рішенням виконавчого комітету міської ради.
Рішенням виконавчого комітету Хмельницької міської ради №457 від 15.05.2009 року нежитлові приміщення, які перебували на балансі ЖЕКів, передані на баланс міського комунального підприємства по утриманню нежитлових приміщень. Згідно переліку приміщень, які передавалися ЖЕК №5, наведеному в додатку до вказаного рішення, значиться нежитлові приміщення по вул. Купріна, 61, загальною площею 327,6 кв.м.
24.04.2013р. Хмельницькою міською радою прийнято рішення №47, яким затверджено перелік об'єктів (будівель, споруд, приміщень), які перебувають у власності територіальної громади міста Хмельницького та знаходяться на балансі міського комунального підприємства по утриманню нежитлових приміщень. В додатку до вказаного рішення під номером 97 значиться нежитлові приміщення по вул. Купріна, 61, загальною площею 345,2 кв.м. Площа вказаного приміщення уточнена вказаним рішенням з 327,6 кв.м на 345,2 кв.м у зв'язку із виготовленням технічного паспорта. На уточнену площу видано свідоцтво про право власності на нерухоме майно і.н. 25045030 від 01.08.2014 року за територіальною громадою, в особі Хмельницької міської ради зареєстровано право власності на нежитлове приміщення площею 345,2 кв.м по вул. Купріна, 61.
На виконання даного рішення, рішенням виконкому Хмельницької міської ради №119 від 14.02.2013 року дозволено управлінню комунального майна та отримувачам коштів за оренду нежитлових приміщень укласти договори оренди згідно з чинним законодавством на умовах, визначених згідно додатку.
Згідно з додатком до вказаного рішення міститься 13 пунктів, якими погоджуються умови передачі в оренду 13 нежитлових приміщень міської комунальної власності.
В результаті чого було укладено 13 договорів оренди майна, що належить до комунальної власності в тому числі договір від 22.03.2013 року укладений між управлінням комунального майна Хмельницької міської ради (орендодавець), товариством з обмеженою відповідальністю "СХУХІТ", (орендар) та міським комунальним підприємством по утриманню нежитлових приміщень комунальної власності (Отримувач коштів, Балансоутримувач) про надання в оренду нежитлового приміщення, загальною площею 162,5 кв. м., корисною площею 156,4 кв. м. в будівлі по вул. Купріна, 61 під виробничу майстерню.
Згідно свідоцтва про право власності на нерухоме майно від 01.08.2014р. власником нежитлового приміщення комунальної власності (м. Хмельницький, вул. Купріна, 61, загальною площею 345,2 кв.м.) виступає територіальна громада міста Хмельницького в особі Хмельницької міської ради.
Рішенням господарського суду Хмельницької області від 27.08.14р. у справі № 924/842/14 за позовом управління комунального майна Хмельницької міської ради, м. Хмельницький міського комунального підприємства по утриманню нежитлових приміщень комунальної власності, м. Хмельницький до товариства з обмеженою відповідальністю "СХУХІТ", с. Давидківці Хмельницький район Хмельницької області, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивачів - Хмельницької міської ради про стягнення 15019,39 грн. заборгованості по орендній платі, дострокове розірвання договору оренди, виселення з нежитлового приміщення позов задоволено частково та вирішено: стягнути з ТОВ "СХУХІТ" (13699,86 грн. заборгованості по орендній платі, 824,76 грн. заборгованості по відшкодуванню земельного податку, 475,70 грн. пені, 4263 грн. судового збору; розірвати договір оренди майна (нерухомого або іншого), що належить до комунальної власності, укладений 22.03.2013р. між управлінням комунального майна Хмельницької міської ради, товариством з обмеженою відповідальністю "СХУХІТ" та міським комунальним підприємством по утриманню нежитлових приміщень комунальної власності; виселити товариство з обмеженою відповідальністю "СХУХІТ" з орендованого приміщення, яке розташоване за адресою: Хмельницький, вул. Купріна, 61, загальною площею 162,5 кв. м, корисною площею 156,4 кв. м. та передати по акту балансоутримувачу - міському комунальному підприємству по утриманню нежитлових приміщень комунальної власності (м. Хмельницький, вул. Кам'янецька, 2, код 30579655). У позові, в частині стягнення 15,69 грн. пені відмовлено.
Постановою Рівненського апеляційного господарського суду від 23.10.14р. рішення від 27.08.14р. у справі № 924/842/14 залишено без змін.
Рішенням господарського суду Хмельницької області від 04.11.14р. у справі № 924/1225/14 за позовом товариства з обмеженою відповідальністю „СХУХІТ", с. Давидківці, Хмельницький район до управління комунального майна Хмельницької міської ради, м. Хмельницький за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - міського комунального підприємства по утриманню нежитлових приміщень комунальної власності, м. Хмельницький, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Хмельницької міської ради, м. Хмельницький про визнання договору оренди від 28.10.2011 року недійсним у позові відмовлено.
Постановою Рівненського апеляційного господарського суду від 15.01.15р. рішення суду області 04.11.14р. у справі № 924/1225/14 залишено без змін.
Позивач вважаючи, що рішення виконавчого комітету Хмельницької міської ради від 14.02.2013р. № 119 "Про надання дозволу на укладення договорів оренди нежитлових приміщень комунальної власності" прийняте відповідачем без достатніх правових підстав звернувся із позовом до суду про його скасування.
Оскаржуваним рішенням суд першої інстанції відмовив у позовних вимогах повністю.
Колегія суддів погоджується з таким рішенням з огляду на наступне.
Згідно ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 3 статті 24 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" встановлено, що органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.
Відповідно до ч. 1 ст. 21 Цивільного кодексу України суд визнає незаконним та скасовує правовий акт індивідуальної дії, виданий органом державної влади, органом влади Автономної Республіки Крим або органом місцевого самоврядування, якщо він суперечить актам цивільного законодавства і порушує цивільні права або інтереси.
Відповідно до п.2 роз'яснення Вищого арбітражного суду України від 26.01.2000р. № 02-5/35 "Про деякі питання практики вирішення спорів, пов'язаних з визнанням недійсними актів державних чи інших органів" передбачено, що підставами для визнання акта недійсним є невідповідність його вимогам чинного законодавства та/або визначеній законом компетенції органу, який видав цей акт. Обов'язковою умовою визнання акта недійсним є також порушення у зв'язку з прийняттям відповідного акта прав та охоронюваних законом інтересів підприємства чи організації - позивача у справі. Якщо за результатами розгляду справи факту такого порушення не встановлено, у господарського суду немає правових підстав для задоволення позову.
Відповідно до положень ст. 1 ГПК України підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності, мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів.
Як вірно зазначив місцевий суд, право на звернення до суду має особа, чиї права та охоронювані законом інтереси були порушені.
З огляду на рішення господарського суду Хмельницької області від 27.08.14р. у справі № 924/842/14, яке залишено без змін постановою Рівненського апеляційного господарського суду від 23.10.14р. вбачається, що на час звернення позивача із даним позовом (08.12.14р.) договір оренди майна (нерухомого або іншого), що належить до комунальної власності від 22.03.2013р. укладений на підставі оскаржуваного рішення був розірваний, тобто правовідносини між сторонами було припинено.
Відповідно до ст. 5 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" система місцевого самоврядування включає: територіальну громаду, сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення.
Згідно ст. 10 вказаного Закону сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами. Представницькі органи місцевого самоврядування, сільські, селищні, міські голови, виконавчі органи місцевого самоврядування діють за принципом розподілу повноважень у порядку і межах, визначених цим та іншими законами.
Відповідно до ст. 16 вказаного Закону органи місцевого самоврядування є юридичними особами і наділяються цим та іншими законами власними повноваженнями, в межах яких діють самостійно і несуть відповідальність за свою діяльність відповідно до закону. Матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, земля, природні ресурси, що є у комунальній власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, а також об'єкти їхньої спільної власності, що перебувають в управлінні районних і обласних рад.
Відповідно до положень Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" реєстрація права власності є похідною від самого права власності особи.
Відповідно до пункту 6 частини 1 ст. 26 вказаного Закону до повноважень міської ради відноситься утворення за поданням сільського, селищного, міського голови інших виконавчих органів ради.
Згідно ст. 11 вказаного Закону виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи.
З матеріалів справи вбачається, що на підставі вказаних норм законодавства Хмельницька міська рада рішенням №8 від 12.02.2003 року створила управління комунального майна та рішенням №25 від 21.05.2003р. затвердила положення про нього.
Відповідно до ст. 60 вказаного Закону територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об'єктами права комунальної власності, в тому числі виконують усі майнові операції, можуть передавати об'єкти права комунальної власності у постійне або тимчасове користування юридичним та фізичним особам, здавати їх в оренду, продавати і купувати, використовувати як заставу, вирішувати питання їхнього відчуження, визначати в угодах та договорах умови використання та фінансування об'єктів, що приватизуються та передаються у користування і оренду.
Відповідно до пункту 31 частини 1 ст. 26 вказаного Закону до повноважень міської ради відноситься прийняття рішень про передачу іншим органам окремих повноважень щодо управління майном, яке належить до комунальної власності відповідної територіальної громади, визначення меж цих повноважень та умов їх здійснення.
На підставі вказаної норми законодавства Хмельницька міська рада своїм рішенням №11 від 28.12.1999 року уповноважила виконавчий комітет здійснювати управління об'єктами права комунальної власності у межах:
- здавати в оренду цілісні майнові комплекси, їх структурні підрозділи, нерухоме майно та інше окреме індивідуально визначене майно;
- визначати орендодавців комунального майна, крім окремого індивідуально визначеного майна.
Таким чином вказаним рішенням Хмельницька міська рада передала частину своїх повноважень щодо передачі в оренду цілісних майнових комплексів, їх структурних підрозділів, нерухомого майна та іншого окремого індивідуально визначеного майна, а також визначення орендодавців комунального майна виконавчому комітету.
З матеріалів справи вбачається, що на підставі вказаного рішення Хмельницької міської ради виконавчим комітетом були прийняті рішення №875 від 09.10.2003 року, яким було визначено управління комунального майна єдиним орендодавцем нерухомого майна (будівель, споруд, приміщень), що належать до комунальної власності територіальної громади м. Хмельницького, рішення №1015 від 29.09.2011 року, яким було затверджено Порядок проведення конкурсів по визначенню орендарів цілісних майнових комплексів, їх структурні підрозділи, нерухомого майна та іншого окремого індивідуально визначеного майна, що перебуває в міській комунальній власності, та оспорюване рішення №119 від 14.02.2013 року.
Колегія суддів звертає увагу, що вказаний Порядок і оспорюване рішення були прийняті з метою реалізації процедури передачі в оренду комунального майна, яка визначена ст. 9 Закону України "Про оренду державного та комунального майна", де зазначено, що фізичні та юридичні особи, які бажають укласти договір оренди, направляють заяву, проект договору оренди, а також інші документи згідно з переліком, що визначається Фондом державного майна України (далі - матеріали), відповідному орендодавцеві. У разі надходження до орендодавця заяви про оренду нерухомого майна орендодавець, за умови відсутності заборони на передачу майна в оренду, у п'ятиденний строк після дати реєстрації заяви надсилає копії матеріалів органу, уповноваженому управляти відповідним майном.
Відповідно до пункту 2.1. Порядку, затвердженого рішенням №1015 від 29.09.2011 року, встановлено, що умови передачі майна в оренду мають відповідати умовам, визначеним рішенням виконавчого комітету міської ради. На виконання вказаної норми рішенням виконавчого комітету Хмельницької міської ради №119 від 14.02.2013 року було дозволено управлінню комунального майна та отримувачам коштів за оренду нежитлових приміщень укласти договори оренди згідно з чинним законодавством на умовах, визначених згідно з додатком.
Пунктом 2 додатку до рішення було визначено умови передачі в оренду нежитлового приміщення загальною площею 162,5 кв.м, корисною площею 156,4 кв.м в будівлі по вул. Купріна, 61 під виробничу майстерню.
22.03.2013р. між управлінням комунального майна, міським комунальним підприємством по утриманню нежитлових приміщень комунальної власності та товариством з обмеженою відповідальністю "СХУХІТ" було укладено договір оренди майна (нерухомого або іншого), що належить до комунальної власності по вул. Купріна, 61 загальною площею 162,5 кв.м. Вказаний договір був укладений на виконання рішення виконавчого комітету Хмельницької міської ради №119 від 14.02.2013 року.
Враховуючи наведене, місцевий господарський суд дійшов обгрунтованого та правомірного висновку, що позивачем не доведено наявність його порушеного права з боку відповідача, яке мало би бути захищено або відновлено судом, що є підставою для відмови в позові.
Доводи апелянта в частині відсутності цивільної дієздатності виконавчого комітету Хмельницької міської ради судом відхиляються з мотивів, викладених за результатами розгляду клопотання позивача про нечинність довіреності представника відповідача, про що зазначено вище.
Отже, з огляду на вищевикладене, колегія суддів Рівненського апеляційного господарського суду вважає, що рішення господарського суду Хмельницької області від 02.06.2015 року відповідає матеріалам справи, ґрунтується на чинному законодавстві і підстав для його скасування немає. Зазначені в апеляційній скарзі інші доводи скаржника не обґрунтовані та не спростовують висновків суду першої інстанції, а тому не можуть бути підставою для скасування чи зміни оскаржуваного рішення.
Керуючись ст.ст. 99, 101, 103, 105 ГПК України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
1. Апеляційну скаргу ТзОВ "СХУХІТ" від 09.06.2015р. залишити без задоволення.
2. Рішення господарського суду Хмельницької області від 02.06.2015 року у справі № 924/1878/14 залишити без змін.
3. Постанову може бути оскаржено в касаційному порядку.
Головуючий суддя Тимошенко О.М.
Суддя Огороднік К.М.
Суддя Коломис В.В.