УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"23" вересня 2010 р.справа № 23/458/08-АП
Колегія суддів Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у складі: головуючого судді:Кожана М.П.
суддів: Туркіної Л.П. Проценко О.А.
при секретарі судового засідання:Цьокі І.І.
за участю представників сторін:
від позивача- ОСОБА_1
від відповідача - ОСОБА_2, ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Токмацької об'єднаної державної податкової інспекції Запорізької області
на постанову: Господарського суду Запорізької області від 21.08.2009р. у справі №23/458/08-АП-11/276/09-АП
за позовом: Концерна радіомовлення, радіозв'язку та телебачення в особі запорізької філії Концерну радіомовлення, радіозв'язку та телебачення
до: Токмацької об'єднаної державної податкової інспекції Запорізької області
про: скасування податкового повідомлення - рішення, -
встановила:
26 вересня 2008р. Концерн радіомовлення, радіозв'язку та телебачення в особі Запорізької філії Концерну радіомовлення, радіозв'язку та телебачення звернувся до Господарського суду Запорізької області з позовом про скасування податкового повідомлення-рішення Токмацької ОДПІ Запорізької області від 16.04.2008р. №0001641501/0/7138.
Постановою Господарського суду Запорізької області від 21 серпня 2009року у справі № 23/458/08-АП-11/276/09-АП адміністративний позов задоволено повністю.
Дана постанова обґрунтована тим, що застосування штрафних санкцій, передбачених підпунктом 17.1.7 пункту 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№ 2181-ІІІ від 21.12.2000р., можливо лише при несплаті платником податків узгодженої суми податкового зобовязання протягом граничних строків, визначених цим Законом. А оскільки податкове зобовязання по земельному податку Запорізька філія КРРТ (ЗОРТПЦ) сплатила вчасно, то немає і підстав для застосування штрафних санкцій.
Не погоджуючись із вказаною постановою суду, відповідач подав апеляційну скаргу, у якій просить скасувати спірну постанову суду першої інстанції та прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні адміністративного позову повністю.
Відповідач у своїй апеляційній скарзі посилається на те, що нарахована сума земельного податку за жовтень 2006р. серпень 2007р. сплачена до бюджету, відповідно до даних особових рахунків по земельному податку, з порушенням граничних строків відповідно до пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№ 2181-ІІІ від 21.12.2000р. Тому застосовані до позивача штрафні санкції в розмірі 50% від суми боргу обґрунтовані та нараховані відповідно до чинного законодавства.
На адресу суду 09.09.2010р. надійшли заперечення на апеляційну скаргу відповідача, відповідно до яких позивач просить апеляційну скаргу залишити без змін, справу розглянути за участю представника позивача.
Суд належним чином повідомив учасників адміністративного процесу про дату, час і місце слухання справи, що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення, що містяться в матеріалах справи.
Відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частину ухвали.
Заслухавши у судовому засіданні суддю-доповідача, представників позивача та відповідача, перевіривши доводи апеляційної скарги та матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню за наступних підстав.
Як встановлено судом першої інстанції і підтверджується матеріалами справи 09.04.2008р. Токмацькою об'єднаною державною податковою інспекцією Запорізької області був складений акт № 315/15-34927037 "Про результати виїзної документальної перевірки з питання своєчасності сплати податків до бюджету Запорізької філії Концерну радіомовлення, радіозв'язку та телебачення, код ЄДРПОУ 34927037, за період з 30.11.2006р. по 20.03.2008р." (а.с. 46-47 т.1).
У розділі 3 акту перевірки зазначено, що Запорізька філія КРРТ несвоєчасно сплатила до бюджету земельний податок відповідно до податкових розрахунків земельного податку від 31.01.2006р. №1149, від 30.01.2007р. №986, від 15.06.2007р. №12341 (а.с. 52-67 т.1).
Відповідно до розділу 4 Акту перевірки невиїзною документальною перевіркою встановлено порушення пп.5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону країни "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" Запорізька філія КРРТ несвоєчасно сплатила до бюджету суму земельного податку в розмірі 1151,18 грн., кількість днів затримки 521.
Як випливає із розрахунку штрафної санкції (а.с. 48 т.1), доданого до Акту перевірки, штраф у сумі 575,61 грн. застосований за несвоєчасну сплату податкового зобов'язання по земельному податку за жовтень 2006 року - серпень 2007 року.
На підставі Акту перевірки Токмацька ОДПІ прийняла податкове повідомлення-рішення від 16.04.2008р. №0001641501/0/7138 (а.с.49 т.1). Згідно з податковим повідомленням-рішенням Запорізька філія КРРТ зобов'язана на підставі підпункту 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону України "Про порядок гашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" сплатити штраф у розмірі 50% сумі 575,61 грн. за порушення передбаченого підпунктами 5.3.1, 5.3.2 пункту 5.3 статті 5 цього же Закону граничного строку сплати узгодженого податкового зобов'язання з земельного податку в розмірі 1151,18 грн.
Суд першої інстанції прийшов до висновку, що вказані штрафні санкції застосовано до позивача безпідставно, оскільки податкове зобовязання по земельному податку Запорізька філія КРРТ сплатила вчасно, тому немає і підстав для застосування штрафних санкцій.
Колегія суддів погоджується із вказаним висновком суду першої інстанції з наступних підстав.
Запорізька філія КРРТ сплачує земельний податок за дві земельні ділянки, розташовані на території Токмацького району - ум. Токмак і на території Остріківської сільської ради.
Статтею 14 Закону України "Про плату за землю" від 03.07.1992р. №2535-ХІІ передбачено, що платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Терміни сплати земельного податку у 2006 - 2007 роках встановлені статтею 17 Закону України "Про плату за землю", а саме: податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом ЗО календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Податкові зобов'язання по земельному податку за жовтень 2006 року - серпень 2007 року були визначені позивачем у податкових розрахунках земельного податку від 31.01.2006р. №1149, від 30.01.2007р. №986, від 15.06.2007р. №12341 (а.с. 52-67 т.1) та сплачені наступними платіжними дорученнями (а.с. 68-78 т.1):
-№ 3792 від 20.11.06 за жовтень 2006р. в сумі 104,65 грн. (граничний термін оплати 30.11.06р.);
-№ 4138 від 20.12.06 за листопад 2006р. в сумі 104,65 грн. (граничний термін оплати 04.01.07);
-№ 86 від 16.01.07 за грудень 2006р. в сумі 104,60 грн. (граничний термін оплати 30.01.07);
-№ 326 від 21.02.07 за січень 2007р. в сумі 104,65 грн. (граничний термін оплати 02.03.07);
-№ 571 від 20.03.07 за лютий 2007р. в сумі 104,65 грн. (граничний термін оплати 30.03.07);
-№ 71 від 11.04.07 за березень 2007р. в сумі 104,65 грн. (граничний термін оплати 03.05.07);
-№ 321 від 10.05.07 за квітень 2007р. в сумі 104,65 грн. (граничний термін оплати 30.05.07);
-№ 755 від 18.06.07 за травень 2007р. в сумі 104,65 грн. (граничний термін оплати 02.07.07);
-№ 941 від 27.06.07 за червень 2007р. в сумі 104,65 грн. (граничний термін оплати 30.07.07);
-№ 1322 від 06.08.07 за липень 2007р. в сумі 104,65 грн. (граничний термін оплати 30.08.07);
-№ 1681 від 17.08.07 за серпень 2007р. в сумі 104,65 грн. (граничний термін оплати 01.10.07).
Таким чином, Запорізька філія КРРТ (ЗОРТГЩ), своєчасно сплатила податкові зобов'язання за жовтень 2006 року - серпень 2007 року.
Застосування штрафних санкцій, передбачених підпунктом 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", можливо лише при несплаті платником податків узгодженої суми податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом. А оскільки податкове зобов'язання по земельному податку Запорізька філія КРРТ (ЗОРТГЩ) сплатила вчасно, то немає і підстав для застосування штрафних санкцій.
Щодо твердження відповідача в апеляційній скарзі щодо невірного розподілу сплачених сум податку по кодам бюджетної класифікації, колегія суддів зазначає, що відповідно до змісту акту перевірки застосування штрафних санкцій за оскаржуваним податковим повідомленням-рішенням відбулося внаслідок сплати, а не розподілу платником сплачених сум земельного податку по кодам бюджетної класифікації, що спричинило затримку надходження до бюджету спірних сум податку.
Крім того, Постановою господарського суду Запорізької області від 03.04.2008р. у справі № 3/83/08-АП-3/94/08-АП (яка набрала чинності на підставі ухвали Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 18.02.2009р. (а.с. 44-48 т.2) був встановлений факт сплати позивачем земельного податку за січень-жовтень 2006 року вчасно та в повному обсязі, тому і сплата земельного податку за жовтень 2006р. - серпень 2007р., здійснена позивачем відповідно до платіжних доручень у строки, передбачені законодавством, має бути врахована відповідачем саме за періоди, зазначені у платіжних дорученнях.
Відповідно до ч. 2, 4 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
На підставі вищевикладеного суд дійшов висновку, що відповідач не довів правомірність прийнятого ним спірного податкового повідомлення-рішення.
Враховуючи вищезазначені обставини та норми чинного законодавства, колегія суддів приходить до висновку про те, що суд першої інстанції обєктивно, повно, всебічно дослідив обставини, які мають суттєве значення для вирішення справи, застосував до правовідносин, які виникли між сторонами по справі, норми права які регулюють саме ці правовідносини, зроблені судом першої інстанції висновки відповідають фактичним обставинам справи та підтверджуються зібраними по справі доказами, рішення суду прийнято без порушення норм процесуального та матеріального права.
Доводи апеляційної скарги спростовуються дослідженими по справі доказами і не можуть бути підставою для скасування постанови суду, а тому апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення.
На підставі викладеного, керуючись ч. 3 ст. 160, ст.ст.195, 196, п.1.ч.1 ст.198, 200, п.1.ч.1.ст.205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу Токмацької об'єднаної державної податкової інспекції Запорізької області на постанову Господарського суду Запорізької області від 21.08.2009р. у справі №23/458/08-АП-11/276/09-АП залишити без задоволення.
Постанову Господарського суду Запорізької області від 21.08.2009р. у справі №23/458/08-АП-11/276/09-АП - залишити без змін.
Ухвала суду набирає чинності з моменту її проголошення та може бути оскаржена в порядку і строки, встановлені ст. 212 КАС України - протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених КАС України, а в разі складення ухвали в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення ухвали в повному обсязі.
Ухвалу складено в повному обсязі 06.10.2010р.
Головуючий:М.П. Кожан
Суддя:Л.П. Туркіна
Суддя: О.А. Проценко