ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
20 липня 2015 року Справа №804/9016/15
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Власенко Д.О., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління Держземагентства у Криворізькому районі Дніпропетровської області про визнання дій протиправними, визнання протиправним та скасування довідки про нормативну грошову оцінку земельної ділянки № 25-р2 від 07.02.2011 року, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить визнати протиправними дії Управління Держземагентства у Криворізькому районі Дніпропетровської області, а також визнати протиправним та скасувати довідку про нормативну грошову оцінку земельної ділянки № 25-р2 від 07.02.2011 року.
Пунктом 5 частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суддя після одержання позовної заяви зясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Так, відповідно положень ч. 2 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Позивач 17.07.2015 року звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить визнати протиправним та скасувати рішення субєкта владних повноважень, а саме довідку Управління Держкомзему у м. Кривий Ріг Дніпропетровської області про нормативну грошову оцінку земельної ділянки № 25-р2 від 07.02.2011 року.
В обґрунтування заявленого позову, позивач зазначив, що постановою Дніпропетровського апеляційного суду від 01.11.2011 року по справі №2А-423/10/0408, залишеною без змін ухвалою Вищого адміністративного суду України від 11.12.2012 року рішення органу місцевого самоврядування №3884 від 14.05.2010 року, на підставі якого була виготовлена оскаржувана по даній справі довідка, визнане нечинним. Позивач вважає, що оскільки Довідка прийнята на підставі акту, який в судовому порядку визнано нечинним, Довідка також є незаконною та підлягає скасуванню.
Разом з тим, з позовної заяви вбачається, що про оскаржувану довідку позивач дізнався або повинен був дізнатися з дня її винесення, тобто 07.02.2011 року. Отже, перебіг шестимісячного строку для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів позивача починається з 08.02.2011 року, оскільки жодних посилань в обґрунтування отримання оскаржуваного рішення субєкта владних повноважень пізніше дня його винесення позивач не зазначає, а в матеріалах справи докази цього відсутні.
Позивач направив позовну заяву на адресу Дніпропетровського окружного адміністративного суду 17.07.2015 року, тобто з простроченням шестимісячного строку оскарження, який встановлено ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно ст. 100 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Так, з матеріалів позовної заяви суддею встановлено, що позивач вважає оскаржувану Довідку нечинною та такою, що підлягає скасуванню у звязку з визнанням нечиннми рішення органу місцевого самоврядування №3884 від 14.05.2010 року, на підставі якого була виготовлена оскаржувана по даній справі довідка.
Разом з тим, суддя звертає увагу, що навіть якщо не враховувати час судового оскарження рішення органу місцевого самоврядування №3884 від 14.05.2010 року, на підставі якого була виготовлена оскаржувана по даній справі довідка, при обчисленні шестимісячного строку, наданого положеннями ч. 2 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до суду, - в будь-якому разі позивач пропустив строк звернення до суду, оскільки такий строк закінчився 08.08.2011 року, як обґрунтовано судом вище.
Враховуючи зазначене, позивач звернувся до суду 17.07.2015 року після закінчення строків, установлених законом.
Відповідно до вимог ст. 100 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Доказів поважності причини пропущення строку для звернення до суду позивач не надав, а суддя не вбачає з позовної заяви та доданих до неї матеріалів підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.
Враховуючи викладені обставини, позовна заява підлягає залишенню без розгляду.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 99, 100, 107, 165, 181, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління Держземагентства у Криворізькому районі Дніпропетровської області про визнання дій протиправними, визнання протиправним та скасування довідки про нормативну грошову оцінку земельної ділянки № 25-р2 від 07.02.2011 року залишити без розгляду.
Розяснити позивачу, що згідно частини 3 статті 155 Кодексу адміністративного судочинства України, особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
СуддяОСОБА_2