ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
01032, м. Київ, вул. Комінтерну, 16 тел. 230-31-77
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Р І Ш Е Н Н Я
"31" серпня 2009 р. Справа № 19/207-09
За позовом Регіонального відділення Фонду державного майна України по
Хмельницькій області, м. Хмельницький
до Відкритого акціонерного товариства «Кам‘янець-Подільське АТП-16855»,
м. Сквира
про зобов’язання вчинити дії
Суддя Т.П. Карпечкін
Представники:
від позивача: Буяр З.М. (дов. № 1719 від 20.10.2008 р.);
від відповідача: не з’явився.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Регіональне відділення Фонду державного майна України по Хмельницькій області (далі –позивач) звернулось до господарського суду Київської області з позовом до відкритого акціонерного товариства «Кам‘янець-Подільське АТП-16855»(далі –відповідач) про зобов’язання вчинити дії.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач ухиляється від виконання вимог, встановлених Законом України «Про приватизацію державного майна», Законом України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)», п.п. 8, 12 Методики оцінки майна, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 10.12.2003 р. № 1891, стосовно інвентаризації окремого індивідуально визначеного майна з метою його подальшої приватизації шляхом викупу.
Ухвалою від 03.08.2009 р. суд порушив провадження у справі № 19/207-09 та призначив її розгляд на 17.08.2009 р.
Ухвалою від 17.08.2009 р. суд, на підставі ст. 77 ГПК України, відклав розгляд справи на 31.08.2009 р., в зв’язку з неявкою відповідача у судове засідання.
На підставі ст. 22 ГПК України, присутнім повноважним представником позивача була подана заява про уточнення позовних вимог, в якій резолютивну частину позовної заяви викладено наступним чином: зобов’язати ВАТ «Кам‘янець-Подільське АТП-16855»провести інвентаризацію окремого індивідуально визначеного майна, а саме: спеціалізованого автомобіля ЗІЛ-131 (МТО-АТ) державний номер 08-19 ХМН та спеціалізованого автомобіля ЗІЛ-157, транзитний номер 17-90РН ПАРМ, шасі № 144073, 1965 року випуску.
Відповідач в засідання суду двічі не з’явився, відзив на позов не надав і не надіслав, ухвалу про порушення провадження у справі від 03.08.2009 р. та ухвалу від 17.08.2009 р. не виконав, про причини неявки господарський суд не повідомив, проте відповідач належним чином був повідомлений про час і місце судового засідання.
На підставі ст. 69 ГПК України, господарський суд обмежений двохмісячним строком вирішення спору, а тому вважає, що у відповідності до ст. 75 ГПК України, справа може бути розглянута за наявними в ній матеріалами без участі представника відповідача, яких достатньо для винесення рішення по суті.
Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представника позивача, суд
ВСТАНОВИВ:
Наказом Фонду державного майна України від 22.02.2006 р. № 346 «Про перелік об'єктів, що підлягають приватизації»включено окреме індивідуально визначене майно - спеціалізований автомобіль ЗІЛ-131 (МТО-АТ) № 08-19 ХМН, що знаходиться на балансі відкритого акціонерного товариства «Кам'янець-Подільське АТП –16855», до переліку об'єктів державної власності групи А, що підлягають приватизації шляхом викупу.
Порядок підготовки об'єктів малої приватизації до продажу, визначений ст. 8 Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)». Одним із етапів такої приватизації є визначення ціни продажу об'єкта.
Порядок оцінки об'єктів приватизації регламентовано Методикою оцінки майна, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 10.12.2003 р. № 1891. Пунктом 8 вказаної Методики передбачені етапи підготовки до оцінки індивідуально визначеного майна, об'єктів незавершеного будівництва та цілісних майнових комплексів, що підлягають приватизації, а саме: визначення державним органом приватизації дати оцінки та утворення інвентаризаційної комісії з урахуванням вимог пункту 12 Методики; проведення інвентаризаційною комісією інвентаризації майна в один етап у строк, що не перевищує 15 календарних днів від дати інвентаризації.
Порядок проведення інвентаризації державного майна в процесі підготовки до приватизації, встановлений Положенням про інвентаризацію майна державних підприємств, що приватизуються (корпоратизуються), а також майна державних підприємств та організацій, яке передається в оренду (повертається після закінчення строку дії договору оренди або його розірвання), затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.1993 р. № 158 (із змінами та доповненнями, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2005 р. № 897). Пунктом 5 вказаного Положення визначено, що для проведення інвентаризації утворюється інвентаризаційна комісія за наказом державного органу приватизації про проведення інвентаризації. До складу інвентаризаційної комісії включаються керівник і головний бухгалтер підприємства, що приватизується, представник державного органу приватизації не може входити до складу інвентаризаційної комісії.
Така ж вимога передбачене і пунктом 12 Методики оцінки майна, відповідно до якого, у випадках, визначених цією Методикою, інвентаризація майна проводиться в загальному порядку, з урахуванням деяких особливостей, зокрема: представники державного органу приватизації до складу інвентаризаційної комісії не включаються; відповідальність за правильність проведення інвентаризації, своєчасність подання та достовірність її результатів покладається на голову інвентаризаційної комісії та її членів.
Наказом Регіонального відділення ФДМУ по Хмельницькій області від 27.03.2006 р. № 160, на підставі п. 8 Методики та листа ВАТ «Кам'янець-Подільське АТП –16855» від 16.03.2006 р. № 14, була визначена дата оцінки та інвентаризації об'єкта приватизації - 31.03.2006 р. Проте, в зазначений термін, результати інвентаризації (інвентаризаційні описи і зведений акт інвентаризації) не були направлені відповідачем до Регіонального відділення ФДМУ по Хмельницькій області для затвердження.
Наказом Регіонального відділення ФДМУ по Хмельницькій області від 14.04.2006 р. № 191, на підставі п.п. 6, 8 Методики оцінки майна, визначено нову дату оцінки та дату інвентаризації - 30.04.2006 р. Однак, матеріали інвентаризації на адресу позивача не надійшли.
Листом від 16 січня 2007 р. за № 05/01-42-128/07 Регіональне відділення ФДМУ по Хмельницькій області звернулось до ВАТ «Кам'янець-Подільське АТП –16855», як балансоутримувача державного майна, що приватизується, із повідомленням про включення до відповідного переліку та проханням надати три кандидатури (матеріально-відповідальні особи) для участі в комісії з інвентаризації об'єкта.
Відповідач від надання кандидатур та проведення інвентаризації майна ухиляється.
Крім того, рішенням господарського суду Хмельницької області від 14.03.2008 р. по справі № 19/18/2609 визнано недійсним договір купівлі-продажу спеціалізованого автомобіля ЗІЛ-157, транзитний № 17-90 РН (ПАРМ), що був зареєстрований в Кам'янець-Подільському МВ УМВС у Хмельницькій області за реєстраційним № 14-54ХМВ та знаходиться на балансі відповідача. Інвентаризація по даному об'єкту приватизації також не проведена.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем безпідставно не виконуються вимоги, встановлені чинним законодавством, а саме: п.п. 8, 12 Методики оцінки майна, п.п. 2-15 Положення про інвентаризацію майна державних підприємств щодо проведення інвентаризації та надання органу приватизації матеріалів інвентаризації, стосовно проведення інвентаризації індивідуально визначеного державного майна, чим створюються перешкоди в його приватизації шляхом викупу.
Відповідно до ст. 30 Закону України «Про приватизацію державного майна», спори щодо приватизації державного майна, крім спорів, які виникають із публічно-правових відносин та віднесені до компетенції адміністративних судів, вирішуються господарським судом у порядку, встановленому Господарським процесуальним кодексом України.
Приписами ч. 1 ст. 15 Цивільного кодексу України передбачено, що кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Згідно статті 16 ЦК України, кожна особа має право звернутись до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способи захисту цивільних прав та інтересів, визначені в частині другій вказаної статті. При цьому, також передбачено, що суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом.
Відповідно до статті 33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.
Матеріалами справи підтверджено обґрунтованість позовних вимог, а тому вони підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ст.ст. 44, 49 ГПК України, з відповідача підлягають стягненню в доход державного бюджету України державне мито та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Керуючись ст.ст. 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Зобов’язати Відкрите акціонерне товариство «Кам‘янець-Подільське АТП-16855»(09000, Київська обл., Сквирський район, м. Сквира, вул. Рози Люксембург, 66; код 03374244) провести інвентаризацію окремого індивідуально визначеного майна, а саме: спеціалізованого автомобіля ЗІЛ-131 (МТО-АТ) державний номер 08-19 ХМН та спеціалізованого автомобіля ЗІЛ-157, транзитний номер 17-90 РН ПАРМ, шасі № 144073, 1965 року випуску.
3. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Кам‘янець-Подільське АТП-16855»(09000, Київська обл., Сквирський район, м. Сквира, вул. Рози Люксембург, 66; код 03374244) в доход державного бюджету України 85 (вісімдесят п’ять) грн. –державного мита та 236 (двісті тридцять шість) грн. –витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
4. Видати накази після набрання рішенням законної сили.
Дане рішення господарського суду Київської області набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його належного оформлення і підписання та може бути оскаржено в апеляційному або касаційному порядку.
Суддя
Рішення підписано: 07.09.2009 року