Ухвала суду № 47375306, 24.07.2015, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.07.2015
Номер справи
812/725/15
Номер документу
47375306
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

24 липня 2015 рокуСєвєродонецьк№ 812/725/15

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Басова Н.М., перевіривши матеріали за адміністративним позовом Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління ДФС до Публічного акціонерного товариства «Лисичанськвугілля», треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Управління Державної казначейської служби України у м.Лисичанську Луганської області, Міністерство фінансів України, - про стягнення заборгованості перед державним бюджетом по договору,-

ВСТАНОВИВ:

22 липня 2015 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління ДФС до Публічного акціонерного товариства «Лисичанськвугілля», треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Управління Державної казначейської служби України у м.Лисичанську Луганської області, Міністерство фінансів України, - про стягнення заборгованості перед державним бюджетом по договору.

Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Як вбачається з матеріалів позовної заяви, Спеціалізована державна податкова інспекція з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління ДФС є суб'єктом владних повноважень.

Згідно з частиною 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу та третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів

З матеріалів позовної заяви вбачається, що позивачем направлено адміністративний позов з додатками лише на адресу відповідача, проте не надано доказів надіслання адміністративного позову з додатками третім особам у справі, що є порушення вказаних вимог Кодексу адміністративного судочинства України.

Суд звертає увагу позивача, що відповідно до ч. 1 ст.70 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.

Абзацом 27 п. 2 Правил надання послуг поштового зв'язку затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270 визначено, що документом, який підтверджує надання послуг поштового зв'язку, є розрахунковий документ встановлений відповідно до Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).

Вміст поштового відправлення містить бланк опису вкладення, який згідно з п. 61 Правил надання послуг поштового зв'язку заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові.

З огляду на викладене та з урахуванням вимог ч.3 ст.106 КАС України субєкт владних повноважень повинен додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Згідно з ч.5 ст.106 КАС України, якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються імя представника, його поштова адреса, а також номер засобу звязку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.

Як вбачається з матеріалів позовної заяви, вона підписана представником за довіреністю ОСОБА_1.

До позовної заяви надано ксерокопію довіреності № 173/8/28-05-10 від 08.07.2015, виданої позивачем Спеціалізованою державною податковою інспекцією з обслуговування великих платників у м.Луганську Міжрегіонального головного управління ДФС на представництво його інтересів, яка підписана в.о. начальника ОСОБА_2 без надання відповідного наказу про призначення на посаду, тому вважати її належним підтвердженням наявності повноважень у ОСОБА_1 на підписання позову від імені позивача немає підстав.

За таких обставин, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху, надавши позивачу строк для усунення зазначених недоліків, шляхом надання суду відповідного документу, згідно з яким ОСОБА_2 призначений на посаду в.о. начальника Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м.Луганську Міжрегіонального головного управління ДФС.

Згідно з ч.1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Керуючись ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління ДФС до Публічного акціонерного товариства «Лисичанськвугілля», треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Управління Державної казначейської служби України у м. Лисичанську Луганської області, Міністерство фінансів України, - про стягнення заборгованості перед державним бюджетом по договору залишити без руху.

Зобов'язати позивача надати до суду докази надсилання позовної заяви та доданих до позовної заяви документів рекомендованим листом з повідомленням третім особам по справі та документ, згідно з яким ОСОБА_2 призначений на посаду в.о. начальника Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м.Луганську Міжрегіонального головного управління ДФС.

Строк для усунення недоліків встановити протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали.

У разі не усунення недоліків у зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною та буде повернута позивачеві.

Залишення позовної заяви без руху не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала про залишення позовної заяви без руху може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили

СуддяОСОБА_3