Court ruling № 47159107, 20.07.2015, Dnipropetrovsk District Administrative Court

Approval Date
20.07.2015
Case No.
804/9016/15
Document №
47159107
Form of court proceedings
Administrative
Companies listed in the text of the court document
State Coat of Arms of Ukraine

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

20 липня 2015 року Справа №804/9016/15

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Власенко Д.О., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління Держземагентства у Криворізькому районі Дніпропетровської області про визнання дій протиправними, визнання протиправним та скасування довідки про нормативну грошову оцінку земельної ділянки № 25-р2 від 07.02.2011 року, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить визнати протиправними дії Управління Держземагентства у Криворізькому районі Дніпропетровської області, а також визнати протиправним та скасувати довідку про нормативну грошову оцінку земельної ділянки № 25-р2 від 07.02.2011 року.

Пунктом 5 частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суддя після одержання позовної заяви зясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

Так, відповідно положень ч. 2 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Позивач 17.07.2015 року звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить визнати протиправним та скасувати рішення субєкта владних повноважень, а саме довідку Управління Держкомзему у м. Кривий Ріг Дніпропетровської області про нормативну грошову оцінку земельної ділянки № 25-р2 від 07.02.2011 року.

В обґрунтування заявленого позову, позивач зазначив, що постановою Дніпропетровського апеляційного суду від 01.11.2011 року по справі №2А-423/10/0408, залишеною без змін ухвалою Вищого адміністративного суду України від 11.12.2012 року рішення органу місцевого самоврядування №3884 від 14.05.2010 року, на підставі якого була виготовлена оскаржувана по даній справі довідка, визнане нечинним. Позивач вважає, що оскільки Довідка прийнята на підставі акту, який в судовому порядку визнано нечинним, Довідка також є незаконною та підлягає скасуванню.

Разом з тим, з позовної заяви вбачається, що про оскаржувану довідку позивач дізнався або повинен був дізнатися з дня її винесення, тобто 07.02.2011 року. Отже, перебіг шестимісячного строку для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів позивача починається з 08.02.2011 року, оскільки жодних посилань в обґрунтування отримання оскаржуваного рішення субєкта владних повноважень пізніше дня його винесення позивач не зазначає, а в матеріалах справи докази цього відсутні.

Позивач направив позовну заяву на адресу Дніпропетровського окружного адміністративного суду 17.07.2015 року, тобто з простроченням шестимісячного строку оскарження, який встановлено ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно ст. 100 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Так, з матеріалів позовної заяви суддею встановлено, що позивач вважає оскаржувану Довідку нечинною та такою, що підлягає скасуванню у звязку з визнанням нечиннми рішення органу місцевого самоврядування №3884 від 14.05.2010 року, на підставі якого була виготовлена оскаржувана по даній справі довідка.

Разом з тим, суддя звертає увагу, що навіть якщо не враховувати час судового оскарження рішення органу місцевого самоврядування №3884 від 14.05.2010 року, на підставі якого була виготовлена оскаржувана по даній справі довідка, при обчисленні шестимісячного строку, наданого положеннями ч. 2 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до суду, - в будь-якому разі позивач пропустив строк звернення до суду, оскільки такий строк закінчився 08.08.2011 року, як обґрунтовано судом вище.

Враховуючи зазначене, позивач звернувся до суду 17.07.2015 року після закінчення строків, установлених законом.

Відповідно до вимог ст. 100 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.

Доказів поважності причини пропущення строку для звернення до суду позивач не надав, а суддя не вбачає з позовної заяви та доданих до неї матеріалів підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.

Враховуючи викладені обставини, позовна заява підлягає залишенню без розгляду.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 99, 100, 107, 165, 181, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління Держземагентства у Криворізькому районі Дніпропетровської області про визнання дій протиправними, визнання протиправним та скасування довідки про нормативну грошову оцінку земельної ділянки № 25-р2 від 07.02.2011 року залишити без розгляду.

Розяснити позивачу, що згідно частини 3 статті 155 Кодексу адміністративного судочинства України, особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

СуддяОСОБА_2

Часті запитання

Який тип судового документу № 47159107 ?

Документ № 47159107 це Court ruling

Яка дата ухвалення судового документу № 47159107 ?

Дата ухвалення - 20.07.2015

Яка форма судочинства по судовому документу № 47159107 ?

Форма судочинства - Administrative

Я не впевнений, що мені підходить повний доступ до системи YouControl. Які є варіанти?

Ми зацікавлені в тому, щоб ви були максимально задоволені нашими інструментами. Для того, щоб упевнитись в цінності і потребі системи YouControl саме для вас - замовляйте безкоштовну демонстрацію продукту. Також можна придбати доступ на 1 добу за 680 гривень.
Детальна інформація про ліцензії та тарифні плани.

В якому cуді було засідання по документу № 47159107 ?

У чому перевага платних тарифів?

У платних тарифах ви отримуєте іформацію зі 180 джерел даних, у той час як у безкоштовному - з 22. Також у платних тарифах доступно більше розділів даних та аналітичні інструменти миттєвої оцінки компаній, ФОП, та фізосіб.
Детальніше про різницю в доступах на сторінці тарифів.

Statistics about the court decision No. 47159107, Dnipropetrovsk District Administrative Court

The court decision No. 47159107, Dnipropetrovsk District Administrative Court was adopted on 20.07.2015. The procedural form is Administrative, and the decision form is Court ruling. On this page, you will find important information about this court decision. We offer convenient and quick access to current court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database includes the full range of information you need, allowing you to find important information easily.

The court decision No. 47159107 refers to case No. 804/9016/15

This decision relates to case No. 804/9016/15. Legal Entities, which are mentioned in the text of this judgment:


Our system supports searching by various criteria, such as region or court name. In addition, exhaustive customisation in the personal account is possible, which significantly speeds up the process of searching for data. That allows you to effectively save time when obtaining the necessary information from the register of court decisions and other official sources.

Previous document : 47159105
Next document : 47159108