308/15891/13-а
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16.09.2013 місто Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Бенца К.К. розглянувши матеріали справи за скаргою ОСОБА_1 до інспектора ДПС з обслуговування поста № 2 роти ДПС ОСОБА_2 , відділення Державної автомобільної інспекції Ужгородського МВ УМВС України в Закарпатській області про визнання дій неправомірними та скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності, -
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до Ужгородського міськрайонного суду з скаргою до інспектора ДПС з обслуговування поста № 2 роти ДПС ОСОБА_2 , відділення Державної автомобільної інспекції Ужгородського МВ УМВС України в Закарпатській області про визнання дій неправомірними та скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності.
Відповідно до п.1 ч.2 ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних осіб із субєктами владних повноважень щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності. Відповідно до п.2 ч.1 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Згідно ч.1 ст.104, ч.1 ст.105 КАС України позов пред'являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції. Адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви особисто позивачем або його представником.
Відповідно до ч.1 ст.106 КАС України у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; імя (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу звязку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі, зміст позовних вимог.
В порушення вимог ст. 104, ч.1 ст.105 КАС України до Ужгородського міськрайонного суду позивач ОСОБА_1 звернувся не з адміністративним позовом , а зі скаргою.
Відповідно до норм ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів.
Як вбачається з матеріалів поданої скарги , до копії скарги не додані копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів.
Відповідно до ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору.
Позивач не додав до позовної заяви документ, що підтверджує сплату ним судового збору.
Відповідно до ст.1 Закону України Про судовий збір від 08.07.2011 року, який набрав чинності з 1 листопада 2011 року (далі - Закон), судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів і включається до складу судових витрат.
Згідно ч.1 ст. 4 Закону, судовий збір справляється у розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до п.3 ч.2 ст.4 зазначеного закону розмір судового збору за подання до суду адміністративного позову немайнового характеру складає 0,03 розміру мінімальної заробітної плати.
Таким чином позивач не сплатив судовий збір за позовні вимоги, який необхідно сплатити.
В звязку з цим позивачу, необхідно сплатити судовий збір враховуючи вищенаведені норми чинного законодавства на рахунок 31216206700002, Код отримувача 38015610 , банк одержувач ГУДКСУ у Закарпатській області, МФО 812016, код класифікації доходів бюджету 22030001, призначення платежу судовий збір.
У відповідності до ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків позовної заяви з подачею її до суду в новій редакції. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулась із позовною заявою.
Враховуючи викладене, позивачу необхідно подати позовну заяву у новій редакції з усунутими недоліками з врахуванням вимог ст.106 КАС України та подати її копії відповідно до кількості відповідачів.
Керуючись ст.ст.104-106, 108 КАС України, суддя, -
ухвалив:
Скаргу ОСОБА_1 до інспектора ДПС з обслуговування поста № 2 роти ДПС ОСОБА_2 , відділення Державної автомобільної інспекції Ужгородського МВ УМВС України в Закарпатській області про визнання дій неправомірними та скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності- залишити без руху.
Позивачеві надати строк для усунення недоліків до 27 вересня 2013 року та роз'яснити, що в разі не усунення недоліків позовної заяви, вона буде вважатися неподаною та повернута.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського адміністративного апеляційного суду через Ужгородський міськрайонний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали з одночасним поданням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Суддя Ужгородського
міськрайонного суду ОСОБА_3