ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА ОСОБА_1
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 210/3081/15-ц
Провадження № 2/210/1583/15
У Х В А Л А
"23" липня 2015 р.
Суддя Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області ОСОБА_2, розглянувши позовну заяву ОСОБА_3 до Управління праці та соціального захисту населення виконкому Криворізької міської ради, треті особи Головне управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області, Головне управління Міністерства внутрішніх справ України в Дніпропетровській області про відновлення скасованих пільг ,-
в с т а н о в и в
Позивач ОСОБА_3 звернувся 20.07.2015 року до суду з вищеназваним позовом, в якому просить зобовязати відповідача вчинити дії щодо відновлення його скасованих пільг та внесення його даних до реєстрів, що дають право на користування вказаними пільгами по сплаті комунальних послуг.
Дослідивши позовну заяву вважаю, що позивачу слід відмовити у відкритті провадження з наступних підстав.
У відповідності до частин першої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Згідно із частиною першою статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
Пунктом 1 частини другою статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг ( п.4 ч.1 ст.18 КАС України).
За змістом пункту першого частини першої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції - цепереданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно з ч. 4 ст. 105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги зокрема про зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії.
Отже, позивачем заявлено вимоги щодо зобовязання відповідача - субєкта владних повноважень вчинити певні дії , предмет позову стосується пільг по оплаті за комунальні послуги, які було передбачено Законом України «Про пожежну безпеку».
Крім того, Положенням про Міністерство праці та соціальної політики України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 2 листопада 2006 року № 1543 та Типовим положенням про Головне управління праці та соціального захисту населення обласної, Київської міської державної адміністрації, управління праці та соціального захисту населення Севастопольської міської державної адміністрації, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2007 року № 790, міністерство є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади із забезпечення реалізації державної політики у сфері зайнятості та трудової міграції, соціального захисту населення, загальнообов'язкового державного соціального страхування, соціально-трудових відносин та здійснення нагляду за додержанням законодавства про працю, оплати, нормування та стимулювання праці, професійної класифікації робіт і професій, умов праці, пенсійного забезпечення, соціального обслуговування населення, колективно-договірного регулювання соціально-економічних інтересів працівників і роботодавців, розвитку соціального діалогу, яке реалізує державну політику в сфері соціального захисту населення через систему підпорядкованих йому органів соціального захисту населення - відповідні Управління, які у свою чергу як органи державної влади наділені відповідними повноваженнями.
Відповідно до ч. 2 ст. 2 та ч. 1 ст. 11 Закону України від 21 травня 1997 року N 280/97-ВР "Про місцеве самоврядування в Україні" визначено суб'єктів здійснениія місцевого самоврядування, до яких належить й виконавчі органи ради.
За таких умов, суд прийшов до висновку, що вказана позовна вимога не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Крім того, позивачем сплачено судовий збір в розмірі 73,08 грн ставка за подання до адміністративного суду позову немайнового характеру.
Згідно п.1 ч.2 ст.122 ЦПК України , суддявідмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
Згідно ст.7 Закону України « Про судовий збір» , сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі відмови у відкритті провадження у справі, тому вважаю за необхідне повернути позивачу суму сплаченого судового збору.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.2, 3, 17, 105, 109, 165, 186, 254 КАС України , ст.ст.122, 293 ЦПК України, -
у х в а л и в :
Позивачу ОСОБА_3 у відкритті провадження за позовом до Управління праці та соціального захисту населення виконкому Криворізької міської ради, треті особи Головне управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області, Головне управління Міністерства внутрішніх справ України в Дніпропетровській області про відновлення скасованих пільг відмовити.
Управлінню Державного казначейства в Дзержинському районі м. Кривого Рогу повернути ОСОБА_3 іпн НОМЕР_1 суму судового збору в розмірі 73 грн. 08 коп. ( сімдесят три гривні 08 коп.) , сплаченого у Публічному акціонерному товаристві комерційний банк «ПРАВЕКС-БАНК» - квитанція №5433\з35 від 02 липня 2015 року на розрахунковий рахунок 31216206700020 код 805012, ОКПО 38032510 , Банк отримувача ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області .
Розяснити позивачу його право на звернення до суду з позовною заявою в порядку адміністративного судочинства.
Відмова у відкритті провадження у справі перешкоджає повторному зверненню до суду з таким самим позовом.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня її проголошеннядо апеляційного суду Дніпропетровської області через Дзержинський районний суд м. Кривого Рогу.
У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: Р. Є. Скотар