Рішення № 4752032, 03.03.2009, Господарський суд Львівської області

Дата ухвалення
03.03.2009
Номер справи
6/20
Номер документу
4752032
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03.03.09 Справа№ 6/20

За позовом: Личаківської районної адміністрації Львівської міської ради, м.Львів

до відповідача: Суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1, м.Львів

про: зобов'язання демонтувати малу архітектурну форму

Суддя Гоменюк З.П.

Секретар судового засідання Гривняк Г.Т.

Представники:

від позивача: Заболотний А.М.

від відповідача: не з'явився

Представнику позивача, роз'яснено зміст ст.22 ГПК України, а саме його процесуальні права та обов'язки, зокрема, право заявляти відводи.

Суть спору: Позов заявлено Личаківською районною адміністрацією Львівської міської ради до суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 про зобов'язання демонтувати малу архітектурну форму на вул. Водогінній (сквер) у м. Львові.

Ухвалою суду від 03.02.2009р. за даним позовом порушено провадження у справі та призначено її розгляд на 17.02.2009р.

В зв”язку з неявкою представника відповідача в судове засідання 17.02.2009р., ухвалою суду від 17.02.2009р. розгляд справи відкладено на 03.03.2009р.

В судовому засіданні 03.03.2009р. представник позивача позовні вимоги підтримав повністю, просить позов задоволити.

Відповідач в судове засідання 03.03.2009р. повторно не з”явився, причин неявки та невиконання вимог суду не повідомив.

Господарському суду пред`явлено достатньо матеріалів, що дає можливість відповідно до ст.75 ГПК України розглянути позов при відсутності представника відповідача.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд встановив:

На вул. Водогінній (сквер) у м. Львові розташована мала архітектурна форма, яка належить відповідачу - суб'єкту підприємницької діяльності - фізичній особі ОСОБА_1.

Відповідно до Правил розміщення малих архітектурних форм для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові і порядку надання дозволів на розміщення об'єктів торгівлі , ресторанного господарства та сфери послуг у малих архітектурних формах і схем та переліків розміщення малих архітектурних форм на території м.Львова, затверджених ухвалою Львівської міської ради від 27.12.2007р. № 1470 визначено, що стаціонарною малою архітектурною формою (кіоск) є тимчасова споруда, яка має закрите приміщення для перебування людей, по зовнішньому контуру має площу до 30,0 м.кв. і для встановлення якої необхідно отримати дозвіл.

Розміщення малої архітектурної форми здійснене відповідачем без дозволу Львівської міської ради та її виконавчих органів, оскільки відповідно до п.12 Додатку № 7, затвердженого ухвалою Львівської міської ради від 27.12.2007р. № 1470, ОСОБА_1 не отримав дозволу на розміщення малої архітектурної форми та як вбачається з листа Департаменту містобудування Львівської міської ради від 05.11.2008р. № 2401-696 повторно за отриманням такого дозволу не звертався.

Як стверджує позивач у позовній заяві, ним було попереджено відповідача про необхідність демонтажу малої архітектурної форми, яка знаходиться за адресою: м.Львів, вул. Водогінна (сквер) у зв'язку з відсутністю дозвільних документів на її розміщення. У зв'язку з тим, що ОСОБА_1. добровільно не демонтував малу архітектурну форму, 11.12.2008р. Позивачем прийнято розпорядження №1209 „Про демонтаж малих архітектурних форм”, відповідно до якого ОСОБА_1. було зобов'язано демонтувати малу архітектурну форму , яка знаходиться на вул.Водогінній (сквер) в м. Львові.

Як вбачається із матеріалів справи, відповідач в добровільному порядку розпорядження районної адміністрації не виконав, про що ЛКП „№500” від 18.12.2008р. складено акт обстеження малої архітектурної форми ПП ОСОБА_1. на вул. Водогінній (сквер), відповідно до якого демонтувати малу архітектурну форму силами ЛКП „№500” неможливо у зв'язку із здійсненням у МАФ торгівельної діяльності та зберіганням матеріальних цінностей, крім цього демонтаж малої архітектурної форми ускладнюється в зв”язку з великими габаритами , що зможе призвести до руйнації цілісності об”єкту.

Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення представника позивача, суд визнав позов обґрунтованим та таким, який підлягає до задоволення повністю виходячи з наступного.

Відповідно до п.5 ч.1 ст. 16 Закону України „Про благоустрій населених пунктів” на об”єктах благоустрою забороняється самовільно встановлювати об”єкти зовнішньої реклами, торгівельні лотки, павільйони, кіоски тощо. Громадяни у сфері благоустрою населених пунктів зобов”язані дотримуватися правил благоустрою території населених пунктів (ст. 17 Закону України „Про благоустрій населених пунктів”).

Самовільне встановлення кіосків є порушенням п. 5.1.24 Правил благоустрою і утримання території м.Львова , затверджених ухвалою Львівської міської ради від 26.10.2000р. № 816. У випадку невиконання вимог щодо добровільного демонтажу малих архітектурних форм, останні підлягають примусовому демонтажу, який здійснюється районними адміністраціями відповідно до Правил благоустрою.

Згідно з п.3.8.9 Правил благоустрою, примусовий демонтаж самовільно встановлених побутово-торгівельних споруд, здійснюється за розпорядженням голови районної адміністрації.

Відповідно до ст. 73 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов”язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території. Місцеві органи виконавчої влади, підприємства, установи та організації, а також громадяни несуть встановлену законом відповідальність перед органами місцевого самоврядування за заподіяну місцевому самоврядуванню шкоду їх діями або бездіяльністю, а також у результаті невиконання рішень органів та посадових осіб місцевого самоврядування, прийнятих у межах наданих їм повноважень.

З огляду на викладене, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, доведеними матеріалами справи та підлягають до задоволення .

Судові витрати покладаються на відповідача.

Враховуючи наведене, керуючись ст. 73 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, ст. ст. 33, 43, 49, 75, 82-85 ГПК України, суд

ВИРІШИВ:

1. Позов задоволити повністю.

2. Зобов'язати суб'єкта підприємницької діяльності -фізичну особу ОСОБА_1, м.Львів,АДРЕСА_1 (ідент. номер НОМЕР_1) демонтувати самовільно встановлену малу архітектурну форму - кіоск, який знаходиться на вул.Водогінній (сквер) у м. Львові.

3. Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності -фізичну особу ОСОБА_1, м.Львів,АДРЕСА_1 (ідент. номер НОМЕР_1) на користь Личаківської районної адміністрації Львівської міської ради, м.Львів, вул.К.Левицького,67 (ід.код 04056109) 85 грн. 00 коп. витрат по сплаті державного мита та 118грн. 00коп. вартості інформаційно-технічного забезпечення судового процесу.

Наказ видати відповідно до вимог ст. 116 ГПК України.

 

Суддя