Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 серпня 2009 р. справа № 2а-13769/08/0570
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді Стирана В.В.
при секретаріЦургановій Г.В.
за участю:
представника позивача Глушко О.М.,
представника відповідача не зявився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду адміністративну справу за позовом Донецького міського центра зайнятості робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до Товариства з обмеженою відповідальністю «КІЙ ДОН-СД ЛАДА» про стягнення штрафу,
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Донецький міський центр зайнятості, звернувся до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «КІЙ ДОН-СД ЛАДА» про стягнення штрафу.
В обґрунтування позову зазначив, що 19 травня 2008 року на ТОВ «КІЙ ДОН-СД ЛАДА» інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість Донецького обласного центру зайнятості була проведена перевірка з питань дотримання законодавства про зайнятість.
За результатами перевірки складено акт № 38 від 19 травня 2008 року, згідно якого було виявлено порушення вимог Закону України "Про зайнятість населення", а саме: у звязку із ліквідацією ТОВ «КІЙ ДОН-СД ЛАДА» мало місце вивільнення 12 працівників за п. 1 ст.40 КЗпП України, а саме: ОСОБА_1., ОСОБА_2., ОСОБА_3., ОСОБА_4., ОСОБА_5., ОСОБА_6., ОСОБА_7., ОСОБА_8., ОСОБА_9., ОСОБА_10., ОСОБА_11., ОСОБА_12.
Адміністративні дані про їх заплановане та фактичне вивільнення за формами звітності № 4-ПН (план) та № 4 ПН (факт) до Донецького міського центру зайнятості у строки, передбачені п.5 ст.20 Закону України «Про зайнятість населення», не надавалися.
Згідно довідок про заробітну плату вивільнених працівників Товариства, наданих до Донецького обласного центру зайнятості, сумарна річна заробітна плати даних працівників складає:
ОСОБА_1. за період роботи з 05.03.2007 року по 18.01.2008 року 36205,68 грн.,
ОСОБА_2. за період роботи з 26.10.2007 року по 18.01.2008 року 7107,26 грн.,
ОСОБА_3. за період роботи з 01.02.2007 року по 18.01.2008 року 3111,02 грн.,
ОСОБА_4. за період роботи з 02.07.2007 року по 18.01.2008 року 24607,40 грн.,
ОСОБА_5. за період роботи з 03.09.2007 року по 18.01.2008 року 13904,13 грн.,
ОСОБА_6. за період роботи з 01.02.2007 року по 18.01.2008 року 2556,12 грн.,
ОСОБА_7. за період роботи з 01.10.2007 року по 18.01.2008 року 3397,64 грн.,
ОСОБА_8. за період роботи з 02.10.2007 року по 18.01.2008 року 2838,24 грн.,
ОСОБА_9. за період роботи з 03.01.2007 року по 27.12.2007 року 21289,34 грн.,
ОСОБА_10. за період роботи з 14.05.2007 року по 27.12.2007 року 18601,35 грн.,
ОСОБА_11. за період роботи з 13.08.2007 року по 27.12.2007 року 11311,82 грн.,
ОСОБА_12. за період роботи з 01.08.2007 року по 18.01.2008 року 19345,50 грн.
За вказане порушення відповідачу нарахована сума штрафу у розмірі 164275,50 грн.
Відповідачем у добровільному порядку сума штрафу не перерахована.
Просив стягнути з відповідача зазначену суму штрафу.
Представник позивача у судовому засіданні наполягала на позову, мотивуючи свою позицію аналогічно викладеному у позовній заяві, просила позов задовольнити.
Представник відповідача у судове засідання не зявився, від нього не надходило повідомлення про причини неприбуття в судове засідання або клопотання про відкладення розгляду справи. Таким чином, неявка представника відповідача в судове засідання є без поважних причин. Відповідно до ч. 2 ст. 128 КАС України, неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, які не прибули в судове засідання, або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи. Тому суд вважає, що неприбуття представника відповідача в судове засідання не є перешкодою для розгляду справи.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши надані докази, суд вважає наступне.
ТОВ «КІЙ ДОП-СД ЛАДА» є юридичною особою, яка здійснює свою діяльність на підставі Статуту
Як платник внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття підприємство було зареєстроване у Донецькому міському центрі.
Із протоколу загальних зборів засновників ТОВ «КІЙ ДОН-СД ЛАДА» № 7 від 16.11.2007 року та наказу № 50 від 19.11.2007 року ТОВ «КІЙ ДОН-СД ЛАДА» вбачається, що прийняте рішення про припинення діяльність Товариства шляхом ліквідації.
У відповідності до п.2 Положення про державну службу зайнятості , затвердженого постановою Кабінету Міністрів УРСР від 24.06.1991 р . N 47 (зі змінами та доповненнями), основними завданнями державної служби зайнятості є, зокрема, контроль за дотриманням законодавства про зайнятість підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності.
Як вбачається із акту перевірки № 38 від 19 травня 2008 року додержання законодавства про зайнятість населення ТОВ «КІЙ ДОН-СД ЛАДА», інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість Донецького обласного центру зайнятості за період з 01.01.2007 року по 19.05.2008 року, на підприємстві встановлено порушення, що виразилося у ненаданні до служби зайнятості обсязі даних про заплановане вивільнення працівників підприємства. За вказане порушення, у десятиденний строк з дня отримання акту ТОВ «КІЙ ДОН-СД ЛАДА» запропоновано перерахувати штраф у сумі 164275,50 грн.
Відповідно до абз. 1 п.5 ст.20 ЗУ «Про зайнятість населення» при вивільненні працівників (у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів) у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - направляють списки фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів. У обґрунтування факту порушення законодавства про зайнятість населення та нарахування штрафної санкції позивач вказав на те, що з підприємства згідно із п.1 ст.40 КЗпП України було вивільнено 12 працівників - ОСОБА_1., ОСОБА_2., ОСОБА_3., ОСОБА_4., ОСОБА_5., ОСОБА_6., ОСОБА_7., ОСОБА_8., ОСОБА_9., ОСОБА_10., ОСОБА_11., ОСОБА_12., звіти про заплановане та фактичне вивільнення яких до центру зайнятості не надавалися.
Абзацом 2 п. 5 ст.20 зазначеного Закону передбачено, що у разі неподання або порушення строків подання цих даних стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника. Ці кошти зараховуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття і використовуються для фінансування заходів по працевлаштуванню та соціального захисту вивільнюваних працівників.
Із довідок про середню заробітну плату (дохід) зазначених працівників ТОВ «КІЙ ДОН-СД ЛАДА» вбачається, що загальна сума річної заробітної плати вивільнених працівників, щодо яких порушений порядок повідомлення державної служби зайнятості про їх заплановане та фактичне вивільнення, складає 164275,50 грн.
Відповідачем було оскаржене зазначений акт у судовому порядку.
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від24.11.2008 року було частково задоволено позовні вимоги Голови ліквідаційної комісії ТОВ «КІЙ ДОН-СД ЛАДА» до Донецького обласного центра зайнятості Інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість та біло визнано недійсним акт № 38 від 19.05.2008 року перевірки додержання ТОВ «КІЙ ДОН-СД ЛАДА» законодавства про зайнятість, у частині стягнення з ТОВ «КІЙ ДОН-СД ЛАДА» на користь Фонду загальнообовязкового державного страхування України на випадок безробіття річних заробітних плат працівників - ОСОБА_1., ОСОБА_3., ОСОБА_4., ОСОБА_5., ОСОБА_6., ОСОБА_7., ОСОБА_8., ОСОБА_11., ОСОБА_12. на загальну суму 117277,55 грн.
Постановою Донецького апеляційного адміністративного суду від 07.05.2009 року постанову Донецького окружного адміністративного суду від 24.11.2008 року скасовано, в позові Голови ліквідаційної комісії ТОВ «КІЙ ДОН-СД ЛАДА» до Донецького обласного центра зайнятості Інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість, щодо визнання акту № 38 від 19.05.2009 року - відмовлено.
У відповідності до ч.1 ст.72 КАС України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
З урахуванням викладеного, суд вважає, що позов щодо стягнення штрафних санкцій з ТОВ «КІЙД ОЙ СД ЛАДА» за порушення ЗУ «Про зайнятість населення» в сумі 164275,50 грн., підлягає задоволенню, оскільки факт вказаного порушення не було спростовано у суді.
На підставі викладеного, п.5 ст.20 ЗУ «Про зайнятість населення », п.2 Положення про державну службу зайнятості , затвердженого постановою Кабінету Міністрів УРСР від 24.06.1991 р . N 47 (зі змінами та доповненнями), керуючись ст.ст. 7 12, 69-72, 94, 122-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Позов Донецького міського центра зайнятості робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до Товариства з обмеженою відповідальністю «КІЙ ДОН-СД ЛАДА» про стягнення штрафу, задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «КІЙ ДОН-СД ЛАДА» (83085, місто Донецьк вул. Баумана буд. 1, фактична адреса : 86102, Донецька область, місто Макіївка, вул. Успенська, буд. 2 «а», р/р 26001150568281 у ДОФ АКБ «Укрслцбанк», МФО 334011, ЄРДРПОУ 33913222) на користь Донецького міського центру зайнятості (83086, місто Донецьк, вул. Ф.Зайцева, буд. 46-Д, р/р 37179305900004 в ГУДКУ Донецької області, МФО 834016, код ЗКПО 25671511, код платежу 50040500 символ банку «401», «надходження від застосування штрафних санкцій») штраф за порушення вимог п.5 ст.20 Закону України «Про зайнятість населення» у сумі 164275 (сто шістдесят чотири тисячі двісті сімдесят пять) грн. 05 коп.
Вступну та резолютивну частини постанови проголошено 27 серпня 2009 року у присутності представника позивача.
Повний текст постанови складений та підписаний 31 серпня 2009 року.
Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсяі до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Стиран В.В.