Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 вересня 2009 р. справа № 2а-13892/09/0570
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Стирана В.В.
при секретарі Щербак О.Г.,
за участю :
представника позивача – Ніжельської Л.С.,
представника відповідача - Тришкіної С.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у місті Димитрові до Державного підприємства «Крсноармійськвугілля» про стягнення заборгованості
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Державна податкова інспекція у місті Димитрові, звернулася до суду з позовом до Державного підприємства «Красноармійськвугілля» про заборгованості.
В обґрунтування позову вказав, що ДП «Красноармійськвугілля» зареєстроване розпорядженням Димитрівського міського голови від 25.03.2003 року № 79-р та знаходиться на податковому обліку у ДПІ у місті Димитрові, як платник податку на додану вартість.
Станом на 19.08.2009 року за ДП «Красноармійськвугілля» існує податковий борг 1064443,95 грн. та ПДВ у розмірі 1597 грн.
Просили стягнути з відповідача на користь бюджету в рахунок погашення податкового боргу вказану заборгованість.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, свою позицію мотивував аналогічно викладеному у позовній заяві, не заперечував проти розстрочення виплати боргу.
Представник відповідача у судовому засіданні позов визнала, суду надали заяву про розстрочення виплати боргу на 120 місяців, мотивуючи заяву тим, що 28.11.2005 року ДП «Красноармійськвугілля» внесено до Реєстру підприємств паливно-енергетичного комплексу, які беруть участь у процедурі погашення заборгованості відповідно до Закону України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємства паливно-енергетичного комплексу» від 23.06.2005 року № 2711-ІУ. Відповідно до ст.37 Закону, на строк участі підприємств паливно-енергетичного комплексу у процедурі погашення заборгованості підлягають зупиненню виконавчі провадження та заходи примусового виконання рішень щодо цього підприємства, що підлягають виконанню у порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження». Відповідно до Прикінцевих положень Закону України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємства паливно-енергетичного комплексу» від 23.06.2005 року № 2711-УІ статтю 34 Закону України «Про виконавче провадження» було доповнено п.15, відповідно до якого виконавче провадження підлягає обов’язковому зупиненню у разі внесення підприємства паливно-енергетичного комплексу до Реєстру підприємств паливно-енергетичного комплексу, які беруть участь у процедурі погашення заборгованості відповідно до Закону України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємства паливно-енергетичного комплексу». Окрім того, ст.36 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що виконавче провадження зупиняється у випадку, передбаченому п.15 ст.34 (тобто у разі включення до Реєстру) до закінчення дії процедури погашення заборгованості. Водночас, Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємства паливно-енергетичного комплексу» внесено зміни п.3.4 ст.33 Закону України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємства паливно-енергетичного комплексу», термін процедури погашення заборгованості підприємств паливно-енергетичного комплексу визначено до 01.01.2011 року, тобто до зазначеного терміну будь-яке виконавче провадження має бути зупинено, а також проведення виконавчих дії та застосування заходів примусового виконання будь-якого рішення.
Суд, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши в судовому засіданні зібрані в справі докази в їх сукупності, вважає встановленим наступне.
ДП «Красноармійськвугілля» зареєстровано розпорядження Димитрівського місткого Голови від 25.03.2003 року № 79-р та видано свідоцтво про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності – юридичної особи.
ДП «Касноармійськвугілля» узято на податковий облік до ДПІ у місті Димитрові.
Підприємство 31.03.2003 року свідоцтвом № 06038457 зареєстровано як платник податку на додану вартість.
Станом на 19.08.2009 року за ДП «Красноармійськвугілля» існує податковий борг зі сплати узгоджених податкових зобов’язань у розмірі 1066040,95 грн. з яких:
- збір за геологорозвідувальні роботи у розмірі 240457,55 грн.,
- збір за користування надрами у розмірі 590630 грн.,
- збір за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі
154749,18 грн.,
- збір за водні ресурси у розмірі 78607,22 грн.,
- ПДВ у розмірі 1597 грн.
Наявність податкового боргу підтверджується :
- податковим розрахунком збору за спеціальне водовикористання в частині
використання води , в тому числі використання води теплоелектростанціями з прямоточною системою водоспоживання, та використання поверхневих і підземних вод, які входять до складу напоїв за І півріччя 2009 року № 7891 від 28.07.2009 року,
- розрахунком плати за користування надрами для видобування корисних
копалин, виходячи з обсягів погашених запасів корисних копалин (для вугілля кам’яного, вугілля бурого, металевих корисних копалин, сировини нерудної для металургії, гірничо-хімічної, гірничорудної та будівельної сировини) за І півріччя 2009 року № 7809 від 27.08.2009 року,
- розрахунком збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок
державного бюджету за 2 квартал 2009 року № 7898 від 28.07.2009 року,
- податковим розрахунком збору за забруднення навколишнього природного
середовища за І півріччя 2009 року № 7637 від 20.07.2009 року,
- розрахунком збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок
державного бюджету , за 2 квартал 2009 року № 8159 від 05.08.2009 року,
- податковим розрахунком збору за спеціальне водовикористання в частині
використання води, в тому числі використання води теплоелектростанціями з прямоточною системою водоспоживання, та використання поверхневих і підземних вод, які входять до складу напоїв за І півріччя 2009 року № 8161 від 05.08.2009 року,
- розрахунком плати за користування надрами для видобування корисних
копалин, виходячи з обсягів погашених запасів корисних копалин (для вугілля кам’яного, вугілля бурого, металевих корисних копалин, сировини нерудної для металургії, гірничо-хімічної, гірничорудної та будівельної сировини) за півріччя 2009 року № 8160 від 05.08.2009 року,
- податковим розрахунком збору за забруднення навколишнього природного
середовища за півріччя 2009 року № 8200 від 05.08.2009 року,
- податковим розрахунком збору за забруднення навколишнього природного
середовища (1) за півріччя 2009 року № 7432 від 16.07.2009 року,
- розрахунком плати за користування надрами для видобування корисних
копалин, виходячи з обсягів погашених запасів корисних копалин (для вугілля кам’яного, вугілля бурого, металевих корисних копалин, сировини нерудної для металургії, гірничо-хімічної, гірничорудної та будівельної сировини) за І півріччя 2009 року № 7418 від 15.07.2009 року,
- розрахунок збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок
державного бюджету за ІІ квартал 2009 року № 7416 від 15.07.2009 року,
- податковим розрахунком збору за спеціальне водовикористання в частині
використання води, в тому числі використання води теплоелектростанціями з прямоточною системою водоспоживання, та використання поверхневих і підземних вод, які входять до складу напоїв за І півріччя 2009 року № 7917 від 15.07.2009 року,
- податковим розрахунком збору за забруднення навколишнього природного
середовища № 6724 від 24.07.2009 року,
- податковою декларацією з ПДВ № 8836 від 21.08.2009 року,
Відповідно до статті 2 Кодексу адміністративного судочинства
України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб та юридичних осіб у сфері публічно – правових відносин від порушень, у тому числі, органів державної влади. Відповідно до ст.2 Закону України “ Про державну податкову службу в Україні ”, завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів /обов’язкових платежів/, а також неподаткових доходів, установлених законодавством. Відповідно до пункту 30 статті 2 Бюджетного кодексу України органи стягнення - податкові, митні та інші державні органи, яким відповідно до закону надано право стягнення до бюджету податків, зборів (обов'язкових платежів) та інших надходжень. Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Відповідно до ст. 5 Закону України від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ “ Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами ” платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого для подання податкової декларації. У випадку визначення суми податкового зобов’язання податковим органом платник податків зобов’язаний самостійно погасити її узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом десяти календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Відповідно до п.5.1 ст.5 вказаного Закону податкове зобов’язання самостійно визначене платником податків ту податковій декларації , вважається узгодженим з дня подання такої декларації. Зазначене податкове зобов’язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Пп.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону № 2181-ІІІ встановлено, що податкове зобов’язання платника податків , нараховане контролюючим органом , вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.
Згідно пп.5.4.1 п.5.4 ст.5 зазначеного Закону узгоджена сума податкових зобов’язань, не сплачена у строки, визначені цією статтею, визнаються сумою податкового боргу платника.
На виконання вимог ст. 6 Закону України від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ “ Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами ” 05.04.2003 року боржник отримав першу податкову вимогу № 1/26, другу податкову вимогу № 2/52 платник отримав 07.05.2003 року.
Відповідно до пп.7.2.1 п.7.2 ст.7 Закону ДПІ у місті Димитрові було прийняте рішення № 37 від 09.06.2003 року про стягнення коштів та продаж інших активів платник податку у рахунок погашення його податкового боргу.
Майно підприємства зареєстроване в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна за № 8933790 від 03.08.2009 року та за № 8933752 від 03.08.2009 року.
Таким чином, вжиті на виконання вимог Закону України від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ “ Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами ” не сприяли погашенню податкової заборгованість ДП «Красноармійськвугілля».
Відповідно до п.п.3 п. 1 ст. 9 Закону України “ Про систему оподаткування ” платники податків зобов’язані сплачувати належні суми податків у встановлені законами терміни.
Відповідно до ч. 3 ст. 50 Бюджетного кодексу України органи стягнення забезпечують своєчасне та в повному обсязі надходження до державного бюджету податків, зборів та інших доходів.
Відповідно до ст. 10 Закону України “ Про державну податкову службу в Україні ” одними з функцій ДПІ є здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов’язкових платежів) (п.1 ст. 10 Закону); забезпечення правильності обчислення і своєчасності надходження податків і інших платежів (п. 2 ст. 10 Закону); подача позовів до підприємств, установ, організацій і громадян і громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їхнього майна (п.11 ст. 10 Закону). Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що вимоги позивача про стягнення заборгованості підлягають задоволенню в повному обсязі. Відповідно до ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати з відповідача не стягуються.
Крім того, представниками відповідача було надано заяву про розстрочку виплати боргу .
Представник позивача не заперечувала проти розстрочення виконання постанови.
У відповідності до ст. 263 КАС України, за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду, що видав виконавчий лист, із поданням, а сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
З урахуванням зазначених обставин суд задовольняє заяву та розстрочує її виконання на 120 місяців.
На підставі ст. 67 Конституції України, ст.ст. 2, 50 Бюджетного кодексу України, ст.ст. 2, 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні, ст.ст..5, 6 Закону України від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами ”, ст..263 КАС України, керуючись ст. ст. 11, 17-20, 69-72, 86, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
П О С Т А Н О В И В :
Позов Державної податкової інспекції у місті Димитрові до Державного підприємства «Красноармійськвугілля» про стягнення заборгованості, задовольнити повністю.
Стягнути з Державного підприємства «Красноармійськвугілля» (85300, місто Димитрів, вул. Ватутіна, буд. 1 р/р 26003394110001 у Красноармійській філії ЗАТ КБ «ПриватБанк», МФО 335236, ЄДРПОУ 32087941) на користь держави податковий борг у загальній сумі 1066040 (один мільйон шістдесят шість тисяч сорок) грн. 95 коп., з яких:
- збір за геологорозвідувальні роботи (р\р 31317300700034, отримувач ВДК у
місті Димитрові, ОКПО 34686500, банк отримувача: ГУДКУ у Донецькій області,МФО 834016) у розмірі 240457(двісті сорок тисяч чотириста п’ятдесят сім) грн. 55 коп.,
- збір за користування надрами (р/р № 31113021700034, отримувач ВДК у місті
Димитрові, ОКПО 34686500, банк отримувача : ГУДКУ у Донецькі області,МФО 834016) у розмірі 590630 (п’ятсот дев’яносто тисяч шістсот тридцять) грн.,
- збір за забруднення навколишнього природного середовища (р/р №
33114329700034, отримувач ВДК у місті Димитрові, ОКПО 34686500, банк отримувач ГУДКУ у Донецькій області , МФО 834016) у розмірі 154749 (сто п’ятдесят чотири тисячі сімсот сорок дев’ять) грн. 18 коп.,
- збір за водні ресурси (р/р 311160177700034, отримувач ВДК у місті
Димитрові, ОКПО 34686500, банк отримувач ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016) у розмірі 78607 (сімдесят вісім тисяч шістсот сім) грн. 22 коп.,
- податок на додану вартість (р/р 33114329700034, отримувач ВДК у місті
Димитрові, ОКПО 34686500, банк отримувача ГУДКУ у Донецькій області,МФО 834016) у розмірі 1597(одна тисяча п’ятсот дев’яносто сім) грн.
Розстрочити виконання постанови строком на 120 місяців, з яких по 8883 (вісім тисяч вісімсот вісімдесят три) грн. щомісяця протягом 119 місяців та 8963 (вісім тисяч дев’ятсот шістдесят три) грн. 95 коп. останнього місяця.
Вступну та резолютивну частини постанови проголошено 03 вересня 2009 року у присутності представників сторін.
Повний текст постанови виготовлений 08 вересня 2009 року.
Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсяі до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Стиран В.В.