КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа 2а-1927/11 Головуючий у 1-й інстанції - Чала А.П.
Суддя доповідач Бєлова Л.В.
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
16 липня 2015 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Бєлова Л.В., перевіривши апеляційну скаргу відповідача - Головного управління соціального захисту населення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) на ухвалу Святошинського районного суду м. Києва від 17 червня 2015 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління соціального захисту населення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про визнання дій протиправними і зобов'язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
Апеляційна скарга відповідача - Головного управління соціального захисту населення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) на ухвалу Святошинського районного суду м. Києва від 17 червня 2015 року оформлена без дотримання вимог, встановлених ст. 187 КАС України.
Зокрема, до апеляційної скарги не додано документ про сплату судового збору за подання апеляційної скарги на ухвалу суду 1-ої інстанції, встановленому п.6 ст. 4 Закону України «Про судовий збір».
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно п. 6 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на ухвалу суду судовий збір справляється в розмірі 0,05 розміру мінімальної заробітної плати.
У відповідності до ч. 5 ст. 189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 Кодексу, згідно з якими апеляційна скарга залишається без руху.
Згідно п. 20 ч.1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» звільняються від сплати судового збору органи праці та соціального захисту населення - за подання позовів щодо призначення і виплати всіх видів державної соціальної допомоги, компенсації, виплат та доплат, установлених законодавством.
Відповідно до Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України «Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI Про судовий збір» від 23 січня 2015 року № 2 позивачі, які звільняються від сплати судового збору за подання позовних заяв, наділені такою пільгою лише щодо звернення до суду з позовними заявами. За подання до суду інших документів, що є об'єктами справляння судового збору, вони сплачують судовий збір на загальних підставах.
Постановою Святошинського районного суду м. Києва від 19 липня 2011 року адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено : - визнано протиправними дії Головного управління соціального захисту населення виконавчого органу Київської міської Ради (Київської міської державної адміністрації) щодо відмови ОСОБА_1 у безоплатному знятті з обліку автомобіля «ЗАЗ-110206», 2006р. випуску, держномер НОМЕР_1; - зобов'язано Головне управління соціального захисту населення виконавчого органу Київської міської Ради (Київської міської державної адміністрації) безоплатно зняти з обліку Головного управління соціального захисту населення виконавчого органу Київської міської Ради (Київської міської державної адміністрації) автомобіль «ЗАЗ-110206», 2006 року випуску, держномер НОМЕР_1 та видати ОСОБА_1 дозвіл для перереєстрації автомобіля в органах ДАІ РУ ГУ МВС України в місті Києві.
Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 18.03.2014 постанова Святошинського районного суду м.Києва від 18.03.3014 залишена без змін.
31 березня 2015 року до суду першої інстанції надійшла заява ОСОБА_3, ОСОБА_2, ОСОБА_2 про заміну сторони у виконавчому провадженні, яка мотивована тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року позивач ОСОБА_1 помер, вони є спадкоємцями його майна, прав та обов'язків, а тому просили задовольнити заяву на підставі ст.264 КАС України.
Тобто, суть спору безпосередньо не стосується призначення і виплати всіх видів державної соціальної допомоги, компенсації, виплат та доплат, установлених законодавством.
Тому, у зв'язку з викладеним, вважаю необхідним апеляційну скаргу відповідача залишити без руху та запропонувати усунути вказаний недолік апеляційної скарги шляхом:
- підтвердження звільнення від судового збору відповідно до п. 20 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір»;
- або подання до апеляційного суду оригіналу документу (квитанції) про сплату судового збору у встановленому Законом України «Про судовий збір» порядку в розмірі 60 грн. 90 коп., виходячи з ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за наступними реквізитами: Отримувач коштів: УДКСУ у Печерському районі, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38004897, банк отримувача: ГУ ДКСУ у м. Києві, код банку отримувача (МФО): 820019, рахунок отримувача: 312 112 067 81007, код класифікації доходів бюджету: 220 90 200, Призначення платежу «Судовий збір» (Київський апеляційний адміністративний суд), Символ звітності 206.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 187, 189 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу відповідача - Головного управління соціального захисту населення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) на ухвалу Святошинського районного суду м. Києва від 17 червня 2015 року - залишити без руху.
Встановити відповідачу - Головному управлінню соціального захисту населення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) п'ятиденний строк з моменту отримання копії даної ухвали для усунення вказаних недоліків.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України.
Суддя Л. В. Бєлова