Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 вересня 2009 р. № 39598/09/2070
Харківський окружний адміністративний суд
у складі: головуючого – судді Білової О.В.,
за участю секретаря судового засідання Карамушко І.І.,
за участю: представника позивача –Яковлевої О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Харкові справу за адміністративним позовом
Державної податкової інспекції у Комінтернівському районі м. Харкова до Дочірнього підприємства «Аванта Україна» про стягнення заборгованості перед бюджетом,-
В С Т А Н О В И В:
Державна податкова інспекція у Комінтернівському районі м. Харкова звернулася до суду з адміністративним позовом до Дочірнього підприємства «Аванта Україна»про стягнення з Дочірнього підприємства «Аванта Україна»до державного бюджету заборгованості у сумі 2070,63 грн., обґрунтовуючи свої вимоги наступним.
Дочірнє підприємство «Аванта Україна»зареєстровано Печерською районною у м. Києві державною адміністрацією 06 грудня 2001 року за № 10701050002001247, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи та згідно рішенню начальника Державної податкової інспекції у Комінтернівському районі м. Харкова поставлений на облік як платник податків 20 грудня 2001 року за № 27280.
Відповідно до статті 20 Закону України «Про систему оподаткування»контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов’язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та державними органами в межах повноважень, визначених законами. Відповідно до підпункту 2.1.4 статті 2 Закону України «Про порядок погашенні зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня року № 2181-ІІІ (далі —Закон № 2181-ІІІ), податкові органи відносяться до категорії контролюючих. Також згідно зі статті 4 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади.
Відповідно до статті 9 Закону України «Про систему оподаткування»; підпункту 7.7.1, 7.7.2 пункту 7.1, 7.2 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість»; пункту 4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»—платники податків зобов’язані своєчасно, у строк, визначений вищевказаними законодавчими актами, надавати до Державних податкових інспекцій податкові декларації, бухгалтерську звітність, інші документи та відомості, пов’язані із донарахуванням та сплатою податків та інших обов’язкових платежів до бюджету України та до державних цільових фондів.
Згідно даних особових рахунків встановлено, що сума заборгованості перед бюджетом України Дочірнього підприємства «Аванта Україна»станом на 14 квітня 2009 року складає —2070,63 грн., у тому числі: з податку на прибуток —455,00 грн., з ПДВ —1163,74 грн. та з комунального податку —451,89 грн.
Податковий борг з податку на прибуток виник на підставі податкового повідомлення-рішення від 04 серпня 2006 року №0004151504/0 про визначення суми податкового зобов'язання у розмірі —170,00 грн. з податку на прибуток, яке винесено начальником ДПІ у Печерському районі м. Києва на підставі акта перевірки від 04 серпня 2006 року №418/15-4.
Податковий борг з податку на прибуток виник на підставі податкового повідомлення-рішення від 07 вересня 2006 року №0005571504/0 про визначення суми податкового зобов'язання у розмірі —170,00 грн. з податку на прибуток, яке винесено начальником ДПІ у Печерському районі м. Києва на підставі акта перевірки від 07 вересня 2006 року №537/15-4.
Податковий борг з податку на прибуток виник на підставі податкового повідомлення-рішення від 14 грудня 2006 року №0007451504/0 про визначення суми податкового зобов'язання у розмірі —170,00 грн. з податку на прибуток, яке винесено начальником ДПІ у Печерському районі м. Києва на підставі акта перевірки від 14 грудня 2006 року №729/15-4.
Борг підприємства було погашено частково за рахунок переплати у розмірі —55,00 грн.
Податковий борг з ПДВ виник на підставі податкового повідомлення-рішення від 04 серпня 2006 року №0004161504/0 про визначення суми податкового зобов'язання у розмірі —510,00 грн. з ПДВ, яке винесено начальником ДПІ у Печерському районі м. Києва на підставі акта перевірки від 04 серпня 2006 року № 419/15-4.
Податковий борг з ПДВ виник на підставі податкового повідомлення-рішення від 07 вересня 2006 року №0005581504/0 про визначення суми податкового зобов'язання у розмірі —170,00 грн. з ПДВ, яке винесено начальником ДПІ у Печерському районі м. Києва на підставі акта перевірки від 07 вересня 2006 року №538/15-4.
Податковий борг з ПДВ виник на підставі податкового повідомлення-рішення від 14 грудня 2006 року № 0007441504/0 про визначення суми податкового зобов'язання у розмірі —510,00 грн. з ПДВ, яке винесено начальником ДПІ у Печерському районі м. Києва на підставі акта перевірки від 14 грудня 2006 року №728/15-4.
Борг підприємства було погашено лише частково за рахунок переплати.
Податковий борг з комунального податку виник на підставі податкового повідомлення-рішення від 12 грудня 2006 року № 00028151505/0 про визначення суми податкового зобов'язання у розмірі —510,00 грн., яке винесено начальником ДПІ Печерському районі м. Києва на підставі акта перевірки від 12 грудня 2006 року № 2556/15-524.
Борг підприємства було погашено лише частково за рахунок переплати.
Відповідно до пункту 5.3 статті 5 Закону №2181-111 у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у пунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у встановлені строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Статтею 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»органи державної податкової служби наділені функціями по контролю за одержанням законодавства про податки та правильністю їх обчислення і своєчасного надходження.
Відповідач - Дочірнє підприємство «Аванта Україна»- про дату, час та місце судового розгляду повідомлявся повістками з поштовими повідомленням за місцезнаходженням згідно Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, в судове засідання свого представника не направив, заперечень та клопотань суду не надав.
Представник позивача - Державної податкової інспекції у Комінтернівському районі м. Харкова Яковлева О.С. –в судове засідання з’явився, просив суд задовольнити поданий позов в повному обсязі.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, встановив такі обставини.
Дочірнє підприємство «Аванта Україна»зареєстровано Печерською районною у м. Києві державною адміністрацією 06 грудня 2001 року за № 10701050002001247, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи (а.с.51), перебувало на обліку як платник податків у Печерському районі міста Києва. У зв’язку зі зміною місцезнаходження, що підтверджується Довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, облікова справа Дочірнього підприємства «Аванта Україна»передана до ДПІ у Комінтернівському районі м. Харкова та згідно рішенню начальника Державної податкової інспекції у Комінтернівському районі м. Харкова поставлений на облік як платник податків 20 грудня 2001 року за № 27280, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків від 19 лютого 2007 року № 237. (а.с.55)
Дані особових рахунків відповідача підтверджують суму заборгованості перед бюджетом України Дочірнього підприємства «Аванта Україна»в розмірі 2070,63 грн., у тому числі: з податку на прибуток —455,00 грн., з ПДВ —1163,74 грн. та з комунального податку —451,89 грн.
На підставі акту перевірки від 04 серпня 2006 року № 418/15-4 встановлено порушення п. 16.4 ст. 16 Закону України «Про податок на прибуток»та п.п. 4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме факт неподання декларації з податку на прибуток підприємств за 1-й квартал 2006 року, у зв’язку з чим податковим повідомленням-рішенням від 04 серпня 2006 року № 0004151504/0, винесеним начальником ДПІ у Печерському районі м. Києва, відповідачу визначено суму податкового зобов'язання у розмірі — 170,00 грн. з податку на прибуток підприємств (а.с.24).
На підставі акту перевірки від 07 вересня 2006 року №537/15-4 встановлено порушення п.16.4 ст. 16 Закону України «Про податок на прибуток», а саме факт неподання декларації з податку на прибуток підприємств за 1-е півріччя 2006 року, у зв’язку з чим податковим повідомленням-рішенням від 07 вересня 2006 року № 0005571504/0, винесеним начальником ДПІ у Печерському районі м. Києва, відповідачу визначено суму податкового зобов'язання у розмірі —170,00 грн. з податку на прибуток підприємств. (а.с.31)
На підставі акту перевірки від 14 грудня 2006 року № 729/15-4 встановлено порушення п.16.4 ст. 16 Закону України «Про податок на прибуток», а саме факт неподання декларації з податку на прибуток підприємств за 9 місяців 2006 року, у зв’язку з чим податковим повідомленням-рішенням від 14 грудня 2006 року № 0007451504/0, винесеним начальником ДПІ у Печерському районі м. Києва, відповідачу визначено суму податкового зобов'язання у розмірі — 170,00 грн. з податку на прибуток підприємств.
Таким чином, податковий борг Дочірнього підприємства «Аванта Україна»з податку на прибуток підприємств у розмірі 510,00 грн. виник на підставі вищезазначених податкових повідомлень-рішень.
Борг підприємства було погашено частково за рахунок переплати у розмірі —55,00 грн. що підтверджується копією облікової картки платника (а.с.12), у зв’язку з чим сума заборгованості складає 455,00 грн.
На підставі акта перевірки від 04 серпня 2006 року №419/15-4 встановлено порушення п.п. 7.8.1 п. 7.8 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», а саме факт неподання декларацій з податку на додану вартість за квітень-червень 2006 року, у зв’язку з чим податковим повідомленням-рішенням від 04 серпня 2006 року № 0004161504/0, винесеним начальником ДПІ у Печерському районі м. Києва, відповідачу визначено податкове зобов'язання з ПДВ у розмірі —510,00 грн.. (а.с.26, 27)
На підставі акта перевірки від 07 вересня 2006 року №538/15-4 встановлено порушення п.п. 7.8.1 п. 7.8 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», а саме факт неподання декларації з податку на додану вартість за липень 2006 року, у зв’язку з чим податковим повідомленням-рішенням від 07 вересня 2006 року №0005581504/0, винесеним начальником ДПІ у Печерському районі м. Києва, відповідачу визначено податкове зобов'язання з ПДВ у розмірі —170,00 грн. (а.с.32, 36)
На підставі акта перевірки від 14 грудня 2006 року №728/15-4 встановлено порушення п.п. 7.8.1 п. 7.8 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», а саме факт неподання декларацій з податку на додану вартість за серпень-жовтень 2006 року, у зв’язку з чим податковим повідомленням-рішенням від 14 грудня 2006 року №0007441504/0, винесеним начальником ДПІ у Печерському районі м. Києва, відповідачу визначено податкове зобов'язання з ПДВ у розмірі —510,00 грн.(а.с.38, 40)
Таким чином, податковий борг Дочірнього підприємства «Аванта Україна»з податку на додану вартість у розмірі 1190,00 грн. виник на підставі вищезазначених податкових повідомлень-рішень.
Борг підприємства було погашено частково за рахунок переплати у розмірі 26,26 грн., що підтверджується копією облікової картки платника (а.с.18).
На підставі акта перевірки від 12 грудня 2006 року № 2556/15-524 встановлено порушення п.п. 4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме факт неподання розрахунків з комунального податку за 1, 2, 3 квартали 2006 року, у зв’язку з чим податковим повідомленням-рішенням ДПІ Печерському районі м. Києва від 12 грудня 2006 року №00028151505/0 відповідачу визначено суми податкового зобов'язання у розмірі —510,00 грн. (а.с.47-49)
Заборгованість підприємства було погашено частково за рахунок переплати у сумі 58,11 грн., що підтверджується копією облікової картки платника. (а.с.21)
Вищезазначені податкові повідомлення-рішення ДПІ Печерського району м. Києва від 04 серпня 2006 року №0004151504/0, від 07 вересня 2006 року №0005571504/0, від 14 грудня 2006 року №0007451504/0, від 04 серпня 2006 року №0004161504/0, від 07 вересня 2006 року №0005581504/0, від 14 грудня 2006 року №0007441504/0, від 12 грудня 2006 року №00028151505/0 були направлені платнику податків - відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення. Зазначені податкові повідомлення-рішення у зв'язку з неможливістю вручення повернуто поштою до ДПІ у Печерському районі м. Києва.
У зв’язку з цим дані податкові повідомлення-рішення розміщено на дошці податкових оголошень, що підтверджується актами ДПІ у Печерському районі м. Києва № 164/15-4 від 26 вересня 2006 року, № 192/15-4 від 10 жовтня 2006 року, № 15-4 від 16 січня 2007 року, № 98 від 31 січня 2007 року (а.с.29,30,37,50).
Таким чином, сума податкового зобов’язання, визначена в зазначених податкових повідомленнях-рішеннях, є узгодженою; ані в адміністративному, ані в судовому порядку не оскаржувалася.
Статтею 14 Закону України «Про систему оподаткування»від 25 червня 1991 року № 1251-ХІІ податок на прибуток підприємств, податок на додану вартість віднесено до загальнодержавних податків і зборів, а комунальний податок –до місцевих податків і зборів.
Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожний зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п. п. 1,11 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право: здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків); застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Підпунктом 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»визначено право державних податкових інспекцій подавати в суди до боржників позови про стягнення заборгованості перед бюджетами та державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно до абз. 1 преамбули Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21 грудня 2000 року № 2181-ІІІ цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який встановлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.
Відповідно до абз. 1 п.п. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Відповідно до п.п. 5.2.1. п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Відповідно до абз. 1, 3 п.п. 5.3.1. п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації. У разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Відповідно до п. 6.1 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).
На час розгляду справи заборгованість відповідачем не погашена.
Із врахуванням вищевикладених обставин суд вважає, що позовні вимоги позивача обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 14 Закону України «Про систему оподаткування»№ 1251-ХІІ від 25 червня 1991 року, ст.ст. 10, 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»№ 509-ХІІ від 04 грудня 1990 року, ст.ст. 1, 5, 6, 17 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№ 2181-ІІІ від 21 грудня 2000 року, ст. ст. 8-14, 71, 94, 159, 160-164, 167, 186 КАС України, суд –
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Комінтернівському районі м. Харкова до Дочірнього підприємства «Аванта Україна» про стягнення заборгованості перед бюджетом задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Дочірнього підприємства «Аванта Україна» (61035, м. Харків, пр.. Гагаріна,129, код 31811462) заборгованість до Державного бюджету (Відділення Державного казначейства у Комінтернівському районі, код 24134589 в установі банку ГУДКУ у Харківській області, МФО 851011) в розмірі 455 (чотириста п’ятдесят п’ять) гривень 00 копійок на р/р 31114009700005, код платежу 11021000, в розмірі 1163 (одна тисяча сто шістдесят три) гривні 74 копійки на р/р 31116029700005, код платежу 14010100, в розмірі 451 (чотириста п’ятдесят одна) гривні 89 копійок на р/р 33218828700005, код платежу 16010200, а разом - в розмірі 2070.63 (дві тисячі сімдесят) гривень 63 копійки.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в десятиденний строк з дня складання постанови в повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з одночасною подачею її копії до суду апеляційної інстанції, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження чи апеляційної скарги.
У повному обсязі постанова виготовлена 15 вересня 2009 року.
Суддя Білова О.В.