Справа № 591/2896/14-к Провадження № 1-кс/591/431/14
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 квітня 2014 рокум. СумиСлідчий суддя Зарічного районного суду м. Суми Клімашевська І.В., з участю секретаря Гребенькової О.М., слідчого Бережного Р.О., розглянувши клопотання заступника начальника відділу СУ УМВС України в Сумській області ОСОБА_1 про надання дозволу на проведення позапланової ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності,
ВСТАНОВИВ:
Слідчий звернувся із зазначеним клопотанням, погодженим прокурором, про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності КЗ Сумської обласної ради «Сумський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», яке мотивує тим, що слідчим управлінням УМВС України в Сумській області внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочате кримінальне провадження №42014200000000053 від 28.03.2014, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ст.ст.191 ч.З, 15 ч.2, 191 ч.4, 366 ч.І КК України.
З матеріалів досудового розслідування вбачається, що службові особи КЗ Сумської обласної ради «Сумський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», (далі КЗ СОР «СОЦЕМД та МК») протягом червня-грудня 2013 року, з метою створення підстав для протиправного перерахування коштів, склали та видали завідомо неправдиві офіційні документи, зокрема: договір №26/13 від 27.06.2013 між КЗ СОР «СОЦЕМД та МК» та ФОП ОСОБА_2, акти виконаних робіт до вказаного договору, видаткову накладну №ЦМД-844 від 19.08.2013 про отримання матеріальних цінностей від ФОП ОСОБА_3, накази директора закладу про відрядження та подорожні листи службового автомобіля за вересень 2013 року, а також видаткові накладні за грудень 2013 року про отримання товарно- матеріальних цінностей (запасні частини до автомобілів).
На підставі цих документів, у серпні - вересні 2013 року вони, незаконно, шляхом зловживання своїм службовим становищем, з метою заволодіння майном закладу, безпідставно оплатили товарно-матеріальні цінності на суму 26700 грн., які фактично до установи не надходили та привласнили паливно-мастильні матеріали в кількості 600л на суму 7500 грн., завдавши збитків закладу на загальну суму 34200 грн.
Крім того, ці ж службові особи, зловживаючи своїм службовим становищем, упродовж червня - грудня 2013 року, з тією ж метою, безпідставно взяли на себе фінансові зобов'язання по сплаті послуг з ремонту службових автомобілів та придбання запасних частин до них, намагаючись тим самим незаконно розтратити бюджетні кошти на загальну суму 282000 грн., але не довели свій умисел до кінця, оскільки відповідні платіжні документи не були виконані органами ДКСУ.
З огляду на матеріали кримінального провадження, котрі свідчать про наявність в діях службових осіб Комунального закладу Сумської обласної ради «Сумський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» кримінального правопорушення, з метою доказування обставин його вчинення та кримінальної кваліфікації, постала необхідність у проведенні в рамках провадження позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово - господарської діяльності Комунального закладу Сумської обласної ради «Сумський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» (код СДРПОУ 23824057), який знаходиться за адресою: м. Суми, вул. Привокзальна, 31, за період з червня по грудень 2013 року.
Враховуючи, що зазначений заклад є бюджетною, а відповідно підконтрольною Державній фінансовій інспекції в Сумській області установою, а викладені обставини свідчать про порушення її службовими особами законів України, перевірка додержання цих законів здійснюється саме органами державного фінансового контролю.
Заслухавши слідчого, який підтримав клопотання, дослідивши надані матеріали справи, суд вважає, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно п. 5 ч. 5 ст.11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державного фінансового контролю і проводиться у разі надходження доручення щодо проведення ревізій у підконтрольних установах від Кабінету Міністрів України, органів прокуратури, державної податкової служби, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, в якому містяться факти, що свідчать про порушення підконтрольними установами законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державного фінансового контролю.
Відповідно ч. 8 ст.11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» орган державного фінансового контролю, прокурор або слідчий, який ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до частин п'ятої і сьомої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості.
Для забезпечення всебічного, повного і об'єктивного дослідження обставин справи, суд вважає, що слід надати дозвіл на проведення у кримінальному провадженні позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Комунального закладу Сумської обласної ради «Сумський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» з метою доказування обставин його вчинення та кримінальної кваліфікації.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 110, 372 КПК України, ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», слідчий суддя,-
У Х В А Л И В :
Клопотання заступника начальника відділу СУ УМВС України в Сумській області ОСОБА_1 про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності задовольнити.
Надати дозвіл на проведення у кримінальному провадженні №42014200000000053, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 28.03.2014 року, досудове розслідування у якому здійснюється слідчим відділом СУ УМВС України в Сумській області, позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Комунального закладу Сумської обласної ради «Сумський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» (код СДРПОУ 23824057), який знаходиться за адресою: м. Суми, вул. Привокзальна, 31.
Проведення ревізії доручити Державній фінансовій інспекції в Сумській області, визначивши строк проведення ревізії у межах 15 робочих днів, а саме з 15.05.2014 року до 04.06.2014 року, охопивши перевіркою період з червня по грудень 2013 року.
У ході ревізії дослідити питання про:
- чи допущені посадовими особами КЗ СОР «СОЦЕМД та МК» порушення законодавства при оприбуткуванні та списанні пального по бухгалтерському обліку та в підзвіті матеріально-відповідальних осіб, за період з червня по грудень 2013 року;
- чи допущені посадовими особами КЗ СОР «СОЦЕМД та МК» порушення законодавства при оприбуткуванні та списанні запасних частин до транспортних засобів, що перебувають на балансі установи по бухгалтерському обліку та в підзвіті матеріально-відповідальних осіб за період з червня по грудень 2013 року та чи допущені ними в цей період порушення законодавства під час одержання послуг з ремонту цих транспортних засобів;
- чи допущені посадовими особами КЗ СОР «СОЦЕМД та МК» порушення законодавства при оприбуткуванні та списанні моторної оливи, по бухгалтерському обліку та в підзвіті матеріально- відповідальних осіб за період з червня по грудень 2013 року;
- в разі виявлення порушень законодавства України в діях посадових осіб КЗ СОР «СОЦЕМД та МК» під час здійснення зазначених фінансово- господарських операцій, прошу з'ясувати ким саме вони допущені, чи завдано внаслідок них збитків державі та якщо завдано, то на яку суму.
Зазначені питання дослідити в тому числі і шляхом проведення зустрічних звірок з постачальниками запасних частин, моторної оливи та надавачами послуг з ремонту транспортних засобів установи.
Крім того, з метою виявлення порушень законодавства України та відповідно встановлення можливих спричинених ними збитків, прошу організувати проведення інвентаризації в КЗ СОР «СОЦЕМД та МК» залишків товарно-матеріальних цінностей, а саме: запасних частин, пального та моторної оливи на момент проведення ревізії.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддяІ.В.Клімашевська