Справа № 2а-25214/09/1270
Категорія № 2.15
ПОСТАНОВА
Іменем України
14 вересня 2009 року Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Островської О.П.
при секретарі - Кір'ян О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до Комунального підприємства «Стандарт-Луганськ» про стягнення суми економічних санкцій, -
ВСТАНОВИВ:
18.08.2009 року позивач Державна інспекція з контролю за цінами в Луганській області звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до відповідача КП «Стандарт-Луганськ», в обґрунтування якого вказав наступне. Державною інспекцією з контролю за цінами в Луганській області проведена перевірка КП «Стандарт-Луганськ» з питань дотримання державної дисципліни цін при застосуванні тарифів на послуги з постачання електроенергії. За результатами перевірки складено акт від 15.07.2009 №363. Перевіркою встановлено, що у період з 01.08.2008 року по 31.05.2009 року при стягненні плати за електроенергію з гр. ОСОБА_1., що мешкає за адресою: вул.АДРЕСА_1, було завищено суму нарахувань за рахунок необґрунтованого застосування тарифу за електроенергію у розмірі 0,2436 грн. за 1 кВт/год. (з ПДВ) замість обґрунтованого 0,2365 грн. за 1 кВт/год. (з ПДВ), та за рахунок завищення обсягу споживання електроенергії. Внаслідок цього підприємством необґрунтовано одержана виручка. Ці дії призвели до порушення абз. 1 п. 12.15 Постанови Національної комісії регулювання енергетики від 31.07.1996 року №28 зі змінами, п.2.2 Порядку застосування тарифів за електричну енергію, що відпускається населенню і населеним пунктам, затвердженого постановою НКРЕ від 10.03.1999 року №309 «Про тарифи на електроенергію, що відпускається населенню і населеним пунктам» зі змінами, внесеними постановою НКРЕ від 20.07.2006 року №926. Рішенням Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області від 16.07.2009 року № 172 за вказане порушення на підставі ст. 14 Закону України «Про ціни та ціноутворення» застосовані економічні санкції у розмірі 811,62 грн., які складаються з штрафу в сумі 541,08 грн. і вилучення необґрунтовано одержаної виручки в сумі 270,54 грн. Рішення було направлено на адресу відповідача 17.07.2009 року, не оскаржене та є чинним на теперішній час. Позивач просить стягнути з відповідача економічні санкції в сумі 811,62 грн. на користь Державного бюджету України.
У судовому засіданні представник позивача підтримав свої вимоги, дав суду пояснення, аналогічні викладеному у позовній заяві.
Відповідач в судове засідання не з'явився з невідомих суду причин, про час та місце слухання справи повідомлявся належним чином, заперечень проти позову не надав, заяви про розгляд справи за його відсутності не надходило.
Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши надані докази, суд приходить до наступного.
Судом встановлено, що в період з 10.07.2009 року по 15.07.2009 року головним державним інспектором Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області була проведена позапланова перевірка КП «Стандарт-Луганськ» на предмет дотримання державної дисципліни цін при застосуванні тарифів на послуги з постачання електроенергії, за результатами якої складено акт №363 від 15.07.2009 року.
16.07.2009 року Державною інспекцією з контролю за цінами в Луганській області було винесено рішення №172 про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін, яким встановлено порушення відповідачем вимог абз.1 п.12.15 постанови НКРЕ від 31.07.1996 №28 зі змінами, п.2.2 Порядку застосування тарифів на електричну енергію, що відпускається населенню і населеним пунктам, затвердженого постановою НКРЕ від 10.03.1999 №309, а саме: у період з 01.08.2008 року по 31.05.2009 року при стягненні плати за електроенергію з гр. ОСОБА_1., що мешкає за адресою: вул.АДРЕСА_1, було завищено суму нарахувань за рахунок необґрунтованого застосування тарифу за електроенергію у розмірі 0,2436 грн. за 1 кВт/год. (з ПДВ) замість обґрунтованого 0,2365 грн. за 1 кВт/год. (з ПДВ), та за рахунок завищення обсягу споживання електроенергії, сума необґрунтовано одержаної виручки склала 270,54 грн., вирішено вилучити у КП «Стандарт - Луганськ» 270,54 грн. в дохід Державного бюджету України та стягнути штраф у розмірі 541,08 грн. (а.с.6).
Дане рішення направлене відповідачеві, не оскаржене та не скасоване у встановленому законом порядку, та є чинним.
У відповідності зі ст. 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації, крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки, вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.
Таким чином, позивачем правомірно застосовані економічні санкції до відповідача на загальну суму 811,62 грн., тому позов підлягає задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 КАС України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись ст. ст. 2, 17, 18, 87, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Законом України «Про ціни і ціноутворення», суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Комунального підприємства «Стандарт - Луганськ», і.к. ІНФОРМАЦІЯ_1, код за МФО 304988, місцезнаходження: АДРЕСА_1, економічні санкції у сумі 811,62 (вісімсот одинадцять гривень 62 коп.) грн. на користь Державного бюджету України, код виду платежу 21081100, МФО 804013, одержувач: Держбюджет Ленінського району, код 24046582, р/р 31115106700006.
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Повний текст постанови складено 14 вересня 2009 року.
Суддя О.П.Островська