Постанова № 47066855, 15.07.2015, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.07.2015
Номер справи
809/2369/15
Номер документу
47066855
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"15" липня 2015 р. Справа № 809/2369/15

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

Судді Григорука О.Б.

при секретарі Ферштей А.М.

за участю: представники сторін - не з'явилися,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справуза позовом:

Управління соціального захисту населення Долинської районної державної адміністрації

до відповідача: ОСОБА_1

про стягнення коштів в сумі 5911,63 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

Управління соціального захисту населення Долинської районної державної адміністрації звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення коштів в сумі 5911,63 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що ОСОБА_1 приховано або навмисно подано позивачу недостовірні дані про її доходи та майновий стан, що вплинуло на встановлення права на призначення соціальної допомоги та визначення її розміру, внаслідок чого були надміру виплачені кошти та в добровільному порядку не повернуті, у звязку з чим органи праці та соціального захисту населення відповідно до п.28 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям звернулися з позовом про їх стягнення у судовому порядку.

Представник позивача у судове засідання не зявився. Про дату, час та місце був повідомлений належним чином, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення. На адресу суду надійшла заява про розгляд справи без участі представника управління соціального захисту населення.

Відповідач у судове засідання повторно не зявилася. Про дату, час та місце була повідомлена належним чином, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення. Наданим правом на подання заперечення проти позову не скористалася. Відповідно до ч. 11 ст.35 КАС України розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. Виходячи з цього, на підставі ч.4 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, судом продовжено розгляд справи за відсутності відповідача.

Розглянувши позовну заяву, дослідивши та оцінивши подані докази, судом встановлено наступне.

Згідно наявних в матеріалах справи рішень про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченій сімї, з врахуванням розпорядження на перерахунок державної соціальної допомоги, позивачем сімї ОСОБА_1 призначено державну соціальну допомогу за періоди з 01.05.2012 по 31.10.2012, з 01.04.2014 по 30.09.2014, з 01.10.2014 по 31.03.2015 на загальну суму 5 911,63 грн. (зворотній бік а.с.6, 9,10, а.с. 7).

Як вбачається з акту про результати перевірки правильності та повноти інформації, що надається заявниками для призначення житлових субсидій та соціальної допомоги виявлено, що у володінні сімї ОСОБА_1 знаходиться два транспортні засоби.

Закон України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям" від 01.06.2000 № 1768-ІІІ (далі-Закон) спрямований на реалізацію конституційних гарантій права громадян на соціальний захист - забезпечення рівня життя не нижчого від прожиткового мінімуму шляхом надання грошової допомоги найменш соціально захищеним сім'ям.

Порядок призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям (далі-Порядок), затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 р. № 250 визначає умови призначення і виплати малозабезпеченим сім'ям державної соціальної допомоги, передбаченої Законом України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям".

Одним з документів що додається до заяви про надання державної соціальної допомоги відповідно до абзацу 4 ч.3 ст.4 вищевказаного Закону та абз.5 п.6 Порядку, є декларація про доходи та майно осіб, які входять до складу сім'ї.

У поданих відповідачем деклараціях про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги у розділі IV зазначено, що у власності ОСОБА_2, зазначеного в розділі І декларації, як чоловік ОСОБА_1, перебуває транспортний засіб Мерседес 207, державний номерний знак 02145, 1986 року випуску (зворотній бік а.с.8, 10).

Зазначені в декларації відомості про транспортні засоби є неповними, оскільки згідно журналу карток наданого управлінням соціального захисту населення, згідно якого у власності ОСОБА_2 перебувають транспортні засоби: Mercedes-benz 207, ДНЗ 02145ІВ, 1986 р/в; РАФ 22031, ДНЗ Н5958ВЕ, 1979 р/в; Avia 31, ДНЗ Т9487ОС, 1988 р/в (а.с.17).

Відповідно до абз.5 ч.1 ст.7 Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям" та абз.6 п.10 Порядоку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, державна соціальна допомога не призначається у випадках, коли чи більше одного автомобіля, транспортного засобу (механізму). При цьому не враховуються транспортні засоби, які згідно із законодавством не є об'єктами оподаткування (крім тракторів на гусеничному ходу).

За наявності обставин, передбачених у частині першій цієї статті, державна соціальна допомога може бути призначена місцевою державною адміністрацією на підставі рішень районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій та виконавчих комітетів міських і районних у містах (у разі їх створення) рад у разі, якщо: у складі сім'ї є інвалід; у малозабезпеченій багатодітній сім'ї виховуються троє або більше дітей віком до 18 років (якщо діти навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах I-IV рівнів акредитації, але не довше ніж до досягнення ними 23 років); неможливість отримання будь-яких джерел для існування пов'язана з тривалою хворобою одного та/або кількох членів сім'ї. Рішення про призначення державної соціальної допомоги у таких випадках приймається на підставі обстеження матеріально-побутових умов сім'ї, яка звернулася за призначенням такої допомоги (абз.1-4 ч.2 ст.7 Закону, абз.7-10 п.10 Порядку).

Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Відповідачем у справі не надано заперечень, які б обґрунтовували та доводили обставини за яких державна соціальна допомога могла б бути призначена відповідно до абз.1-4 ч.2 ст.7 Закону та абз.7-10 п.10 Порядку, згідно матеріалів справи, таких обставин судом не було встановлено.

За змістом абз.6 ч.2 ст.7 Закону та п.12 Порядку якщо сім'єю навмисно подано недостовірні відомості чи приховано відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на державну соціальну допомогу та на визначення її розміру, виплата призначеної державної соціальної допомоги припиняється з місяця, в якому виявлено порушення. На наступний строк державна соціальна допомога може бути призначена не раніше ніж через шість місяців починаючи з першого числа місяця виявлення порушення.

На виконання норм законодавства управлінням соціального захисту населення винесено повідомлення про припинення виплати державної соціальної допомоги від 23.02.2015 (а.с.13).

Відповідно до абз.1-3 п.28 Порядку, якщо сім'єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про її доходи та майновий стан, що вплинуло на встановлення права на призначення соціальної допомоги та визначення її розміру, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, органи праці та соціального захисту населення: визначають обсяг надміру виплачених коштів та встановлюють строки їх повернення залежно від матеріального стану сім'ї; повідомляють уповноваженого представника малозабезпеченої сім'ї про обсяг надміру виплачених коштів та строки їх повернення

З розпорядження від 11.03.2015 вбачається, що сума переплати державної соціальної допомоги сімї ОСОБА_1 за період з 01.05.2012 по 31.03.2015 становить 5 911,63 грн.

На підставі вищезазначеного ОСОБА_1 управлінням соціального захисту населення направлено повідомлення № 224/02.17/04 від 16.03.2015 про надміру виплачені кошти, у звязку з поданням недостовірних даних про доходи та майновий стан сім'ї, з проханням зявитися в управління соціального захисту населення районної державної адміністрації до 27.03.2015 і вирішити питання повернення надміру перерахованої (виплаченої) суми державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї добровільно та термінів її повернення (а.с.14).

Однак відповідачем приписів повідомлення не виконано, надміру виплачені кошти в добровільному порядку не повернуто.

Відповідно до абз.5 п.28 Порядку у разі неповернення надміру виплачених коштів добровільно в установлені строки вирішують питання про їх стягнення у судовому порядку.

Враховуючи вищезазначене, суд приходить до висновку про обгрунтованість позовних вимог, у зв'язку з чим позов слід задовольнити.

На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2 на користь управління соціального захисту населення Долинської районної державної адміністрації, код 03193376, кошти у розмірі 5911 (п'ять тисяч дев'ятсот одинадцять) грн. 63 коп.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя: Григорук О.Б.

Постанова складена в повному обсязі 20.07.2015 року.