Справа № 161/9133/15-п
Номер провадження: 3/161/1863/15
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
місто Луцьк 31 липня 2015 року
Луцький міськрайонний суд Волинської області під головуванням:
Судді: Квятковського М.С.,
за участю секретаря: Лесика О.В.,
прокурора: Вітрука О.С.,
особи, відносно якої складено
протокол про адміністративне правопорушення: ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку справу про адміністративне правопорушення, відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, жителя ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженого, непрацюючого, маючого на утриманні сина ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_4, код платника податку НОМЕР_1, -
- за ч.1 ст.172-6 КУпАП,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1, будучи у відповідності до п.п. «д» п.1 ч.1 ст.4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» субєктом відповідальності за корупційні правопорушення, порушив вимоги, передбачені ч.1 ст.12 вказаного Закону.
Так, він, відповідно до наказу начальника УМВС України у Волинській області за № 389 о/с, від 13.12.2013 року, був призначений на посаду старшого слідчого СВ Луцького РВ УМВС України у Волинській області.
На підставі наказу начальника УМВС України у Волинській області за №38 о/с, від 04.03.2014 року, ОСОБА_1, звільнено за порушення дисципліни, за п.64 «є» Положення про проходження служби рядовим та начальницьким складом органів внутрішніх справ, затвердженого постановою КМУ за №114, від 29.07.1991 року.
У відповідності до положення ч.1 ст.12 Закону, субєкти декларування, які звільнились, або іншим чином припинили діяльність, повязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобовязані протягом одного року подавати за своїм останнім місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за минулий рік за формою і в порядку, визначеним цим Законом, тобто до першого квітня року, що йде наступним за роком звільнення.
Однак, ОСОБА_1, будучи обізнаним з вимогами, передбаченими ст.12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», та ст.172-6 КУпАП, щодо відповідальності за несвоєчасне подання декларації про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру, лише 05.06.2015 року подав таку декларацію за 2014 рік до УМВС України у Волинській області, порушивши при цьому встановлений для її подачі термін.
В судовому засіданні ОСОБА_1, винність в інкримінованому йому правопорушенні, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, визнав повністю, суду пояснив, що у звязку із особистими життєвими проблемами, у вказані строки, всупереч зазначених вимог Закону, з якими він був ознайомлений, несвоєчасно подав декларацію про майно, доходи та зобовязання фінансового характеру. У вчиненому, щиро розкаявся та просив суд суворо не карати.
Крім цього, факт вчинення ОСОБА_1, адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, стверджується, у відповідності до вимог, передбачених ст.251 КУпАП, належними та допустимими по справі доказами, а саме:
Протоколом за №1, від 12.06.2015 року, про порушення вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», у якому ОСОБА_1 зазначив, що з інкримінованим йому правопорушенням згідний (а.с.2-4);
Письмовими поясненнями ОСОБА_1 (а.с.6) - про обставини вчинення інкримінованого йому адміністративного правопорушення;
Повідомленням начальника УКЗ УМВС України у Волинській області, про те, що ОСОБА_1 подав декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за 2014 рік 05.06.2015 року (а.с.7);
Належно завіреною копією декларації ОСОБА_1 про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за 2014 рік, яку було подано 05.06.2015 року (а.с.8-17);
Витягами з наказів за № 389 о/с, від 13.12.2013 року та за №38 о/с, від 04.03.2014 року, відповідно про призначення та звільнення ОСОБА_1 з органів внутрішніх справ (а.с.18,19);
Функціональні обовязки слідчого СВ Луцького РВ УМВС України у Волинській області, з якими ОСОБА_1 ознайомлений, про що свідчить його підпис (а.с.20-21);
За правилами ст.252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Проаналізувавши показання, що в судовому засіданні дав ОСОБА_1, заслухавши міркування прокурора Вітрука О.С., про те, що ОСОБА_1 слід притягнути до відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП, дослідивши матеріали справи, в їх сукупності, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1, будучи у відповідності до п.п. д п.1 ч.1 ст.4 Закону України «Про запобігання і протидії корупції» субєктом відповідальності за корупційні правопорушення, достовірно знаючи про необхідність подання декларації про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за 2014 рік, маючи реальну можливість своєчасно подати таку декларацію, в порушення вимог, передбачених ч.1 ст.12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», таку декларацію умисно вчасно не подав, чим вчинив адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП..
При накладенні адміністративного стягнення, у відповідності до вимог, передбачених ст.33 КУпАП, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що помякшують і обтяжують відповідальність.
До обставин, що помякшують відповідальність ОСОБА_1, суд відносить щире розкаяння, обставин, які обтяжують відповідальність, суд по справі не вбачає.
Враховуючи всі обставини справи, особу правопорушника, який не працює, щиро розкаявся, протягом року до адміністративної відповідальності не притягувався, за місцем проживання зарекомендував себе з позитивної сторони, має на утриманні неповнолітнього сина, а тому, з огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою кваліфіковано правопорушення, у виді мінімального розміру штрафу.
На підставі ч.1 ст.172-6 КУпАП; ст.ст.4,12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», керуючись ст.ст. 283; 284 КУпАП, суд -
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, наклавши адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 10 (десяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 36 (тридцять шість) грн. 54 коп. за наступними реквізитами: найменування суду - Луцький міськрайонний суд Волинської області, назва податку - судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050), банк - ГУДКСУ у Волинської області, код банку 803014, номер рахунку 31214206700002, одержувач коштів - УДКСУ у м. Луцьку (м. Луцьк) 22030001, ідентифікаційний код одержувача 38009628.
Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги, внесення подання прокурором до апеляційного суду Волинської області через Луцький міськрайонний суд Волинської області, протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Луцького міськрайонного суду М.С. Квятковський