Постанова № 4694860, 12.03.2009, Господарський суд Чернігівської області

Дата ухвалення
12.03.2009
Номер справи
17/135/20
Номер документу
4694860
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

Господарський суд Чернігівської області

________________

14000 м. Чернігів, проспект Миру 20 Тел. 698-166, факс 7-44-62

Іменем України

П О С Т А Н О В А

м. Чернігів «12 »березня 2009 року

Суддя Кушнір І.В. розглянув у відкритому судовому засіданні за участю:

Секретаря судового засідання: Пищолка А.Г.

Позивача: ОСОБА_1. -особисто, паспорт;

Представника відповідача: Грищенко О.В. -завідувач юр. відділу, довіреність №1 від 08.01.08р.

матеріали справи №17/135/20

За ПОЗОВОМ: Суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1

14029, м. Чернігів,АДРЕСА_1

До ВІДПОВІДАЧА: Виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

14014, м. Чернігів, вул. Музична, 1-а

Про визнання незаконними дій та бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії

СУТЬ СПОРУ:

Суб'єктом підприємницької діяльності -фізичною особою ОСОБА_1 пред`явлено позов до Виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності про визнання незаконними дій щодо безпідставного затягування Відповідачем строків проведення позапланової перевірки та не прийняття законного рішення з причини очікування відповідей на надіслані запити та зобов'язання Відповідача прийняти законне рішення щодо виплати допомоги по вагітності та пологах найманому працівнику ОСОБА_2. з урахуванням вимог законодавства про індексацію грошових доходів населення.

Представник Відповідача проти позову заперечив, зазначаючи, що дії Відповідача є законними та обґрунтованими, оскільки були направлення на уникнення безпідставного відшкодування необґрунтованого підвищених Позивачем витрат на допомогу по вагітності та пологах.

Заслухавши пояснення представників сторін та дослідивши надані письмові докази, суд

ВСТАНОВИВ :

Згідно свідоцтва про державну реєстрацію, ОСОБА_1зареєстрований як фізична особа-підприємець з 23.05.2003р.

Як вбачається з наданого Позивачем повідомлення, СПД ОСОБА_1. зареєстрований в якості страхувальника в органах Фонду за №740010009658 з 02.10.06р.

17.10.07р. між СПД ОСОБА_1. (Фізична особа) та ОСОБА_2. (Працівник) був укладений трудовий договір строком на 1 рік, згідно якого ОСОБА_2. зобов`язувалася виконувати: розробку документів правового характеру, ведення претензійної роботи, роботу з дебіторською заборгованістю, консультативну роботу з питань законодавства і нормативних актів, підготовку процесуальних документів, а ОСОБА_1. зобов`язується оплачувати її роботу в розмірі 5700 грн. на місяць. Даний договір зареєстрований в Чернігівському міському центрі зайнятості 17.10.07р. за №2007101700008.

ОСОБА_2. працює у СПД ОСОБА_1. на посаді юриста за сумісництвом.

Жіночою консультацією №1 м. Чернігова виданий з 24.10.07р. по 26.02.08р. листок непрацездатності №813710 серії ААС на ім`я ОСОБА_2., яка працює за основним місцем роботи в Чернігівській філії ВАТ „Укртелеком” начальником відділу.

Позивачем складено довідку-розрахунок по листку непрацездатності, відповідно до якої нарахована допомога по вагітності та пологах у розмірі 13881,12 грн.

06.11.07р. Позивач звернувся до Чернігівської міської Виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності з заявою про повернення дебіторської заборгованості у зв'язку з настанням страхового випадку в сумі 15792,48 грн. згідно звіту 4-ФСС станом на 01.11.2007 року.

Листом №02-24/6801 від 09.11.07р. Чернігівська міська Виконавча дирекція Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності повідомила, що у разі звернення страхувальника за отриманням коштів для відшкодування витрат з бюджету Фонду проводиться перевірка та для проведення перевірки наданих разом з заявою на відшкодування витрат документів недостатньо.

Як зазначено Позивачем у позовній заяві після надання додатково необхідних документів, листом №02-24/6801 від 15.11.07р. Чернігівська міська Виконавча дирекція Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності повідомила, що питання про відшкодування дебіторської заборгованості станом на 01.11.07р. згідно звіту 4-ФСС за 10 місяців 2007р. буде вирішено після перевірки.

14.01.08р. Позивачем було складено Звіт про нараховані внески за 2007 рік, в якому було визначено власні нарахування страхових внесків, в т.ч. з заробітної плати ОСОБА_2. в розмірі 35,89 грн. та заборгованість Фонду 13884,88 грн., в тому по виплаті допомоги по вагітності і пологах в розмірі 13881,12 грн. та заборгованість на початок року у розмірі 3,76 грн.

15.01.08р. Позивач повторно звернувся до Чернігівської міської Виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності з заявою про повернення дебіторської заборгованості у зв'язку з настанням страхового випадку в сумі 13884,88 грн. згідно звіту 4-ФСС станом на 01.01.2008 року.

07.02.08р. Позивачем було подано скаргу до Виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на дії (бездіяльність) Чернігівської міської виконавчої дирекції Фонду.

Листом від 15.02.2008р. №Б-6/01-17 Виконавча дирекція Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності повідомила, що при проведенні перевірки виникли питання щодо правильності оформлення трудового договору, укладеного 17.10.07р. між Позивачем та ОСОБА_2., у зв'язку з чим зроблені відповідні запити до Територіальної інспекції праці, відділу по боротьбі з економічною злочинністю при УМВС в Чернігівській області та на виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 16.04.07р. „Про стан попередження та боротьби з економічною злочинністю в області”, матеріали направлені на розгляд до обласної прокуратури, після отримання всіх відповідей буде закінчено проведення перевірки та прийняте остаточне рішення в частині відшкодування витрат по виплаті допомоги по вагітності та пологах ОСОБА_2.

Вважаючи, що Відповідач порушив вимоги Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втрати працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" від 18 січня 2001 року №2240 ІI (далі Закон №2240) та Інструкції про порядок проведення ревізій та перевірок по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності України, затвердженої постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 19.09.01р. №38, Позивач звернувся з позовом про визнання незаконними дій щодо безпідставного затягування Відповідачем строків проведення позапланової перевірки та не прийняття законного рішення з причини очікування відповідей на надіслані запити та зобов'язання Відповідача прийняти законне рішення щодо виплати допомоги по вагітності та пологах найманому працівнику ОСОБА_2. з урахуванням вимог законодавства про індексацію грошових доходів населення.

Згідно ч.ч.1,3 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України

“Завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:

1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;

2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;

3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);

4) безсторонньо (неупереджено);

5) добросовісно;

6) розсудливо;

7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;

8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);

9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;

10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.”

Відповідно до ч.ч.4,5 ст.11 вищевказаного Кодексу:

“Суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.

Суд повинен запропонувати особам, які беруть участь у справі, подати докази або з власної ініціативи витребувати докази, яких, на думку суду, не вистачає.”

Відповідно до ч.2 ст.69 зазначеного Кодексу:

«Докази суду надають особи, які беруть участь у справі. Суд може запропонувати надати додаткові докази або витребувати додаткові докази за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи.»

Згідно ч.ч.4,5 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України:

«Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі. У разі невиконання цього обов'язку суд витребовує названі документи та матеріали.

Суд може збирати докази з власної ініціативи.»

Згідно ч.ч.1,2 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України:

«1. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

2. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.»

Згідно ст.1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втрати працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" від 18 січня 2001 року №2240 ІI (далі Закон №2240):

«Загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, передбачає матеріальне забезпечення громадян у зв'язку з втратою заробітної плати (доходу) внаслідок тимчасової втрати працездатності (включаючи догляд за хворою дитиною, дитиною-інвалідом, хворим членом сім'ї), вагітності та пологів, догляду за малолітньою дитиною, часткову компенсацію витрат, пов'язаних із народженням дитини, смертю застрахованої особи або членів її сім'ї, а також надання соціальних послуг за рахунок бюджету Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, що формується шляхом сплати страхових внесків власником або уповноваженим ним органом, громадянами, а також за рахунок інших джерел, передбачених цим Законом.»

Відповідно до п.1 ч.1 ст.20 Закону №2240:

«Кошти загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, спрямовуються на:

1) виплату застрахованим особам допомоги по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах, при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, на поховання.»

Згідно п.2 ч.1 ст.34 Закону №2240:

«За загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, надаються такі види матеріального забезпечення та соціальних послуг:

2) допомога по вагітності та пологах (статті 38, 39 цього Закону).»

Відповідно до ч.1 ст.51 Закону №2240:

«1. Підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності, а в разі роботи за сумісництвом -копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи.»

Згідно ч.1 ст.52 Закону №2240:

«Документи для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах, по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку розглядаються не пізніше десяти днів з дня їх надходження.

Повідомлення про відмову в призначенні допомоги із зазначенням причин відмови та порядку оскарження видається або надсилається заявникові не пізніше п'яти днів після винесення відповідного рішення.»

Згідно п.1.2. Інструкції про порядок проведення ревізій та перевірок по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності України, затвердженої постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 19.09.01р. №38, Інструкція встановлює порядок проведення комплексних ревізій та тематичних ревізій (перевірок) діяльності виконавчих дирекцій відділень Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі - Фонд), в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районних, міжрайонних, міських виконавчих дирекцій відділень Фонду (далі - органи Фонду), а також проведення ревізій (перевірок) страхувальників та підприємств, установ, організацій (в т. ч. громадських об'єднань) щодо цільового використання коштів Фонду.

Перевірка -це обстеження та вивчення окремих ділянок фінансово-господарської діяльності органів Фонду, страхувальників, інших отримувачів коштів Фонду. Результати перевірки оформляються довідкою або актом.

Відповідно до п. 1.5. Інструкції, тривалість проведення ревізії (перевірки) встановлюється з урахуванням обсягу робіт, які належить виконати під час її проведення. При цьому, термін проведення планової ревізії (перевірки) не повинен перевищувати 20 робочих днів, а страхувальників - суб'єктів малого підприємництва - 10 робочих днів. Термін проведення позапланової ревізії (перевірки) не повинен перевищувати 10 робочих днів, а суб'єктів малого підприємництва - 5 робочих днів. У разі виявлення значних порушень строки проведення ревізії можуть бути продовжені органом, який проводить ревізію.

Подовження термінів проведення планової ревізії (перевірки) можливе на термін не більше 10 робочих днів, а суб'єктів малого підприємництва - 5 робочих днів.

Подовження термінів проведення позапланової ревізії (перевірки) можливе на термін не більш як 5 робочих днів, а стосовно суб'єктів малого підприємництва - 2 робочих днів.

Згідно п. 15.1. Інструкції, ревізія (перевірка) страхувальників повинна сприяти забезпеченню виконання ними норм чинного законодавства з питань загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язкуз тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, щодо надходження коштів до бюджету Фонду, ефективного та цільового їх використання.

Відповідно до п.15.3. Інструкції:

«Позаплановою ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах  роботи органу Фонду і проводиться за наявності однієї або декількох з наступних обставин:

д) отримано заяву від страхувальника на отримання коштів для відшкодування витрат з бюджету Фонду, а камеральною перевіркою виявлені факти, що можуть свідчить про порушення цим страхувальником порядку витрачання коштів Фонду (середньоденний розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності або вагітності та пологах перевищує середньоденну заробітну плату застрахованих осіб; загальна сума витрат, що здійснюється за рахунок коштів Фонду значно перевищує суму нарахованих страхових внесків тощо)».

Як передбачено п.15.12. Інструкції, якщо в ході підготовки до ревізії (перевірки) або на початку ревізії (перевірки) буде встановлено, що на підприємстві, в установі чи в організації відсутній належний бухгалтерський облік, що унеможливлює якісне проведення ревізії (перевірки), то керівник контрольно-ревізійної групи (ревізор) пред'являє письмові вимоги керівнику об'єкта контролю щодо приведення обліку у відповідність до чинного законодавства з визначенням конкретних строків виконання цієї роботи. У таких випадках ревізію слід призупинити та продовжити її після поновлення страхувальником (отримувачем коштів Фонду) відповідного обліку.

Згідно п. 15.14.1. Інструкції, по результатах ревізії або перевірки складається акт. В акті ревізії (перевірки) зазначається: за який період проведено ревізію (перевірку), які виявлено порушення в нарахуванні і сплаті страхових внесків та пені, обчисленні і виплаті допомоги, у здійсненні інших виплат за рахунок коштів Фонду; відображаються суми додатково нарахованих страхових внесків і пені, суми витрат, які не приймаються до заліку в рахунок страхових внесків чи належать до виплати застрахованим особам додатково.

В судовому засіданні 12.03.09р. представником Відповідача наданий акт ревізії від 21.10.08р. відносно Позивача, пунктом 3 висновків якого встановлено наступне:

„Питання щодо відшкодування витрат при нарахування допомоги по вагітності та пологах буде розглянуто після підтвердження СПД ОСОБА_1. фактичних витрат на виплату допомоги по вагітності та пологах найманій працівниці ОСОБА_2. та отримання рішення Деснянського районного суду по справі СПД ОСОБА_1.”

З даного тексту вбачається, що і зазначеним актом ревізії не прийняте кінцеве рішення про виплату чи відмову виплатити з зазначенням причин відмови вищевказану допомогу по вагітності та пологах.

Першим заступником прокурора міста Чернігова в інтересах Виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності було подано позов до ОСОБА_1., ОСОБА_2. про визнання трудового договору недійсним, третя особа -Чернігівський міський центр зайнятості, Територіальна державна інспекція праці в Чернігівській області. Рішенням Деснянського районного суду міста Чернігова від 31.10.08р. в задоволенні зазначеного позову відмовлено. Дане рішення набрало законної сили 11.11.2008 року.

Представником Відповідача на питання суд не наведено норм Закону №2240 чи інших нормативних актів, які б передбачали, що кінцеве рішення про виплату допомоги по вагітності та пологах приймається лише за наявності доказів фактично понесених витрат роботодавцем.

На підставі викладеного, суд доходить висновку, що Відповідачем порушено встановлені ч.1 ст.52 Закону №2240 строки та порядок розгляду документів для призначення допомоги по вагітності та пологах з винесенням кінцевого позитивного рішення або повідомлення про відмову в призначенні допомоги із зазначенням причин відмови та порядку оскарження з наступною видачею або надсиланням заявникові відповідного рішення.

Разом з тим, вирішуючи позов суд враховує наступне.

Позивач звернувся з позовом про:

1. визнання незаконними дій щодо безпідставного затягування Відповідачем строків проведення позапланової перевірки та не прийняття законного рішення з причини очікування відповідей на надіслані запити;

2. зобов'язання Відповідача прийняти законне рішення щодо виплати допомоги по вагітності та пологах найманому працівнику ОСОБА_2. з урахуванням вимог законодавства про індексацію грошових доходів населення.

Згідно п.п.1,2 ч.3 ст.105 Кодексу адміністративного судочинства України:

«Адміністративний позов може містити вимоги про:

1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача -суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;

2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії.»

Відповідно до ч.1, п.п.1,2 ч.2 ст.162 Кодексу адміністративного судочинства України

„1. При вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково.

2. У разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про:

1) визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення;

2) зобов'язання відповідача вчинити певні дії;

Суд може прийняти іншу постанову, яка б гарантувала дотримання і захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.”

Згідно ст.86 Кодексу адміністративного судочинства України:

Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили.

Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.»

Суду не представлено Позивачем належних та достатніх доказів, що дії Відповідача по проведенню перевірки є незаконними, оскільки направлені саме на безпідставне затягування Відповідачем строків проведення позапланової перевірки та не прийняття законного рішення

Відповідачем не розглянуто по суті, як того вимагає, ч.1 ст.52 Закону №2240, документи Позивача для призначення допомоги по вагітності та пологах найманому працівнику ОСОБА_2. з винесенням або позитивного рішення, або рішення з повідомленням про відмову в призначенні допомоги із зазначенням причин відмови та порядку оскарження.

З урахуванням викладеного суд вважає, що у нього відсутні належні підстави для зобов`язання Відповідача на даний момент прийняти „законне рішення” з заздалегідь визначеною його суттю.

На підставі викладеного, враховуючи висновок суду про порушення Відповідачем ч.1 ст.52 Закону №2240, суд вважає, що позов має бути вирішений шляхом:

1. Визнання протиправною бездіяльності Відповідача по розгляду по суті з винесенням кінцевого рішення документів Позивача для призначення допомоги по вагітності та пологах найманому працівнику ОСОБА_2, надісланих заявою від 06.11.07р.

2. Зобов`язання Відповідача протягом десяти днів розглянути по суті з винесенням кінцевого рішення документи Позивача для призначення допомоги по вагітності та пологах найманому працівнику ОСОБА_2, надіслані заявою від 06.11.07р., та повідомити протягом п`яти днів Позивача про кінцеве рішення.

В решту позову має бути відмовлено.

В разі винесення за результатами розгляду по суті вищевказаних документів рішення про відмову у виплаті допомоги Позивач не позбавлений права звернутися з позовом про визнання незаконним даного рішення по суті та стягнення відповідних коштів з Відповідача.

З урахуванням викладеного, суд вважає, що Позивачу мають бути відшкодовані понесені судові витрати по сплаті державного мита в сумі 3,40 грн.

Керуючись ст.ст.71,94,158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

П О С Т А Н О В И В :

1. Позов задовольнити частково.

2. Визнати протиправною бездіяльність Виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (14014, м. Чернігів, вул. Музична, 1-а) по розгляду по суті з винесенням кінцевого рішення документів Суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1 (14029, м. Чернігів,АДРЕСА_1, код НОМЕР_1) для призначення допомоги по вагітності та пологах найманому працівнику ОСОБА_2, надісланих заявою від 06.11.07р.

3. Зобов`язати Виконавчу дирекцію Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (14014, м. Чернігів, вул.Музична, 1-а) протягом десяти днів розглянути по суті з винесенням кінцевого рішення документи Суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1 (14029, м. Чернігів,АДРЕСА_1, код НОМЕР_1) для призначення допомоги по вагітності та пологах найманому працівнику ОСОБА_2, надіслані заявою від 06.11.07р., та повідомити Суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1 (14029, м. Чернігів,АДРЕСА_1, код НОМЕР_1) протягом п`яти днів про кінцеве рішення.

4. В решті позову відмовити.

5. Відшкодувати з Державного бюджету (р/р31111095700002 УДК в Чернігівській області, МФО 853592, код 22825965) на користь Суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1 (14029, м. Чернігів,АДРЕСА_1, код НОМЕР_1) понесені судові витрати в розмірі 3 грн. 40 коп.

Виконавчий лист видати після набрання постановою законної сили в разі надходження заяви особи, на користь якої ухвалено судове рішення.

6. Дана Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду в наступному порядку. Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

7. Дана Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили  після закінчення апеляційного розгляду справи.

8. Дана Постанова після набрання законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України. Обставини, які були встановлені постановою, що набрала законної сили, в одній адміністративній справі не можуть оспорюватися в іншій судовій справі за участю тих самих сторін.

Суддя І.В. Кушнір