Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 квітня 2009 р. справа № 2а-172/09/0570
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді Головіної К.І.
при секретаріУсатюк Я.О.
за участю представника позивачаСенникова А.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Макіївської обєднаної державної податкової інспекції у Донецькій області до приватного підприємства „Шляхбуд плюс” про стягнення заборгованості з податку на прибуток, з податку на додану вартість, з комунального податку, зі збору за забруднення навколишнього природного середовища, -
В С Т А Н О В И В:
Макіївська обєднана державна податкова інспекція у Донецькій області звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до приватного підприємства „Шляхбуд плюс” про стягнення заборгованості з податку на прибуток, з податку на додану вартість, з комунального податку, зі збору за забруднення навколишнього природного середовища.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що станом на 08.12.2008р. відповідач має податкову заборгованість у загальному розмірі 7709,74 грн., що складається з:
- податку на прибуток у сумі 1831,23 грн.;
- комунального податку у сумі 1530 грн.;
- податку на додану вартість у сумі 2818,60 грн.;
- зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у сумі 1529, 91 грн.
Відповідно до ст. 6 Закону України „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” відповідачу були направлені податкові вимоги за № 1/55 від 18.08.2008р. і № 2/72 від 29.09.2008р., але станом на 08.12.2008р. погашення податкового боргу не здійснено.
Просив стягнути з відповідача на користь держави зазначену суму податкової заборгованості з податку на прибуток, з податку на додану вартість, комунального податку, зі збору за забруднення навколишнього природного середовища.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не зявився, про дату, час і місце судового розгляду повідомлявся належним чином, про що свідчить повідомлення про отримання судової повістки, причин неявки суду не повідомив. Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за його відсутності відповідач суду не надавав. За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу за його відсутності на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню.
Судом встановлено, що ПП «Шляхбуд плюс» є юридичною особою, знаходиться на обліку у Макіївській ОДПІ, як платник податків.
Відповідно до ст. 2 Закону України „Про державну податкову службу в Україні”, завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Таким чином, позивач Макіївська ОДПІ є суб`єктом владних повноважень, та здійснює в даних правовідносинах надані йому Законом України „Про державну податкову службу в Україні” повноваження.
Відповідно до ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”
податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання;
податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України;
платники податків - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.
Таким чином, податковий борг може існувати у разі, коли існує податкове зобовязання, узгоджене саме платником податків, статус якого визначається відповідним законом щодо відповідного податку, збору (обов'язкового платежу).
У відповідності до ст. 14 Закону України „Про систему оподаткування” податок на прибуток підприємств, податок на додану варість є загальнодержавними податками, збір за забруднення навколишнього природного середовища є загальнодержавним збором, згідно ст. 15 Закону України „Про систему оподаткування” комунальний податок є місцевим податком.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані, зокрема, сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Щодо податку на прибуток підприємств, то відповідно до п. 2.1.1 п. 2.1 ст. 2 Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств” платниками податку на прибуток підприємств є з числа резидентів - суб'єкти господарської діяльності, бюджетні, громадські та інші підприємства, установи та організації, які здійснюють діяльність, спрямовану на отримання прибутку як на території України, так і за її межами. Пунктом 16.4 ст. 16 Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств” передбачено, що податок за звітний період сплачується його платником до відповідного бюджету у строк, визначений законом для квартального податкового періоду. Платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності відповідно до пункту 6.1 статті 6 цього Закону.
Наявність податкового боргу з податку на прибуток підприємств у розмірі 1831,23 грн. підтверджується розрахунком заборгованості, зворотнім боком облікової картки платника податків.
Вказана заборгованість утворилась внаслідок накладення штрафних санкцій на відповідача за несвоєчасне подання податкових декларацій, які у відповідності до п. 17.1 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” накладаються на платника податків за порушення податкового законодавства у розмірах, визначених цією статтею.
Як передбачено п. 17.3 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.
Позивачем на відповідача були накладені такі штрафні санкції, та відповідач має сплатити суму штрафу за несвоєчасне надання декларації у розмірі 1831,23 грн. Позивачем були виставлені податкові повідомлення рішення № 0001511500 від 01.08.2008 року, № 0000022300 від 19.08.2008 року.
Таким чином, з урахуванням приведених норм діючого законодавства з відповідача підлягає стягненню на користь державного бюджету податковий борг з податку на прибуток підприємства 1831,23 грн.
Щодо порядку обчислення і сплати комунального податку, то відповідно до ст. 15 Декрету Кабінету Міністрів „Про місцеві податки і збори” комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян. Встановлення і визначення порядку сплати такого податку згідно ст. 18 зазначеного Декрету здійснюють органи місцевого самоврядування відповідно до переліку і в межах установлених граничних розмірів ставок.
Наявність податкового боргу з комунального податку у розмірі 1530 грн. підтверджується розрахунком заборгованості, зворотнім боком облікової картки платника податків.
Борг з комунального податку виник в результаті застосування штрафних санкцій за несвоєчасність надання декларацій, які у відповідності до п. 17.1 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” накладаються на платника податків за порушення податкового законодавства у розмірах, визначених цією статтею.
Вказана заборгованість утворилась внаслідок накладення штрафних санкцій на відповідача за несвоєчасне подання податкових декларацій, які у відповідності до п. 17.1 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” накладаються на платника податків за порушення податкового законодавства у розмірах, визначених цією статтею.
Як передбачено п. 17.3 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.
Позивачем на відповідача були накладені такі штрафні санкції, та відповідач має сплатити суму штрафу за несвоєчасне надання декларації у розмірі 1530 грн. Позивачем були виставлені податкові повідомлення рішення № 0001541500 від 01.08.2007 року, № 0001691500 від 19.08.2008 року.
Таким чином, з урахуванням приведених норм діючого законодавства з відповідача підлягає стягненню на користь місцевого бюджету податковий борг з комунального податку у сумі 1530 грн.
Щодо податку на додану вартість, то таким законом є Закон України „Про податок на додану вартість”, згідно з п. 1.6 ст. 1 якого податкове зобов'язання - загальна сума податку, одержана (нарахована) платником податку в звітному (податковому) періоді, визначена згідно з цим Законом.
Наявність податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 2 818,60 грн. підтверджується розрахунком заборгованості, зворотнім боком облікової картки платника податків.
Борг з податку на додану вартість виник в результаті застосування штрафних санкцій за несвоєчасність надання декларації, які у відповідності до п. 17.1 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” накладаються на платника податків за порушення податкового законодавства у розмірах, визначених цією статтею.
Вказана заборгованість утворилась внаслідок накладення штрафних санкцій на відповідача за несвоєчасне подання податкових декларацій, які у відповідності до п. 17.1 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” накладаються на платника податків за порушення податкового законодавства у розмірах, визначених цією статтею.
Як передбачено п. 17.3 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, сплата (стягнення) штрафних санкцій,
Позивачем на відповідача були накладені такі штрафні санкції, та відповідач має сплатити суму штрафу за несвоєчасне надання декларації у розмірі 2818,60 грн. Позивачем було виставлено податкове повідомлення рішення № 0002291500 від 26.10.2007 року.
Таким чином, з урахуванням приведених норм діючого законодавства з відповідача підлягає стягненню на користь державного бюджету податковий борг з податку на додану вартість у сумі 2818,60 грн.
Щодо збору за забруднення навколишнього природного середовища, то такий збір справляється відповідно до ст. 44 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища». Кошти від збору за забруднення навколишнього природного середовища (за винятком тих, що справляються за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) та тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками) розподіляються між місцевими (сільськими, селищними, міськими), обласними та республіканським Автономної Республіки Крим, а також Державним фондами охорони навколишнього природного середовища у співвідношенні відповідно 20, 50 і 30 відсотків.
Наявність податкового боргу зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 1529,91 грн. підтверджується розрахунком заборгованості, зворотнім боком облікової картки платника податків.
Борг зі збору за забруднення навколишнього природного середовища виник в результаті застосування штрафних санкцій за несвоєчасність надання декларації, які у відповідності до п. 17.1 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” накладаються на платника податків за порушення податкового законодавства у розмірах, визначених цією статтею.
Вказана заборгованість утворилась внаслідок накладення штрафних санкцій на відповідача за несвоєчасне подання податкових декларацій, які у відповідності до п. 17.1 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” накладаються на платника податків за порушення податкового законодавства у розмірах, визначених цією статтею.
Як передбачено п. 17.3 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, сплата (стягнення) штрафних санкцій,
Позивачем на відповідача були накладені такі штрафні санкції, та відповідач має сплатити суму штрафу за несвоєчасне надання декларації у розмірі 1529,91 грн. Позивачем були виставлені податкові повідомлення рішення № 0001551500 від 08.08.2008 року, № 0001681500 від 19.08.2008 року.
Таким чином, з урахуванням приведених норм діючого законодавства з відповідача підлягає стягненню на користь місцевого бюджету податковий борг зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у сумі 1529,91 грн.
Загальна сума податкової заборгованості відповідача перед бюджетом становить 7709,74 грн.
Позивачем були здійснені заходи, передбачені ст. 6 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами”.
Суми, які визначені податковими вимогами, відповідачем сплачені не були.
У відповідності до п.п. 3.1.1. п. 3.1 ст. 3 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами”, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
В судовому засіданні встановлено, що вказані вище податкові повідомлення рішення про застосування штрафних санкцій оскаржені не були.
Таким чином, оскільки відповідач не сплатив суми податкового боргу, суд задовольняє позовні вимоги Макіївської обєднаної державної податкової інспекції у Донецькій області до приватного підприємства „Шляхбуд плюс” про стягнення заборгованості з податку на прибуток, з податку на додану вартість, з комунального податку, зі збору за забруднення навколишнього природного середовища.
.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 17-20, 51, 69-72, 86, 121, 158-164, 167 КАС України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Задовольнити позов Макіївської обєднаної державної податкової інспекції у Донецькій області до приватного підприємства „Шляхбуд плюс” про стягнення заборгованості з податку на прибуток, з податку на додану вартість, з комунального податку, зі збору за забруднення навколишнього природного середовища.
Стягнути з приватного підприємства «Шляхбуд плюс» (86141, Донецька область, м. Макіївка, пл. Трестовська, ЄДРПОУ 32442337) податковий борг на користь державного та місцевого бюджетів, банк ГУДКУ в Донецькій області , ЄДРПОУ 34686736, МФО 834016 в загальному розмірі 7709 (сім тисяч сімсот девять) грн. 74 коп., в тому числі: з податку на прибуток у сумі 1831,23 на рахунок 31112009700068, код платежу (11021000) на користь державного бюджету; з податку на додану вартість у сумі 2818,60 грн на рахунок 31114029700068, код платежу (14010100) на користь державного бюджету, податок зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у сумі 1529,91 грн. на рахунок 33212800700068, код платежу (50080200) на користь місцевого бюджету, з комунального податку у сумі 1530 грн. на рахунок 31212233700068, код платежу (16010200) на користь місцевого бюджету.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Головіна К.І.