Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 2а- 38883/09/2070
Харківський окружний адміністративний суд
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 липня 2009 р. м. Харків
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого –судді Шевченко О.В.,
при секретарі –Нікітенко Л.Ю.,
за участю представника позивача –Бондаренко В.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора Дзержинського району м. Харкова в інтересах держави в особі Харківського територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до акціонерного товариства "Укртеспром" про стягнення штрафу, -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Дзержинського району м. Харкова звернувся до суду в інтересах держави в особі Харківського територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку із позовом, до акціонерного товариства "Укртеспром" у якому просив стягнути з відповідача штраф у розмірі 2550,00 грн.
В обґрунтування позову вказано, що позивачем було виявлено, що відповідач до 01 червня 2008 року не подав до Харківського територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі-Харківське теруправління ДКЦПФР) регулярну річну інформацію за 2007 рік., яка повинна подаватись до 01 червня року, наступного за звітним, відповідно до вимог п. 3 розділу VI "Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів" (далі-Положення) затвердженого Рішенням ДКЦПФР 10.12.2006р. № 1591, що є порушенням положень ч.6 ст. 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" №3480-IV від 23.02.2006р. з урахуванням вимог розділу VI Положення, та є неподанням інформації до ДКЦПФР. За неподання інформації до ДКЦПФР передбачена відповідальність згідно п. 7 ч. 1 ст. 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні". Постановою №141-ХА від 23.03.2009р. на відповідача накладено штрафну санкцію у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн. за неподання інформації до ДКЦПФР.
Також, відповідачем не було розміщено регулярну річну інформацію про емітента за 2007р. у загальнодоступній інформаційній базі даних ДКЦПФР про ринок цінних паперів у строк, встановлений п. 3 Розділу VI "Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів", затвердженого Рішенням ДКЦПФР 19.12.2006р. № 1591, а саме-не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним. Це є порушення ч. 4 ст. 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" № 3480-IV від 23.02.2006р. з урахуванням вимог Розділу VI Положення та є нерозміщення інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних ДКЦПФР про ринок цінних паперів. За нерозміщення інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних ДКЦПФР про ринок цінних паперів передбачена відповідальність згідно п.6 ч.1 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні". Постановою № 142-ХА від 26.03.2009 р. на відповідача позивачем було накладено штрафну санкцію у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн. за нерозміщення інформації у загальнодоступній базі даних ДКЦПФР про ринок цінних паперів.
Крім того, позивачем не було опубліковано регулярну річну інформацію про емітента за 2007р. в одному з офіційних друкованих видань Верховної ради, Кабінету Міністрів України або ДКЦПФР у строк, встановлений п. 3 Розділу VI "Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів", затвердженого Рішенням ДКЦПФР 19.12.2006р. № 1591, а саме-не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним. Це є порушення ч. 4 ст. 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" № 3480-IV від 23.02.2006р. з урахуванням вимог Розділу VI Положення та є не опублікуванням інформації. За не опублікування інформації передбачена відповідальність згідно п.5 ч. 1 ст. 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні". Постановою № 143-ХА від 26.03.2009р. на позивача відповідачем було накладено штрафну санкцію у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн. за не опублікування інформації.
Загальна сума несплачених штрафних санкцій становить 2550гривень.
Прокурор в судове засідання не з’явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, клопотання про відкладення розгляду справи не надав, заперечень на позов не надав.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, просив позов задовольнити в повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся судовими повістками з поштовими повідомленнями, які направлялися за офіційним місцем знаходження, визначеним відповідно до довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України. Відповідно до ст. 35 КАС України відповідач є належно повідомленим про дату, час та місце судового засідання. Відповідач відзив на позов не надав, правом участі в судовому засіданні не скористався.
Вислухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи судом встановлене наступне.
Акціонерне товариство "Укртеспром" згідно витягу з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України числиться в ЄДРПОУ як юридична особа зареєстрована Виконавчим комітетом міської ради 30.09.1994р. за адресою: бульвар Богдана Хмельницького, 14, кв. 39.
Відповідно до ч.ч. 2, 3, 4, 6 ст. 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" звітним періодом для складання річної інформації про емітента є календарний рік, перший звітний період емітента може бути меншим, ніж 12 місяців, та обчислюється: для акціонерних товариств - з дня державної реєстрації товариства до 31 грудня звітного року включно; для емітентів облігацій - з дня реєстрації випуску облігацій до 31 грудня звітного року включно, річна інформація про емітента повинна містити такі відомості: найменування та місцезнаходження емітента, розмір його статутного капіталу; орган управління емітента, його посадові особи та засновники; господарська та фінансова діяльність емітента; цінні папери емітента (вид, форма випуску, тип, кількість), розміщення та лістинг цінних паперів; річна фінансова звітність; аудиторський висновок. Емітент має право додатково подавати іншу інформацію; річна інформація про емітента є відкритою і підлягає оприлюдненню емітентом у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом опублікування її в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку і розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів. Примірник офіційного друкованого видання, в якому опубліковано річну інформацію про емітента, він (емітент) надсилає до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку; квартальна інформація про емітента повинна містити такі відомості: найменування та місцезнаходження емітента, розмір його статутного капіталу; орган управління емітента, його посадові особи та засновники; господарська та фінансова діяльність емітента; цінні папери емітента (вид, форма випуску, тип, кількість); квартальна фінансова звітність; участь емітента у створенні інших підприємств, установ та організацій; строки, порядок та форми подання регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) встановлюються Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Публічні акціонерні товариства додатково розкривають інформацію про свою діяльність на основі міжнародних стандартів бухгалтерського обліку в порядку, встановленому Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
Згідно ст. 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право винести рішення про застосування до відповідача штрафних санкції за порушення передбачені ст. 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" у розмірах передбачених ст. 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні".
За результатами перевірки виконання АТ "Укртеспром" положень Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в України" позивачем були складені акти № 141-ХА,№ 142-ХА, № 143-ХА, якими встановлені порушення ч. 4 та ч. 6 ст. 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок", а саме: по - перше, до 01 червня 2008 року відповідач не подав до Харківського теруправління Комісії регулярну річну інформацію за 2007 рік, яка повинна подаватися до 01 червня року, наступного за звітним, по-друге, не опубліковував регулярну річну інформацію про емітента в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або ДКЦПФР у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, по-третє, відповідач не розмістив регулярну річну інформацію про емітента за 2007 рік у загальнодоступній інформаційній базі даних ДКЦПРФ про ринок цінних паперів у строк не пізніше 30 -го квітня року, наступного за звітним
Згідно з ч.2 ст. 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні " інформацію, яка опубліковується, а також яка розміщується у загальнодоступній базі даних ДКЦПФР про ринок цінних паперів, вважається у тому числі, особлива інформація про емітента.
Відповідно до п. 5, п. 6, п. 7 ч. 1 ст. 11 Закону України " Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" за не опублікування інформації та за нерозміщення інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних ДКЦПФР про ринок цінних паперів передбачена відповідальність у вигляді накладення штрафної санкції у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
26 березня 2009 року позивачем винесені постанови: № 141-ХА, якою за неподання інформації до ДКЦПФР до АТ "Укртеспром" застосовано штрафну санкцію в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850грн.; № 142-ХА, якою до відповідача за нерозміщення інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних ДКЦПФР про ринок цінних паперів накладено штрафну санкцію у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 грн.; № 143-ХА, якою за не опублікування інформації до АТ "Укртеспром" застосовано штрафну санкцію в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 грн. Постанови, які були направлені відповідачу з поштовим повідомленням, але у встановлений законодавством 15-денний термін, штрафні санкції не перераховані до державного бюджету.
Судом встановлено, що на час розгляду справи відповідачем не сплачені суми заборгованості зі сплати штрафів загальною сумою 2550 грн., постанови не оскаржені , у встановленому порядку недійсними не визнані, не скасовані, а тому сума заборгованості підлягає стягненню у судовому порядку.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про обґрунтованість позову та можливості його задоволення, оскільки, відповідачем у встановлений законодавством строк сума накладених штрафів не сплачена, а тому підлягає стягненню у судовому порядку.
Керуючись ст. 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок", ст. 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", ст.ст. 2, 8-14, 71, 86, 159, 160-164, 167, 186 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов прокурора Дзержинського району м. Харкова в інтересах держави в особі Харківського територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до акціонерного товариства "Укртеспром" про стягнення штрафу – задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з акціонерного товариства "Укртеспром"(р/р 26009031169 у філії №2 банку "Грант", МФО 351630, код ЄДРПОУ 22694457) на користь Державного бюджету України (р/р 31110106700010 ГУДК у Харківській області, МФО 851011, код УДК 24134610, код бюджетної класифікації 21081100 символ звітності 106) заборгованість зі сплати штрафів у розмірі 2550.00 (дві тисячі п'ятьсот п'ятдесят) грн.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративному суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в десятиденний строк з дня складення постанови у повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до суду апеляційної інстанції, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження чи апеляційної скарги.
Повний текст постанови виготовлено 04 серпня 2009 року.
Суддя О.В. Шевченко