Ухвала суду № 47313269, 30.10.2014, Автозаводський районний суд м. Кременчука

Дата ухвалення
30.10.2014
Номер справи
524/12004/14-к
Номер документу
47313269
Форма судочинства
Кримінальне
Державний герб України

Справа № 524/12004/14-к

У Х В А Л А

30.10.2014 року Слідчий суддя Автозаводського районного суду м. Кременчука Полтавської області ОСОБА_1, за участю слідчого Савічева С.О., розглянувши клопотання слідчого СВ Кременчуцького МВ УМВС України в Полтавській області лейтенанта міліції ОСОБА_2 про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності КВП «Кременчуцьке міське управління ревізії капітального будівництва», внесене у кримінальному провадженні № 12014170090000646 від 25.02.2014 року, -

В С Т А Н О В И В :

Слідчий СВ Кременчуцького МВ УМВС України в Полтавській області лейтенант міліції ОСОБА_2 звернувся до суду з клопотанням про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності КВП «Кременчуцьке міське управління ревізії капітального будівництва», внесене у кримінальному провадженні № 12014170090000646 від 25.02.2014 року, яке погоджене з прокурором прокуратури м. Кременчука ОСОБА_3

На обґрунтування клопотання зазначив, що 24 лютого 2014 року до слідчого відділу Кременчуцького МВ УМВС України в Полтавській області надійшов рапорт оперуповноваженого СДСБЕЗ Кременчуцького МВ старшого лейтенанта міліції ОСОБА_4, про те, що за результатами розгляду листа Державної фінансової інспекції в Полтавської області за фактом проведення планової виїзної фінансово-господарської діяльності КВП «Кременчуцьке міське управління ревізії капітального будівництва» (код ЄДРПОУ 04057617, адреса: м. Кременчук, вул. Г. Жадова, буд 12, тел. 21304) про результати ревізії фінансово-господарської діяльності вказаної юридичної особи (КВП «Кременчуцьке міське управління ревізії капітального будівництва») встановлено, що працівниками та посадовими особами КВП «Кременчуцьке міське управління ревізії капітального будівництва» та посадовими особами і працівниками субєктів господарської діяльності (які виконували роботи та надавали послуги на замовлення КВП «Кременчуцьке міське управління ревізії капітального будівництва») було внесено неправдиві відомості до актів прийому-передачі робіт.

Під час проведення досудового розслідування кримінального провадження № 12014170090000646 від 25.02.2014 встановлено, що Державною фінансовою інспекцією в Полтавській області на виконання пункту 1.2.4.1 Плану контрольно-ревізійної роботи Держфінінспекції в Полтавській області на ІІІ квартал 2013 року проведено планову виїзну ревізію фінансово-господарської діяльності КВП «Кременчуцьке міське управління ревізії капітального будівництва» за період з 01.01.2011 року по 30.09.2013 рік.

Під час ревізії, на підставі наказу начальника КВП «Кременчуцьке міське управління капітального будівництва» ОСОБА_5 №52-а від 30.09.2013 року проведено інвентаризацію основних засобів, нематеріальних активів та товарно-матеріальних цінностей по 11 субрахунках (перелік яких наведено у Відомості результатів інвентаризації) на загальну суму 92, 31 тис. грн. та необоротних активів по рахунку 15 «Незавершені капітальні інвестиції» на загальну суму 23 793 921 (двадцять три мільйони сімсот девяносто три тисячі девятсот двадцять одна) гривня 20 копійок.

За результатами інвентаризації, відповідно до Протоколу засідання інвентаризаційної комісії КВП «Кременчуцьке міське управління капітального будівництва», по балансовому рахунку 15 «Незавершені капітальні інвестиції» виявлено нестачу проектно-вишукувальної продукції по восьми обєктах будівництва на загальну суму 782323 (сімсот вісімдесят дві тисячі триста двадцять три) гривні.

Після виявлення нестачі проектно-вишукувальної продукції по восьми обєктах будівництва на загальну суму 782323 (сімсот вісімдесят дві тисячі триста двадцять три) гривні посадовими особами КВП «Кременчуцьке міське управління капітального будівництва» надано копії листів та актів про передачу проектно-технічної документації третім особам.

Під час подальшого досудового розслідування встановлено, що передача проектної документації здійснена в порушення вимог п. 2.4 та п. 2.5 Статуту КВП «Кременчуцьке міське управління капітального будівництва» (зі змінами), а саме без наявності відповідних рішень власника майна (територіальної громади м. Кременчука в особі Кременчуцької міської ради) КВП «Кременчуцьке міське управління капітального будівництва» складено листи та акти на передачу проектної документації, що була розроблена за рахунок бюджетних коштів на замовлення КВП «Кременчуцьке міське управління капітального будівництва».

З метою підтвердження фактів порушення законодавства, виникла необхідність встановити правомірність використання бюджетних коштів службовими особами КВП «Кременчуцьке міське управління ревізії капітального будівництва» на оплату проектно-вишукувальної продукції по восьми обєктах будівництва і по яким виявлено нестачу та встановлення відповідальних осіб за зберігання вказаних товарно-матеріальних цінностей, слідчий просить надати дозвіл на проведення позапланової ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності КВП «Кременчуцьке міське управління ревізії капітального будівництва» (код юридичної особи 04057617, розташованого за адресою: м. Кременчук, вул. Г. Жадова, буд. 12), з правом проведення зустрічних звірок. До проведення ревізії залучити працівників державної фінансової інспекції в Полтавській області та поставити питання:

- перевірка відповідності вимогам чинного законодавства витрат бюджетних коштів службовими особами КВП «Кременчуцьке міське управління ревізії капітального будівництва» на оплату проектно-вишукувальної продукції по восьми обєктах будівництва та по яким виявлено нестачу під час проведення інвентаризації, згідно наказу начальника КВП «Кременчуцьке міське управління капітального будівництва» ОСОБА_5 №52-а від 30.09.2013 року;

- сума матеріальних збитків, завдана внаслідок неправомірної передачі товарно-матеріальних цінностей (проектно-технічної документації) посадовими особами КВП «Кременчуцьке міське управління ревізії капітального будівництва» третім особам;

- осіб, відповідальних за збереження і раціональне використання майна та коштів КВП «Кременчуцьке міське управління ревізії капітального будівництва»;

- наявність у третіх осіб переданої проектно-вишукувальної продукції по восьми обєктах будівництва та по яким виявлено нестачу під час проведення інвентаризації, згідно наказу начальника КВП «Кременчуцьке міське управління капітального будівництва» ОСОБА_5 №52-а від 30.09.2013 року.

Заслухавши слідчого, який підтримав клопотання, дослідивши додані до клопотання матеріали, які обґрунтовують доводи клопотання, приходжу до наступного.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» «Головними завданнями органу державного фінансового контролю є: здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, …, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобовязань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності …, в бюджетних установах …, за рішенням суду, винесеним на підставі подання прокурора або слідчого для забезпечення розслідування кримінальної справи».

Згідно з ч. 5 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійсненнядержавного фінансового контролю в Україні» позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державного фінансового контролю і проводиться за наявності хоча б однієї з обставин передбачених цією статтею.

Разом з тим, відповідно до частини 5 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише на підставі рішення суду.

П. 4 ч.2ст. 40 КПК Українипередбачає, що слідчий уповноважений призначати ревізії та перевірки у порядку, визначеному законом.

Таким чином збирання доказів слідчим здійснюється, зокрема, шляхом витребування та отримання ним висновків ревізій та актів перевірок. В той же час, згідно з нормамист. 40 КПК України, законодавець наділяє його і повноваженням щодо призначення ревізій та перевірок у порядку, визначеному законом. Такий порядок встановленоЗаконом України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні».

Абз. 1 ч.6ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні»визначає, що позапланова виїзна ревізіяможездійснюватисялишеза наявностіпідставдляїїпроведенняна підставі рішення суду.

Ч. 7ст. 11 вказаного законупередбачає, що позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежновідформивласності,які не віднесені цим Законом до підконтрольнихустанов,проводятьсяорганамидержавного фінансовогоконтролюзарішенням суду,ухваленим на підставі клопотанняслідчого, прокурора для забезпечення розслідування під час кримінального провадження.

При цьому у ч. 8 зазначеної статті наведено, що органдержавного фінансового контролю, прокурор або слідчий, якийініціюєпроведенняпозаплановоївиїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтуванняпідставтакоїревізіїта дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до частин п'ятої і сьомоїцієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості.

Тривалістьпозапланової виїзної ревізії не повинна перевищувати 15 робочих днів відповідно до ч. 11ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні».

Стороною кримінального провадження, яка звернулась із даним клопотанням, в судовому засіданні, поза розумним сумнівом, доведено про необхідність отримання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії, оскільки отримані за результатами такої ревізії відомості матимуть істотне значення для встановлення обставин у вказаному кримінальному провадженні, що підтверджується і матеріалами кримінального провадження, відтак призначення позапланової ревізії є доцільним та відповідає завданням кримінального провадження, а тому наявні підстави для задоволення клопотання.

Керуючись ст.2, 40, 309, 395 КПК України,ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні»,слідча суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого СВ Кременчуцького МВ УМВС України в Полтавській області лейтенанта міліції ОСОБА_2 про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності КВП «Кременчуцьке міське управління ревізії капітального будівництва», внесене у кримінальному провадженні № 12014170090000646 від 25.02.2014 року - задовольнити.

Надати дозвіл на проведення спеціалістами Кременчуцької об»єднаної державної фінансової інспекції позапланової виїзної ревізії по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12014170090000646 від 25.02.2014 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.358 ККУкраїни в КВП «Кременчуцьке міське управління ревізії капітального будівництва» (код юридичної особи 04057617, розташованого за адресою: м. Кременчук, вул. Г. Жадова, буд. 12) з правом проведення зустрічних звірок та поставити питання:

- перевірка відповідності вимогам чинного законодавства витрат бюджетних коштів службовими особами КВП «Кременчуцьке міське управління ревізії капітального будівництва» на оплату проектно-вишукувальної продукції по восьми обєктах будівництва та по яким виявлено нестачу під час проведення інвентаризації, згідно наказу начальника КВП «Кременчуцьке міське управління капітального будівництва» ОСОБА_5 №52-а від 30.09.2013 року;

- сума матеріальних збитків, завдана внаслідок неправомірної передачі товарно-матеріальних цінностей (проектно-технічної документації) посадовими особами КВП «Кременчуцьке міське управління ревізії капітального будівництва» третім особам;

- осіб, відповідальних за збереження і раціональне використання майна та коштів КВП «Кременчуцьке міське управління ревізії капітального будівництва»;

- наявність у третіх осіб переданої проектно-вишукувальної продукції по восьми обєктах будівництва та по яким виявлено нестачу під час проведення інвентаризації, згідно наказу начальника КВП «Кременчуцьке міське управління капітального будівництва» ОСОБА_5 №52-а від 30.09.2013 року.

Дозволити проведення позапланової ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності КВП «Кременчуцьке міське управління ревізії капітального будівництва» терміном 15 робочих днів з 12.01.2015 року по 30.01.2015 р.;

2. Проведення ревізії доручити працівникам Кременчуцької обєднаної державної фінансової інспекції Полтавської області, зобовязавши надати акт перевірки до СВ Кременчуцького МВ УМВС України в Полтавській області для приєднання до матеріалів кримінального провадження № 12014170090000646.

Під час ревізії дозволити спеціалістам Кременчуцької ОДФІ Полтавської області проводити зустрічні перевірки по фінансовим операціям та витребувати у підприємств, організацій, установ необхідні для цього документи.

Зобовязати посадових осіб КВП «Кременчуцьке міське управління ревізії капітального будівництва» надати спеціалістам Кременчуцької ОДФІ Полтавської області усі необхідні для проведення ревізії документи (договори, кошториси, акти форми КБ-2В та ін.).

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п'яти днів з дня її проголошення шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до апеляційного суду Полтавської області.

Слідчий суддя