Копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 грудня 2011 р. Справа № 2a-1870/8062/11
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Прилипчук О.А., розглянувши в порядку скороченого провадження в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №2а-1870/8062/11
за позовом Прокурора Краснопільського району в інтересах держави в особі Державного підприємства "Національна енергетична компанія Укренерго" в особі Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні"
до Гружчанської сільської ради
про стягнення фінансових санкцій,-
В С Т А Н О В И В:
Прокурор Краснопільського району Сумської області в інтересах держави в особі Державного підприємства "Національна енергетична компанія Укренерго" в особі Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" (далі по тексту – позивач) звернувся до суду з позовом до Гружчанської сільської ради (далі по тексту – відповідач), в якому просить суд:
- стягнути заборгованість зі сплати штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 1700 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що в ході перевірки ВП «Держенергонагляд у Північному регіоні» за дотриманням вимог чинного законодавства в період з 14.02.2011 р. по 17.02.2011 р. інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Сумській області було проведено обстеження з питань технічного стану, організації експлуатації електроустановок та режимів споживання електричної енергії Гружчанської сільської ради, за результатами якої складено акт №07/32-62-0054 від 17.02.2011 р.
За результатами обстеження Гружчанській сільській раді видано обов’язковий до виконання припис про усунення виявлених порушень №07/32-62-0054 від 17.02.2011 р., який відповідач не виконав.
31.05.2011 р. за порушення законодавства про електроенергетику та за невиконання припису позивачем прийнято постанову №07/32-32-62-ОЗ/11, якою на відповідача накладено штраф в розмірі ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто в сумі 1700 грн., який відповідачем не сплачено.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що в ході перевірки ВП «Держенергонагляд у Північному регіоні» за дотриманням вимог чинного законодавства в період з 14.02.2011 р. по 17.02.2011 р. інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Сумській області проведено обстеження з питань технічного стану, організації експлуатації електроустановок та режимів споживання електричної енергії Гружчанської сільської ради, за результатами якої складено акт №07/32-62-0054 від 17.02.2011 р. (а.с. 17-22)
За результатами обстеження Гружчанській сільській раді видано обов’язковий до виконання припис про усунення виявлених порушень №07/32-62-0054 від 17.02.2011 р. (а.с.23-26).
27.05.2011 р. державним інспектором з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії складено акт перевірки (протокол) №07/32-62-0137, яким встановлено невиконання наданого вищезазначеного припису (а.с. 27-29).
Згідно зі ст. 27 Закону України „Про електроенергетику" та „Положення про порядок накладання на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №1312 від 30.07.1999 р., старшим державним інспектором України з енергонагляду у Сумській області 31.05.2011 р. за порушення законодавства про електроенергетику та за невиконання припису прийнято постанову №07/32-32-62-ОЗ/11, якою на відповідача накладено штраф в розмірі ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто в сумі 1700 грн. (а.с. 31).
Відповідно до ст. 5 Закону України «Про електроенергетику» однією із засад державної політики в енергетиці є створення умов безпечної експлуатації об'єктів електроенергетики, а також забезпечення відповідальності енергопостачальників та споживачів. Згідно зі ст. 9 зазначеного Закону та п. 1 Положення „Про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії"', затвердженого Кабінетом Міністрів України від 07.08.1996 р. №929, державний енергетичний нагляд за технічним станом та організацією експлуатації електричних, теплових, тепловикористовувальних установок і мереж, режимами споживання електричної та теплової енергії суб'єктів електроенергетики, суб'єктів відносин у сфері теплопостачання і споживачів електричної енергії здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії (Держенергонагляд). Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право застосовувати у встановленому законом України порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів. За ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність у вигляді штрафу у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян.
Таким чином, суд вважає, що вимоги позивача щодо стягнення заборгованості зі сплати штрафу є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Враховуючи, що на момент розгляду справи відповідачем суми штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 1700,00 грн. залишаються не відшкодованими, постанова від 31.05.2011 р. відповідачем не оскаржена, суд, приходить до висновку, що вимоги позивача щодо стягнення з Гружчанської сільської ради заборгованості зі сплати штрафних санкцій є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 94,98,158-163,167,254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Прокурора Краснопільського району в інтересах держави в особі Державного підприємства "Національна енергетична компанія Укренерго" в особі Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" до Гружчанської сільської ради про стягнення фінансових санкцій - задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Гружчанської сільської ради (Сумська область, Конотопський район, с. Грузьке, вул. Свердлова,1, р/р 354110113001587 ГУДКУ в Сумській області, МФО 837013) на користь державного бюджету (р/р 31111106700141 ГУДКУ в Сумській області, м. Конотоп, МФО 837013, код ЄДРПОУ 23635072, код платежу до держбюджету 21081100) штраф в розмірі 1700 грн.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з моменту її отримання.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) О.А. Прилипчук
З оригіналом згідно
Суддя О.А. Прилипчук