Постанова № 47998631, 27.02.2012, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.02.2012
Номер справи
2а-1870/9405/11
Номер документу
47998631
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 лютого 2012 р. Справа № 2a-1870/9405/11

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Павлічек В.О.,

розглянувши в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Конотопської міжрайонної державної податкової інспекції до Державного підприємства Конотопський виправний центр №130 управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Сумській області про стягнення податкової заборгованості,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач, Конотопська міжрайонна державна податкова інспекція (далі по тексту - позивач, Конотопська МДПІ), звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державного підприємства Конотопський виправний центр №130 управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Сумській області (далі по тексту - відповідач), в якому просить суд стягнути з відповідача кошти в сумі 594172,84 грн. за рахунок коштів на рахунках у банках, обслуговуючих такого платника податків та готівки, що належить такому платнику податків.

Позовні вимоги обґрунтовуються наступним. Відповідач, не виконуючи обовязок зі сплати податків, закріплений у п.п. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України, має податкову заборгованість в загальному розмірі 594172,84 грн. а саме: з податку на додану вартість в сумі 210885,70 грн., з податку на прибуток підприємств - 36,50 грн., адміністративні санкції та штрафи - 3018,10 грн., із земельного податку - 11976,58 грн., з комунального податку - 626,96 грн., зі збору за забруднення навколишнього природного середовища - 280,52 грн., з податку на доходи фізичних осіб - 367348,73 грн.

Представники сторін у судове засідання не зявилися. Про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.

Представник позивача надав суду заяву про розгляд справи за його відсутності.

Представник відповідача клопотання про розгляд справи за його відсутності не надав та про причини неявки до суду не повідомив.

Відповідно до вимог ч. 6 ст. 12 та ч. 1 ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України під час судового розгляду справи в судовому засіданні забезпечується повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, крім випадків неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи у разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження).

Таким чином, у звязку з неявкою сторін, фіксування судового засідання по справі не здійснюється.

Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що Державне підприємство Конотопський виправний центр №130 управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Сумській області зареєстрована як юридична особа, що підтверджується копією Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи (а.с. 6) та копією Довідки з єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (а.с. 8)

Відповідач самостійно узгодив податкове зобов'язання з податку на додану вартість шляхом подачі податкових декларацій з податку на додану вартість до ДПІ в м. Суми (а.с. 11-14, 18-53). Виходячи із зазначених вище декларацій заборгованість відповідача із вказаного податку складає 197610,89 грн.

Також, відповідачем до ДПІ в м. Суми були подані декларації з податку на прибуток підприємств (а.с. 54-56). Відповідно до вказаних декларацій відповідач узгодив податкове зобовязання із вказаного податку та його заборгованість складає 27,00 грн.

Відповідач узгодив податкове зобовязання із земельного податку шляхом подачі до ДПІ в м. Суми податкових розрахунків земельного податку на суму 7001,10 грн., про зазначене свідчать податкові розрахунки земельного податку (а.с. 58-60).

Крім того, відповідачем був узгоджений податок з доходів фізичних осіб шляхом подачі декларації до ДПІ в м. Суми (а.с. 65-66). Із зазначених декларацій вбачається, що борг із вказаного податку складає 416799,01 грн.

18.11.2010 ДПІ в м. Суми була проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності сплати податку на додану варітсь. Перевіркою було встановлено порушення відповідачем п.п. 7.7.1 п. 7.1 ст. 7 Закону України "Про податок на додану варітсь" та п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (в редакції чинною на момент виникнення спірних правовідносин) (далі - Закону), а саме відповідач не сплатив узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених Законом.

На підставі перевірки був складений акт від 18.11.2010 про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати податку на додану вартість (а.с. 15). Відповідач зазначений вище акт отримав про що свідчить підпис уповноваженої особи відповідача (а.с. 15).

На підставі зазначеного акту перевірки податковим повідомленням-рішенням від 18 листопада 2010 року (а.с. 16) до відповідача були застосовані фінансові санкції в сумі 9457,89 грн. Відповідач отримав зазначене податкове повідомлення-рішення про що свідчить підпис уповноваженої особи відповідача (а.с. 16).

Також, 24.12.2010 позивачем була проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності подання податкової звітності. В ході перевірки встановлено, що відповідач не встроки подав декларацію, чим порушив п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону.

За результатами перевірки був складений акт про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності від 24.12.2010 (а.с. 17). Зазначений акт був отриманий відповідачем, про що свідчить підпис уповноваженої особи (а.с. 17).

Податковим повідомленням-рішенням від 24.12.2010 (а.с. 16) до відповідача за не сплату узгодженої суми податкового зобовязання з податку на додану вартість протягом граничних строків були застосовані штрафні санкції в сумі 170,00 грн. Відповідач отримав зазначене податкове повідомлення-рішення, що підтверджується підписом уповноваженої особи відповідача (а.с. 16).

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем 01.11.2011 була проведена камеральна перевірка податкової звітності з комунального податку. В ході перевірки було встановлено несвоєчасна сплата комунального податку, чим порушено п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України.

За результатами перевірки був складений акт про результати камеральної перевірки податкової звітності з комунального податку № 135/15-2-13/0868087 від 01.11.2011 (а.с. 62). Вказаний акт був отриманий відповідачем про що свідчить підпис керівника підприємства (а.с. 62).

Відповідно до податкового повідомлення-рішення № НОМЕР_1 від 01.11.2011 (а.с. 61) до відповідача був застосований штраф за погашення із затримкою грошового зобовязання з комунального податку в сумі 250,24 грн. Зазначене рішення було отримано відповідачем, що підтверджується підписов уповноваженої особи відповідача (а.с. 61).

Крім того, 01.11.2011 ДПІ в м. Суми була проведена камеральна перевірка податкової звітності з екологічного податку. Перевіркою було встановлено порушення п. 57.1 ст. 57 ПК України, тобто неподання (несвоєчасне подання) податкової звітності з екологічного податку.

За результатами перевірки був складений акт № 136/15-2-13/08680787 від 01.11.2011 (а.с. 64) про результати камеральної перевірки податкової звітності з екологічного податку. Акт був отриманий відповідачем, про що свідчить підпис уповноваженої особи відповідача (а.с. 64).

Податковим повідомленням-рішенням № НОМЕР_2 від 01 листопада 2011 року (а.с. 63) відповідачу були застосовані штрафні санкції за погашення з затримкою грошового зобовязання зі збору за забруднення навколишнього природного середовища в загальному розмірі 107,80 грн. Відповідач отримав зазначене податкове повідомлення-рішення про що свідчить підпис уповноваженої особи відповідача(а.с. 63).

Зазначені вище податкові повідомлення-рішення відповідачем в установленому Законом порядку оскаржені не були.

Відповідно до п.п. 129.1.1 п. 129.1 ст. 9 Податкового кодексу України, після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобовязання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Виходячи з викладеного, ДПІ в м. Суми нарахувала пеню на суму узгодженого зобовязання з податку на додану вартість, з податку з доходів фізичних осіб, збір за забруднення навколишнього природного середовища, комунального податку, земельного податку в загальному розмірі 21170,54 грн.

Також, відповідно до облікової картки платника (а.с. 67-85) та згідно із розрахунком податкової заборгованості платника податків (а.с. 5), загальна сума заборгованості відповідача перед бюджетом складає 594172,84 грн.

Відповідачу були виставлені податкові вимоги від 20.03.2008 № 152 та від 21.04.2008 № 178. Про це свідчать копії корінців податкових вимог (а.с. 9). Зазначені податкові вимоги були отримані відповідачем про що свідчать його підписи (а.с. 9).

Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до п. 1 та п. 11 ч. 1 ст. 10 Закону України "Про Державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990, державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані спеціалізовані державні податкові інспекції виконують такі функції здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів; подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Підпунктом 16.1.3 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України (далі по тексту - Кодекс) встановлено, що платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

Також, п.п. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Кодексу передбачено, що платник податків зобовязаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (в редакції чинною на момент виникнення спірних правовідносин), податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року; г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.

Також, підпунктом 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Відповідно до п.п. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону, платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Також, підпунктом 17.1.7 пункту 17.1 ст. 17 Закону встановлено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.

Відповідно до пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України, контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо платник податків не подає в установлені строки податкову (митну) декларацію; дані перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках; дані перевірок щодо утримання податків у джерела виплати, в тому числі податкового агента, свідчать про порушення правил нарахування, утримання та сплати до відповідних бюджетів податків і зборів, передбачених цим Кодексом, у тому числі податку на доходи фізичних осіб таким податковим агентом

Пунктом 57.3 ст. 57 Кодексу визначено, що у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Відповідно до п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Кодексу, податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до п. 120.1 ст. 120 Податкового кодексу України, неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Також, відповідно до п. 123.1 ст. 123 ПК України, У разі якщо контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов'язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків на підставах, визначених підпунктами 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4, 54.3.5, 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, тягне за собою накладення на платника податків штрафу в розмірі 25 відсотків суми визначеного податкового зобов'язання, завищеної суми бюджетного відшкодування.

Пунктом 126.1 статті 126 ПК України визначено, що у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Підпунктом 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України встановлено, що органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Судом встановлено, що податковий борг на час розгляду справи відповідачем не сплачений, у звязку з чим суд приходить до висновку про те, що зазначений податковий борг підлягає стягненню з нього у судовому порядку.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Конотопської міжрайонної державної податкової інспекції до Державного підприємства Конотопський виправний центр №130 управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Сумській області про стягнення податкової заборгованості задовольнити.

Стягнути з Державного підприємства Конотопський виправний центр №130 управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Сумській області (41600, Сумська область, м. Конотоп, вул. Батуринська, 2, код 08680787) за рахунок коштів на рахунках у банках, обслуговуючих такого платника податків та готівки, що належить такому платнику податків податковий борг в загальному розмірі 594172,84 грн. (пятсот девяносто чотири тисячі сто сімдесят дві грн. 84 коп.) на користь місцевого бюджету м. Конотоп на р/р 34123999700008, код 23635072, Конотопське УДК ГУДКУ у Сумській області, МФО 837013.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя (підпис) В.О. Павлічек

З оригіналом згідно

Суддя В.О. Павлічек