Єдиний державний реєстр судових рішень справа № 2-а-810/09
категорія 6.6.4
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 серпня 2009 р. м.Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Капустинського М.М. ,
при секретарі - Миніч Н.М. ,
за участю позивача, розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу
за позовом Прокурора м. Коростеня в інтересах держави в особі Коростенської об'єднаної державної податкової інспекції
до Приватного науково-виробничого об'єднання "Техноплан"
про стягнення 1823,51 грн.,-
встановив:
Прокурор в інтересах держави звернувся з зазначеним позовом просив стягнути з відповідача заборгованість по податках і платежах, а саме:
- збір за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету - 79,21 грн.;
- податок на додану вартість - 1262,00 грн.;
- пеня за порушення термінів розрахунків у сфері ЗЕД, невиконання зобов"язань та штрафних санкцій за порушення вимог валютного законодавства - 467,00 грн.;
- комунальний податок - 15,30 грн., а всього 1823,51 грн., який виник станом на 13.01.2009р..
В судовому засіданні прокурором доповнено адміністративний позов додатковою вимогою - стягнення з відповідача 12930,45 грн. як заборгованості по податку з доходів фізичних осіб, який виник станом на 01.01.2009 року, а всього (1823,51 грн. + 12930,45 грн.) - 14753,96 грн..
В суді прокурор заявлені позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з"явився тоді як про час та місце розгляду справи його було повідомлено вчасно та в законному порядку.
Суд, перевіривши доводи сторін, дослідивши матеріали справи вважає, що позовні вимоги підлягають до задоволення з наступних підстав:
приватне науково-виробниче підприємство "Техноплан" зареєстровано як суб"єкт підприємницької діяльності рішенням виконавчого комітету Коростенської міської ради Житомирської області від 09.10.1996 року за реєстраційним номером №250 і як платник податків знаходиться на обліку в Коростенській ОДПІ, код ЕДРПОУ 13560611.
Станом на 13.01.2009 року за підприємством "Техноплан" рахується заборгованість по податках і платежах:
- збір за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету - 79,21 грн.;
- податок на додану вартість - 1262,00 грн.;
- пеня за порушення термінів розрахунків у сфері ЗЕД, невиконання зобов"язань та штрафних санкцій за порушення вимог валютного законодавства - 467,00 грн.;
- комунальний податок - 15,30 грн., а всього 1823,51 грн..
Після вручення підприємству першої та другої податкових вимог, борг підприємства по зазначеним заборгованостям - не зменшився.
Крім того взаємозвіркою з ПНВП "Техноплан" по питанню правильності справляння податку з доходів фізичних осіб станом на 01.01.2009 рік, Коростенською ОДПІ підтверджено співпадання ззвітної заборгованості по зазначеному податку, яка становить 12930,45 грн..
Статтею 2 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб", платниками податку з доходів фізичних осіб являється громадянин України, фізичні особи без громадянства, громадяни іноземних держав.
Статтею 8 цього ж Закону визначено, що податковий агент, який нараховує (виплачує) оподаткований дохід на користь платника податку, утримує податок від суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену у відповідних пунктах статті 7 цього Закону. Податок з доходів фізичних осіб підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподаткованого доходу єлдиним платіжним документом. Якщо оподаткований дохід нараховується але не виплачується платнику податку особою що його нараховує, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки встановлені законом для місячного податкового періоду. Якщо оподаткований дохід виплачується у не грошовій формі чи готівкою з каси резидента, то податок сплачується до бюджету протягом банківського дня, наступного за днем такої виплати.
Пунктом 2 статті 19 цього ж Закону на податкового агента покладено обов"язок своєчасно і в повному обсязі нараховувати, утримувати та сплачувати до бюджету податок з доходу, який виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати та за її рахунок.
В порушення вказаних норм відповідач при проведенні нарахування та виплати заробітної плати своїм працівникам несвоєчасно та не в повному обсязі перераховував до бюджету податок з доходів фізичних осіб, в результаті чого виниклазаборгованість до бюджету по вказаному податку.
Відповідно до статті 3 Закону України "Про порядок погашення зобов"язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов"язань виключно за рішенням суду.
Визначена в позові загальна сума заборгованості відповідачем не сплачена.
На підставі викладеного, керуючись Законом України "Про порядок погашення зобов"язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", Законом України "Про податок з доходів фізичних осіб", ст. ст. 158 - 163, 167, 254 КАС України, суд,
постановив:
Позовні вимоги задовольнити.
Стягнути з Приватного науково-виробничого об'єднання "Техноплан" на користь Коростенської об'єднаної державної податкової інспекції Житомирської області заборгованість по податках і платежах: станом на 13.01.2009 року, а саме:
- збір за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок держдавного бюджету - 79,21 грн.;
- податок на додану вартість - 1262,00 грн.;
- пеня за порушення термінів розрахунків у сфері ЗЕД, невиконання зобов"язань та штрафних санкцій за порушення вимог валютного законодавства - 467,00 грн.;
- комунальний податок - 15,30 грн., на загальну суму 1823,51 грн.;
та станом на 01.01.2009 рік - заборгованість по податку з доходів фізичних осіб в сумі 12930,45 грн., а всього на загальну суму 14753,96 грн..
Згідно ст. 254 КАС України, постанова, якщо інше не встановлено КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий суддя: М.М. Капустинський