ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
_______________
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"18" червня 2008 р. Справа №11/3144-А
за позовом Заступник прокурора м. Хмельницького в інтересах держави в особі Територіальне управління Головавтотрансінспекції у Хмельницькій області м. Хмельницький
до Приватний підприємець ОСОБА_1м. Хмельницький
про стягнення 1700 грн.
Суддя Радченя Д.І. Секретар судового засідання Уманціва Н.М.
Представники сторін:
Від позивача: Савченко В.А. -представник за довіреністю № 43 від 15.01.2008р.
Від відповідача: не з'явився
За участю: Ільчук Ю.Ф. -прокурор відділу прокуратури області
СУТЬ СПОРУ: прокурор в інтересах позивача звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача 1700,00грн. штрафних санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт, застосованих постановою №043533 від 17.03.2008р. Свої вимоги обґрунтовує з посиланням на вимоги Закону України „Про автомобільний транспорт” (ст. 60) та Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затверджено постановою КМУ від 08.11.2006р.
Ухвалою господарського суду Хмельницької області від 23.05.2008 року по позовній заяві відкрито провадження в адміністративній справі №11/3144-А та призначено судовий розгляд справи на 18.06.2008р.
В судовому засіданні 18.06.2008 року представник позивача позовні вимоги підтримав, вказуючи, що вони підтверджені матеріалами справи та відповідають вимогам чинного законодавства.
В судове засідання 18 червня 2008 року відповідач не з'явився.
Суд оцінивши подані сторонами по справі документи рахує їх достатніми для прийняття рішення по суті.
Розглядом матеріалів справи встановлено наступне:
ОСОБА_1м. Хмельницький зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності -фізична особа.
06.02.2008р. держінспекторами Бондарчуком О.В. та Ярчуком Р.І. проведено перевірку транспортного засобу - Мерседес д.н. НОМЕР_1, що належить приватному підприємцю ОСОБА_1 м. Хмельницький, та встановлено, що водій ОСОБА_2 здійснював перевезення пасажирів за маршрутом Хмельницький-Київ. На час перевірки відсутня ліцензійна картка, чим порушено ст. 39 Закону України „Про автомобільний транспорт” (акт проведення перевірки №061775 від 06.02.2008р.).
Постановою №043533 від 17.03.2008р. у відповідності до абз. 3 ч. 1 с. 60 Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про автомобільний транспорт”, до відповідача застосовано фінансові санкції в сумі 1700,00 грн. Вказана постанова направлена ПП ОСОБА_1. м. Хмельницький, згідно реєстру поштових відправлень.
Досліджуючи надані сторонами докази, аналізуючи наведені міркування та заперечення, оцінюючи їх в сукупності, судом враховується наступне.
Відповідно до ч. 2 ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Законом України „Про автомобільний транспорт” №2344-ІІІ від 05.04.2004р. (із мінами та доповненнями, внесеними Законом України „Про внесення змін до Закону України „Про автомобільний транспорт” від 23.02.2006р. №3492-IV) -передбачено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок (ст. 6). Державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт здійснює урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.
Контрольно-наглядові функції у сфері автомобільного транспорту загального користування покладено на Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті та її територіальні органи, що визначено Положеннями про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті (затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004р. №1190) та про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті (затверджено Наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 14.12.2005р. №888).
Стаття 20 Закону передбачає, що конструкція та технічний стан транспортних засобів, а також їх частини мають відповідати вимогам, порядок визначення яких установлює Кабінет Міністрів України.
Відповідно до п. 2 ч.1 ст. 60 Закону за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції , в тому числі надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Процедура здійснення державного контролю на автомобільному транспорті регулюється Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті. Перевірка відповідача здійснювалась у відповідності до Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті загального користування (затвердженого постановою КМУ від 29.01.2003р. №143).
Як вбачається з акту перевірки №061775 від 06.02.2008р. під час перевірки транспортного засобу Мерседес д.н. НОМЕР_1, що належить приватному підприємцю ОСОБА_1 м. Хмельницький, та встановлено, що водій ОСОБА_2 здійснював перевезення пасажирів за маршрутом Хмельницький-Київ. На час перевірки відсутня ліцензійна картка, чим порушено ст. 39 Закону України „Про автомобільний транспорт” (акт проведення перевірки №061775 від 06.02.2008р.).
За результатами акту перевірки, за порушення законодавства про автомобільний транспорт заступником начальника управління винесена постанова про застосування до відповідача у відповідності до абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону фінансових санкцій в сумі 1700,00грн. Відповідач доказів, які б спростовували встановлені позивачем факти порушень, не подав. При цьому судом зважається на те, що дії позивача під час проведення перевірки та складання акту перевірки та постанови про застосування фінансових санкцій не оскаржена та не скасована, доказів про сплату 1700,00грн. штрафних санкцій відповідачем суду не подано.
За таких обставин, позовні вимоги про стягнення з відповідача 1700,00грн. штрафних санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 6, 14, 71, 86, 94, 104, 158-163, 167, 254-259, п.п. 3, 6-7 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов заступника прокурора м. Хмельницького в інтересах держави в особі державного органу -територіального управління Головавтотрансінспекція у Хмельницькій області м. Хмельницький до приватного підприємця ОСОБА_1м.Хмельницький про стягнення 1700,00грн. штрафу задоволити.
Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1(АДРЕСА_1, код НОМЕР_2) на користь територіального управління Головавтотрансінспекція у Хмельницькій області (в доход державного бюджету України, на рахунок №31119106700002 в УДК у м. Хмельницькому, код ЄДРПОУ 23565225, банк ГУДКУ у Хмельницькій області, МФО 815013, код платежу 21081100) 1700,00грн. (одна тисяча сімсот гривень 00коп.) штрафу.
Згідно ст.ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до апеляційного суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАСУ Постанова, якщо інше не встановлено КАСУ, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Д.І. Радченя
Віддрук. прим. :
- до справи,
- позивачу,
- відповідачу.