КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 січня 2014 року Справа № 811/3898/13-а
Кіровоградський окружний адміністративний суд
у складі: головуючого судді Чубари Н.В.
секретар судового засідання Черна О.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кіровограді справу за адміністративним позовом Приватної фірми «Петроліум-Сервіс» до Кіровоградської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень рішень, -
ВСТАНОВИВ:
Приватна фірма «Петроліум-Сервіс» (далі позивач, ПФ «Петроліум-Сервіс») звернулася до суду з адміністративним позовом до Кіровоградської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області (далі відповідач, ОДПІ) з вимогою визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення рішення № НОМЕР_1 та №0004581502 від 29.11.2013 року.
В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що оскаржувані податкові повідомлення-рішення винесені відповідачем на підставі висновку акта перевірки про порушення позивачем п.200.1, п.200.4, п.200.6, п. 200.7, п. 200.14 ст.200, п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України, в результаті чого встановлено заниження позивачем суму бюджетного відшкодування ПДВ на загальну суму 136361,00 грн.( в тому числі за травень 2013 року 89648.00 грн. та червень 2013 року 46713,00 грн.) та завищено суму бюджетного відшкодування ПДВ за серпень 2013 року в розмірі 153028,00 грн.
Позивач не погоджується з висновками податкового органу, викладеному в акті перевірки, оскільки заявлення відємного значення ПДВ або його частини до бюджетного відшкодування є правом, а не обовязком платника податку. Не використання платником податку такого права не позбавляє його права на включення суми відємного значення до складу податкового кредиту наступного податкового періоду. Також позивачем зазначено, що підприємством заяви про повернення надміру сплачених грошових зобовязань або про їх відшкодування не подавались, а отже строк давності тривалістю у 1095 днів на даний випадок не розповсюджується. Відповідне декларування ще не означає прийняття платником податку рішення про реалізацію свого права на отримання бюджетного відшкодування. Крім того, позивач зазначає, що єдиною підставою, яка визначена Податковим кодексом України, в частині позбавлення права на бюджетне відшкодування у разі його заниження платником податку встановлює відповідне рішення податкового органу про заниження суми бюджетного відшкодування. Таким чином, позивач вважає, що дії відповідача є неправомірними, а податкові повідомлення - рішення винесені з порушенням вимог чинного законодавстваэ, тому підлягають скасуванню.
Відповідачем подано письмові заперечення на позов, вимоги не визнаються в повному обсязі та зазначається, що прийняття оскаржуваних рішень обумовлено порушенням податкового законодавства, що виявлені під час перевірки, а тому рішення є правомірними та не підлягають скасуванню.
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 31.01.2014 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено до 07.02.2014 р., про що сторонам оголошено в судовому засіданні після проголошення вступної та резолютивної частини постанови з урахуванням вимог ч. 2 ст. 167 КАС України.
Заслухавши представників позивача та відповідача, дослідивши у судовому засіданні надані сторонами докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов наступних висновків.
Судом встановлено, що Приватна фірма «Петроліум-Сервіс» зареєстрована як юридична особа виконавчим комітетом Кіровоградської міської ради 09.06.1997 року, що підтверджується випискою з ЄДРПОУ серії ААВ №137899 (а. с. 7) та є платником податку на додану вартість (а. с. 9).
На підставі наказу №1056 від 31.10.2013 року посадовими особами Кіровоградської ОДПІ проведено документальну позапланову виїзну перевірки достовірності нарахування ПФ «Петроліум-Сервіс» відємного значення різниці між сумою податкового зобовязання та податкового кредиту та бюджетного відшкодування ПДВ із зарахуванням у зменшення податкових зобовязань з ПДВ наступних звітних (податкових) періодів за серпень 2013 року, за результатами якої складено акт № 502/11-23-15-02/23690993 від 19.11.2013 року (а.с.10-25).
В акті перевірки податковим органом зроблені наступні висновки про порушення ПФ «Петроліум-Сервіс»:
- п.200.1, п.200.4, п.200.6, п. 200.7, п.200.14 ст.200, п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України занижено суму бюджетного відшкодування ПДВ на загальну суму 136361,00 грн., в тому числі: за травень 2013 року 89648,00 грн., за червень 2013 року 46713,00 грн.;
- порушення п. 200.1, п.200.4, п.200.6, п.200.7, п.200.14 ст.200, п. 201.10 ст.201 Податкового кодексу України, в результаті чого позивачем завищено суму бюджетного відшкодування ПДВ за серпень 2013 року в розмірі 153028,00 грн. (а. с. 25).
На підставі висновків викладених в акті перевірки податковим органом прийнято:
- податкове повідомлення - рішення № НОМЕР_1 від 29.11.2013 року, яким збільшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість в розмірі 136361,00 грн. (а.с.26);
- податкове повідомлення - рішення № НОМЕР_2 від 29.11.2013 року, яким зменшено суму бюджетного відшкодування (у тому числі заявленого в рахунок зменшення податкових зобовязань наступних періодів) з ПДВ у розмірі 153028,00 грн. та штрафні санкції на суму 76514,00 грн. (а.с.27).
Суд, досліджуючи спірні правовідносини, приходить до наступних висновків.
Відповідно до пункту 200.1 статті 200 Податкового кодексу України сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.
Відповідно до пункту 200.4 статті 200 Податкового кодексу України, якщо в наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з пунктом 200.1 цієї статті, має від'ємне значення, то: а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, а в разі отримання від нерезидента послуг на митній території України - сумі податкового зобов'язання, включеного до податкової декларації за попередній період за отримані від нерезидента послуги отримувачем товарів/послуг; б) залишок від'ємного значення попередніх податкових періодів після бюджетного відшкодування включається до складу сум, що відносяться до податкового кредиту наступного податкового періоду.
Згідно з пунктами 200.6, 200.7 статті 200 Податкового кодексу України, платник податку може прийняти самостійно рішення про зарахування в повному обсязі належної йому суми бюджетного відшкодування або її частини у зменшення податкових зобов'язань з цього податку, що виникли протягом наступних звітних (податкових) періодів, за наявності умов, передбачених пунктом 200.4 цієї статті. Зазначене рішення відображається платником податку у податковій декларації, яку він подає за результатами звітного (податкового) періоду, в якому виникає право на подання заяви про отримання бюджетного відшкодування згідно з нормами цієї статті. Платник податку зберігає право на отримання бюджетного відшкодування коштами у майбутніх звітних (податкових) періодах. Платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування, подає відповідному контролюючому органу податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації.
Відповідно до пункту 200.14 ст. 200 ПК України, якщо за результатами камеральної або документальної позапланової виїзної перевірки контролюючий орган виявляє невідповідність суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, то такий орган:
а) у разі заниження заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування щодо суми, визначеної контролюючим органом за результатами перевірок, надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються сума такого заниження та підстави для її вирахування. У цьому випадку вважається, що платник податку добровільно відмовляється від отримання такої суми заниження як бюджетного відшкодування та враховує її згідно з пунктом 200.6 цієї статті у зменшення податкових зобов'язань з цього податку в наступних податкових періодах;
б) у разі перевищення заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування над сумою, визначеною контролюючим органом за результатами перевірок, надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються сума такого перевищення та підстави для її вирахування;
в) у разі з'ясування за результатами проведення перевірок факту, за яким платник податку не має права на отримання бюджетного відшкодування, надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються підстави відмови в наданні бюджетного відшкодування.
Відповідно до пунктів 1, 2 розділу III Порядку «Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 25.11.2011 р. N 1492, Декларація подається платником у визначений у пункті 5 розділу II цього Порядку строк до підрозділу органу державної податкової служби, яким здійснюється приймання податкової звітності, за формою, встановленою на дату подання. До декларації вносяться дані податкового обліку платника окремо за кожний звітний (податковий) період без наростаючого підсумку. Декларація подається до органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податку, одним із таких способів на вибір платника податків: а) особисто платником податків або уповноваженою на це особою; б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; в) засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством. Платники податків, що належать до великих та середніх підприємств, подають податкові декларації до органу державної податкової служби засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.
Згідно пункту 4.6 Розділ III зазначеного Порядку N 1492 «Розрахунки за звітний період», якщо в результаті розрахунку різниці між сумою податкових зобов'язань і податкового кредиту отримано позитивне значення, то заповнюється рядок 18 декларації. Якщо в результаті розрахунку значення різниці між сумою податкових зобов'язань і податкового кредиту отримано від'ємне значення, то заповнюється рядок 19 декларації. Якщо за результатами поточного звітного (податкового) періоду платником податку визначено від'ємне значення різниці між сумою податкових зобов'язань і сумою податкового кредиту (заповнено рядок 19 декларації), така сума: у декларації 0110 враховується у зменшення суми податкового боргу за попередні звітні (податкові) періоди з податку на додану вартість, у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до Кодексу (відображається у рядку 20.1 декларації), а решта зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (відображається у рядку 20.2 декларації поточного звітного (податкового) періоду та переноситься до рядка 21.1 декларації наступного звітного (податкового) періоду); у деклараціях 0121 - 0123/0130/0140 зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (відображається у рядку 20.2 декларації поточного звітного (податкового) періоду та переноситься до рядка 21.1 декларації наступного звітного (податкового) періоду). Рядок 20.1 у деклараціях 0121 - 0123/0130/0140 не заповнюється. Якщо в наступному звітному податковому періоді різниця між сумою податкових зобов'язань і сумою податкового кредиту з урахуванням залишку такого від'ємного значення минулого звітного (податкового) періоду, що включається до складу податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду, має від'ємне значення (рядок 22 декларації), до декларації 0110 подається (Д2) (додаток 2). Платники, які заповнили рядок 22 декларації 0110 та відповідно до статті 200 розділу V Кодексу мають право на бюджетне відшкодування податку на додану вартість, здійснюють розрахунок бюджетного відшкодування та подають до декларації 0110 (Д3) (додаток 3).
Значення рядка 3 (Д3) (додаток 3) переноситься до рядка 23 декларації 0110 за поточний звітний (податковий) період. Залежно від обраного платником напряму повернення суми бюджетного відшкодування (на рахунок цього платника у банку або у зменшення податкових зобов'язань з податку на додану вартість наступних податкових періодів) така сума вказується або в рядку 23.1, або у рядку 23.2, або частково розподіляється у рядках 23.1 та 23.2 податкової декларації 0110. При цьому платники податку, які мають право на отримання бюджетного відшкодування та прийняли рішення про повернення суми бюджетного відшкодування на рахунок у банку (заповнено рядок 23.1 декларації 0110), подають до декларації 0110 (Д4) (додаток 4). У податкових деклараціях 0121 - 0123/0130/0140 рядки 23, 23.1, 23.2 не заповнюються. Залишок від'ємного значення (для декларації 0110 - після бюджетного відшкодування) включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (відображається у рядку 24 декларації поточного звітного (податкового) періоду та переноситься до рядка 21.2 декларації наступного звітного (податкового) періоду). Рядок 21.3 передбачений для відображення збільшення або зменшення залишку від'ємного значення, який (для декларації 0110 - після бюджетного відшкодування) включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (рядок 24) за результатами камеральної чи документальної перевірки, проведеної органом державної податкової служби. У рядку 25 декларації вказується сума податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню за підсумками поточного звітного (податкового) періоду, з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного (податкового) періоду, та: сплачується до загального фонду державного бюджету - рядок 25.1 декларації 0110; частково сплачується до спеціального фонду державного бюджету - рядок 25.1 декларації 0140; спрямовується на спеціальний рахунок сільськогосподарського підприємства - рядок 25.2 декларації 0121 - 0123; частково спрямовується на спеціальний рахунок переробного підприємства - рядок 25.2 декларації 0140; залишається у розпорядженні сільськогосподарського підприємства - рядок 25.2 декларації 0130.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем до податкового органу було подано податкову декларацію з податку на додану вартість за серпень 2013 року з додатками. Відємне значення різниці між сумою податкового зобовязання та податкового кредиту відображене у рядку 19 податкової декларації, складає - 158 088,00 грн. та сума бюджетного відшкодування податку на додану вартість, заявлена у зменшення податкових зобов'язань з податку на додану вартість наступних звітних (податкових) періодів, відображена в рядку 23.2 декларації, яку сформовано з урахуванням залишків від'ємного значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту, нарахованих за попередні звітні (податкові) періоди, а саме: - за квітень, - травень, - липень 2013 року, складає, у сумі - 284 097,00 гривень (а. с. 112)
З Додатку 2 «Довідка про залишок суми відємного значення попередніх податкових періодів, що залишається непогашеним після бюджетного відшкодування, отриманого у звітному податковому періоді, та підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного податкового періоду» вбачається, що рядок 23.2 сформовано позивачем за рахунок залишків від'ємного значення попередніх звітних періодів, а саме: за квітень 2013 року, травень 2013 року, липень 2013 року (а. с. 115).
Проаналізувавши податкову декларацію з ПДВ за квітень 2013 року вбачається, що позивачем завищено суму податкового кредиту за квітень 2013 року на суму ПДВ 16 666,67 грн., що призвело до завищення відємної різниці між сумою податкових зобовязань та податкового кредиту відображене у рядку 19 податкової декларації.
Дане порушення виникло у звязку з тим, що позивачем до реєстру отриманих податкових накладних та, відповідно, до складу податкового кредиту податкової декларації з ПДВ за квітень 2013 року зайво включено суму ПДВ в розмірі 16 666,67 грн. по отриманій від контрагента-постачальника ТОВ «Титан-Ойл» податковій накладній на загальну суму 100 000,00 грн., в тому числі ПДВ 16 666,67 грн. Дана податкова накладна не зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних, у звязку з чим позивачем було заявлено про відмові продавця товарів надати податкову накладну (додаток 8 до податкової декларації з ПДВ за квітень 2013 року) по податковій накладній № 31 від 26.04.2013 року на загальну суму 100 000,00 грн., в т.ч. ПДВ 16 666,67 грн. невірно відображено суму ПДВ в розмірі 1 666,67 грн., тоді як слід було відобразити 16 666,67 грн.
Даний факт не заперечувався представником позивача в судовому засіданні.
Отже, позивачем порушено п. 201.10 ст. 201, п. 200.1 ст. 200 Податкового кодексу України, а саме завищено суму податкового кредиту в декларації з ПДВ за квітень 2013 року на суму ПДВ 16 666,67 грн., що, в свою чергу, призвело до завищення відємної різниці між сумою податкових зобовязань та податкового кредиту за квітень 2013 року на суму ПДВ 16 667 грн. (рядок 19 декларації).
В поданій декларації з ПДВ за квітень 2013 року позивачем в рядку 19 відображено суму 123 652 грн., а повинно бути відображено, з урахуванням описаного вище порушення, 106 985 грн. (123 652 грн. 16 667 грн.)
Згідно Додатку 2.1 до податкової декларації з ПДВ за травень 2013 року, частина залишку від'ємного значення, фактично сплачена ПФ «Петроліум-Сервіс» постачальникам та/або до Державного бюджету, не брала участі у розрахунках бюджетного відшкодування (не погашена податковими зобов'язаннями попередніх податкових періодів станом на момент проведення перевірки), складає 89 648,00 гривень (а. с. 80).
Податковим органом було перевірено реєстри отриманих податкових накладних, податкових накладних на придбання товарів (робіт, послуг) за квітень 2013 року, оборотно-сальдові відомості по бухгалтерських рахунках 311 «Поточні рахунки в національній валюті», 631 «Розрахунки з вітчизняними постачальниками», 3721 «Розрахунки з підзвітними особами в національній валюті» за квітень 2013 року та первинних документів до них, що не заперечувалось представником позивача в судовому засіданні.
За результатами перевірки встановлено, що ПП «Петроліум-Сервіс», на порушення п. 200.1, п. 200.4, п. 200.6, п. 200.7, п. 200.14 ст. 200, п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, з урахуванням п.п. 4.6.4, п.п. 4.6.5 п. 4 розділу 5 Порядку «Заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість», занижено суму бюджетного відшкодування ПДВ за травень 2013 року, в розмірі 89 648,00 гривень.
Сума збільшеного перевіркою бюджетного відшкодування ПДВ за травень 2013 року, в розмірі 89 648,00 грн. надалі у визначенні суми бюджетного відшкодування наступних звітних періодів (р. 23.2 Декларації з ПДВ) не враховується, але приймає участь у погашенні податкових зобов'язань з ПДВ у наступних податкових періодах.
Згідно додатку 2.2 до податкової декларації з ПДВ за червень 2013 року, частина залишку від'ємного значення, фактично сплачена ПП «Петроліум-Сервіс» постачальникам та/або до Державного бюджету, не брала участі у розрахунках бюджетного відшкодування (не погашена податковими зобов'язаннями попередніх податкових періодів станом на момент проведення перевірки), складає - 46 713,00 гривень (а. с. 81).
Перевіркою реєстру отриманих податкових накладних, податкових накладних на придбання товарів (робіт, послуг) за травень 2013 року, оборотно-сальдових відомостей по бухгалтерських рахунках 311 «Поточні рахунки в національній валюті», 631 «Розрахунки з вітчизняними постачальниками», 3721 «Розрахунки з підзвітними особами в національній валюті» за травень 2013 року та первинних документів до них, встановлено, що ПП «Петроліум-Сервіс» на порушення п. 200.1, п. 200.4, п. 200.6, п. 200.7, п. 200.14 ст. 200 Податкового кодексу України, з урахуванням п.п. 4.6.4, п.п. 4.6.5 п. 4 розділу 5 Порядку «Заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість», занижено суму бюджетного відшкодування ПДВ за червень 2013 року, в розмірі 46 713,00 гривень.
Сума збільшеного перевіркою бюджетного відшкодування ПДВ за червень 2013 року, в розмірі - 46 713,00 гривень надалі у визначенні суми бюджетного відшкодування наступних звітних періодів (р. 23.2 Декларації з ПДВ) не враховується, але приймає участь у погашенні податкових зобов'язань з ПДВ у наступних податкових періодах.
Таким чином, з урахуванням викладеного вище, п. 200.1, п. 200.4, п. 200.6, п. 200.7, п. 200.14 ст. 200, п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, з урахуванням п.п. 4.6.4, п.п. 4.6.5 п. 4 розділу 5 Порядку «Заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість», на суму своєчасно незадекларованого платником бюджетного відшкодування ПДВ, в загальному розмірі - 136 361,00 грн.( в т.ч.: за травень 2013 року на суму ПДВ - 89 648,00 грн.; за червень 2013 року на суму ПДВ - 46 713,00 грн.) перевіркою правомірно збільшено суму бюджетного відшкодування ПДВ в розмірі - 136 361,00 грн. за відповідні звітні періоди.
Відповідно до Порядку «Заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 25.11.2011 року № 1492, встановлені наступні вимоги:
-п.п. 4.6.4 п. 4 розділу 5 - «Якщо в наступному звітному податковому періоді різниця між сумою податкових зобов'язань і сумою податкового кредиту з урахуванням залишку такого від'ємного значення минулого звітного (податкового) періоду, що включається до складу податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду, має від'ємне значення ірядок 22 декларації), подається (Д2) (додаток 2)»;
-п.п. 4.6.5 п. 4 розділу 5 - «Платники, які відповідно до статті 200 розділу V Кодексу мають право на бюджетне відшкодування податку на додану вартість та заповнили рядок 22 декларації, здійснюють розрахунок бюджетного відшкодування та подають (ДЗ) (додаток 3).
Значення рядка З (ДЗ) (додаток 3) переноситься до рядка 23 декларації за поточний звітний (податковий) період. Залежно від обраного платником напряму повернення суми бюджетного відшкодування (на рахунок цього платника у банку або у зменшення податкових зобов'язань з податку на додану вартість наступних податкових періодів) така сума вказується або в рядку 23.1, або у рядку 23.2, або частково розподіляється у рядках 23.1 та 23.2 декларації».
Відповідно до п. 200.4 ст. 200 Податкового кодексу України, якщо в наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з пунктом 200.1 цієї статті, має від'ємне значення то: а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, а в разі отримання від нерезидента послуг на митні території України, - сумі податкового зобов'язання, включеного до податкової декларації за попередній період за отримані від нерезидента послуги отримувачем послуг».
Відповідно до п. 200.14 (з урахуванням п. 200.6) ст. 200 Податкового кодексу України не задекларовані платником суми бюджетного відшкодування: за травень 2013 року в розмірі - 89 648,00 грн., за червень 2013 року в розмірі - 46 713,00 грн., вважаються такими, від отримання яких позивач відмовився добровільно, і надалі у визначенні суми бюджетного відшкодування наступних звітних періодів не враховується, але приймає участь у погашенні податкових зобов'язань з ПДВ у наступних податкових періодах.
Враховуючи вищевикладене, а також те, що в ході проведення перевірки встановлено завищення суми податкового кредиту, в розмірі - 16 666,67 грн., внаслідок віднесення до складу податкового кредиту суму ПДВ по податковій накладній, яка не зареєстрована в Єдиному реєстрі, чим порушено п. 201.10 ст. 201, п. 200.1 ст. 200 Податкового кодексу України згідно додатку 2 до податкової декларації з ПДВ за серпень 2013 року, частина залишку від'ємного значення, фактично сплачена ПФ «Петроліум-Сервіс» постачальникам з/або до Державного бюджету, не брала участі у розрахунках бюджетного відшкодування (не погашена податковими зобов'язаннями попередніх податкових періодів станом на момент проведення перевірки), складає - 131069,00 грн. (284097 136361 16667).
Перевіркою достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість за серпень 2013 року, встановлено, що на порушення вимог п. 200.1, п. 200.4, п. 200.6, п. 200.7, п. 200.14 ст. 200, п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, з рахуванням п.п. 4.6.4, п.п. 4.6.5 п. 4 розділу 5 Порядку «Заповнення і подання податкової вітності з податку на додану вартість», позивачем завищено заявлену суму бюджетного
відшкодування за серпень 2013 року, в розмірі 153 028,00 грн. (284097 431069).
Отже, на підставі викладеного вище, в судовому засіданні знайшло підтвердження порушення позивачем п. 200.1, п. 200.4, 200.6, 200.7, 200.14 ст. 200, п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, в результаті чого позивачем занижено суму бюджетного відшкодування ПДВ на загальну суму 136 361,00 грн., в т.ч. за травень 2013 року в розмірі 89 648,00 грн., за червень 2013 року в розмірі 46 713,00 грн.
Також, в порушення п. 200.1, п. 200.4, 200.6, 200.7, 200.14 ст. 200, п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України завищено суму бюджетного відшкодування ПДВ за серпень 2013 року в розмірі 153 028,00 грн.
Оскаржувані податкові повідомлення рішення винесені відповідачем правомірно, а тому підстав для їх скасування немає. Отже, позовні вимоги задоволенню не підлягають.
Керуючись ст.ст. 86, 94, 159-163, 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні позову відмовити в повному обсязі.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, копія якої одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Н.В. Чубара