ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про відкриття провадження в адміністративній справі
15 липня 2015 року СєвєродонецькСправа № 812/509/15 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Басова Н.М., перевіривши матеріали справи за адміністративним позовом ОСОБА_1 обласного центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення матеріального забезпечення у розмірі 157,94 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
17 червня 2015 року до ОСОБА_1 окружного адміністративного суду надійшов вищезазначений адміністративний позов.
19 червня 2015 року до відділу адресно-довідкової роботи УДМС України в Луганській області на виконання ч.3 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України направлено запит про надання відомостей про реєстрацію місця проживання та інші персональні дані, що містяться в картотеці реєстраційного обліку відділу адресно-довідкової роботи УДМС України в Луганській області про ОСОБА_2.
14 липня 2015 року надійшла відповідь на запит.
Разом з адміністративним позовом позивачем подано клопотання про визнання причини пропущення строку звернення до суду поважними.
В обґрунтування поважності причин пропущення строку, позивач зазначає, що у звязку з виникненням виробничої ситуації, небезпечної для життя чи здоровя працівників через проведення на території Луганської області антитерористичної операції, ОСОБА_1 обласним центром зайнятості було прийнято рішення про початок простою Алчевського міського центру зайнятості з 04.08.2014 за наказом №82.
Наказом ОСОБА_1 обласного центру зайнятості №134 від 26.11.2014 року припинено час простою з 24.11.2014.
На виконання Тимчасового порядку фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню та надання фінансової підтримки окремим підприємствам і організаціям Донецької та Луганської областей, затвердженого Постановою КМУ 07 листопада 2014 року № 595, наказу ОСОБА_1 обласного центру зайнятості №124 від 19.11.2014 проведено перереєстрацію місцезнаходження Алчевського міського центру зайнятості у м. Старобільськ.
Алчевським міським центром зайнятості даний адміністративний позов був направлений до Харківського окружного адміністративного суду, однак ухвалою суду від 06.04.2015 позов повернутий, у зв'язку з тим, що справа не підсудна цьому адміністративному суду.
На сьогоднішний день, згідно наказу ОСОБА_1 обласного центру зайнятості №53 від 15.04.2015, ОСОБА_1 обласний центр зайнятості визнано правонаступником боргових зобов'язань Алчевського міського центру зайнятості.
На підставі викладеного, позивач просив визнати причини пропуску строку звернення до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_2 про стягнення матеріального забезпечення у розмірі 157,94 грн., поважними.
Згідно з ч.ч.1,2 ст.99 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення передбачених законом вимог.
Відповідно до ч.1 ст.100 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Як наслідок, дослідивши обставини викладені в клопотанні позивача про визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними, суд приходить до висновку про те, що причини пропуску строку звернення до суду з даним позовом є поважними.
Відповідно до ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи:
1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність;
2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником);
3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу;
4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства;
5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення);
6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Позовну заяву належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, позовна заява підсудна ОСОБА_1 окружному адміністративному суду.
Підстав для повернення заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України, немає.
Керуючись ст.ст. 100, 106, 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-
УХВАЛИВ:
Визнати поважними причини пропуску строку звернення до адміністративного суду з позовом ОСОБА_1 обласного центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення матеріального забезпечення у розмірі 157,94 грн.
Відкрити провадження по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 обласного центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення матеріального забезпечення у розмірі 157,94 грн.
Призначити справу до розгляду у відкритому судовому засіданні на 04 серпня 2015 року на 11 год. 00 хв. у приміщенні ОСОБА_1 окружного адміністративного суду за адресою: м. Сєвєродонецьк, проспект Космонавтів, 18.
В судове засідання викликати осіб, які беруть участь у справі.
Зобовязати позивача надати до суду:
- оригінали документів, доданих до позовної заяви, для огляду у судовому засіданні.
Зобовязати відповідача надати до суду:
письмові заперечення проти позову, документальне підтвердження та нормативне обґрунтування викладених у запереченнях доводів;
у разі сплати суми боргу надати відповідні документальні підтвердження;
Розгляд справи здійснюватиме одноособово суддя Луганського окружного адміністративного суду Басова Н.М.
Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати особам, які беруть участь у справі, разом з витягом про їхні процесуальні права та обовязки, встановлені статтями 49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України.
СуддяОСОБА_3