МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
10.04.2015
Справа № 814/1224/15
Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Середа О.Ф., розгляднувши матерілами адміністративної справи
за позовом: Головного управління Держземагенства у Миколаївській області, м. Миколаїв
до відповідача: Доманівської районної ради Миколаївської області, смт. Доманівка, Миколаївська область,
Суть спору: визнання протиправною бездіяльність, зобов»язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
Головне управління Держземагенства у Миколаївській області (надалі - позивач) звернулось до суду з адміністративним позовом до Доманівської районної ради Миколаївської області (надалі - відповідач) про визнання протиправною бездіяльність Доманівської районної ради, яка полягає у неприйнятті рішення щодо затвердження Технічних документацій з нормативної грошової оцінки земельних ділянок площами 9,00 га, 3, 64 га, 3,82 га, 12,50 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва із земель сільськогосподарського призначення державної власності в межах території Маринівської, Сухобалківської, Фрунзенської, Мостівської сільських рад Доманівського району Миколаївської області та зобов»язати відповідача повторно розглянути питання затвердження Технічних документацій з нормативної грошової оцінки земельних ділянок площами 9,00 га, 3, 64 га, 3,82 га, 12,50 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва із земель сільськогосподарського призначення державної власності в межах території Маринівської, Сухобалківської, Фрунзенської, Мостівської сільських рад Доманівського району Миколаївської області та прийняти рішення.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Частина 2 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України передбачає, що окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, їх посадова чи службова особа.
Статтею 140 Конституції України встановлено, що місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою в порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи.
Відповідно до статті 5 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" від 21.05.1997 року N 280/97 (надалі - Закон N 280/97) встановлено, що система місцевого самоврядування включає, зокрема, сільську, селищну, міську раду; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.
Згідно з приписами ст. 2 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” від 21 травня 1997 року №280/97-ВР (зі змінами та доповненнями) місцеве самоврядування в Україні - це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста - самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України. Місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.
Відповідно до частини 1 статті 10 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Доманівська районна рада, яка є відповідачем за даним позовом, відповідно до статті 5 Закону України “Про місцеве самоврядування ” від 21.05.1997р. № 280/97-ВР відноситься до системи органів місцевого самоврядування.
Виходячи з вищезазначеного, дану справу слід розглядати в порядку адміністративного судочинства в загальному місцевому суді як адміністративному.
Згідно з пунктом 6 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Позивач не позбавлений права звернутись з цим же позовом до місцевого загального суду як адміністративного у відповідності до пункту 1 частини 1 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 108, 158, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, –
УХВАЛИВ:
Позову Головного управління Держземагенства у Миколаївській області заяву повернути.
Ухвалу про повернення позовної заяви надіслати заявнику невідкладно разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Головуючий суддя О.Ф. Середа