Постанова № 4723859, 14.08.2009, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.08.2009
Номер справи
2а-18557/09/0370
Номер документу
4723859
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 серпня 2009 р.                     Справа № 2а-18557/09/0370

Волинський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого - судді Ковальчука В.Д.,

при секретарі судового засідання – Фідрі О.О.,

з участю представника позивача Костюка А.Ю.,

представника відповідача Матвійчука Е.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Нововолинської об’єднаної державної податкової інспекції до товариства з обмеженою відповідальністю «БРВ-Україна» про надання дозволу на проведення позапланової виїзної перевірки,

ВСТАНОВИВ:

Нововолинська об’єднана державна податкова інспекція звернулася з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «БРВ-Україна» про надання дозволу на проведення позапланової виїзної перевірки.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що в зв’язку з неякісним проведенням працівниками Нововолинської ОДПІ планової документальної перевірки з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства ТОВ «БРВ-Україна», мають місце факти, які можуть свідчити про втрати бюджету, про що видано ДПА у Волинській області розпорядження № 107-р від 10.06.2009р. «Про призначення службового розслідування» та наказ № 270 «Про проведення службового розслідування» стосовно посадових осіб Нововолинської ОДПІ.

02.07.2009р. наказом Нововолинської ОДПІ № 271 призначено провести позапланову виїзну документальну перевірку ТОВ «БРВ-Україна». Проте, посадові особи товариства відмовили у допуску співробітникам Нововолинської ОДПІ для проведення позапланової перевірки, мотивуючи відсутністю законних підстав, а саме рішення суду про надання дозволу на проведення позапланової перевірки, про що був складений акт відмови від допуску до перевірки. Просить надати дозвіл на проведення позапланової перевірки ТОВ «БРВ-Україна».

В судовому засіданні представник позивача адміністративний позов підтримав та пояснив, що в результаті неякісно проведеної планової перевірки до бюджету не надійшли суми податків та зборів (обов’язкових платежів), також відносно осіб, які проводили перевірку ініційоване службове розслідування, а тому виникла необхідність провести позапланову перевірку з метою виявлення порушень допущених працівниками інспекції при проведенні планової перевірки, просить надати дозвіл на проведення позапланової перевірки ТОВ «БРВ-Україна».

Представник відповідача в судовому засіданні адміністративний позов не визнав та пояснив, що протягом 2007-2009рр. Нововолинською ОДПІ проведено три перевірки, податковий борг у підприємства відсутній, обставин для проведення позапланової перевірки позивачем не наведено, а тому просить в задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, дослідивши письмові докази, суд вважає, що в задоволенні адміністративного позову слід відмовити повністю з наступних підстав.

Підстави та порядок проведення органами державної податкової служби планових та позапланових виїзних перевірок з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування податків та зборів (обов’язкових платежів) встановлено Законом України № 509 від 04.12.1990р. «Про державну податкову службу в Україні».

Позаплановою виїзною перевіркою вважається перевірка, яка не передбачена в планах роботи органу державної податкової служби і проводиться за наявності хоча б однієї з обставин визначених ч. 6. ст. 11-1 Закону про податкову службу.

Так, відповідно до ч. 8 ст. 11-1 вказаного Закону, позапланова виїзна перевірка може здійснюватися лише на підставі рішення суду. Орган державної податкової служби, який ініціює проведення позапланової виїзної перевірки, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої перевірки та дати її початку і закінчення, склад осіб, які будуть проводити таку перевірку, документи, які свідчать про виникнення підстав для проведення такої перевірки, інформацію про вид та кількість перевірок, проведених органами державної податкової служби щодо суб'єкта господарської діяльності та наслідки таких перевірок за попередні три роки, а також на вимогу суду - інші відомості.

В судовому засіданні було встановлено, що протягом 2007-2009рр. Нововолинською ОДПІ тричі проводилися перевірки ТОВ «БРВ-Україна» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства.

Так, в період з 11.06.2007 по 14.06.2007 Нововолинською ОДПІ проводилась позапланова виїзна перевірка товариства з питання достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за квітень 2007р. в рахунок зменшення податкових зобов’язань з податку на додану вартість в наступних податкових періодах. В результаті перевірки було встановлено порушення пп. 7.7.1 п. 7.7 ст. 7 ЗУ «Про податок на додану вартість» та складено акт 152/31/23-01/31976055 від 15.06.2007р., внаслідок чого підприємству було зменшено бюджетне відшкодування по податку на додану вартість на 900000 грн.

З 05.02.2007 по 01.03.2007 Нововолинською ОДПІ проводилась планова виїзна перевірка ТОВ «БРВ-Україна» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2006 по 30.09.2006. Так, за результатами перевірки були встановлені порушення чинного законодавства товариством, а саме: заниження податку на прибуток підприємства за ІІ квартал 2005р. на 9320 грн.; проведення готівкових розрахунків без платіжних документів, що підтверджують сплату покупцем готівкових коштів в розмірі 216,5 грн., про що був складений акт № 46/13/2301/319760555 від 07.03.2007р.

На підставі даного акту 16.03.2009р. Нововолинською ОДПІ винесені податкове повідомлення-рішення № 0000182303/0/146 про застосування штрафних санкцій за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій; та податкове повідомлення-рішення № 0000132301/0/142, яким визначено суму податкового зобов’язання по податку на прибуток приватних підприємств в розмірі 12 116 грн., з них 9 320 грн. – основний платіж, та 2 796 грн. – штрафні санкції.

З 29.12.2008 по 28.01.2009 Нововолинською ОДПІ проведено планову виїзну документальну перевірку товариства з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.10.2006 по 30.09.2008.

За результатами перевірки був складений акт № 121-8/2301/31976055 від 04.02.2009р., в якому були зафіксовані наступні порушення законодавства: завищення суми амортизаційних відрахувань за 2008р. на 143650 грн., що призвело до заниження податку на прибуток підприємства на 350913 грн.; неподання товариством своєчасних розрахунків за придбані протягом 2007-08рр. транспортні засоби; проведення готівкових розрахунків без платіжних документів, що підтверджують сплату покупцем готівкових коштів в розмірі 3503,74 грн.; несвоєчасне утримання та перерахування до бюджету податку з доходу, що виплачується нерезиденту як відсоток за користування валютним кредитом в сумі 567,82 грн.

На підставі вказаного акту 05.02.2009р. Нововолинською ОДПІ винесено податкове повідомлення рішення № 0000011501/92/23, яким визначено суму податкового зобов’язання по податку на прибуток приватних підприємств в розмірі 44565,1 грн., з них 35913 грн. – основний платіж, та 8652,1 грн. – штрафні санкції.

06.02.2009р. винесені податкові повідомлення рішення № 0000122303/96 про застосування штрафних санкцій за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій; та № 0000072301/0-98/22, яким визначено податкове зобов’язання по податку на прибуток іноземних юридичних осіб, в т.ч. штрафні санкції в розмірі 1135,64 грн.

Акти перевірки та податкові повідомлення-рішення відповідачем не оскаржувалися, податкові зобов’язання та штрафні санкції сплачувалися вчасно.

Проте, при оформленні матеріалів останньої перевірки ДПА у Волинській області зроблено висновок про необ’єктивність працівників Нововолинської ОДПІ при проведені перевірки ТОВ «БРВ-Україна», що на їх думку може свідчити про втрати бюджету. У зв’язку з цим, ДПА у Волинській області видано розпорядження № 107-р від 10.06.2009р. про проведення службового розслідування стосовно посадових осіб Нововолинської ОДПІ, якими проводилась перевірка та зобов’язано провести позапланову виїзну перевірку ТОВ «БРВ-Україна» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.10.2006 по 30.09.2008р, про те ДПА у Волинській області конкретних фактів, які свідчать про порушення платником податків Законів України про оподаткування, валютного законодавства не навів та не навів даних, які б свідчили про ненадходження до бюджетів сум податків та зборів.

Проведення повторної перевірки з метою виявлення порушень допущених працівниками інспекції при проведенні планової перевірки не є обставиною для надання дозволу на проведення позапланової перевірки ТОВ «БРВ-Україна».

Отже, Нововолинською ОДПІ не наведено обставин, передбачених п.6 ст.11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» для проведення позапланової перевірки, а тому суд в задоволенні адміністративного позову відмовляє повністю.

Керуючись ст. ст. 160 ч. 3, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі ст. 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», суд,

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не буде подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Заява про апеляційне оскарження подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі - з 19 серпня 2009 року. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Головуючий В.Д.Ковальчук