11
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
14 липня 2015 рокуСєвєродонецьк№ 812/147/15
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді: Тихонова І.В.
при секретарі: Тельдековій Н.В.
за участю
позивача: не прибув
представника позивача: ОСОБА_1
представника відповідача 1: ОСОБА_2
представника відповідача 2: ОСОБА_3
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні питання про передачу адміністративної справи за адміністративним позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_5 юстиції України, Державної фіскальної служби України про визнання незаконною бездіяльності ОСОБА_5 юстиції України щодо усунення порушень законодавства про державну реєстрацію нормативно-правових актів, визнання Наказу ОСОБА_5 доходів і зборів України № 54 від 17 квітня 2013 року Про затвердження положень про територіальні органи Міндоходів у Луганській області таким, що підлягає державній реєстрації органами ОСОБА_5 юстиції України, оскільки є наказом про затвердження положень, зведені норми права яких визначають організацію діяльності органів виконавчої влади - територіальних органів Міндоходів у Луганській області, норми яких зачіпають права громадян і є обов'язковими для громадян, інших міністерств, органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, визнання його нечинним з моменту прийняття та зобов'язання ОСОБА_5 юстиції України вжити заходів щодо усунення порушень законодавства про державну реєстрацію нормативно-правових актів,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_4 та представника позивача ОСОБА_1 звернулися до Луганського окружного адміністративного суду з позовом до ОСОБА_5 юстиції України, Державної фіскальної служби України про визнання незаконною бездіяльності ОСОБА_5 юстиції України щодо усунення порушень законодавства про державну реєстрацію нормативно-правових актів, визнання Наказу ОСОБА_5 доходів і зборів України № 54 від 17 квітня 2013 року Про затвердження положень про територіальні органи Міндоходів у Луганській області таким, що підлягає державній реєстрації органами ОСОБА_5 юстиції України, оскільки є наказом про затвердження положень, зведені норми права яких визначають організацію діяльності органів виконавчої влади територіальних органів Міндоходів у Луганській області, норми яких зачіпають права громадян і є обов'язковими для громадян, інших міністерств, органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, визнання його нечинним з моменту прийняття та зобов'язання ОСОБА_5 юстиції України вжити заходів щодо усунення порушень законодавства про державну реєстрацію нормативно-правових актів.
В попередньому судовому засіданні 14.07.2015 року судом поставлено на обговорення питання про передачу адміністративної справи до іншого адміністративного суду за територіальною підсудністю.
Представник позивача залишив розгляд даного питання на розсуд суду.
Представники відповідача ОСОБА_5 юстиції України, Державної фіскальної служби України не заперечували проти передачі справи на розгляд до іншого адміністративного суду.
Заслухавши думку представників позивача та відповідачів, суд вважає за необхідне передати справу за підсудністю до окружного адміністративного суду міста Києва, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.1 ст.19 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) адміністративні справи вирішуються адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених вказаним Кодексом
Судом встановлено, що відповідач ОСОБА_5 юстиції України, зареєстроване за адресою: 01001, м. Київ, вул. Городецького, 13, код ЄДРПОУ 00015622. Державна фіскальна служба України, зареєстровано за адресою: 04655, м. Київ, площа Львівська, будинок 8, код ЄДРПОУ 39292197.
Застосування ч.2 та ч.3 ст.19 КАС України неможливе оскільки позивачем оскаржуються дії ОСОБА_5 юстиції України та Державної фіскальної служби та наказ ОСОБА_5 доходів і зборів України, які свою чергу не мають індивідуального характеру.
Відповідно п.3 ч.1 ст. 22 Кодексу адміністративного судочинства України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі з'ясувалося, що справа територіально підсудна іншому суду
Враховуючи положення ст. 19 Кодексу адміністративного судочинства України, що визначає правила територіальної підсудності адміністративних справ, справу належить передати на розгляд до адміністративного суду за місцезнаходженням відповідачів, а саме до окружного адміністративного суду міста Києва.
Відповідно до ч.2 та ч.8 ст.22 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому вказаною статтею, розглядається адміністративним судом, до якого вона надіслана. Спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.
Керуючись ч.1 ст.19 п.3 ч.1 ст.22, ст.ст.160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
Адміністративну справу за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_5 юстиції України, Державної фіскальної служби України про визнання незаконною бездіяльності ОСОБА_5 юстиції України щодо усунення порушень законодавства про державну реєстрацію нормативно-правових актів, визнання Наказу ОСОБА_5 доходів і зборів України № 54 від 17 квітня 2013 року Про затвердження положень про територіальні органи Міндоходів у Луганській області таким, що підлягає державній реєстрації органами ОСОБА_5 юстиції України, оскільки є наказом про затвердження положень, зведені норми права яких визначають організацію діяльності органів виконавчої влади - територіальних органів Міндоходів у Луганській області, норми яких зачіпають права громадян і є обов'язковими для громадян, інших міністерств, органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, визнання його нечинним з моменту прийняття та зобов'язання ОСОБА_5 юстиції України вжити заходів щодо усунення порушень законодавства про державну реєстрацію нормативно-правових актів - передати на розгляд окружному адміністративному суду міста Києва.
Адміністративну справу передати до окружного адміністративного суду міста Києва після закінчення строку на оскарження ухвали про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Ухвала може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Повний текст ухвали суду складено та підписано 17 липня 2015 року.
СуддяОСОБА_6