Справа №712/7620/15-п
Провадження № 3/712/1397/15
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 липня 2015 року суддя Соснівського районного суду м.Черкаси Бащенко С.М., з участю прокурора Завгороднього О.О., захисника ОСОБА_1, гр. ОСОБА_2, розглянувши матеріали справи про адміністративне (корупційне) правопорушення відносно
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, прож. за адресою ІНФОРМАЦІЯ_3, приватного підприємця,
за ч.1 ст.172-6 КпАП України,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_2, будучи депутатом Звенигородської міської ради 6 скликання, порушила вимоги ч.1 ст.12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», а саме вчасно (до 1 квітня 2015 року) не подала за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати та зобов*язання фінансового характеру за 2014 рік.
Перевіркою встановлено, що ОСОБА_2 є депутатом Звенигородської міської ради 6 скликання (протокол дільничної виборчої комісії з виборів депутатів Звенигородської міської ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №9 від 23.01.2011 року).
Відповідно до листа Звенигородської міської ради 298/02-10 від 09.06.2015 року, ОСОБА_2 станом на 09.06.2015 року не подала до аппарату або до виконавчого комітету Звенигородської міської ради декларацію про майно, доходи, витрати і зобов*язання фінансового характеру за 2014 рік.
Таким чином, ОСОБА_2, будучи депутатом Звенигородської міської ради 6 скликання, вчасно не подала за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов*язання фінансового характеру за 2014 рік, порушивши вимоги ч.1 ст.12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», за що передбачено відповідальність ч.1 ст.172-6 КпАП України.
В суді ОСОБА_2 вину не визнала, пояснила, що не вважає себе суб*єктом вказаного адміністративного правпорушення в зв*язку з вітсутністю процедурних рішень територіальної виборчої комісії та сесії міської ради, які б уповноважувало ОСОБА_2 на виконання функцій депутата, а відповідні протоколи про результати виборів та про підсумки голосування, на її думку, не є нормативним актом про набуття нею депутатських повноважень в розумінні закону України «Про вибори депутатів Верховної ОСОБА_2 Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів». ОСОБА_2 не заперечувала, що має посвідчення депутата, протягом 4 років приймала участь у сесіях та голосувала. Про відсутність у себе депутатських повноважень дізналася в квітні-травні 2015 року, а до цього часу була заведена в оману, що вищевказані протоколи дільничної виборчої комісії є достатньою підставою для набуття статусу депутата. Із запізненням в 23 дні, а саме 24.04.2015 року, нею до місцевої фіскальної служби була подана декларація про майно, доходи, витрати і зобов*язання фінансового характеру за 2014 рік. Порушення стоку подачі декларації обумовлене від*їздом на Кубу в березні-квітні 2015 року.
Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, її захисника, думку прокурора, прихожу до наступного.
Законодавством України передбачений наступний порядок формування рад: сільські, селищні, міські, районні у містах (у разі їх створення), районні, обласні ради складаються з депутатів, які обираються населенням відповідної території на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування. Вибори відбуваються відповідно до Закону України «Про вибори депутатів Верховної ОСОБА_2 Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів».
Порядком ведення діловодства у виборчих комісіях та комісіях з референдуму, затвердженим постановою Центральної виборчої комісії від 15 вересня 2010 року № 350 (зі змінами, внесеними постановою ЦВК від 19 січня 2012 року № 4), встановлено, що документування діяльності виборчих комісій проводиться, як правило, у формі постанов, протокольних рішень, протоколів та актів.
Відповідно до п.2.21 вказаного Порядку, протоколи виборчих комісій про підрахунок голосів, про встановлення підсумків голосування та про результати місцевих виборів складаються без прийняття рішень відповідними виборчими комісіями.
Як слідує з матеріалів справи, 26 січня 2011 року Звенигородською територіальною виборчою комісією відповідно до вимог ч.11 ст.77 Закону України «Про вибори депутатів Верховної ОСОБА_2 Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» (далі - Закон) складено протокол про результати виборів в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі № 9 з проміжних виборів депутатів Звенигородської міської ради, згідно з яким найбільшу кількість голосів виборців в одномандатному виборчому окрузі № 9 набрала ОСОБА_2
Згідно п.1 ст.49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,повноваження депутата ради починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів і закінчуються в день першої сесії ради нового скликання. Спори щодо набуття повноважень депутатом вирішуються судом.
Доказів наявності спору щодо набуття повноважень депутатом місцевої ради ОСОБА_2 суду не надано.
Отже, відсутність в матеріалах справи примірників рішень про визнання територіальною виборчою комісією та сесією Звенигородської міської ради ОСОБА_2 обраним депутатом Звенигородської міської ради не свідчить, що ОСОБА_2 у встановленому законом порядку не набула статусу та повноважень депутата місцевої ради, оскільки незаконність набуття нею депутатських повноважень не встановлена вступившим в законну силу рішенням суду.
Вина ОСОБА_2 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КпАП України, підтверджується даними протоколу від 08.07.2015 року про вчинення нею адміністративного корупційного правопорушення, а також даними службового листа виконавчого комцтету Звенигородської міської ради № 298/02-10 від 09.06.2015 року про те, що депутат Звенигородської міської ради ОСОБА_2 не здала до аппарату Звенигородської міської ради або до виконавчого комітету Звенигородської міської ради декларацію про майно, доходи, витрати і зобов*язання фінансового характеру за 2014 рік. Додатково повідомлено, що за 2012 та 2013 роки депутат ОСОБА_2 також не здала відповідні декларації до органів міської ради.
Таким чином, суд вважає, що ОСОБА_2 порушила вимоги п.1 ст.12 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції», чим вчинила адміністративне корупційне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КпАП України, з наступних підстав.
Пунктом «б» п.1 ч.1 ст.4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» передбачено, що депутати місцевих рад являються суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення.
Відповідно до п.1 ст.12 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції в Україні», особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 4 даного Закону, а саме депутати місцевих рад зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік за формою, згідно до цього Закону.
Ст.2 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» встановлює, що депутат міської ради є депутатом місцевої ради.
Таким чином, ОСОБА_2 є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, визначеним пп. «б» п.1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».
Згідно з п.2 Постанови КМУ від 11 січня 2012 року №16 «Про затвердження порядку зберігання документів і використання відомостей, зазначених у декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, та відомостей щодо відкриття валютного рахунку в установі банку нерезидента», декларації зберігаються у кадрових підрозділах відповідних органів державної влади або органів місцевого самоврядування, юридичних осіб публічного права в особових справах осіб, зазначених у п.1 ст.4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції». За роз'ясненнями Міністерства юстиції України стосовно деяких положень Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», зокрема в частині подання декларацій депутатами місцевих рад, якщо депутатами є самозайняті особи, то вони також повинні подавати декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік до апаратів відповідних рад або їх виконавчих комітетів.
Матеріалами справи доведено і самою ОСОБА_2 визнано, що у встановлений строк декларацію за 2014 рік до Звенигородської міської ради остання не подала.
У справі відсутні відомості про об*єктивні причини неподання декларації, в тому числі знаходження декларанта за кордоном у вказаний період, наявна лише ксерокопія візи до республіки Індія за 2013 рік.
Враховуючи характер вчиненого ОСОБА_2 правопорушення, обставини його вчинення, відсутність тяжкіх наслідків та обтяжуючих і пом*якшуючих відповідальність обставин, особу правопорушника, відомості про попереднє притягнення до адміністративної відповідальності щодо якої у справі відсутні, вважаю за необхідне визнати її винною у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст.172-6 КпАП України, та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави.
Відповідно до п. 5.ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника стягується судовий збір у розмірі 0,03 % мінімальної заробітної плати.
Керуючись ч.1 ст. 172-6, ст.ст. 279, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
П О С Т А Н О В И В :
Визнати ОСОБА_2 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення і накласти на неї стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 170 (сто сімдесят) гривень 00 копійок.
Стягнути зОСОБА_2 судовий збір в сумі 36 грн. 54 коп., який зарахувати на рахунок 31216206700004, отримувач : Управління ДКС України у м. Черкасах, код отримувача (за ЄДРПОУ) 38031150, банк отримувача: ГУ ДКС України у Черкаській області, код банку отримувача МФО 854018, код суду за ЄДРПОУ 02887846, код класифікацій доходів бюджету 22030001.
Постанова може бути оскаржена в 10 денний строк з дня оголошення до Апеляційного суду Черкаської області через Соснівський районний суд м.Черкаси.
Суддя