Справа № 161/10775/15-п
Номер провадження: 3-в/161/22/15
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м.Луцьк 21 липня 2015 року Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Ющук О.С., при секретарі Данієляні А.К., за участю представника МВ КВІ ОСОБА_1, розглянувши клопотання начальника Луцького МВ КВІ УДПтС України у Волинській області ОСОБА_2 про вирішення питань, пов`язаних із виконанням постанови Луцького міськрайонного суду Волинської області від 04.03.2015 року, відносно ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, -
В С Т А Н О В И В:
З клопотання вбачається, що 23.03.2015 року на виконання до Луцького МВ КВІ УДПтС України у Волинській області надійшла постанова Луцького міськрайонного суду Волинської області від 04.03.2015 року про накладення на ОСОБА_3 адміністративного стягнення за вчинення правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП у виді 50 годин громадських робіт. 06.04.2015 року гр. ОСОБА_3 було ознайомлено з порядком та умовами відбуття адміністративного стягнення у виді громадських робіт та попереджено про наслідки за ухилення від відбування стягнення та направлено для відбування призначеного йому стягнення у виді громадських робіт до КП «Парки та сквери м. Луцька».
Про те, ОСОБА_3 на відбування призначених судом громадських не прибув, що вбачається із повідомлення КП «Парки та сквери м. Луцька» від 17.04.2015 року, хоч і прибув, однак відмовився відбувати призначене покарання у вигляді громадських робіт.
В подальшому 30.06.2015 року з довідки телефонної розмови із ДІМ №9 ОСОБА_4 стало відомо, що при виході на адресу м. Луцьк, вул. Черняховського, 1/84, ОСОБА_3 повідомив, що не збирається відбувати стягнення у вигляді громадських робіт.
В судове засідання ОСОБА_3 не зявився, однак подав до суду заяву про слухання справи у його відсутності та просив замінити йому покарання у вигляді громадських робіт на штраф.
Заслухавши пояснення представника кримінально-виконавчої інспекції, який просив застосувати до правопорушника адміністративне стягнення у виді штрафу, оглянувши матеріали особової справи, суд приходить до висновку що клопотання підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до вимог ст. 30-1 КУпАП громадські роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, у вільний від роботи чи навчання час безоплатних суспільно корисних робіт, вид яких визначають органи місцевого самоврядування.
У відповідності до вимог ст. 321-4 КУпАП у разі ухилення порушника від відбування громадських робіт постановою суду (судді) за поданням органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, не відбутий строк громадських робіт може бути замінено штрафом або адміністративним арештом. Заміна громадських робіт штрафом застосовується за умови, що санкція статті, за якою на порушника накладено адміністративне стягнення, передбачає можливість застосування штрафу. Розмір штрафу в такому разі визначається із розрахунку, що чотири години не відбутих громадських робіт дорівнюють одному неоподатковуваному мінімуму доходів громадян. Заміна громадських робіт арештом застосовується за умови, що санкція статті, за якою на порушника накладено адміністративне стягнення, не передбачає можливості застосування штрафу. Строк арешту визначається із розрахунку, що одна доба арешту дорівнює пяти годинам не відбутих громадських робіт, але не може перевищувати пятнадцять діб.
Водночас, оскільки санкція статті, за якою на порушника накладено адміністративне стягнення, передбачає можливість застосування штрафу, при цьому, заміна громадських робіт штрафом застосовується лише за умови, що санкція статті, за якою на порушника накладено адміністративне стягнення, передбачає можливості застосування штрафу, тому клопотання підлягає задоволення та підлягає заміні не відбутий строк громадських робіт штрафом відносно ОСОБА_3, у розмірі, визначеному ст. 321-4 КУпАП.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 173, 283, 284, 321-4 КУпАП, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання начальника Луцького МВ КВІ УДПтС України у Волинській області ОСОБА_2 про вирішення питань, пов`язаних із виконанням постанови Луцького міськрайонного суду від 04.03.2015 року, відносно ОСОБА_3 задовольнити.
Замінити ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, адміністративне стягнення накладене постановою Луцького міськрайонного суду від 04 березня 2015 року за ст.173 КУпАП у виді 50 годин громадських робіт на адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 212 (двісті дванадцять) гривень 50 коп.
Стягнути з ОСОБА_3 в дохід держави судовий збір в розмірі 36 (тридцять шість) грн. 54 коп. за наступними реквізитами: найменування суду - Луцький міськрайонний суд Волинської області, назва податку - судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050), банк - ГУДКСУ у Волинської області, код банку 803014, номер рахунку 31214206700002, одержувач коштів - УДКСУ у м. Луцьку (м. Луцьк) 22030001, ідентифікаційний код одержувача 38009628.
Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги, внесення подання прокурором до апеляційного суду Волинської області через Луцький міськрайонний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Луцького міськрайонного суду О.С.Ющук