пр. № 2-а/759/300/15
ун. № 759/11062/15-а
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 липня 2015 року суддя Святошинського районного суду м. Києва Морозов М.О.,вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до Святошинського РУ ГУ МВС України у м. Києві про зобов'язання вчинити певні дії, визнати потерпілим та допитати осіб,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заяву до Святошинського РУ ГУ МВС України в м. Києві про вчинення певних дій та зобов'язати слідчого Святошинського району РУ ГУ МВС України ст. лейтенанта міліції Ясько П.С. направити листа до Державної Фінінспекції (КРУ) м. Києва щодо проведення інвентаризації вивезеного майна ОСОБА_1 з орендованого приміщення за адресою: АДРЕСА_1, ОСОБА_3, котре зберігається в КП «Дирекція з утримання та обслуговування житлового фонду Святошинського району м. Києва», з метою встановлення істини і кількості викрадених речей; визнання ОСОБА_1 потерпілим з допитом з обставин справи ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_3 з таких питань:
1) Чи був заключений з ОСОБА_1 договір по відповідальне збрігання вивезеного майна та проведена в його присутності інвентаризація?
2) Чи була проведена у присутності ОСОБА_1 оцінка вилученого майна?
3) Чи був запрошений ОСОБА_1 на аукціон з продажу вилученого майна і чи взагалі був провдений продаж майна?
4) Чи ділили між собою працівники КП ДОУЖФ Святошинського району м. Києва вилучене майно і хто брав участь у цьому пограбуванні і за чим дозволом?
5) З яких обставин слідчим Святошинського РУ ГУ МВС України Олійником Є.В. та іншими слідчими не було виконано до сьогоднішнього дня постанову Старшого слідчого Кокоші М.М. від 21.05.2013 р. та судді Наборозняка М.І.
Однак, позов необхідно повернути його подавачеві, оскільки справа не підсудна Святошинському місцевому районному суду як адміністративному суду.
Згідно ст.18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам;
2) усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
4) усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг;
5) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1-4 частини першої цієї статті;
6) адміністративні справи щодо примусового повернення в країну походження або третю країну та примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі території України.
Окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи
1) однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам;
2) про застосування у випадках, передбачених законом, заходів реагування щодо державного нагляду (контролю), дозвільної системи у сфері господарської діяльності, якщо вони можуть бути застосовані виключно за судовим рішенням;
3) щодо підтвердження обґрунтованості вжиття суб'єктами владних повноважень заходів реагування під час здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.
Відповідач по справі входить в структуру органів Міністерства внутрішніх справ України.
Згідно ст. 1 Закону України «Про міліцію» міліція в Україні-державний озброєний орган виконавчої влади, який захищає життя, здоров'я, права і свободи громадян, власність, природне середовище, інтереси суспільства і держави від протиправних посягань.
Згідно ст. 7 Закону України «Про міліцію» міліція є єдиною системою органів, яка входить до структури Міністерства внутрішніх справ України, виконує адміністративну, профілактичну, оперативно-розшукову, кримінально-процесуальну, виконавчу та охоронну функції.
Таким чином, позов не може бути прийнятий до розгляду місцевим районним судом, як адміністративним судом по даній справі, однак позивачем не втрачена можливість подачі позову до належного окружного адміністративного суду м. Києва.
На підставі викладеного, керуючись п.6 ч.3 ст.108 КАС України,
у х в а л и в:
Повернути ОСОБА_1 його позов до Святошинського РУ ГУ
МВС України у м. Києві про зобов'язання вчинити певні дії, визнати потерпілим та допитати осіб.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через
районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії даної ухвали.
Суддя