ЗОЛОЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа №: 622/236/15-а 2-а/622/13/2015
УХВАЛА
іменем України
04.08.2015 смт. Золочів
Золочівський районний суд Харківської області у складі:
головуючого: судді Шабас О.С.
за участі секретаря: Бойко І.О.
розглянувши у судовому засіданні в приміщенні Золочівського районного суду Харківської області позовну заяву ОСОБА_1 до Реєстраційної служби Золочівського районного управління юстиції Харківської області про скасування рішення, визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаним позовом, в якому просить визнати протиправним та скасувати рішення державного реєстратора прав на нерухоме майно ОСОБА_2, Державної реєстраційної служби від 18.12.2013 року № 9192814; зобов`язати Реєстраційну службу Золочівського РУЮ Харківської області зареєструвати за ним право власності на житловий будинок №13 з господарськими будівлями по вулиці Островського у с. Довжик Золочівського району Харківської області.
У судовому засіданні представник відповідача просила провадження по справі закрити, так як справа не підсудна окружному адміністративному суду Харківської області. Позивач проти закриття провадження заперечував, додавши, що йому головне зареєструвати його власність.
Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов наступного.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті З КАС у порядку адміністративного судочинства розглядаються публічно-правові спори, у яких хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. Законодавство не містить визначення терміна «публічно-правовий спір», однак для з'ясування характеру спору суди повинні враховувати, що протилежним за змістом є приватноправовий спір, а в основі їх розмежування лежить поділ права на публічне та приватне.
Статтею 17 Кодексу адміністративного судочинства України визначено юрисдикція адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ. Так, юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема:
1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності;
2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби;
3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень;
4) спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів;
5) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України;
6) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму;
7) спори фізичних чи юридичних осіб із розпорядником публічної інформації щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності у частині доступу до публічної інформації.
Стаття 18 Кодексу адміністративного судочинства України обумовлює предметну підсудність адміністративних справ.
Так, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам;
2) усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
4) усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг;
5) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1-4 частини першої цієї статті;
6) адміністративні справи щодо примусового повернення в країну походження або третю країну та примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі території України.
Стаття 22 Кодексу адміністративного судочинства України передбачає умови передачі адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого. Відповідно суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо:
2) відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду;
3) після відкриття провадження у справі з'ясувалося, що справа територіально підсудна іншому суду.
Таким чином, правовідносини щодо оскарження дій Реєстраційної служби Золочівського районного управління юстиції Харківської області не відносяться до перелічених у ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України спорів, що підсудні загальному місцевому суду як адміністративному. Натомість цей спір підсудний ОСОБА_3 окружному адміністративному суду, в звязку з чим справа підлягає направленню до даного суду.
Керуючись ст.ст. 17,18,22 КАС України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Реєстраційної служби Золочівського районного управління юстиції Харківської області про скасування рішення, визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії направити до ОСОБА_3 окружного адміністративного суду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до ОСОБА_3 апеляційного адміністративного суду через Золочівський районний суд Харківської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Якщо апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, ухвала набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя : Шабас О. С.