г Інгулецький районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області
Справа № 213/3262/13-к
Номер провадження 1-кс/213/218/13
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 серпня 2013 року, Інгулецький районний суд в складі: головуючого - судді Мазуренко В.В., при секретарі Іващенко Н.О., за участю прокурора прокуратури ОСОБА_1 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання прокурора прокуратури Інгулецького району ОСОБА_1 поданого в межах кримінального провадження № 12013040740000419, за ст 190 ч.1, 191 ч.3 КК України про надання дозволу на проведення позапланової ревізії,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор прокуратури Інгулецького району ОСОБА_1. звернувся до Інгулецького районного суду міста ОСОБА_2 з клопотанням про надання дозволу на проведення позапланової ревізії у період з 12.08.2013 року до 20.08.2013 року позапланової виїзної ревізії фінансової діяльності щодо цільового використання коштів місцевого бюджету відділом освіти виконкому Інгулецької районної у місті ОСОБА_2 ради (МФО 805012; ОКПО 02142276), юридична адреса: м. Кривий Ріг, пл. 60 років створення СРСР буд. 1, при здійсненні державних закупівель згідно договору № 122 від 20 вересня 2013 року з ФОП ОСОБА_3В. про закупівлю та установку електричної плити для дошкільного навчального закладу № 132 та договору № 54 від 15 серпня 2013 року з ТОВ Ремонт Плюс про закупівлю плити для дошкільного навчального закладу № 141, які розташовані на території Інгулецького району м. Кривого Рогу.
В судовому засіданні прокурор прокуратури Інгулецького району ОСОБА_1 клопотання підтримав.
Суд вивчивши матеріали клопотання, дослідивши матеріали справи №213/2844/13-к, вважає, що клопотання підлягає частковому задоволенню з наступних підстав:
Відповідно до клопотання: 15 серпня 2012 року між від ділом освіти виконкому Інгулецької районної у місті ради в особі начальника відділу освіти ОСОБА_4 та ТОВ Ремонт Плюс в особі ОСОБА_3 був укладений договір № 54. Предметом договору стало закупівля і установка електричної шестиканфорочної плити з духовою шафою для комунального комбінованого дошкільного навчального закладу № 141 розташованого за адресою: м. Кривого Рогу, в Ідгулецькому районі, вул. Сонячна 22. Крім того, 20 вересня 2012 року між відділом освіти виконкому Інгулецької районної у місті ради в особі ОСОБА_4 та ФОП ОСОБА_3В. в особі ОСОБА_3 був укладений договір № 122. Предметом договору стала поставка плити шестиконфорочної з духовою шафою ПЕД - 6 для комунального дошкільного навчального закладу №132, розташованого за адресою: м. Кривого Рогу, в Інгулецькому районі, вул. Сєднєва 29-А. Під час укладання вищезазначених договорів ОСОБА_3 надав у відділ освіти виконкому Інгулецької районної у місті ради сертифікат відповідності ВВ № UA 1.003.0003615-10 від торгівельної марки ОРЕСТ приватного підприємства Майстер-1 з найменуванням продукції плити електричні модель ПЕ-х, ПЕ-х-Ш, які не відповідають моделям установленим у вищевказаних навчальних закладах. Відповідно до платіжного доручення № 3522 від 31 серпня 2012 року з р/р відділу освіти виконкому Інгулецької районної у місті ради № 35423048000506 на р/р ТОВ Ремонт Плюс № 26001060431441 були переведені бюджетні кошти на загальну суму 21000 гривень. Також, відповідно до платіжного доручення № 3904 від 26 вересня 2012 року з р/р відділу освіти виконкому Інгулецької районної у місті ради № 35423048000506 на р/р ФОП ОСОБА_3В. № 26005053500158 були переведені бюджетні кошти на загальну суму 14000 гривень. ОСОБА_4, будучи посадовою особою, а саме перебуваючи на посаді начальника від ділу освіти виконкому Інгулецької районної у місті ОСОБА_2 ради , зловживаючи своїм службовим становищем, уклала договори № 122 від 20 вересня 2013 року та № 54 від 15 серпня 2013 року про закупівлю електричних печей без сертифікату на їх відповідність. Відповідно до положення постанови Кабінету Міністрів України №1149 від 29 жовтня 2009 року Про затвердження Технічного регламенту низьковольтного електричного обладнання, а саме: надання на ринку електрообладнання, яке за своїми характеристиками відповідає вимогам пунктів 3, 6 і 7 цього Технічного регламенту, не може бути заборонене або обмежене з причин безпечності; п. 7 цієї постанови передбачає - Перед введенням в обіг на електрообладнання повинен бути нанесений національний знак відповідності, який підтверджує відповідність електрообладнання вимогам цього Технічного регламенту, включаючи виконання процедури оцінки відповідності (внутрішній контроль виробництва).
В ході проведення досудового розслідування виникла необхідність у здійснені державного фінансового контролю за цільовим використанням коштів місцевого бюджету при здійсненні начальником відділу освіти виконкому Інгулецької районної у місті ОСОБА_2 ради ОСОБА_4 державних закупівель електричних плит для дошкільних навчальних закладів № 132 та 141, які розташовані на території Інгулецького району м. Кривого Рогу.
Відповідно до листа Державної фінансової інспекції в Дніпропетровській області від 07.08.2013р. щодо проведення позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності відділу освіту виконкому Інгулецької районної у місті ради зазначено, що Позапланова виїзна ревізія на об'єкті контролю за зверненням правоохоронного органу проводиться у разі надання ним: постанови про призначення ревізії та відповідного рішення суду, яке є дозволом для органу ДКРС на проведення ревізії. Крім того позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду.
Відповідно до п.6 ст. 11 ЗУ Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні, позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за рішенням суду, ухваленим на підставі клопотання слідчого, прокурора для забезпечення розслідування під час кримінального провадження. Орган державного фінансового контролю, прокурор або слідчий, який ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до частин п'ятої і сьомої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості. Тривалість позапланової виїзної ревізії не повинна перевищувати 15 робочих днів.
Відповідно до п. 2.4 Порядку взаємодії органів державної контрольно-ревізійної служби, органів прокуратури, внутрішніх справ, Служби безпеки України, у рішенні суду, яке є дозволом для органу ДКРС на проведення ревізії, зазначаються: підстави проведення ревізії, дата її початку та дата закінчення. У разі отримання правоохоронним органом дозволу суду на проведення позапланової виїзної ревізії, цей дозвіл за 5 робочих днів до дати початку ревізії, визначеної в рішенні суду, надається відповідному органу ДКРС.
Відповідно указом Президента України № 499/2011 від 23.04.2011 року Державна фінансова інспекція України здійснює державний фінансовий контроль над діяльністю суб'єктів господарської діяльності незалежно від форм власності за рішенням суду, винесеного на підставі подання прокурора або слідчого для забезпечення розслідування кримінальної справи.
Клопотання обгрунтоване, кваліфікація злочину зазначена, витяг з реєстру надано.
Суд також вважає доведеним, що в інший спосіб, як проведення ревізії фінансово - господарської діяльності, неможливо встановити суму завданих діями начальником відділу освіти виконкому Інгулецької районної у місті ОСОБА_2 ради ОСОБА_4 збитків державі.
За таких обставин суд вважає необхідним клопотання задовольнити частково, зазначивши дату початку проведення ревізії 19.08.2013р., та визначивши строк ревізії до 02.09.2013р.
Керуючись вимогами ст. 93 КПК України, ст. 11 Закону України Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні, суд, -
УХВАЛИВ:
Клопотання прокурора прокуратури Інгулецького району ОСОБА_1 поданого в межах кримінального провадження № 12013040740000419, за ст. 190 ч.1, 191 ч.3 КК України, про надання дозволу на проведення позапланової ревізії задовольнити частково.
Надати дозвіл Державній фінансовій інспекції в Дніпропетровській області на проведення у період з 19.08.2013 року до 02.09.2013 року позапланової виїзної ревізії фінансової діяльності щодо цільового використання коштів місцевого бюджету відділом освіти виконкому Інгулецької районної у місті ОСОБА_2 ради (МФО 805012; ОКПО 02142276), юридична адреса: м. Кривий Ріг, пл. 60 років створення СРСР буд. 1, при здійсненні державних закупівель згідно договору № 122 від 20 вересня 2013 року з ФОП ОСОБА_3В. про закупівлю та установку електричної плити для дошкільного навчального закладу № 132 та договору № 54 від 15 серпня 2013 року з ТОВ Ремонт Плюс про закупівлю плити для дошкільного навчального закладу № 141, які розташовані на території Інгулецького району м. Кривого Рогу.
Роз,яснити, що органу ДКРС дана ухвала повинна бути вручена за 5 робочих днів до дати початку ревізії.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.В.Мазуренко