Постанова № 47287473, 01.12.2011, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.12.2011
Номер справи
2а-1870/7089/11
Номер документу
47287473
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

01 грудня 2011 р. Справа № 2a-1870/7089/11

ОСОБА_1 окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Глазька С.М.,

за участю секретаря судового засідання - Вангородської Ю.В.,

представників позивача - ОСОБА_2, ОСОБА_3,

представників першого відповідача - ОСОБА_4, ОСОБА_5,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Публічного акціонерного товариства "Науково-виробниче акціонерне товариство "ВНДІкомпресормаш" до ОСОБА_1 митниці Державної митної служби України та до Головного управління Державного казначейства України в Сумській області про скасування рішення, визнання незаконною та скасування картки відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні чи пропуску товарів і транспортних засобів через митний кордон України та стягнення коштів,-

В С Т А Н О В И В:

Публічне акціонерне товариство "Науково-виробниче акціонерне товариство "ВНДІкомпресормаш" звернулося до ОСОБА_1 окружного адміністративного суду з позовом до ОСОБА_1 митниці Державної митної служби України та до Головного управління Державного казначейства України в Сумській області про скасування рішення ОСОБА_1 митниці про визначення країни походження товару від 05 квітня 2011 року № 805000003/2011/0019/1; визнання незаконною (недійсною) та скасування картки відмови ОСОБА_1 митниці в прийнятті митної декларації, митному оформленні чи пропуску товарів і транспортних засобів через митний кордон України від 05 квітня 2011 року № 80500000/1/00048; стягнення з Державного бюджету України (Головне управління Державного казначейства України у Сумській області (40030, м. Суми, вул. Воскресенська, 7) надмірно сплачених грошових коштів у зв'язку з митним оформленням товару у розмірі - 45 000 грн. шляхом перерахування вказаної суми на поточний рахунок AT «ВНДІкомпресормаш»- код ЄДРПОУ 00220434, п/р № 260076397 в СОД «Райффайзен банк Аваль», МФО 337483.

Свої вимоги позивач мотивує тим, що він впродовж значного терміну часу ввозив на територію України з Республіки Білорусь в преферентному режимі дизельні двигуни. В березні 2011 року позивач надав до відділу митного оформлення ОСОБА_1 митниці вантажну митну декларацію № 805000009/2011/003695 від 28 березня 2011 року для митного оформлення товару - дизельних двигунів виробництва ВАТ "Мінський моторний завод", згідно контракту № 03-29/41726-55780 від 22 січня 2010 року. Позивач зазначає, що він, у відповідності до вимог ст.ст. 259, 262, п. 1 ч. 1 ст. 266 Митного кодексу України, задекларував митну вартість товару за ціною - 757450,48 грн. (з врахуванням витрат на перевезення), що підтверджується ВМД № 805000009/2011/003695 від 28 березня 2011 року та декларацією митної вартості № 805000009/2011/003695 від 28 березня 2011 року та повинно було сплатити за митне оформлення товару - 151490,10 грн.

Позивач вказує, що він, у відповідності до вимог ст. ст. 282, 283 Митного кодексу України, для підтвердження визначення країни походження товару надав відповідачу необхідні документи, що підтверджують заявлену митну вартість товару передбачені у пунктах 7, 8, 11 "Порядку декларування митної вартості товарів, які переміщуються через митний кордон України, та подання відомостей для її підтвердження", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 грудня 2006 року № 1766, в тому числі: контракт № 03-29/41726-55780 від 22 січня 2010 року, додаткову угоду № 1-А від 11 травня 2010 року до контракту, додаткову угоду № 12 від 28 лютого 2011 року до контракту, рахунок-фактуру (інвойс) № 608 від 23 березня 2011 року, платіжні доручення № 23 від 21 березня 2011 року та № 25 від 22 березня 2011 року, товарну накладну МР № 0447767 від 23 березня 2011 року з додатком № 1, транзитну декларацію № 11206528/240311/0000967 з добавочним листом до транзитної декларації, декларацію на товари № 06528/240311/0003283 від 24 березня 2011 року з добавочним листом, міжнародну товарно-транспортну накладну (CMR) ВР № 0002839, сертифікат про походження товару форми СТ-1, акт експертизи походження товарів, декларацію митної вартості № 805000009/2011/003695 від 28 березня 2011 року та ВМД № 805000009/2011/003695 від 28 березня 2011 року, згідно, яких поставлявся товар.

На підставі наданих документів відповідач прийняв рішення про визначення країни походження товару від 05 квітня 2011 року № 805000003/2011/0019/1 вказавши в ньому, що країною походження товару є Білорусь (пункт 8 рішення). Але в пункті 7 рішення ОСОБА_1 митниця вказала, що у неї є сумніви стосовно критерію походження товару, а відтак надання позивачу преференційного режиму зі сплати ввізного мита товару походженням з Республіки Білорусь є неможливим, тобто у цьому рішенні ОСОБА_1 митниця зробила два взаємовиключні висновки.

Позивач вважає рішення ОСОБА_1 митниці про визначення країни походження товару № 805000003/2011/0019/1 від 05 квітня 2011 року незаконним, необґрунтованим та таким, що підлягає скасуванню.

Представники позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали та просили позов задовольнити.

Представники першого відповідача - ОСОБА_1 митниці Державної митної служби України, в судовому засіданні проти задоволення позову заперечували та надали заперечення (а.с.64-72) в якому зазначали, що дійсно позивачем було здійснено декілька поставок в межах одного контракту, однак при декларуванні товару 28 березня 2011 року у ОСОБА_1 митниці виникли сумніви щодо країни походження товару та можливості застосування режиму вільної торгівлі до ввезеного товару. Позивачу було запропоновано надати додаткові документи, однак позивачем було надано новий акт експертизи від 03 березня 2011 року № 1/1400-1, який не містив додатків, тому неможливо було визначити країну походження товару. У зв'язку з цим відповідачем були зроблені запити до митних органів Республіки Білорусь для перевірки на достовірність преференційного сертифіката чи відомостей, що в ньому містяться, включаючи відомості про країну походження товару. Відповідач зазначає, що на час звернення позивача до суду відповідь від уповноваженого органу Республіки Білорусь не надходила, тому позивач звернувся до суду передчасно, оскільки в разі надходження належного підтвердження походження товарів відповідач сам скасує оскаржуване рішення.

Представник другого відповідача Головного управління Державного казначейства України в Сумській області, в судове засіданні не зявився, надав відгук на позовну заяву (а.с.60), в якому зазначав, що Головне управління Державного казначейства України в Сумській області не порушило жодного нормативно-правового акту з питань проведення з бюджету митних платежів, тим самим не вчиняло незаконних дій по відношенню до позивача.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази у їх сукупності, суд приходить до висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

В судовому засіданні встановлено, що ПАТ "Науково-виробниче акціонерне товариство "ВНДІкомпресормаш" надало до відділу митного оформлення ОСОБА_1 митниці Державної митної служби України вантажну митну декларацію № 805000009/2011/003695 від 28 березня 2011 року (а.с.20,78) для митного оформлення товару - дизельних двигунів.

У відповідності до вимог ст.ст. 259, 262, п. 1 ч. 1 ст. 266 Митного кодексу України, позивач задекларував митну вартість товару за ціною - 757450,48 грн. (з врахуванням витрат на перевезення), що підтверджується ВМД № 805000009/2011/003695 від 28 березня 2011 року (а.с.20,78) та декларацією митної вартості № 805000009/2011/003695 від 28 березня 2011 року (а.с.21).

Позивачем для підтвердження визначення країни походження товару було надано відповідачу: контракт № 03-29/41726-55780 від 22 січня 2010 року (а.с.5-6), додаткову угоду № 1-А від 11 травня 2010 року до контракту (а.с.7), додаткову угоду № 12 від 28 лютого 2011 року до контракту (а.с.7), рахунок-фактуру (інвойс) № 608 від 23 березня 2011 року (а.с.18), платіжні доручення № 23 від 21 березня 2011 року та № 25 від 22 березня 2011 року (а.с.17), товарну накладну МР № 0447767 від 23 березня 2011 року з додатком № 1 (а.с.12,13), транзитну декларацію № 11206528/240311/0000967 з добавочним листом до транзитної декларації, декларацію на товари № 06528/240311/0003283 від 24 березня 2011 року з добавочним листом, міжнародну товарно-транспортну накладну (CMR) ВР № 0002839 (а.с.15), сертифікат про походження товару форми СТ-1, акт експертизи походження товарів, декларацію митної вартості № 805000009/2011/003695 від 28 березня 2011 року (а.с.21) та ВМД № 805000009/2011/003695 від 28 березня 2011 року (а.с.20).

На підставі наданих документів ОСОБА_1 митниця прийняла рішення про визначення країни походження товару від 05 квітня 2011 року № 805000003/2011/0019/1 (а.с.25).

В пункті 7 вказаного рішення ОСОБА_1 митниця зазначила, що у неї виникли сумніви стосовно критерію походження товару, так як документи щодо країни походження сировини та комплектуючих до ТПП не надавались (згідно з актом експертизи від 03.03.11 №1400/1). Відсутні документи, які містять вартісні показники використаної сировини іноземного походження, їх перелік, розрахунок собівартості кінцевої продукції на підставі якого було визначено частку вартості імпортної сировини у загальній вартості готової продукції. В зв'язку з чим неможливо перевірити критерій достатньої переробки товару. Враховуючи вимоги п.п. 4, 19 "Правил визначення країни походження товарів", затверджених ОСОБА_6 ОСОБА_7 країн СНД від 30 листопада 2000 року, надання преференційного режиму зі сплати ввізного мита неможливо. Згідно з декларацією про походження товару - країна походження товару - Білорусь.

На підставі рішення про визначення країни походження товару від 05 квітня 2011 року № 805000003/2011/0019/1 ОСОБА_1 митницею позивачу було видано картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні чи пропуску товарів і транспортних засобів через митний кордон України від 05 квітня 2011 року № 805000003/1/00048 (а.с.26).

Відмовляючи в задоволенні позову суд виходив з наступного.

Відповідно до ст. 42 Митного кодексу України, під час проведення митного контролю митні органи самостійно визначають форму та обсяг контролю, достатні для забезпечення додержання законодавства України з питань митної справи та міжнародних договорів України, укладених в установленому законом порядку, контроль за дотриманням яких покладено на митні органи.

Згідно ст. 276 Митного кодексу України, країна походження товару визначається з метою застосування тарифних та нетарифних заходів регулювання ввезення товару на митну територію України та вивезення товару з цієї території, а також забезпечення обліку товарів у статистиці зовнішньої торгівлі.

Одним із принципів визначення країни походження товарів згідно Правил визначення країни походження товарів, затверджених ОСОБА_6 ОСОБА_7 СНД від 30 листопада 2000 року ратифіковані Законом України від 20 вересня 2001 року № 2735-ІІІ, є «критерій достатньої обробки (переробки)», відповідно до якого товар, якщо в його виробництві беруть участь дві країни чи більше, вважається таким, що походить з тієї країни, на території якої його було піддано останній істотній обробці (переробці), достатній для надання товарові його характерних властивостей.

Відповідно до пункту 9 Правил визначення країни походження товарів, товар користується режимом вільної торгівлі, якщо він відповідає критеріям походження, встановленим Правилами визначення країни походження товарів.

Додатком 1 до Правил визначення країни походження товарів встановлено перелік товарів, до яких застосовується правило адвалерної частки як самостійно, так і в поєднанні з виробничими та технологічними процесами виробництва товару.

Наданий до пільгового митного оформлення товар «двигуни дизельні Д8408», задекларовані за вантажною митною декларацією № 8050000009/2011/003695, входить до переліку виробничих і технологічних операцій, затверджених додатком 1 до вказаних Правил.

Відповідно до пункту 4 Правил визначення країни походження товарів, у випадку, якщо застосовується правило адвалерної частки, вартісні показники розраховуються:

- для імпортованих матеріалів - за митною вартістю цих матеріалів при їх увезенні в країну, в якій здійснюється виробництво кінцевої продукції, чи, при невідомому походженні імпортованих матеріалів, за документально підтвердженою ціною їхнього першого продажу на території країни;

- для кінцевої продукції - за ціною на умовах "франко-завод" ("франко-склад") продавця.

Відповідно до ОСОБА_1 Державної митної служби від 29 травня 2009 року № 14/617-ЕП "Щодо особливостей здійснення перевірки критеріїв походження, виконання кумулятивного принципу та технологічних операцій, необхідних для набуття преференційного походження товарів, що імпортуються в Україну на умовах угод про вільну торгівлю, укладених Україною з країнами СНД", перевірка правила адвалерної частки здійснюється на підставі:

- інвойсів/вантажних митних декларацій на імпорт матеріалів/сировини іноземного походження, або

- документів на придбання в країні виробництва товару матеріалів невідомого походження;

- документів про калькуляцію собівартості продукції, на підставі яких уповноваженим органом було визначено частку вартості імпортної сировини у загальній вартості готової продукції.

Товари «дизельні двигуни Д245-291, Д243-726», код 8408 за УКТЗЕД отримують статус походження, якщо виконуються такі умови: виготовлення, при якому вартість усіх використаних матеріалів не повинна перевищувати 50% ціни кінцевої продукції.

У відповідності до підпункту 3.3.3 пункту 3.3 Порядку роботи відділу митних платежів регіональної митниці, митниці при здійсненні контролю за правильністю визначення країни походження товарів, що переміщуються через митний кордон України, та прийняття рішень про визначення країни походження товару затвердженого наказом Державної митної служби України від 9 листопада 2009 року № 1070 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 грудня 2009 року за № 1268/17284, посадові особи відділу здійснюють контроль за правильністю визначення країни походження товарів під час митного контролю та митного оформлення товарів за запитами ПМО або посадових осіб відділу, що працюють на постійній основі в інших підрозділах митного органу (далі - запит), у разі: необхідності перевірки критерію достатньої переробки товару.

Так, до сектору походження товарів відділу адміністрування митних платежів ОСОБА_1 митниці було направлено запит відділом митного оформлення щодо необхідності перевірки критерію достатньої переробки товару.

З метою пільгового митного оформлення, для підтвердження країни походження товару "двигунів дизельних", задекларованих за ВМД № 8050000009/2011/003695, ПАТ "Науково-виробниче акціонерне товариство "ВНДІкомпресормаш" було подано до ОСОБА_1 митниці сертифікат про походження товару форми СТ-1 від 23 березня 2011 року № 1/2070-1 та як додаткові відомості про країну походження, відповідно до пункту 5 Порядку визначення країни походження товару, що переміщується через митний кордон України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 грудня 2002 року № 1864, акт експертизи від 10 березня 2010 року № 1/2070-1 (а.с.84-86). При перевірці інформації, зазначеної в графі 9 сертифікату (критерій походження товару), у відповідача виникли сумніви відносно критерію походження товару, так як документи щодо країни походження сировини та комплектуючих до Торгово-промислової палати не надавались (згідно з пунктом 12 акту експертизи від 10.03.2010 № 1/2070-1). Акт експертизи, наданий ПАТ "Науково-виробниче акціонерне товариство "ВНДІкомпресормаш", містить тільки узагальнюючі дані, а інформація щодо вартісних показників використаної сировини іноземного походження, перелік сировини іноземного походження та комплектуючих, які були використані при виготовленні двигунів дизельних, розрахунок собівартості кінцевої продукції на підставі якого було визначено частку вартості імпортної сировини у загальній вартості готової продукції відсутні. Згідно з актом експертизи, вищезгадана інформація знаходиться у додатках № 1-4, які є невід'ємною часткою акту, але вони до акту надані не були. Крім того, акт експертизи, наданий до пільгового митного оформлення, складався більше року тому і на момент подання до митного оформлення втратив чинність.

Відповідно до п. 5 Порядку визначення країни походження товару, що переміщується через митний кордон України затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 грудня 2002 року № 1864, у разі коли в декларації про походження товару та в інших документах, що подаються митному органу для здійснення митного контролю та митного оформлення, є розбіжності у відомостях про країну походження товару або митним органом встановлено інші відомості про країну походження товару, ніж ті, що зазначені в декларації, декларант має право надати митному органу для підтвердження відомостей про заявлену країну походження товару сертифікат або додаткові відомості, на підставі яких відповідно до положень Митного кодексу України щодо визначення країни походження та порядку, встановленого Держмитслужбою, митним органом визначається країна походження товару.

Додатковими відомостями про країну походження є відомості, що містяться в товарних накладних, пакувальних листах, відвантажувальних специфікаціях, сертифікатах (відповідності, якості, фітосанітарних, ветеринарних тощо), митній декларації країни експорту, якими супроводжується товар, а також у паспортах, технічній документації, висновках-експертизах митних та інших уповноважених органів, інших матеріалах, що можуть бути використані для підтвердження відомостей про країну походження товару.

Запитом № 9 від 29 березня 2011 року (а.с.117), з яким ПАТ "Науково-виробниче акціонерне товариство "ВНДІкомпресормаш" було ознайомлене 29 березня 2011 року, ПАТ "Науково-виробниче акціонерне товариство "ВНДІкомпресормаш" було повідомлено про необхідність надати документи, які підтверджують критерій достатньої переробки двигунів дизельних Д8408:

- довідки про калькуляцію собівартості продукції, на підставі якої було визначено частку вартості імпортної сировини у загальній вартості готової продукції;

- довідка про вартісні показники використаних матеріалів іноземного походження;

- інвойси/накладні, вантажні митні декларації на імпорт сировини іноземного походження або документів на придбання в країні виробництва товару матеріалів невідомого походження.

Однак ПАТ "Науково-виробниче акціонерне товариство "ВНДІкомпресормаш" було подано до ОСОБА_1 митниці новий акт експертизи від 03 березня 2011 року № 1/1400-1 (а.с.23-24), який не містив додатків, у яких мала бути необхідна інформація для остаточного визначення критерію достатньої переробки товару.

Згідно із вимогами статті 12 Правил визначення країни походження товарів, затверджених ОСОБА_6 ОСОБА_7 СНД від 30 листопада 2000 року ратифіковані Законом України від 20 вересня 2001 року № 2735-ІІІ, у графі 9 сертифіката про походження товару форми СТ-1 зазначається: товар, що підданий достатній обробці/переробці, із вказаним чотирьох цифр коду товарної позиції по ТН ЗЕД СНД кінцевої продукції. Так, у графі 9 сертифіката про походження товару форми СТ-1 № 1/2487-1 визначено - «Д8408». Оскільки була відсутня повнота обсягу документів, що підтверджують виконання критерію достатньої обробки/переробки, зазначеного у графі 9 сертифіката про походження товару форми СТ-1, застосування режиму вільної торгівлі до ввезеного товару, було неможливо. Країна походження товару була визначена відповідно до декларації про походження товару, яка являє собою заяву на комерційному рахунку.

Відповідно до абзацу другого пункту 20 Правил визначення країни походження товарів, затверджених ОСОБА_6 ОСОБА_7 СНД від 30 листопада 2000 року ратифіковані Законом України від 20 вересня 2001 року № 2735-ІІІ, товари, походження яких не встановлене, чи походження яких встановлене, але при цьому щодо них не може бути застосований режим вільної торгівлі через відсутність необхідних для цих цілей документів, в тому числі і документи, що підтверджують виконання критерію достатньої обробки/переробки, зазначеного у графі 9 сертифіката про походження товару форми СТ-1, пропускаються в країну ввозу відповідно до вимог тарифного і нетарифного регулювання країни-імпортера.

Відповідно до пункту 16 вказаних Правил, у випадку виникнення сумнівів відносно відомостей, що містяться у сертифікаті (у даному випадку графа 9 сертифікату), митний орган країни ввезення товару може звернутися до уповноваженого органу, який завірив сертифікат, або до компетентних органів країни походження товарів з мотивованим проханням повідомити додаткові або уточнюючі відомості, включаючи прохання, пов'язані з простими вибірковими перевірками сертифікатів.

Відповідно до ч. 4 ст. 283 Митного кодексу України, у разі виникнення сумнівів з приводу достовірності сертифіката чи відомостей, що в ньому містяться, включаючи відомості про країну походження товару, митний орган може звернутися до органу, що видав сертифікат, або до компетентних організацій країни, зазначеної як країна походження товару, з проханням про надання додаткових відомостей.

Відповідно до п. 4.7 Методичних рекомендацій щодо перевірки правильності визначення країни походження товарів, що ввозяться на митну територію України на умовах угод про вільну торгівлю затверджених наказом Державної митної служби України від 25 червня 2004 року № 472, при перевірці сертифіката митний орган може використовувати інформацію уповноваженого органу, додатково надану для підтвердження достовірності відомостей, внесених у сертифікат, а саме: виконання критерію походження, встановленого Правилами визначення країни походження товарів, затверджених ОСОБА_6 ОСОБА_7 СНД від 30 листопада 2000 року ратифіковані Законом України від 20 вересня 2001 року № 2735-ІІІ.

У відповідності до підпункту 3.6.2 пункту 3.6 Порядку роботи відділу митних платежів регіональної митниці, митниці при здійсненні контролю за правильністю визначення країни походження товарів, що переміщуються через митний кордон України, та прийняття рішень про визначення країни походження товару затвердженого наказом Державної митної служби України від 9 листопада 2009 року № 1070 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 грудня 2009 року за № 1268/17284, посадова особа відділу має право при перевірці відомостей про країну походження товару у визначеному законодавством України порядку: готувати звернення митного органу до уповноваженого органу, що видав преференційний сертифікат, з приводу перевірки на достовірність преференційного сертифіката чи відомостей, що в ньому містяться, включаючи відомості про країну походження товару (у тому числі в разі необхідності перевірки критерію достатньої переробки товару).

ПАТ "Науково-виробниче акціонерне товариство "ВНДІкомпресормаш" було повідомлене листом ОСОБА_1 митниці від 14 травня 2011 року № 09/3502, що відповідно до пункту 21 Правил визначення країни походження товарів, затверджених ОСОБА_6 ОСОБА_7 СНД від 30 листопада 2000 року ратифіковані Законом України від 20 вересня 2001 року № 2735-ІІІ, до товарів може бути відновлений режим вільної торгівлі за умови отримання необхідних документів, які підтверджують виконання критерію достатньої обробки/переробкии протягом одного року з моменту митного оформлення.

Верифікацію сертифіката про походження товару форми СТ-1 від 23 березня 2011 року № 1/2070-1 проводить Державний митний комітет Республіки Білорусь відповідно до запиту Держмитслужби від 21 вересня 2011 року № 16/2-16.1/1347 (а.с.118-119).

ОСОБА_1 митниці від 22 червня 2011 року № 09/4451 (а.с.95-96), було повідомлено ПАТ "Науково-виробниче акціонерне товариство "ВНДІкомпресормаш" щодо верифікації вищевказаного сертифікату на предмет виконання критерію достатньої обробки/переробки товару «дизельні двигуни Д245-291, Д243-726» (код 8408 за УКТЗЕД).

Відповідно до ч. 5 ст. 283 Митного кодексу України, товар не вважається таким, що походить з відповідної країни, доти, доки митні органи у випадках, встановлених цим Кодексом, не одержать належним чином оформлений сертифікат про походження товару або затребувані ними додаткові відомості.

Відповідно до п. 5.4 Правил визначення країни походження товарів ратифікованих Законом України від 06 липня 2011 року № 3592-VI "Про ратифікацію Угоди про Правила визначення країни походження товарів у Співдружності Незалежних Держав", стосовно товарів, зазначених у пункті 5.3 цих Правил, може застосовуватися (відновлюватися) режим вільної торгівлі на митних територіях держав - учасниць Угоди за умови одержання належного посвідчення про їхнє походження (надання сертифіката форми СТ-1 та за необхідності інших документів, що підтверджують країну походження товарів) до закінчення 12 місяців з дня реєстрації митної декларації в країні ввезення (крім випадків фальсифікації сертифіката форми СТ-1).

Згідно вимог п. 4.2.3 Порядку роботи відділу митних платежів регіональної митниці, митниці при здійсненні контролю за правильністю визначення країни походження товарів, що переміщуються через митний кордон України, та прийняття рішень про визначення країни походження товару затвердженого наказом Державної митної служби України від 9 листопада 2009 року № 1070 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 грудня 2009 року за № 1268/17284, посадові особи відділу при здійсненні контролю за правильністю визначення країни походження товарів після випуску їх у вільний обіг відповідно до заявленого митного режиму приймають: рішення про відновлення режиму вільної торгівлі/найбільшого сприяння, Рішення (у разі наявності), прийняте під час здійснення процедур митного контролю та митного оформлення товарів, скасовується.

Рішення про відновлення режиму вільної торгівлі/найбільшого сприяння приймається після підтвердження уповноваженим органом достовірності (автентичності) сертифіката (у тому числі преференційного) чи відомостей, що в ньому містяться, або на підставі інформації (документів) уповноваженого органу, що видав преференційний сертифікат, яка уточнює відомості, зазначені у преференційному сертифікаті.

Після прийняття рішення про відновлення режиму вільної торгівлі, відповідно до статті 43 Податкового кодексу України, надміру сплачені суми грошового зобов'язання підлягають поверненню з Державного бюджету України платнику податків.

Так, ВМД № 805000009/2011/003695 було прийнято згідно відбитка штампа «Під митним контролем» - 28 березня 2011 року.

Тобто, за умови одержання ОСОБА_1 митницею належного посвідчення про походження товарів можливе відновлення режиму вільної торгівлі до 28 березня 2012 року.

Тому, на час звернення до суду жодних порушень відповідачем прав, свобод чи інтересів позивача не відбулося. Натомість ОСОБА_1 митницею вжито всіх необхідних заходів в межах чинного законодавства щодо отримання підтвердження відомостей про критерій достатньої переробки товару.

Отже, ОСОБА_1 митниця діяла на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачений законодавством.

Таким чином, суд приходить до висновку, що рішення ОСОБА_1 митниці про визначення країни походження товару від 05 квітня 2011 року № 805000003/2011/0019/1 та картка відмови ОСОБА_1 митниці в прийнятті митної декларації, митному оформленні чи пропуску товарів і транспортних засобів через митний кордон України від 05 квітня 2011 року № 80500000/1/00048 відповідають вимогам ч. 3 ст. 2 КАС України, а тому вимоги позивача є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

В задоволенні адміністративного позову Публічного акціонерного товариства "Науково-виробниче акціонерне товариство "ВНДІкомпресормаш" до ОСОБА_1 митниці Державної митної служби України та до Головного управління державного казначейства України в Сумській області про скасування рішення ОСОБА_1 митниці про визначення країни походження товару від 05 квітня 2011 року № 805000003/2011/0019/1; визнання незаконною (недійсною) та скасування картки відмови ОСОБА_1 митниці в прийнятті митної декларації, митному оформленні чи пропуску товарів і транспортних засобів через митний кордон України від 05 квітня 2011 року № 80500000/1/00048; стягнення з Державного бюджету України (Головне управління Державного казначейства України у Сумській області (40030, м. Суми, вул. Воскресенська, 7) надмірно сплачені грошові кошти у зв'язку з митним оформленням товару у розмірі - 45 000 грн. шляхом перерахування вказаної суми на поточний рахунок AT «ВНДІкомпресормаш»- код ЄДРПОУ 00220434, п/р № 260076397 в СОД «Райффайзен банк Аваль», МФО 337483 відмовити.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через ОСОБА_1 окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя (підпис) С.М. Глазько

З оригіналом згідно

Суддя С.М. Глазько

Повний текст постанови складений 06 грудня 2011 року