Єдиний державний реєстр судових рішень Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 червня 2009 р. справа № 2а-2864/09/0570
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді Головіної К.І.
при секретаріУсатюк Я.О.
за участю представника позивача Захараш Я.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Донецькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фенікс» про стягнення суми штрафу у розмірі 17000 грн., -
В С Т А Н О В И В:
Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Донецькій області звернулася до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фенікс» про стягнення суми штрафу у розмірі 17000 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що в рамках здійснення архітектурно - будівельного контролю позивачем було складено протокол про правопорушення у сфері містобудування від 21.11.2008 за фактом здійснення відповідачем будівельних робіт без отримання дозволу Інспекції на виконання будівельних робіт по пр. Комсомольському у Ворошиловському районі м. Донецька.
У звязку із вчиненим порушенням та відповідно до ст. 1 Закону України «Про відповідальність підприємств, їх обєднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування», п.п. 2, 4 Положенням про порядок накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудування, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 06.04.1995р. № 244, позивачем 01.12.2008 прийнято постанову № 278 про адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 17 000 грн.
У передбачені законом терміни відповідач суму штрафу до бюджету не сплатив, у звязку з чим відповідно до п. 11 вищевказаного Положення позивач просить стягнути з нього вказану суму за рішенням суду.
Представник позивача у судовому засіданні підтримала позовні вимоги та просила їх задовольнити у повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, причин неявки суду не повідомив. Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за його відсутності представник відповідача суду не надавав. За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представника відповідача на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши обставини справи та перевіривши їх доказами у межах заявлених позовних вимог, суд встановив наступне.
У відповідності до п. 1 Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 18.10.2006р. № 1434, державна архітектурно-будівельна інспекція є урядовим органом державного управління, що діє у складі Міністерства регіонального розвитку та будівництва і йому підпорядковується.
Згідно з п. 3 зазначеного Положення одним з основних завдань Державної архітектурно-будівельної інспекції є: виконання дозвільних, реєстраційних функцій та здійснення контролю і нагляду у сфері будівництва, містобудування та архітектури (далі - державний архітектурно-будівельний контроль).
Пунктом 5 цього Положення передбачене право Державної архітектурно-будівельної інспекції складати протоколи про правопорушення у сфері містобудування і накладати штрафи відповідно до законодавства;
Позивач - Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Донецькій області згідно з п. 11-1 вищезазначеного Положення є територіальним органом Державної архітектурно-будівельної інспекції і здійснює повноваження щодо державного архітектурно-будівельного контролю на підставі Закону України „Про планування та забудову території” та Положення про державний архітектурно-будівельний контроль, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.1993р. № 225, у тому числі щодо видачі замовникам (забудовникам) та реєстрацію в установленому порядку дозволів на виконання робіт з нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту, впорядкування об'єктів містобудування, розширення та технічного переоснащення підприємств, розгляд справ про правопорушення у сфері містобудування і прийняття відповідних рішень.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач ТОВ „Фенікс” здійснює будівництво обєкта по пр. Комсомольському у Ворошиловському районі м. Донецька.
22.05.2008 року позивачем була здійснена планова перевірка будівництва вищевказаного обєкта, під час якої було встановлено, що відповідачем виконувалися будівельні роботи без дозволу Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Донецькій області, що є порушенням ст.ст. 24, 29 Закону України „Про планування та забудову території”.
ТОФ «Фенікс» було надано припис від 26.05.2008 року з вимогою зупинити будівельні роботи на обєкті.
За зверненням гр. ОСОБА_1 Інспекцією державного архітектурно будівельного контролю Донецької області була проведена перевірка виконання припису. Перевіркою встановлено, що будівельні роботи на обєкті проводяться, припис від 26.05.2008 року не виконано, правовстановлюючі документи не оформлені.
На обєкті виданий повторний припис від 22.08.2008 року про зупинення будівельних робіт.
21.11.2008 року позивачем була проведена ще одна перевірка та встановлено, що будівельні роботи на обєкті виконуються, про що був складений протокол про правопорушення у сфері містобудування від 21.11.2008 (а.с. 4). ТОВ «Фенікс» був наданий припис від 21.11.2008 року з вимогою зупинити будівельні роботи.
Згідно з ч.1 Закону України „Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування” підприємства, їх об'єднання, установи та організації (далі - підприємства) незалежно від форм власності, які здійснюють проектування, роботи по будівництву, реконструкції, реставрації та капітальному ремонту (далі - будівельні роботи), виготовляють будівельні матеріали, вироби і конструкції, а так само які є замовниками у будівництві або поєднують функції замовника і підрядчика, несуть відповідальність у вигляді штрафу за такі правопорушення: проведення будівельних робіт без дозволу на їх виконання або без затвердженої проектної документації - у розмірі п'ятдесяти відсотків вартості цих робіт.
У відповідності до ст. 2 цього Закону, справи про правопорушення, передбачені цим Законом, розглядаються Державною архітектурно-будівельною інспекцією України, інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю в Автономній Республіці Крим, областях, районах, містах Києві та Севастополі, містах обласного значення (далі - інспекції державного архітектурно-будівельного контролю).
Постановою Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю № 278 від 01.12.2008 на відповідача був накладений штраф у розмірі 17000 грн. та встановлено строк для його перерахування до бюджету до 15.12.2008 року (а.с. 5). Вказаний розмір штрафу було визначено на підставі довідки наданої відповідачем, про вартість виконаних робіт (а.с.29) та акту виконаних робіт (а.с. 30). Відповідач постанову про накладення штрафу не оспорював.
Статтею 3 Закону України „Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування” штраф підлягає сплаті підприємством у п'ятнадцятиденний термін з дня його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується у судовому порядку.
Аналогічні вимоги містяться у п.п. 10, 11 Положення про накладання штрафів за правопорушення у сфері містобудування, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 06 квітня 1995р. № 244.
Оскільки відповідач самостійно суму штрафу до бюджету у встановлений термін не сплатив, суд задовольняє позовні вимоги у повному обсязі.
Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 17, 18, 19, 20, 51, 69, 70, 71, 72, 86, 94, 121, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 167 КАС України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Позов Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Донецькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фенікс» про стягнення суми штрафу у розмірі 17000 грн. задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Фенікс» (адреса: 83086, м. Донецьк, вул. Артема, 41, код ЄДРПОУ 30479700, р/р 26006301791390 у філії ГУ ПІБ України у Донецькій області, МФО 334635) на користь державного бюджету України на р/р 31112106700002, ЄДРПОУ 23977045, код платежу 21081100, банк ГУ ДКУ у Донецькій області, МФО 834016, суму штрафу у розмірі 17 000 (сімнадцять тисяч) грн.00 коп.
Постанову ухвалено у нарадчій кімнаті та проголошено її повний текст у судовому засіданні 04 червня 2009 року.
Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсяі до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Головіна К.І.