Єдиний державний реєстр судових рішень
Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків, вул. Мар"їнська, 18-Б-3 ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"15" квітня 2009 р. № 2-а-25411/08/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі
Головуючого судді Спірідонов М.О.
за участю секретаря судового засідання Кононенко О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Державної податкової інспекції у Вишгородському районі Київської області
до Інституту птахівництва Української академії аграрних наук
пропро стягнення заборгованості ,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить суд стягнути з відповідача до Державного бюджету України суму заборгованості у розмірі 4255,28 грн.
В обґрунтування позову вказано, що Відповідно до Постанови президії Академії аграрних наук №13 від 17 08.2006 року було вирішено ліквідувати Селекційно-генетичиий центр "Оріана" Київського філіалу інституту птахівництва Української академії аграрних наук. Ліквідаційна процедура Селекційно-генетичцого центру „Оріана" Київського філіалу інституту птахівництва Української академії аграрних наук була розпочата згідно наказу Інституту нтахівництва Української академії аграрних наук №28 від 12.09.2006 року. Головою ліквідаційної комісії Відповідача було призначено Терещенко Олександра Володимировича.
На виконання наказу Інституту птахівництва Української академії аграрних» наук №28 від 12.09.2006 року Відповідачем до ДПІ у Вишгородському районі було подано заяву №37 від 01.12.2006 року про проведення позапланової документальної перевірки, у зв"язку з ліквідацією.
За результатами перевірки був складений акт про результати виїзної позапланової документальної перевірки Селекційно-генетичного центру „Оріана" Київського філіалу інституту птахівництва Української академії аграрних наук ч питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства від 23.10.07р. №663/23-1/20589035. На підставі даного акту були винесені наступні податкові повідомлення-рішення:
• №0000682300/0 від 29.10.07р., яким визначено суму податкового зобов'язання з комунального нодатку на суму 2327,00 грн,
• №0000672300/0 від 29.10.07р., яким визначено суму податкового зобоїі'язання іі збору за забруднення на суму 170,00 грн.;
• №00006523()0/() від 29.10.07р.. яким визначено суму податкового зобов'язання з податку на прибуток на суму 249,00 грн.;
• №0009951701/0 віл 29.10.07р., яким визначено суму податкового зобов'язання з податку з доходів найманих працівників на суму 695,01 грн.;
• №0000622300/0 від 29.10.07р., яким визначено суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість на суму
Зазначені податкові повідомлення-рішення 29.10.2007 року були вручені Відповідачу наручно.
Згідно пп. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» відповідачу були направлені податкові вимоги:
- перша №1/878 від 09.11.07 на суму 4406,58 гри., яка 16.11.2007 року була отримана представником Відповідача листом з повідомленням про вручення;
- друга №2/981 від 17.12.07 на суму 4417,13 гри., яка 20.12.2007 року була отримана представником Відповідача листом з повідомленням про вручення.
На виконання вимоги ч. 1ст. 51 ЗУ „Про відновлення платоспроможності або визнання боржника банкрутом" Державна податкова інспекція у Вишгородському районі звернулась до ліквідатора та власннка боржника з листом від 17.04.2008 року в якому просила вжити заходів аіодо погашення податкового боргу, або звернутися до відповідного господарського суду з заявою про визнання боржника банкрутом.
У відповідь на зазначене звернення листом Інституту птахівництва Української академії аграрних наук №652 від 15.05.2008 року державну податкову інспекцію у Вишгородському райопі було повідомлено про неможливість звернення до господарського суду Київської області з заявою про визнання боржника банкрутом, у зв'язку відсутністю фінансування.
В судове засідання представник ДПІ з’явився, позовні вимоги підтримав у повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не з’явився, про день та час розгляду справи повідомлявся у встановленому законом порядку.
Відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
Таким чином, суд вважає, що відповідач є належно повідомлений про дату, час та місце судового засідання, його відсутність в судовому засідання не перешкоджає розгляду справи, слід розглянути справу за наявними в ній матеріалами.
Судом встановлено, що відповідно до Постанови президії Академії аграрних наук №13 від 17 08.2006 року було вирішено ліквідувати Селекційно-генетичиий центр "Оріана" Київського філіалу інституту птахівництва Української академії аграрних наук. Ліквідаційна процедура Селекційно-генетичцого центру „Оріана" Київського філіалу інституту птахівництва Української академії аграрних наук була розпочата згідно наказу Інституту нтахівництва Української академії аграрних наук №28 від 12.09.2006 року. Головою ліквідаційної комісії Відповідача було призначено Терещенко Олександра Володимировича.
На виконання наказу Інституту птахівництва Української академії аграрних»наук №28 від 12.09.2006 року Відповідачем до ДПІ у Вишгородському районі було подано заяву №37 від 01.12.2006 року про проведення позапланової документальної перевірки, у зв"язку з ліквідацією.
За результатами перевірки був складений акт про результати виїзної позапланової документальної перевірки Селекційно-генетичного центру „Оріана" Київського філіалу інституту птахівництва Української академії аграрних наук ч питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства від 23.10.07р. №663/23-1/20589035. На підставі даного акту були винесені наступні податкові повідомлення-рішення:
•№0000682300/0 від 29.10.07р., яким визначено суму податкового зобов'язання з комунального нодатку на суму 2327,00 грн,
•№0000672300/0 від 29.10.07р., яким визначено суму податкового зобоїі'язання іі збору за забруднення на суму 170,00 грн.;
•№00006523()0/() від 29.10.07р.. яким визначено суму податкового зобов'язання з податку на прибуток на суму 249,00 грн.;
•№0009951701/0 віл 29.10.07р., яким визначено суму податкового зобов'язання з податку з доходів найманих працівників на суму 695,01 грн.;
•№0000622300/0 від 29.10.07р., яким визначено суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість на суму
Зазначені податкові повідомлення-рішення 29.10.2007 року були вручені Відповідачу наручно.
Згідно пп. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» відповідачу були направлені податкові вимоги:
- перша №1/878 від 09.11.07 на суму 4406,58 гри., яка 16.11.2007 року була отримана представником Відповідача листом з повідомленням про вручення;
- друга №2/981 від 17.12.07 на суму 4417,13 гри., яка 20.12.2007 року була отримана представником Відповідача листом з повідомленням про вручення.
На виконання вимоги ч. 1ст. 51 ЗУ „Про відновлення платоспроможності або визнання боржника банкрутом" Державна податкова інспекція у Вишгородському районі звернулась до ліквідатора та власннка боржника з листом від 17.04.2008 року в якому просила вжити заходів аіодо погашення податкового боргу, або звернутися до відповідного господарського суду з заявою про визнання боржника банкрутом.
У відповідь на зазначене звернення листом Інетитуту птахівництва Української академії аграрних наук №652 від 15.05.2008 року державну податкову інспекцію у Вишгородському райопі було повідомлено про неможливість звернення до господарського суду Київської області з заявою про визнання боржника банкрутом, у зв'язку відсутністю фінансування.
Вислухавши представника ДПІ, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їхні посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
У відповідності до ст. 67 Конституції України кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 4 грудня 1990 року N 509-XII до функцій органів державної податкової служби входить здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів обов'язкових платежів). Крім того, податкові органи контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків та інших платежів, а також, перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів; забезпечують застосування та своєчасне стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства, а також, стягнення адміністративних штрафів за порушення податкового законодавства, допущені посадовими особами підприємств, установ, організацій та громадянами; проводять перевірки фактів приховування і зниження сум податків та зборів (обов'язкових платежів) у порядку, встановленому цим Законом та Іншими законами України.
Відповідно до п. 1.1 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-III платники податків - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.
У відповідності до п. 11 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу» від 4 грудня 1990 року N 509-XII зі змінами та доповненнями, Органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Відповідно до п. п. 5.3.1. п. 5.3. ст. 5 Закону України № 2181 - III від 21.12.2000р. "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого п.п. 4.1.4. п. 4.1 ст. 4 вказаного Закону для подання податкової декларації. В п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 вказаного закону зазначає, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені ст. 5, визнається сумою податкового боргу платника податків.
У відповідності до ч.1 ст.51 Закону Українн №2343 „Про відновлення платоспроможності або визнання боржника банкрутом" якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення нро ліквідацію, недостатньо для задоволення внмог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язані звернутися в господарський суд із заявою про порушеппя справп про банкрутство такої юридичної особи.
Згідно ч.6 ст.51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" власник майна боржника (уповноважена ним особа), керівник боржника, голова ліквідаційної комісії (ліквідатор), які допустили порушення вимог частини першої цієї статті, несуть солідарну відповідальність по незадоволених впмогах за грошовими зобов'язаннями та зобов'язаннями щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страxування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів) боржника.
У відповідності до п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державним цільовими фондами" від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ узгоджена сума податкового зобов’язання, несплачена платником податків у визначені строки, вважається сумою податкового боргу платника податків.
На час розгляду справи заборгованість відповідачем не було сплачено.
Суд, проаналізувавши положення ст. 71 КАС України прийшов до висновку, що відповідач доказів щодо спростування вимог позивача суду не надав.
Виходячи з вищевикладеного, суд приходить до висновку, що відповідач прострочив виконання зобов’язання по сплаті заборгованості, тому зазначена заборгованість підлягає стягненню з відповідача у судовому порядку.
Керуючись ст.ст. 4, 7, 86, ч.1 ст.158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України Харківський окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Вишгородському районі Київської області до Інституту птахівництва Української академії аграрних наук про стягнення заборгованості - задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Інституту птахівництва Української академії аграрних наук (Харківська область, Зміївський район, с. Бірки. вул. Леніна, 20, код 04977169) на користь Державного бюджету заборгованість у розмірі 4417 (чотири тисячі чотириста сімнадцять) грн., 13 коп.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу –з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або у строк встановлений ч.5 ст.186 КАС України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Повний текст постанови виготовлено 17.04.2009 року
Суддя Спірідонов М.О.